Skocz do zawartości
IGNORED

Audio club Holandia


czolgista778
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoże trochę nas już w Holandii jest pomyślałem że warto założyć klub, wymieniać się doświadczeniami itp.

 

Mieszkam w Holandii od 4.5 roku w Almere, niedaleko Amsterdamu. Dopiero po przyjeździe zabawa z audio zaczęła się na dobre, przekopuje lokalne "Kringloopwinkels" i Marktplaats, czasem tanio kupię drożej sprzedam a czasami mam fajny sprzęt dla siebie.

 

Zapraszam do dyskusji.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobiście nie spotkałem jeszcze tutaj fanów dobrego dźwięku wśród Polaków, ale miło jest mieć świadomość, że jednak jest inaczej.

Jak już pisałem w innym wątku, sprzęt zacząłem kolekcjonować w NL, przyjechałem jedynie ze słuchawkami ale nie było czym początkowo napędzić i tak się zaczęło...

Mieszkam w Amsterdamie o 1,5 roku. Po pierwszym okresie niepewności i wyobcowania, nadszedł czas stabilizacji i rozpoczęcia poszukiwań sprzętu w internecie, wśród znajomych i czasami w salonach.

Na razie rozpoczynam zabawę z: DAC/Pre/Wz. słuchawkowy - hybryda Argon HA2, końcówka mocy Sansui B-77 oraz Magnat Quantum 605. Wszystko oczywiście spięte odpowiednim okablowaniem. Jak na początek jest ok. W PL zostawiłem klocki Linna, będzie trzeba kiedyś po nie jechać.

Czolgista, zerknij na wątek o końcówce mocy, gramofon czeka na Ciebie jeśli chce Ci się go odebrać, ja nie mam odpowiedniego pre, w dodatku nie mam tutaj winyli.

 

Pozdrawiam społeczność tego forum zamieszkującą w NL (pozostałą oczywiście również) i zapraszam do rozbudowy klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chętnie przygranę tego Thorensa. Wysłałem PW.

 

Na początku, zaraz po przyjeździe to był szał z kupowaniem ale już się uspokoiłem, zmiana zestawu co 2 miesiące to trochę przesada. Czego ja już nie miałem, Magnepan SMGC, Audiostatic, Rogers Jr149, Yamaha NS1000M... tyle dobrego że większość sprzedałem bez straty ale często człowiek żałował bo to sprzęt który ciężko spotkać na rynku wtórnym.

 

Warto też zajrzeć w sobotę na Zwarte Markt w Beverwijk, Turcy mają czasami fajny sprzęt za śmieszne pieniądze ale trzeba samemu na miejscu przetestować bo nie wiedzą co sprzedają :-)

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjazdami to teraz u mnie krucho, za dużo zajęć, w dodatku trochę się zzimniło i na motocykl już nie pora a auto wróciło do PL (Amsterdamska paranoja parkingowa). Jeśli będziesz się wybierać w jakąś sobotę to daj znać, chętnie się podłącze do poszukiwań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z parkingiem w Amsterdamie to faktycznie żarty, nie dość że horrendalnie drogo to w dodatku nawet nie ma gdzie parkować.

 

W tej chwili gość który ma najwięcej sprzętu jest na wakacjach, będzie gdzieś dopiero za dwa tygodnie więc na razie nie jeżdże, szkoda czasu i benzyny tłuc się 65km na darmo żeby tylko na miejscu zjeść kebaba i wrócić :))

W niedziele też jest markt ale wtedy większość ciekawego sprzętu jest już sprzedana, często to stoi w hałdach poustawiane jedno na drugim ale kiedyś trafiłem tangencjalnego Revoxa B795. Najwięcej się dzieje na wiosne, porządki wiosenne.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 6 lat później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich. Robert z Goudy. Dopiero wchodzę w temat "trochę lepszego dźwięku" Na początku zeszłego tygodnia szukałem słuchawek. Znalazłem odpowiednią ofertę i pojechałem po sprzęt. Facet prowadzi sklep zrobiony ze zwykłego mieszkania w kamienicy. Będąc u niego, posłuchałem jak brzmi dobre stereo. No i przepadłem... Zacząłem szukać informacji z czym się to je. Do końca tygodnia chłonąłem wiedzę. Stwierdziłem, że chce się bawić w stare dobre sprzęty. W weekend zagościł NAD3240PE + aktywne kolumny Philips mfb 542. Teraz trzeba będzie jeszcze o nie zadbać i doprowadzić do porządku. Powiem, że ciągle nie mogę uwierzyć jak grają 50-letnie kolumny. Tyle tytułem wstępu z mojej strony. Witam wszystkich jeszcze raz bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Witam.

Panowie nie wiem czy temat wciąż  aktualny, czyli ilu nas tu jest dla których słuchanie muzyki na dobrej klasy systemie jest hobby ?, pasją , a może spełnieniem marzeń.

Nie mniej, też interesuje mnie czy tu w Holandii rynek systemów Stereo i Hi-End jest tak rozwinięty i popularny jak w Polsce.

Kolejna rzecz. Czy Polacy tu przebywający (audiofile) byliby zainteresowani możliwością kupna, odsłuchu, dostępności polskich marek z dziedziny audio ?

Piszcie proszę , a może coś uda się wspólnie zdziałać .

Pozdrawiam.

Edytowane przez Amidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.