Skocz do zawartości
IGNORED

Ripy z sieci to lipa


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

Są "dobre strony internetowe" z których pobrane pliki flac na pewno nie będą konwersją z mp3. Z tym, że te strony są zamknięte, a żeby się tam dostać trzeba mieć zaproszenie.

 

 

 

Oczywiście, że tak jest. Wystarczy wejść na stronę dowolnej tłoczni płyt, żeby się o tym przekonać. Nie będę pisał w jakiej firmie zrobiłem kalkulację, ale dla 2000 płyt CD wygląda to tak:

Tłoczenie płyty z nadrukiem full kolor - 1 zł

wkładka 6 stron + inlay dwustronny - 0,84 zł

Pudełko plastikowe przezroczyste - 0,73 zł

Konfekcjonowanie - 0,20 zł

Foliowanie - 0,25 zł

Razem - 3,02 zł netto

 

Przy większym nakładzie ceny są jeszcze niższe.

 

 

 

A brałeś pod uwagę koszt realizacji materiału, koszty grafika, koszt dystrybucji i tego typu michałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę koszt realizacji materiału, koszty grafika, koszt dystrybucji i tego typu michałki?

 

Oczywiście, że nie. Policzyłem tylko koszt zrobienia jednej płyty CD. Studio od. 70 zł za godzinę (cały dzień 400) z realizatorem. Z kosztami grafika nie przesadzajmy, bo tu się akurat świetnie orientuję. Najbardziej kosztowne są właśnie te michałki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz mi Savalla albo takich Filharmoników Berlińskich za 70zl/godz?

 

Nie, nawet za 1000zł/godzinę, bo nie znam się na tym. Za to mogę zrobić poligrafię, bo na tym się znam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słuchajcie, każdy chce zarabiać, Ty jeden z drugim nie? Jak jesteście takimi Franciszkami z Asyżu to najpierw odejmijcie sobie od gęby pół wypłaty, a potem zaglądajcie w czyjś talerz. Szukajcie w sobie talentów by zarabiać więcej, a nie gmeracie w czyiś kieszeniach. Póki co Waszym prawem jest niekupienie płyty, a nie kradzież."

 

nie odejme sobie od geby,wole zaoszczedzic,choc czasami kupuje plyty ale tylko najlepsze,tyle jest tego w necie po co kupowac jak nie trzeba,za zaoszczedzona kase mozna kupic chociazby nowe klocki audio,coraz mniej ludzi zbiera plyty,bo szkoda na to kasy,lepiej przepic juz ta kase albo cokolwiek innego byle by nie dac im zarobic :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z innej strony spojrzenie na problem cen płyt. W Polsce w promocji najnowsze remastery Queen można kupić (albo można było) po 32 zł, w brytyjskim amazonie kupiłem po niecałe 4 funty (po przeliczeniu wyszło 21 zł) za płytę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, każdy chce zarabiać, Ty jeden z drugim nie? Jak jesteście takimi Franciszkami z Asyżu to najpierw odejmijcie sobie od gęby pół wypłaty, a potem zaglądajcie w czyjś talerz. Szukajcie w sobie talentów by zarabiać więcej, a nie gmeracie w czyiś kieszeniach. Póki co Waszym prawem jest niekupienie płyty, a nie kradzież.

 

Tak poza tematem plików. To podpowiem Ci, że mi kilka stołków wyżej już zabrano pół wypłaty. Więc nie wiem z czego i komu miałbym oddawać kolejne pół. Bo w Polsce dalej przeciętny pracodawca chce się "dorobić" w rok i najlepiej kosztem wypłat pracujących u niego ludzi.

 

Co do talentów to zauważyłem że ludzie lepiej wykształceni pracują na posadach, które z zasady nie są jakoś dobrze opłacane. Chyba że odpowiedzialność masz ogromną, 30 lat doświadczenia to i pieniądze są względnie satysfakcjonujące. Choć dalej jest to poziom pracownika taśmy produkcyjnej w Niemczech...

 

Więc spokojnie z odejmowaniem ludziom połowy wypłaty. Co do twojej autoprezentacji i bycia dumnym bo kupujesz płyty CD. To powiem Ci że ja kupuje jeansy w tym roku kupiłem już kilka sztuk ale nie robię z tego cnoty.

 

 

Jeśli chodzi o cokolwiek ściągane z sieci, to zasada "you get what you paid for" sprawdza się znakomicie. Zapłaciłeś "shit", to dostajesz "shit", proste.

 

Kolega ma jakieś pojęcie na ten temat, czy tylko sobie radośnie tworzy ideologię do tego co mu się wydaje?

 

 

Ależ ja kupuję płyty:) W ubiegłym roku tylko w rockserwisie kupiłem 60 płyt (sprawdziłem w historii zakupów), do tego amazon, empik i media markt. Na pewno przekroczyłem setkę.

 

Nie pamiętam ile ściągnąłem z sieci - może 5, ale tylko po to żeby się przekonać czy warto kupić płytę.

 

Nie mniej jednak uważam, że płyty są bardzo drogie w stosunku do naszych zarobków, a przede wszystkim w stosunku do kosztów wytworzenia. Dziesięciokrotna przebitka przy najtańszych płytach, to lekkie przegięcie. Szczególnie biorąc pod uwagę, że te najtańsze płyty, to często tytuły, które są w sprzedaży od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. A już zupełnie chore jest dla mnie wołanie ponad 50 zł za remaster.

 

Mi zdarzyło się kupić 64 płyty jednego dnia. Tylko dlatego że były bardzo tanie. No ale powiedzmy sobie wprost obecna cena płyty jest z kosmosu. Choć Ci co ustalają takie ceny to mają takie powiedzenie "Barany są po to żeby je golić...".

 

Mnie jakoś nie dziwi że ludzie ściągają z sieci muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

a artysta ma robic za darmo. poza tym w sumie studia i wytwornie maja robic za darmo. ludzie czy was bomba helowa zaczadzila. to jest biznes . sciagacie to macie drm. niedlugo pojawi sie cos jak nagravision i bedzie po zawodach. sluchanie muzyki tak jak prawo jazdy to nie obowiazek. wolnosc to nie dowolnosc. porzadek byc musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że artyści ze sprzedaży płyt mają bardzo małe dochody. Na płytach zarabia cała machina pośrednicząca. Artyści prawdziwe pieniądze zarabiają na koncertach.

 

Jak widać na podanym wcześniej przeze mnie przykładzie ceny płyt mogą się drastycznie różnić w zależności od sprzedawcy. A cena na pewno ma wpływ na zainteresowanie zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a artysta ma robic za darmo. poza tym w sumie studia i wytwornie maja robic za darmo."

 

 

do lopaty towarzystwo jak nie wiedza co zrobic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagacie to macie drm. niedlugo pojawi sie cos jak nagravision

 

Czekam aż w muszlach klozetowych będzie taki system. Okaże się, że tylko licencjonowana muszla będzie pozwalała na spuszczanie wody...

Przepraszam ale ideologicznie nie odpowiada mi taki system. Od razu przypomina mi się tekst o chipowaniu żołnierzy z USA.

 

Co do drm jak pamiętam to wycofali się z niego bo spadła im sprzedaż muzyki.

 

Tak dodam że możesz sobie kupić telefon na androidzie z gps, korzystać z kart płatniczych, przeglądać strony, słuchać muzyki z zabezpieczeniami. No i 2 kliknięcia i będzie o Tobie wiadomo więcej niż wie o Tobie twoja żona. Na obecną chwilę w stanach jest już prywatna firma, która jest wstanie wyciągnąć każde dane odnośnie danej osoby.

 

Więc dochodzi do takiej abstrakcji, że można Ci obecnie bombę na głowę spuścić z rozbieżnością metra. Kwestia środków, chęci no i zagrożenia jakie byś sobą reprezentował.

 

Więc ja stanowczo takim praktyką mówię nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Ja tam niczym nie epatuje w kwestii kupowania płyt.

 

Żyjemy w kapitaliźmie gdzie "golenie baranów" umożliwia dostatnie życie jednostkom sprawnym. Na każdym poziomie. Przecież wiadomo, że Bentley jakby go rozłożyć na czynniki, okaże się, że kosztował 1/15 ceny w salonie, a wy się podniecacie kosztem wyprodukowania płyty. Czyli ogolono barana, który nabył he he :)

Niestety mam złą wiadomość. Ogolony baran golił swoich pracowników w fabryce przez miesiąc, kupił sobie tego Bentleya, helikopter i zostało na codziennie inną dziwkę. No kapitalizm.

Jakie jest przesłanie? Skup się na tym by cię było stać, kreuj swoją karierę, wartość, zmień pracę, załóż firmę, graj w kasynie, na giełdzie,byś mógł dołączyć do golonych baranów, czym poprawisz kondycję swojej gospodarki i okażesz się patriotą :)

 

p.s. Byłem parę miesięcy temu w dużym sklepie muzycznym w Londynie( nota bene naprzeciw ulicy Polskiej) i jakiejś totalnie tańszej oferty tam nie widziałem. Na pewno jest więcej przecen i promocji polegających na tym, że druga płyta za ileś tam procent taniej, albo kup dwie za ileś, łatwiej coś fajnego wyjąć, ale w sumie to sposób byś wyszedł z większymi zakupami, czyli wydał więcej :)Jednostkowo płyta wychodzi taniej, ale wydałeś sporo więcej niż planowałeś. Ot kapitalizm z nieco dłuższą historią niż nasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie leci "Division Bell", flac zrobiony z shmcd i muszę powiedzieć, że brzmi to o wiele lepiej niż z płyty. Jestem fanem Muse, uważam, że są to ganiusze muzyczni, niesamowici, mam wszytskie ich płyty, ale muszę przyznać, że są bardzo słabo nagrane, kto ma ten wie, plus kilka dvd, i nawet na 3-ch koncertach byłem, i na następne też pojdę, ale sądzę, że są to pieniądze wyrzucone w błoto, tak słabo są nagrane. Mam kilku artystów, których kupiłem wszystkie albumy i będę to robił dalej, ale mam je również we flacach i puszczam sobie albo jedno albo drugie w zależności od humoru. Niektórzy artyści sami umieszczają na swoich stronach niektóre nagrania, niektóre z nich są nieosiągalne na krążku, albo nawet niepublikowane, to co mam nie ściągać, żeby nie robić krzywdy empikowi ? Mają mnie tak samo głęboko jak ja ich. Mam ok. 200 albumów i będę kupował nadal, ale nie jestem typem osoby, która nie posłucha czegoś innego niż ma w kolekcji, czekając na następny zakup, "bo ja nie ściągam". Muzyka u mnie płynie od rana do wieczora, poprostu na płyty bym nie wyrobił, albo katował w kółko to samo, a przecież trzeba się rozwijać. I tu jest pole do popisu dla źródeł internetowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole kto powiedzial ze nie wolno golic baranow. od tego sa i zawsze beda.

 

 

ale nie wszystkie barany sa na tyle glupie i sie nie daja... i tym sie roznimy, tylko szkoda ze nie ma tej swiadomosci jeszcze w spoleczenstwie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorzy płyt które ja kupuję wydają 1-2 płytę rocznie. Artysta nie ma 100% zysku ze sprzedaży płyty, jedynie mały procent, więcej zgarnia wydawca. No i teraz zaraz ktoś wyliczy że średnio wyjdzie tyle i tyle tysięcy złotych, tylko niech sobie jeszcze to podzieli przez 12 miesięcy. Miesięcznie wychodzi śmieszna wypłata. No i w studio nie spędza się jednego dnia tylko często kilka tygodni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

ale nie wszystkie barany sa na tyle glupie i sie nie daja... i tym sie roznimy, tylko szkoda ze nie ma tej swiadomosci jeszcze w spoleczenstwie

 

Jesteś pewny, że nikt nigdzie cię nie goli? Nigdzie nie pracujesz, nic nie kupujesz?

Wiesz jaki jest koszt wykonania jogurtu, chleba, a ile płacisz? Wiesz ile zarabia Twój szef, jeśli zaś jesteś szefem na pewno widzisz jak goli cię nasze kochane Państwo i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

to nie barany decyduja. sposob golenia ustala sie tak aby dac zludzenie wolnosci baranom. na sciaganiu tez sie bedzie golic nowo uwolnione barany.

 

ciekawe jak sie baran wywinie od strzyzenia kupujac kazda nieruchomosc biorac jakikolwiek kredyt. kupujac leki etc. panowie bariera jest edukacja. kto ma technologie ten ma wladze. w filmach powoli rozwiaxano problem sciagania przez product placement. w kazdym filmie bedzie tyle reklam ze sie bedzie mozna wyrzygac. nie trzeba drm. sciagajcie dalej. po filmie bedziecie pamietac marke skarpetek nicolasa cage...

 

smieszy mnie ruch oburzonych. nowa komuna. potem jak zwykle lenin stalin mao.....bedzie wolnosc... od kapitalu...i od papu za to swieze rzeskie powietrze na kolymie bedzie gratis..

 

smieszy mnie ruch oburzonych. nowa komuna. potem jak zwykle lenin stalin mao.....bedzie wolnosc... od kapitalu...i od papu za to swieze rzeskie powietrze na kolymie bedzie gratis..

 

smieszy mnie ruch oburzonych. nowa komuna. potem jak zwykle lenin stalin mao.....bedzie wolnosc... od kapitalu...i od papu za to swieze rzeskie powietrze na kolymie bedzie gratis..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 14 Stycznia 2012 - brak kultury
Ukryte przez Fr@ntz, 14 Stycznia 2012 - brak kultury

romekx

 

tu jest watek o jakosci plikow moze zapodasz jakis link z trackerami a nie pie...sz bez sensu,twoim zdaniem pliki dostepne w sieci sa dobrej jakosci czy lipa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

to nie barany decyduja. sposob golenia ustala sie tak aby dac zludzenie wolnosci baranom. na sciaganiu tez sie bedzie golic nowo uwolnione barany.

 

ciekawe jak sie baran wywinie od strzyzenia kupujac kazda nieruchomosc biorac jakikolwiek kredyt. kupujac leki etc. panowie bariera jest edukacja. kto ma technologie ten ma wladze. w filmach powoli rozwiaxano problem sciagania przez product placement. w kazdym filmie bedzie tyle reklam ze sie bedzie mozna wyrzygac. nie trzeba drm. sciagajcie dalej. po filmie bedziecie pamietac marke skarpetek nicolasa cage...

 

smieszy mnie ruch oburzonych. nowa komuna. potem jak zwykle lenin stalin mao.....bedzie wolnosc... od kapitalu...i od papu za to swieze rzeskie powietrze na kolymie bedzie gratis..

 

smieszy mnie ruch oburzonych. nowa komuna. potem jak zwykle lenin stalin mao.....bedzie wolnosc... od kapitalu...i od papu za to swieze rzeskie powietrze na kolymie bedzie gratis..

 

smieszy mnie ruch oburzonych. nowa komuna. potem jak zwykle lenin stalin mao.....bedzie wolnosc... od kapitalu...i od papu za to swieze rzeskie powietrze na kolymie bedzie gratis..

 

ale obeny system zostal stworzony do tego zeby golic obywateli i kazdy rozsadny to wie, ja pisalem o tzw. swiadomosci ktora jest za mala wiec obywatele co poniektorzy sa na tyle zaprogramowani przez system ze nie tylko ich gola ale oni nawet sie usmiechaja do tego, swiadomosc obywateli polega na walce o glos w systemie wyzysku i korporacji, piractwo jest jednym z narzedzi, bo korporacje nie traca, w koncu to obywatele wrzucaja pliki i obywatele je sciagaja wiec korporacja tylko "byc moze mniej zarobi ale nic nie traci" to nie jest tak ze zlikwidujesz piractwo plyty stanieja, to system korporacji nastawionych na "golenie" zlikwidujesz piractwo plyty beda jeszcze drozsze, bo konkurencja zostanie zminimalizowana,

 

pamietaj w systemie korporacyjnym obrot wyglada tak: zminimalizuj konkurencje ia nastepnie maxymalizuj zarobek, to tk jak benzyna, zminimalizowano inne srodki napedu aut (a byly) i nastepnie maxymalizuje sie golenie...

 

w systemie w ktorym liczy sie obywatel artysta zaraba na koncertach a plyta to promocja - plyte kupuje ktos kto chce wesprzec dodatkowo artyste i wytwornie a plyty jako promocje sa wszedzie, obywatele regularnie chodza na koncerty zabawy ... w systemie korporacyjnym (jak obecnie) plyta to nosnik zysku dla korporacji a koncert to zysk dla artysty, a yta wciaz jest promocja artysty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek należy przneiśc na bocznicę.

A może Sam się przenieś na bocznicę i nie zaśmiecaj wątku wpisami nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Męcz się już,i innych tymi sucharami.Pisz na temat,albo wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat: wszystko zalezy kto robi ripa, jesli bedzie to rip z popularnej strony np thepir...bay to jest duza szansa ze to bedzie lipa, ale jesli bedzie to rip np ze strony btm...c albo ex...o to jest duza szansa ze bedzie to naprawde wysokiej jakosci rip albo jeszcze lepiej jakas malo popularna strona ktora wrzuca w wav - sciagnalem z takiej plyte w wav stockish record dla testow, i jakosc jest "audiofilska" wszystko zalezy od zorientowania w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.