Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  45 członków

Prima Luna Klub
IGNORED

Klub Prima Luny


vik7

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czas żonglowania dobiegł końca. Szybko to jakoś minęło...

 

Do testu miałem:

1. ECC82-Genalex - 4szt.

2. 5963 Philips (12AU7) - 2szt.

3. 12AU7-FullMusic - 2szt.

4. 12AU7TII-PSVANE - 2szt.

 

Nie udało mi się wypożyczyć 6 lamp z żadnego typu. Wyczytałem w sieci, żeby w takich wypadkach najbardziej skupić się na środkowej parze i tak też zrobiłem. Nie miałem zbyt wiele czasu, żeby potestować więcej kombinacji.

W przypadku mojej PL to były pierwsze próby na innych sterujących niż OEM i jestem mocno zaskoczony jak duży wpływ mają na dźwięk. Odnoszę nawet wrażenie, że zmiana lamp mocy nie przynosi u mnie aż takich zmian. I tu od razu przychodzi myśl, czy gdy będzie pełny set 6 lamp danego typu to będzie jeszcze większa różnica?

 

Każde z lamp miały coś fajnego i najchętniej zostawiłbym sobie wszystkie jako swego rodzaju equalizer bo przy niektórych płytach miałem wrażenie jakby to były jakieś nowe mixy :)

 

W skrócie:

- Najwięcej przyjemności dały mi PSVANE (jednocześnie skradły najwięcej czasu testowego). W moim sprzęcie dają jednocześnie ocieplenie, jak i detal, dobrą przestrzeń. Świetnie na nich zabrzmiał Keith Don't Go (N.L.), Napenthe (Opeth) czy Love Over Six Centuries (Eloy). Jak zacząłem słuchać Bitches Brew to skończyłem słuchać na Get Up with It nie opuszczając pomiędzy żadnego albumu :) I za 3 godziny trzeba było wstawać do pracy :)

 

- Gold Liony obstawiałem od początku (i dla nich w zasadzie te testy zorganizowałem). Dały zadziwiająco dużo dołu. Czasami było go aż za dużo i trochę się gubił. Nigdy nie przypuszczałem, że powiem o Grahamach, że mają za dużo basu :) Nawet zacząłem słuchać na słuchawkach (Oppo PM-2), żeby wykluczyć pomieszczenie. Efekt był podobny. Trochę bałagan. Z drugiej strony fajnie dociążały zbyt jasne (dla mnie) realizacje. Mają fajny środek ale nie tak fajny dla mnie jak Psvane. I trochę mniej szczegółów. Choć dzięki temu znowu słychać inne rzeczy w dobrze znanych mi płytach.

 

- Full Music - te mnie na początek wystraszyły, że wybuchły :) Czytałem, że rozbłyskują przy starcie ale efekt i tak mnie zaskoczył. Co do dźwięku: ależ one mają pi$%... mocny bas! Srodek wypchnięty do przodu, nie przepadam za takim graniem ale ciekawie się słuchało w ten sposób np. jazzu z wokalem. Laurence Juber i Preston Reed wpadli mi do pokoju razem ze swoimi pudłami. Z Full Music spodobał mi się też tryb UL, na którym słucham bardzo rzadko. Nawet zacząłem go trochę lubić. A przynajmniej wiem, że przy odpowiedniej konfiguracji lamp możemy się polubić. Wrzuciłem też dla porównania KT120 zamiast preferowanych EL34 i efekt też był całkiem fajny. Powiększyła się przestrzeń, bas stał się bardziej energetyczny, pojawiło się więcej czarnego tła.

 

- NOSy o dziwo najmniej mi się spodobały, może inaczej by było gdyby było ich 6szt? Może muszą się dłużej wygrzewać po zamianie? Albo, te akurat to przeciętne lampy na tle innych NOSów? Choć w niektórych kawałkach pojawiał się fajny efekt zwalniania tempa, bas stawał się bardziej leniwy, dźwięki dłużej wybrzmiewały. I znów kolejny mix znanych albumów :) Given to Fly (PJ) w ten sposób słyszałem po raz pierwszy.

 

Nie starczyło mi czasu na eksperymenty mieszania różnych rodzajów, z ciekawości przetestowałem tylko kombinację Psvane+Genalex+KT120 i tu znowu tryb UL pokazał, że mogę go słuchać z przyjemnością. Ten zestaw dobrze też sprawdził się przy cichym słuchaniu. Taki trochę loudness :)

 

Reasumując, skłaniam się ku Psvane i pewnie kupię 6szt. Ale chciałbym też w przyszłości przetestować KT77 Gold Lion i zastanawiam się czy nie będą lepiej się zgrywały całościowo ze swoją "rodziną"?

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam akurat doswiadczenia z tym modelem PL ,ale Prologue Premium m.in przerabiałem i mam bardzo dobre zdanie na jej temat. Jakość wykonczenia,bezawaryjność i muzykalność. Mój model bardzo dobrze pokazywał zmiany wszystkich lamp jak i sieciówek ,wiec warto sie bawić. Choc ilość lamp w twoim modelu robi niestety powazne koszta. Chyba ja najpierw zdecydowałbym które lampy mocy chcesz używać,a potem sprawdzałbym małe lampki. Psvane sa fajne jak na ta kase,ale bez problemu stare NOSy znajdziesz lepsze,kwestia kasy.. im lepsze tym zwykle drozsze. Sprecyzuj oczekiwania w którym kierunku chcesz rozwijać brzmienie i takich lamp szukać i próbować. KT77 dla mnie były za 'chude' zreszta to cecha lamp typu KT i dla mnie lepszy kompromis to 6ca7,precyzyjniejsze od el34 ale nadal przyjemne. Ciekawie u mnie też wypadała el34 Mullard,jak na 34'ke z dobra kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaczynam wygrzewać 6szt. PSVANE, zobaczymy jak to zagra, początek obiecujący.

Dwie pary przyszły 11mA a jedna 12mA, moje ucho pewnie tego nie usłyszy. To wada HP, że taką ilość trzeba dobierać.

 

Jestem też miło zaskoczony opakowaniem, myślałem, że przyjdą w byle jakich kartonikach a tu twarde, eleganckie pudełeczka, a wiadomo przecież że opakowanie też gra ;)

 

Zastanawiam się czy to celowy zabieg Primaluny, że wszystkie lampy, które wkładam mają opis (logo) z tyłu a jedynie firmowane przez Primalunę pasują do gniazd dobrą stroną.

post-57674-0-24776500-1496758710_thumb.jpg

post-57674-0-02008400-1496758717_thumb.jpg

post-57674-0-20893700-1496758723_thumb.jpg

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, panowie szukam teraz dla kolegi NOSki ecc82, któremu poleciłem Primę prologue premium. Podpowiedzcie mi jak w tym modelu jest? Czy wszystkie cztery muszą być równe (kwadra), czy mogą być dwie różne sparowane pary?..

mogą być dwie pary a nawet powinny...ja używam

12AU7 CIFTE - sterofania 3D oraz detaliczność wysokich.

12AU7W 6189 TungSol - dociążenie i wypełnienie średnicy, dopalenie i sporo konturuowego basu.

razem twożą dobraną parę, ktora daje dużo satysfakcji podczas słuchania, niczego nie brakuje. Jeśli basu będzie za dużo to przetestuj PSVANE 12AU7 Treasure II więcej słodyczy na średnicy i ździebko mniej konturowego basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być dwie pary a nawet powinny...ja używam

12AU7 CIFTE - sterofania 3D oraz detaliczność wysokich.

12AU7W 6189 TungSol - dociążenie i wypełnienie średnicy, dopalenie i sporo konturuowego basu.

razem twożą dobraną parę, ktora daje dużo satysfakcji podczas słuchania, niczego nie brakuje. Jeśli basu będzie za dużo to przetestuj PSVANE 12AU7 Treasure II więcej słodyczy na średnicy i ździebko mniej konturowego basu

Dzięki, póki co lecą ze Stanów trzy parki ECC82: RCA black plates ; clear top i jakies tańsze Valvo. Pożonglujemy - zobaczymy. Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Muszę szczerze napisać, że słabo. Jest fajna barwa i czuć, że jest potencjał, ale Primamuli. Słodki Misio jest na fabrycznym zestawie.

Nie poddaję się -pierwszy krok - zamówiłem 12au7 RCA clear top i RFT, potem zapodam Kt88 Psvane Golg i 6550 Tung-Sol'a. Jak lampy nie pomogą, to pożyczę Ushery V-601 na moje "dobicie". Oczywiście chciałbym zostać przy Audiowave'ach ze względów historycznych i osobistych jakim je obciążyłem. Życz mi tego:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę szczerze napisać, że słabo. Jest fajna barwa i czuć, że jest potencjał, ale Primamuli. Słodki Misio jest na fabrycznym zestawie.

Nie poddaję się -pierwszy krok - zamówiłem 12au7 RCA clear top i RFT, potem zapodam Kt88 Psvane Golg i 6550 Tung-Sol'a. Jak lampy nie pomogą, to pożyczę Ushery V-601 na moje "dobicie". Oczywiście chciałbym zostać przy Audiowave'ach ze względów historycznych i osobistych jakim je obciążyłem. Życz mi tego:-)

Próbowałem Cifte i Rayton , więcej szczegółów wyszło z nagrań ale przy dłuższym odsłuchu było za ostro na górze. Obecnie gram na firmowych sterowniczych.Polecam lampy mocy wymienić na KT120 , lepsza dynamika i niskie ,według mojego ucha :)

Słuchałem Audiowave 141SE w salonie wraz z ich producentem i bardzo mi się podobały , grały z Regą Brio i z Primare i32. Spokojne klimaty brzmiały świetnie ale już np. Pink Floyd czy Dire Straits nie za bardzo dlatego szukam dalej.

Edytowane przez Pablosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Pima Luny dailogue integrated HP z Hatbeth 7es 3 od około 1,5 roku.

Moim zdaniem jest to zestaw dobry do jazzu, bluesa i lżejszych odmian rocka (pink floyd).

Czym szybciej tym gorzej. Jest generalnie dość ciepło i miło szczególnie z lampami EL34.

Scena dobra wgłąb i góra-doł . Na boki natomiast średnio.Dużo dobrego dały przewody głośnikowe

Albedo.System się ożywił, a nie stracił przy tym barwności.Nie wiem co miałbym jeszcze napisać.

Trzeba być ostrożnym w tych opisach , bo moim zdaniem dużo niestety zależy w jakim pomieszczeniu

gra.Często ten sam sprzęt w innym pomieszczeniu staje się nie do poznania.Ja zanim kupiłem oba klocki

słuchałem dużo u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź.

Ja mam SHL5 napędzane Baltlabem 1 v. 3 który do mocarzy nie należy (50 W). Chodzi mi po głowie właśnie ten sam wzmacniacz czyli Dialogue HP. Chcę pozostać przy szkole brzmienia Harbetha. Rozważam ewentualnie przejście na SHL5 plus, które mają lepszą kontrolę basu, równowagę i są szybsze od poprzedniego modelu. Niechybnie czekają mnie wycieczki do Poznania. Oczywiście przed zakupem postaram się odsłuchać wszystkie klocki w warunkach domowych. A w jakiej kubaturze słuchasz. Czy odtwarzałeś na swoim sprzęcie muzykę klasyczną lub filmową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pokój w którym słucham ma około 23 m2 .Muzyki filmowej mam mało.Z tego co kojarzę to Gladiator i muzyka

 

z filmu Amadeusz - chociaż to też klasyczna.Do tego typu muzy dynamika mogła by być trochę lepsza ale dramatu nie ma.

Dużo jeszcze u mnie zależy czy odtwarzam z cd czy z gramofonu.Z czarnej płyty jest dużo lepiej i tu dynamika właściwie wystarcza.

Często słucham z kuchni otwartej na pokój.Wtedy siedzę po skosie od kolumn i w odległości około 7 metrów. Wiem, że to nie audiofilsko

ale dla mnie ważne jest, że muzyka dobrze wypełnia pomieszczenie, które wtedy wynosi pewnie gdzieś około 37 m2. Teraz słucham

akustycznego Dżemu i Martyny Jakubowicz i do takiej muzy to ten zestaw jest stworzony. Aha a tak w ogóle to moje kolumny na razie stoją na zwykłych taboretach kuchennych więc jak załatwię wreszcie jakieś podstawki to może coś zyskam. Mam pytanie do użytkownika Tezet czy u Ciebie

z lampami EL 34 też dźwięk lepiej odrywa się od kolumn i scena jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkownika Tezet czy u Ciebie

z lampami EL 34 też dźwięk lepiej odrywa się od kolumn i scena jest lepsza.

 

Tak, u mnie EL34 w obu aspektach gra lepiej od KT.

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej chłopaki mam w planach DiaLogue Premium HP, czytałem ooo tu http://audiofast.pl/main.asp?idm=37&ids=344&r=0&wersja=0 o tym wzmaku i jestem pod wrażeniem. Do tego chcę kupić Harbetha P3ESR 40thAE jak myślicie zgrają się?

Zawsze chciałem mieć wzmacniacz lampowy. Mam mały pokój więc coś większego od P3ESR odpada.

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.