Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  45 członków

Prima Luna Klub
IGNORED

Klub Prima Luny


vik7

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

zapisać bym chciał się jeśli jest jeszcze do kogo :)

 

PrimaLuna Prologue Premium zasila Kefy IQ9 lampami KT88.

 

Żeby nie tworzyć dodatkowych postów, chętnie dowiem się co udało Wam się dobrać do swojej Primaluny z kolumn. Kefy mocno już wołają o następcę i jestem w trakcie odsłuchów.

Muzyka jak wybrzmiewa to Dżem, BB King, Mariza, Stare Dobre Małżeństwo, Celińska, Dido, Raz Dwa Trzy, Otis Taylor, Blues Brothers, Republika.

Do dnia dzisiejszego najbliżej mi do Dali Ikon 6 MKII. Pomieszczenie 40m2, monitory więc odpadają.

 

Przyjmiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

spróbuję trochę odświeżyć wątek. Czy ktoś z Was ma w posiadaniu końcówkę mocy PrimaLuna ProLogue Four i może podzielić się opina na jej temat? Z zagranicznych portalach zbiera bardzo dobre recenzje. Zastanawiam się czy nie kupić takiej nowej, bo cena, np. tutaj:

https://www.ebay.pl/itm/PrimaLuna-ORIGINALS-ProLogue-Four-NEW/372633938394?hash=item56c2b6a9da:g:T4AAAOSwvjdZR-Sk

jest atrakcyjna, a dostawa z Belgii. Miałaby u mnie pracować z trochę upgrejdowanym prampem Lite LS10.

Druga opcja to były zakup używanej integry Prologue One. Nie wiem co lepiej wybrać.

Kolumny mam typu monitory, z analitycznie brzmiącym, ceramicznym wysokotonowcem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów. Posiadam Primalune HP i ONE. Kocham obie. U mnie najlepiej grają na lampach EL 34 i kablach niekoniecznie bardzo drogich. Stosuję wykonany przez siebie -  Rell - srebrzony i Klotz serii proffesional  wszystkie 3m 2x2,5mm2. Okucia jakie stosuję to Wire World srebrne - głównie ze względu na estetykę. Miałem już wiele kolumn i wiele kabli. Wypożyczone sprzęty były nawet bardzo drogie. Zostałem w końcu przy Wandersteen 3A Sygnature. Te kolumny są mało czułe na kable. Na granie systemu ogromny wpływ ma pomieszczenie. Dla mnie to 50%. Oczywiście ustawienie kolumn aby pojawiło sie tzw. "Okno odsłuchowe" jest więcej niż konieczne. Tak to już jest w stereo że może się nim cieszyć tylko jeden słuchacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.04.2019 o 10:28, meloman_123 napisał:

Witam

 

spróbuję trochę odświeżyć wątek. Czy ktoś z Was ma w posiadaniu końcówkę mocy PrimaLuna ProLogue Four i może podzielić się opina na jej temat? Z zagranicznych portalach zbiera bardzo dobre recenzje. Zastanawiam się czy nie kupić takiej nowej, bo cena, np. tutaj:

https://www.ebay.pl/itm/PrimaLuna-ORIGINALS-ProLogue-Four-NEW/372633938394?hash=item56c2b6a9da:g:T4AAAOSwvjdZR-Sk

jest atrakcyjna, a dostawa z Belgii. Miałaby u mnie pracować z trochę upgrejdowanym prampem Lite LS10.

Druga opcja to były zakup używanej integry Prologue One. Nie wiem co lepiej wybrać.

Kolumny mam typu monitory, z analitycznie brzmiącym, ceramicznym wysokotonowcem.

 

Hej

Z jakiś rok temu kupiłem korzystając z promocji w podanym przez Ciebie sklepie ten model końcówki mocy (przedni panel srebrny). Ogólnie jestem bardzo zadowolony (zwłaszcza po wymianie lamp sterujących i mocy). Gra to w chwili obecnej na zmianę z Cyrusem 8v2 + PSX) z Eposami Elan 15. Potrzebny do tej końcówki jest DOBRY preamp. Niestety, wyjście preampu z Cyrusa nie umożliwia pokazania na co ją stać.

W promocji były też kiedyś (nie wiem czy teraz) również "Piątki" na KT88. Z tego co się orientuję to w piątce można też włożyć EL34 więc jest jakby bardziej uniwersalny pod tym względem (czwórka ma za słąby zasilacz do KT88)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekMad napisał:

Hej

Z jakiś rok temu kupiłem korzystając z promocji w podanym przez Ciebie sklepie ten model końcówki mocy (przedni panel srebrny). Ogólnie jestem bardzo zadowolony (zwłaszcza po wymianie lamp sterujących i mocy). Gra to w chwili obecnej na zmianę z Cyrusem 8v2 + PSX) z Eposami Elan 15. Potrzebny do tej końcówki jest DOBRY preamp. Niestety, wyjście preampu z Cyrusa nie umożliwia pokazania na co ją stać.

W promocji były też kiedyś (nie wiem czy teraz) również "Piątki" na KT88. Z tego co się orientuję to w piątce można też włożyć EL34 więc jest jakby bardziej uniwersalny pod tym względem (czwórka ma za słąby zasilacz do KT88)

Dzięki za zainteresowanie. Wstrzymałem się z zakupem, bo w moje ręce tymczasowo wpadała integra PL One. Bardzo fajny wzmacniacz, jednak ponieważ właśnie posiadam dobry (przynajmniej jak dla mnie) przedwzmacniacz, do docelowo szukam końcówki mocy. Niestety mały jest na rynku wybór lampowych końcówek mocy, takich w rozsądniej cenie,  również na rynku wtórnym. 

Ostatnio przypadkiem trafiłem na ten filmik:

Gdzie autor wspomina o alternatywnych lampach mocy GE NOS, które ponoć brzmią szalenie dobrze. Podejrzewam, że podobny efekt dałby w przypadku końcówki mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, lampy sterujące bardziej niż końcowe wpływają na brzmienie. Fajnie że ma rozbudowany autobusem, więc odpada żmudna regulacja. Skoro masz lampowy preamp, pomyśl może o wz. końcowym pòłprzewodnikowym ew. coś w klasie d.


Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Z reguły najpierw wstępnie ustalasz prądy by nie przeciążyć lamp, a później jak temperaturowy ustabilizują się parametry, doregulowujesz. Więc chwilę to trwa. Aczkolwiek ma to swój urok i pozwala w pewnym stopniu też korygować brzmienie. Skrzynia biegów manualna czy automat - co lepsze :-)

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TomekMad napisał:

Z tego co się orientuję, lampy sterujące bardziej niż końcowe wpływają na brzmienie. Fajnie że ma rozbudowany autobusem, więc odpada żmudna regulacja. Skoro masz lampowy preamp, pomyśl może o wz. końcowym pòłprzewodnikowym ew. coś w klasie d.


Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka
 

Kilkuset-watowa końcówka w klasie D to jest mój drugi trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Hej

Zastanawiam się nad kupnem Primaluna prologue one i w związku z tym mam kilka pytań:

1) Jak wygląda sprawa zmiany lamp w ww primalunie z el34 na kt120 (podobno trzeba ręcznie ustawić bias)

2) Jaka jest różnica w brzmieniu el34 i kt120

3) Czy ktoś może porównać Primaluna prologue one vs Yaquin mc-100b

4) Czy za 3kzł warto kupić używaną PL1? Może coś innego wartego uwagi?

Ogólnie słucham różnej muzyki: rocka/rocka progresywnego (J.Joplin, Van der Graaf Generator, K.Crimson, PFloyd, Ścianka), jazz (M.Davis, Polish jazz), blues, Grechuta, Bregovic, Yello po klasykę (głównie pianistyka, Górecki, Mozart, Bach)

Obecnie posiadam Yaquin mc-10l, MA RS6

Zamierzam zmienić w przyszłości kolumny i dobrać źródło (np. dac Hegel HD12)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam jestem posiadaczem prologue premium gram na lampach kt120tung sol i kolumnach heresy od klipsch prubowalem roznych lamp ale kt120 daje naprawde duzo frajdy bardzo dobry wzmacniacz posiadam od kilku lat 

 

Edytowane przez Papuga78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.10.2015 o 07:36, tezet napisał:

Chyba niewiele się tu dzieje więc postanowiłem się tu przywitać, u mnie integra Primaluny gra z monitorami Grahama i chociaż kupiłem ją z dodatkowym zestawem KT120 to tak mi się podoba barwa EL34, że 120'stki są cały czas w pudełku, jeszcze niewypróbowane.

 

primaluna.jpg

A nie chcialbys zamienic swoich kt120 na nowe kt77 gold lion

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2020 o 10:17, Papuga78 napisał:

A nie chcialbys zamienic swoich kt120 na nowe kt77 gold lion

W tym momencie to już nie są one nieużywane ? Bardzo dobrze się mi sprawują jako komplet "awaryjny". Ostatnio na przykład zaczęła mi hałasować jedna 6CA7-Z (wytrzymały 2 lata intensywnego słuchania) i nim zamówiłem nowy set grały 120stki. Obecnie dla odmiany siedzą KT150 a barwę dobieram małymi lampami. Całkiem fajnie się to sprawdza.

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.09.2020 o 21:14, Bonku5 napisał:

Tezet a jakich "małych" lamp używasz, możesz coś polecić ciekawego?

12AU7: RCA, Amperex, Brimar, GE, Raytheon, RFT, Psvane, 6CA7-Z z tych co pamiętam. Każde grają trochę inaczej, lubię sobie odmieniać i jednych konkretnych bym nie polecił.

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2020 o 11:00, tezet napisał:

12AU7: RCA, Amperex, Brimar, GE, Raytheon, RFT, Psvane, 6CA7-Z z tych co pamiętam. Każde grają trochę inaczej, lubię sobie odmieniać i jednych konkretnych bym nie polecił.

Dzięki.

Któreś polecasz szczególnie? tzn które na początek warto zmienić w stosunku do "fabrycznych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne małe wcale nie są złe. Podobnie jak i el34 całkiem przyzwoite. Też na początku miałem wręcz maniakalną potrzebę wymiany lamp. Zawsze znajdowałem niby to coś innego, później się pogubiłem w ocenie, a na koniec włożyłem spowrotem fabryczne i byłem zdziwiony jak to dobrze zagrało. Mam teraz lampy różnych wytwórców, ale jak mi siadła oryginalna el34 to z radością odkupiłem prawie nowe od innego maniaka, który koniecznie musiał je wymienić no coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Niska impedancja goldów może zakłócać pracę średniego tranzystora, może "zabraknąć prądu". Przy PrimaLunie to nie grozi. Daje spokojnie radę. Zresztą podłączenie Monitor Audio serii "gold" to jakiegoś średniego tranzystora to chyba grzech. Z tego co wiem, to akurat te goldy zmieniły nieco sposób przekazu, zamiast błysku na górze ma być subtelność i kolory. Tak więc nie oczekuj, że lampa, która z zasady nie "świszczy i nie gwiżdże" dociąży subtelną górę. Zresztą po co Ci przy takich kolumnach i lampie takie efekciarstwo? Nie obrażaj się, nie napisałem, że to Ty jesteś "efekciarzem". Każdy z nas szuka tego, co DLA NIEGO SAMEGO jest najfajniejsze w muzyce. Szczerze mówiąc kilka lat temu też urzekała mnie super góra. Przeszło mi z czasem odkąd zauważyłem, że super góra potrafi zasłonić wiele z tego co można usłyszeć bez gwizdów i świzdów. Stąd również i moja ucieczka do lampy. Primaluna pięknie, tak leciutko uwypukla średnicę i mocno trzyma w ryzach "lampowy" bas. Nie oczekuj jednak fajerwerków u góry. Primaluna gra równo. Można pokombinować z lampami, szczególnie z tymi małymi, ale to będą subtelności w średnicy i wybrzmieć basu. W podsumowaniu. Chłopie masz ekstra kolumny, które nie umęczą słuchacza w połączeniu z lampą taką jak PrimaLuna, ergo nie kombinuj a będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Seb dzięki za obszerną wypowiedź.

Może źle się wyraziłem, chodzi mi o to że w moich Goldach czasami mam wrażenie jakby grały małe głośniczki kinowe z subwooferem. Brakuje jedności przekazu i dociążenia. Pewnie to jest ta delikatność góry o której piszesz ? Chciałbym żeby średnie tony dostały bassu, nie chodzi o efekciarstwo. Wysokie tony są delikatne, przy złym okablowaniu drażniące. Aktualnie mam Musical Fidelity M6si, także średnia półka, moim zdaniem zbyt jaskrawa góra, nie jestem z niego zadowolony.

Porównując z takimi kolumnami jak np Opera Seconda dociążenie średnich tonów było - były za to inne problemy, które mi nie leżały.

Z tego co wiem lampa / hybryda może pomóc w "dodaniu chrypki" na wokalu i w ogólnym dociążeniu dźwięku. Nie wiem natomiast jak takie Goldy zagrają, które są dość wymagające.

Który model PrimaLuny mógłby być optymalny? EVO 300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! No żeś Pan przywalił!!! ? Dla mnie EVO300 to kosmos! I do tego możliwość wymiana lamp od EL34, do KT150! Dwa tryby pracy. A po drodze KT88, 120... marzenie i pułapka. Tu dopiero można mieszać lampami. Skarbonka bez dna! 

Ten wzmacniacz ma wszystko o czym marzę. ALE! Ale przy takiej kasie nie wyobrażam sobie, że nie weźmiesz wzmacniacza na wypożyczenie, aby SWOIMI uszami ocenić czy Ci odpowiada ( i to nie w sklepie, a u siebie w domu). To jest zakup na całe życie... przynajmniej dla mnie. 

Jak dla mnie to masz już na wejściu wybór między "słodzeniem" lamp El34, a tranzystorowym "zamordyzmem" KT120.  Tylko tyle mogę porównać, w życiu EVO300 nie widziałem, a co tu mówić o odsłuchu. Wiem natomiast co niosą ze sobą lampy EL i KT. Dla mnie to najlepsze lampy do muzyki, wyłączając sławne 300B na które mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy to chciałem przetestować EVO 200 lub EVO 300 jak mi się uda załatwić. Trochę testów przejrzałem w necie i raczej PrimaLuna ma dobre opinie.

Bardziej sie zastanawiałem, czy PrimaLuna uratuje moje Goldy i doda im trochę milszy charakter, czy już nie ma dla nich nadziei i muszę poszukać innych głośników... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrimaLuna to bardzo dobry wzmacniacz lampowy, bez dwóch zdań. Do tego masz kilkadziesiąt kombinacji z lampami i trybem pracy. Niemożliwe żeby nie dostosować brzmienia pod swoje ucho. Co do kolumn to MA Gold 300 nie słyszałem, ale mam wyrobione zdanie o poprzednich modelach gold. Grają ładnie, ale mi nie pasowały, miałem wrażenie, że podbijają dół i górę pasma, tym samym brakowało mi takiego jazzowego środka. Czytając o testach nowych goldów, miałem wrażenie, że teraz właśnie poszli w kierunku neutralności i zdjęcie szklistej góry. Jednak sam opis nie załatwia sprawy dopóki samemu się nie posłucha. Co do Twojego problemu z dużą dozą prawdopodobieństwa wskazałbym winowajcę po stronie kolumn. Lampa gra tak jak lampa... Trochę misiowato ale przyjemnie od najniższych wzmocnień. Ja już od lampy nie odejdę chociaż wiem, że dobry tranzystor też może pięknie zabrzmieć. Wracając do Twoich poszukiwań, zwróć uwagę na rozmieszczenie kolumn i ich otoczenie, może to tam jest pies pogrzebany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ludzie, co Wy się tak uparliście na wymianę lamp. Te, które daje primaluna są ok. A jak ktoś ma jednak takie parcie na wymianę lamp, to pytanie jak się zachowa dany wzmacniacz po ich wymianie jest raczej retoryczne... Każdy wzmacniacz zmieni swoje brzmienie wraz z wymianą lamp, i do tego dochodzi subiektywne odczucie właściciela, bo im droższa lampa tym lepiej gra:-) W przypadku primaluny zabawa w mieszanie lampami może trwać bez końca i prawie bezkarnie (auto-bias). Oczywiście w samych lampach EL34 możemy szukać złotego graala. Dalej ich odpowiedniki 6ca7 i KT77. Moje doświadczenie jest takie, że wymianą EL34 można bawić się w zmiany basu i czytelność detali. KTxx gra dla mnie bliżej tranzystora, El34 bardziej rozpływa i rozmazuje, ale jest miłe przy cichym słuchaniu. Do tego dochodzi wymiana lamp sterujących 12au7, i tutaj jest ogrom kombinacji, które niewątpliwie wpłyną na brzmienie wzmacniacza. A w Twojej primalunie można zastosować z marszu KT88/120/150. I pewnie jeszcze 6L6G, 6L6GC, 7581A, El37, 6550, Kt66, KT90. Do tego dochodzi możliwość przełączenia w tryb triody, albo ultralinear i to w locie. Dla mnie trioda to słodycz i niemęczące słuchanie, ultralinear to niższe zejście, lepsza kontrola i tzw. kop. osobiście wole triodę. Po to jest lampa aby słodzić. Jakbym chciał wykop szukałbym tranzystorowego np. krell'a. Z "zabawą" lampami w primalunie jest mega ilość kombinacji. Z całym szacunkiem, do końca życia można bawić się w gonitwę za króliczkiem, a na koniec i tak wrócić do nieśmiertelnych el34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem w posiadaniu, PL Premium Integrated Amplifier.

Kolumny Pylon Diamond 28

Gram z Cambridge Audio DAC Magic 100 (tidal)

RCA Atlas Hyper Achromatic

Głośnikowe Chord Clearway X (były z kolumnami)

Lampy wygrzane, kupiłem jako zestaw demonstracyjny z promo

O ile na początku byłem bardzo zadowolony, wcześniej mialem jakiś kiepski tranzystor i nie zdawałem sobie sprawy jak te kolumny mogą zgrać, tak po jakimś czasie zaczęło mi czegoś brakować.

W porównaniu z odsłuchem z komputera na np słuchawkach zwykłych dokanałowych, wydaje mi się ze np niektóre niuanse jak np lekkie muśnięcie o struny gitary, czy lekkie westchniecie w utworach, jest zdecydowanie lepiej słyszalne, niż u mnie na zestawie, generalnie słychać ale nie da się tak wyraźnie tego określić, wyselekcjonować.

Druga kwestia to przestrzeń, brakuje mi tego wrażenia rozłączenia instrumentów i wrażenia ze graja w różnej części pokoju, wokale wyraźnie czuje ze są na środku ale w tyle sceny.

I tak zastanawiając się i chcąc cos zmienić/poprawić, a szczególnie czytając fora sam już nie wiem czy i na jakie lampy wymienić, (wszystkie są dobre i wszystkie są złe), 

Ale może opisując mój zestaw i uwagi uda się wskazać od czego zacząć.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.