Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  45 członków

Prima Luna Klub
IGNORED

Klub Prima Luny


vik7

Rekomendowane odpowiedzi

No to mały update, stwierdziłem, że nie da się inaczej jak przekonać się na własnej skórze tzn. uszach 🙂

Taki zestaw wjechał, pograłem na razie kilka godzin, wiec jeszcze niewygrzane lampy, ale na chwile obecną na duuuzy plus. Dźwięk czystszy, bardziej przestrzenny, szczegółowy, detaliczny.

A będzie jeszcze lepiej bo testowałem kilka DAC-ow i wiem już ze dobry dac robi robotę tylko jeszcze nie wiem jaki ostatecznie, i nowe lampy graja na razie z dac 100.

spacer.png
 

spacer.png

Edytowane przez Honolulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów. Czy możecie powiedzieć ile czasu musi pograć nowa primaluna aby pokazać pełnię swoich możliwości? Jak postrzegacie zmiany w brzmieniu w trakcie wygrzewania? Miałem u siebie na testach model EVO 100 (był wcześniej sporo grany) i pięknie to zagrało. Stwierdziłem, że dołożę do wyższego modelu i zamówiłem evo 200(nowa sztuka). Obecnie po około 50-60 godzinach grania jest lepiej, ale nadal mi brakuje tego wypełnienia na dole i mięska które miał evo 100 (bass schodził niżej i było go odczuwalnie więcej). Średnica również jakoś bardziej czarowała.. Nie wiem czy uzbroić się w cierpliwość i pograć jeszcze około 100 godzin, czy może wrócić do evo 100..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

zastanawiam się nad zakupem PrimaLuna Prologue Two na lampach KT88

zastanawiam się, bo miałem juz przez 1-2 lata lampy (Leben 300f, Unison Research S6) potem przesiadałem się na tranzystory w klasie A, teraz znowu chciałbym posłuchać przez jakiś czas lampy

pytanie: czy macie może porównanie tego modelu z takim Lebenem czy S6? czy to jest podobne granie czy raczej zupełnie inne - to czego nie lubię to jasnego dźwięku i nie chciałbym sobie zrobić takiej niespodzianki; poza tym nie jestem za bardzo wybredny o ile poziom grania jest podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz bardziej sprecyzować o jakie granie Ci chodzi? KT88 to już poważne grzmoty, a z tego co wiem to do pl możesz również włożyć kt77, a i el34 zagra. Znasz lampę to dobrze wiesz, że już zmianą lamp el34 można zmienić brzmienie i wybrzmiewanie niskiej średnicy, nie mówiąc o dolnych rejestrach. Kt77 skróci bass i zagra bardziej szczegółowo, bliżej tranzystora, a kt88 naprawdę zejdzie nisko. Do tego masz lampy strujace 12au i 12ax, którymi również wplyniesz na to jak po prostu gra pl. Zabawa z lampami nie ma końca, złotówek tylko brak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam 

Chłopaki szukam lampy z primaluny na początek. Mam w domu na testy innego zawodnika mianowicie Aurora sound hfsa - 01 na lampach EL84. Odwrócona hybryda, lampy tylko na wyjściu. 

Gra to pięknie z moimi małymi dali menuet, mimo że skuteczność kolumn jest opłakana.

Słuchałem też skyaudio i tu jest sztos ale gabaryty końcówek mocy, ciepło i prąd powala. Ceny akceptowalne.

Był też lavardin isx - gdyby nie brumiace trafo to by został. Świetny wzmacniacz. Miałem go około miesiąca.

Aurora natomiast jest droga pod 20 tys, więc pomyślałem, że spróbuję coś z primaluny w niższej kwocie.

Czy warto zainteresować się Evo 100, a może coś innego wypożyczyć? Bardzo proszę o radę. Chciałbym zarzyć trochę barwy jak z lavardina, gęstości, wypełnienia... ale żeby bas też istniał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 25.06.2023 o 21:07, moto3650 napisał:

Witam 

Chłopaki szukam lampy z primaluny na początek. Mam w domu na testy innego zawodnika mianowicie Aurora sound hfsa - 01 na lampach EL84. Odwrócona hybryda, lampy tylko na wyjściu. 

Gra to pięknie z moimi małymi dali menuet, mimo że skuteczność kolumn jest opłakana.

Słuchałem też skyaudio i tu jest sztos ale gabaryty końcówek mocy, ciepło i prąd powala. Ceny akceptowalne.

Był też lavardin isx - gdyby nie brumiace trafo to by został. Świetny wzmacniacz. Miałem go około miesiąca.

Aurora natomiast jest droga pod 20 tys, więc pomyślałem, że spróbuję coś z primaluny w niższej kwocie.

Czy warto zainteresować się Evo 100, a może coś innego wypożyczyć? Bardzo proszę o radę. Chciałbym zarzyć trochę barwy jak z lavardina, gęstości, wypełnienia... ale żeby bas też istniał.

 

Pozdrawiam

Mogę Ci śmiało polecić Primalunę evo 100, świetny wzmacniacz i to nie tylko w swojej cenie. Ma wypełnienie, barwę, dynamikę, ładnie buduję scenę, daje bliskie poczucie obcowania z muzyką. Myślę, że do menuet może być dobrym partnerem. Miałem go około 1,5roku po czym zmieniłem na evo 300 z powodu zmiany kolumn na bardziej wymagające. Evo 100 to był mój pierwszy wzmacniacz lampowy i przekonał mnie do tego stopnia, że raczej już do tranzystora nie wrócę. Dodatkowo możesz do woli wymieniać lampy, zarówno sterujące jak i mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.