Skocz do zawartości
IGNORED

STARE LUXMANY- rozwiązanie na tani wzmak


QB

Rekomendowane odpowiedzi

O STARYCH WZMAKACH LUXMAN KRĄŻĄ NIEMAL LEGENDY... L-210, L410, SERIA LV... NO CÓŻ MIAŁEM OKAZJĘ POSŁUCHAC L-210...i bez rewelacji.... dzwięk trochę jakby od sąsiada.... słabiutka dynamika.... niezbyt wiele detali...słuchałem tego z avance omega 509, z infinity alpha 10 i z m2 na kablach k 8pr i 8 sv, audiouest type 6, jakiś sonic line'ach (czerwony ch hehe) i na monsterach.... Co Wy na to?? Fakt, że cenowo jest to sprzęt który nie jest bolesny dla kieszeni ale czy warto??? Szczrgólonie interesuja mnie opinie dot. L-410

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasciwie nic na to, bo nie jestem kibicem zadnej firmy, ani nie uwazam ze z tytulu takiego czy innego znaczka cos ma grac lepiej czy gorzej.

 

Moge Ci wystawic mikrorecenzje mojego aktualnego wzmaczka LV-113 (2x80W @ 6Ohm). Obiektywnie: montaz i jakosc uzytych podzespolow stawia go ponad innymi budzetami. Jest bogaty w wejscia/wyjscia/bajery, ale jest tez straight-line dla purystow. Subiektywnie: w kategorii brzmienie wygral z innymi japonskimi budzetami, w tym kilkoma Rotelami z nizszej polki, bo byl najmniej "japonski"... Brzmienie miekke, bez efekciarstwa. Ladna synergia z moimi Bowersami. Odsluchowe testy dynamiki mikro/makro (ostatnio jako plyt testowych uzywam ostatnich Madonn (-nnow?) bez zarzutu. Dalej szukam, ale na pewno moge powiedziec, ze to wzmak z klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać z czym porównywałeś ? Słaba dynamika to chyba ostatnie co można powiedzieć o tych wzmacniaczach - mają opinie dokładnie przeciwną... Czy możesz spróbować posłuchać na kablach nie psujących dźwięku (najlepiej DIY) ? Na jakiej podstawie oceniasz dynamikę ?

 

Pytam bo sam mam starego luxmana (L-2) ale zero porównania z innymi niż technics wzmacniaczami. Dla mnie jego brzmienie to bomba :)

O STARYCH luxmanach dużo pisze się w internecie..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. moja negatywna ocena ogranicza się do L-210 bo tego tylko słyszałem i wszystkiego w nim było jakby za mało a do tego bas choć krótki to nie był wcale dobrze kontrolowany... porównywałem z exposeurem super xx (tak to się chyba nazywa) no wiem że to nieadekawatna rózniaca poziomów ale na tym tle oceniam l-210 jako mało dynamiczny,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L-210 faktycznie nie ma wielkiego kopa i basu mogloby byc wiecej. Ale nie jest to kompletna porazka, tylko przynajmniej jak dla mnie, przecietny poziom. Co do braku kontroli, to byc moze nie byl w stanie napedzic kolumn, bo powinien pracowac z obciazeniem 8-16 omów. Ja na Radmorach LS-40 nie zauwazylem braku kontroli basu. Radze zwrocic uwage, ze ten wzmacniacz mozna kupic za, w sumie, smieszne pieniadze i porownywanie ze wzmakiem drozszym na rynku wtornym jakies 10 razy jest nieporozumieniem. Porownanie ze wzmacniaczami za podobne pieniadze wypada juz zupelnie inaczej, przede wszystkim L-210 nie gra agresywnie, co praktycznie nie zdarza sie tanim tranzystorom.

Co do roznic miedzy L-210 i L-410, to glownie mocniejszy bas i dynamika w 410, tutaj roznica jest naprawde spora, reszta cech to rozwiniecie dobrych stron 210.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest swietny, gdyby trafila sie okazja, to kupilbym bez zastanowienia. Bardzo mi pasuje brzmienie Luxmana i slyszalem jaka jest roznica przy przesiadce na wyzszy model. Problemem jest to, ze bardzo trudno kupic L-550, tym bardziej kupic tanio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:)

w wakacje wybieram się na stopa do południowych włoch a słyszałem że tam luxmana sie trochę sprzedawało... także może wyślę sobie paczkę;)

dajcie adresy to Wam przyśle kartkę:) - słońce moje znowu mnie skrytykuje za szwędanie sie po lolkalnych audiostudiach ale co tam... a propos - jeśli ktoś planuje "muzyczne" wakacje to polecam Lizbonę... byłem tam w zeszłym roku... pomiąwszy skądinąd ważną uwagę że to wspaniałe miasto we wspaniałym kraju - polecsam Lisbonę ze względu na niespotykane ilości sklepów z płytami - w tym tysiące miejsc z przecenionymi i drugoręcznymi analogami... sklepów ze sprzetem - w tym przede wszystkim komisów.....a to tego koncerty, koncerty, koncerty....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.