Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  45 członków

Nakamichi Klub
IGNORED

Klub NAKAMICHI


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich klubowiczow :)

 

Chodzi mi po glowie zakup koncowki PA-5 lub 7 i stad pytanie czy serwis i wymiadna kondow np na nowe to zabieg konieczny zeby te wzmacniacze graly tak jak konstruktor mial w zamysle? Jesli tak to prosilbym o jakies informacje z pierwszej reki. Wiem ze strone wczesniej ten temat zostal poruszony ale gdyby sie ktos znalazl kto takich zabiegow dokonal i byl sklonny podzielic sie doswiadczeniem to bylbym wdzieczny.

 

Tak na marginesie dodam ze nie mysle o zadnym tuningu tylko przywroceniu maszynie drugiej mlodosci :)

 

Z gory dziekuje.

 

Ps Duza jest roznica pomiedzy wersja MKI oraz MKII i czy warto doplacic za PA 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś wymienisz to sprawdź czy trzeba wymieniac. Pomierzenie kondensatora to nie jest super wielki kłopot.

 

Jak potrzebna Ci większa moc i więcej tranzystorów to możesz dopłacić ;).

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Amplifer 1, outside, inside, miał iść na sprzedaż, ale po porównaniu z Soniakami F670 oraz F690 chyba będzie miał dożywocie.

post-11280-0-02468200-1485514619_thumb.jpg

post-11280-0-76723300-1485514627_thumb.jpg

post-11280-0-20657100-1485514652_thumb.jpg

post-11280-0-10480200-1485514662_thumb.jpg

post-11280-0-29451900-1485514672_thumb.jpg

Edytowane przez gelson

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Oznaczenie "E" to "Europa" (chyba tak to można przetłumaczyć) a brak tej literki to "Ameryka".

Generalnie bez "E" będzie na "amerykańskie" napięcie i będzie wymagać u nas dodatkowego transformatora, zaś "E" można w PL wpiąć do sieci bez dodatkowych urządzeń.

 

PA7/PA7 E to pierwsza wersja

PA7 II/PA7 E II to druga wersja (ciut mocniejsza: 225W w stosunku do 200W w pierwszej wersji), w opinii wielu lepiej grają wersje pierwsze (nie wnikając w szczegóły zmian, jakie wymusiło bodajże łudzące podobieństwo do którejś konstrukcji Passa i stąd w drugiej wersji lekkie zmiany).

 

Z PA5 i oznaczeniami podobna historia.

PA5 jest słabsza, nie będzie mieć też tego nasycenia co PA7, choć i tak to świetna końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny końcówek i przedwzmacniaczy z serii, o których mowa lubią często "wariować".

Raz można kupić PA7 za 4000-4200 a raz ceny wywindowane do 7000-8000.

W grudniu obserwowałem temat, można było na ebayu kupić PA7/PA7E (z kosztami wysyłki, cłem i wszelkimi opłatami) nawet za 3500 (nie koniecznie od handlarzy i wg opisu sprzedawców w stanie jak należy). Aż się zastanawiałem czy znów nie kupić bo bardzo dobrze wspominam ten klocek. Moc, dynamika, grała równo niezależnie od poziomu głośności, dźwięk nasycony, słodki, w sam raz na długie odsłuchy.

2 lata temu miałem możliwość kupienia w Polsce PA7E za 4200, oryginał, nie grzebana, odsłuchałem.

Nie potrzebnie się wahałem bo poszła szybko.

Taka kwota jest moim zdaniem atrakcyjna, 7000 czy więcej to już jednak przesada, zważywszy na to, że często nie wiadomo co się z tym działo przez ostatnie 25-30 lat...

Inną sprawą jest tzw. pewniak (taka była PA7, którą kupiłem 3 lata temu dzięki forumowemu koledze zukzukzuk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poszukuję przedwzmacniacza do pa-7. Interesuja mnie opinie z odsluchu koncowek pa z pre z ktorymi tworzylo by to fajny duet. Zastanawiam sie np. nad starszymi/tańszymi wersjami audio research, ale jestem otwarty na wszystkie propozycje. Moze to byc zarówno pre na tranzystorach jak i na lamkach.

Edytowane przez jarek_135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowy kolega zukzukzuk chyba wystawił niedawno CA7 - od tego chyba bym zaczął (albo i na tym zakończył?).

A osoba ze wszechmiar sprawdzona, chyba posiadał dwa takie bo swego czasu sam się przymierzałem do zakupu.

Zobacz w ogłoszeniach:

 

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/przedwzmacniacze/nakamichi-ca-7e-mod-os120230.html

 

A duet tworzy to więcej niż fajny.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ca7 wydaje się być dobrym i optymalnym kierunkiem, przynajmniej na start. Jednak ceny ca7 są ostatnio oderwane od rzeczywistości. Prędzej kupie ca5, jeśli bedę chciał sprawdzić, jak działa ten system. W okolicach ca7 mozna szukać arc ls5, a za połowę tej kwoty można szukać jakiś tanich arc choćby ls2. Są inne opcje, jak ca7 i dlatego pytam. Watpię, aby z tym pre grało to najlepiej na świecie, a nawet jeśli tak, to nie wierzę, że pa+ca5 zagra słabo, a pa+ca7 kosmicznie. Z ca7 jest jak z klasykami i to dobrymi, z roku na rok coraz droższe, może tak musi być, ale ja tego nie kupuję. Na 100% ca7 obecnie nie gra dwa razy lepiej od tej z przed kilku lat a o tyle podrożała. Absurd, to jest elektronika, nie Ferrari, a nawet za czasów jej świetności nie wiem czy to był choćby dobry Merc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ceny szybują ostatnio w górę, choć ten sprzęt coraz bardziej leciwy.

Na allegro jest jakiś w kosmicznych pieniądzach CA7, nie miałem go absolutnie na myśli, ale Jacka warto zapytać ile za swój chce.

Jeśli coś sensownego się w tych pieniądzach znajdzie to... to można to sprawdzić i porównać, ale akurat PA7 z CA7 dogaduje się świetnie i może to warto mieć jako punkt odniesienia i ew. szukać czy można w takich pieniądzach lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć wszystkim...

 

Chciałbym dołączyć do tego zacnego klubu a by to uczynić potrzebuję nabyć ... Amplituner Nakamichi...

Także jakby komuś zbywał TA4, TA3 lub SR4 w wersji na Europę, w kpl z pilotem ( lub w wersji do obsługi przez pilota ) to proszę o prv...

 

Jednocześnie zadam pytanie - czy ktoś z Was upgrejdował swoje piece, koncówki lub amplitunery ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc pmcomp,

nie zasmiecałbym wątku ale niestety nie mozna do Ciebie napisac wiadopmości na prv.

Widzialem Twoj wpis o pre nakamichi ca-5II. Czy mozesz powiedziec z jakim pre gramofonowym to porownywales. Zastanawiam sie nad wlasnie ca5 lub ca5II, z tym ze mam swoj pre przerobionego rotela rq970bx wedlug paru modow, kondensatory wysokie mundorfy i opampy najnowsze staccato. Gra to bardzo fajnie ale nie ma tylu regulacji no i pre do mojego daca by sie przydal. Obawiam sie jedynie ze ten nak zagra duzo gorzej od obecnego a tam za duzo mod'ow nie mozna poczynic.

pozdro

Arr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wreszcie mój 670ZX został skalibrowany. Co za maszyna. Ta druga epoka decków Nakamichi wymiata. Mam na mysli lata 1979-1984.

Teraz zakupiłem deck 582 oraz amplituner 530.

 

gXXCYhX.jpg

 

nakamichi530.jpg

 

582 to niższy model w porównaniu do 670. Nie ma automatycznej kalibracji azymutu tylko ręczną ale ... ma ręczne ustawienia bias i rec level. Oba maja ten sławny mechanizm Nakamichi, sosowany także w ZX-7 i ZX-7. Jak tylko przyjedzie to natychmiast idzie do kalibracji.

 

BTW moja końcówka PA5II jest na sprzedaż. Jesli ktoś jest zainteresowany to niech dzwoni na 502555936. Cena 4.800 zł. Z uszami.

 

Pozdro.

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.05.2019 o 11:28, Yasica napisał:

Cześć, 

Jak by ktoś szukał  mam na sprzedaż Amplituner Nakamichi TA3-E z pilotem w kpl.

Jak coś to zapraszam na prv.

Zdjęcia i ogłoszenie do podejrzenia na OLX-e : 

https://www.olx.pl/oferta/nakamichi-ta-3e-by-nelson-pass-z-pilotem-CID99-IDzT9nV.html

Rozważę KAŻDĄ ofertę cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 12:46, Yasica napisał:

Zdjęcia i ogłoszenie do podejrzenia na OLX-e : 

https://www.olx.pl/oferta/nakamichi-ta-3e-by-nelson-pass-z-pilotem-CID99-IDzT9nV.html

Rozważę KAŻDĄ ofertę cenową.

https://www.olx.pl/oferta/nakamichi-ta-3e-by-nelson-pass-z-pilotem-CID99-IDzT9nV.html

 

Nowa niższa Cena, zalezy mi na pilnej sprzedaży, potrzebna gotówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czołem,

zapisuję się do klubu ze swoim RX-505 UDAR ?

Mam pytanie, czy ktoś miał okazję porównać PA 7 z końcówką Rotela RB990 lub Technicsem  SE-A5, SE-A3?

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość

(Konto usunięte)

Witam

Poszukuję sprawdzonego serwisu, który podjąłby się przeglądu 480Z.

Trafił mi się rodzynek w stanie zewnętrznym jak nowy i wygląda też na to, że nie grzebany w środku.

Tylko teraz potrzebuję serwisu, który zrobi mu przegląd, no i nie zepsuje przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam dołączam do klubu z sr4e. Póki co gra najlepiej z kolumnami jakie mam cantinus vi mk2.

Ponoć najlepiej wykazuje się z wymagającymi kolumnami.

Coś trzeszczy przy włączaniu ale póki co to nie jest problem. Mam za to inne pytanie jak dobrać pilot ? Czy jakimś uniwersalnym uda się obsługiwać  amplituner ? Ktoś już może dobierał podobny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że poszukiwania nie będą proste, ale chętnie kupię TA-4E. 

Na chwilę obecną posiadam CA-5E, PA-7E, SR-3E i chętnie poszerzę kolekcje ?

 

W dniu 30.12.2020 o 21:20, iskra2012 napisał:

Witam dołączam do klubu z sr4e. Póki co gra najlepiej z kolumnami jakie mam cantinus vi mk2.

Ponoć najlepiej wykazuje się z wymagającymi kolumnami.

Coś trzeszczy przy włączaniu ale póki co to nie jest problem. Mam za to inne pytanie jak dobrać pilot ? Czy jakimś uniwersalnym uda się obsługiwać  amplituner ? Ktoś już może dobierał podobny ?

Logitech Harmony z tego co kojarzę obsługuje Nakamichi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.