Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  45 członków

Nakamichi Klub
IGNORED

Klub NAKAMICHI


łukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam, chciałbym ustawić prądy spoczynkowe w pa7, jeden z kanałów grzeje się bardziej. Czy może mi ktoś powiedzieć jakie wartości powinny być, czym kręcić i gdzie przyłożył miernik? Czy mogę prosić o Waszą pomoc? 

Z góry serdecznie dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2021 o 07:56, spaulo napisał:

Witam, chciałbym ustawić prądy spoczynkowe w pa7, jeden z kanałów grzeje się bardziej. Czy może mi ktoś powiedzieć jakie wartości powinny być, czym kręcić i gdzie przyłożył miernik? Czy mogę prosić o Waszą pomoc? 

Z góry serdecznie dziękuję 

Nie jestem specjalistą i sam tego nie zrobię, ale z tego co wiem ustawienie prądów spoczynkowych w PA-7 jest dość uciążliwe. Nie można tego robić przy otwartej obudowie (u mnie było kombinowanie z kocem, sztuczyną zabudową, jest na to podobno jakiś sposób, ale go nie znam) końcówka nagrzewa się do pewnej temperatury (bodajże około 60 stopni), która potem spada do około 40 i wtedy należy ustawiać prądy. Więcej niestety nie pomogę. Jedynie z tego co wiem jest nie jest to takie banalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zapisuję z moimi Nakamichi.

Aktualnie  amplituner SR-4E i magnetofony Nakamichi 480Z oraz  Nakamichi CR-1.

Miałem też przyjemność dotknąć i posłuchać magnetofonów Nakamichi  1000 ZXL , Nakamichi Dragon ,  Nakamichi  ZX-7 oraz Nakamichi 680ZX.  Fajne sprzęciki , tylko te ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Część, melduję się z zestawem PA7E + CA7E + OMS-7EII + ST-7E + SPC-1 + Infinity Renaissance 90. 

Mam możliwość zakupu PA7 w wersji MK2, znajomy z zagranicy chce go sprzedać. Pytanie do osób które słuchały obu egzemplarzy - czy warto iść w tym kierunku i wymienić MK1 na MK2? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie 🙂 Pozdr!

AHA - mam jeszcze TA4E 🙂

Edytowane przez olmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.04.2021 o 22:19, m.stank2 napisał:

Nie jestem specjalistą i sam tego nie zrobię, ale z tego co wiem ustawienie prądów spoczynkowych w PA-7 jest dość uciążliwe. Nie można tego robić przy otwartej obudowie (u mnie było kombinowanie z kocem, sztuczyną zabudową, jest na to podobno jakiś sposób, ale go nie znam) końcówka nagrzewa się do pewnej temperatury (bodajże około 60 stopni), która potem spada do około 40 i wtedy należy ustawiać prądy. Więcej niestety nie pomogę. Jedynie z tego co wiem jest nie jest to takie banalne. 

Czy ktoś tutaj jest w stanie określić czy wartości prądu spoczynkowego podane w serwisówce (40mV) dla PA7 MKI podane są dla zamkniętej czy otwartej obudowy? Robiłem podobnie jak kolega pisze wyżej, czyli sztuczna pokrywa umożliwiająca trzymanie temperatury wewnątrz i wtedy ustawienie prądu. Czytałem też na zagranicznych forach że niektórzy ustawiają to kontrolując samą temperaturę na radiatorach ok 50st. Proces opisany w instrukcji jest bardzo prosty jednak zamknięcie o otwarcie obudowy drastycznie wpływa na wartości tych napięć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2021 o 13:19, olmaster napisał:

Czy ktoś tutaj jest w stanie określić czy wartości prądu spoczynkowego podane w serwisówce (40mV) dla PA7 MKI podane są dla zamkniętej czy otwartej obudowy? Robiłem podobnie jak kolega pisze wyżej, czyli sztuczna pokrywa umożliwiająca trzymanie temperatury wewnątrz i wtedy ustawienie prądu. Czytałem też na zagranicznych forach że niektórzy ustawiają to kontrolując samą temperaturę na radiatorach ok 50st. Proces opisany w instrukcji jest bardzo prosty jednak zamknięcie i otwarcie obudowy drastycznie wpływa na wartości tych napięć. 

Odpowiem sobie sam - dla zamkniętej obudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Witam w klubie.

Szkoda, że tu tak smutno ostatnio. 

Mam pytanie.

Czy pre CA-5 i CA-7 różnią się aż tak bardzo, chodzi o brzmienie, a nie budowę, by to uzasadniało aż taką rozbieżność w cenach tych preampów? 

Różnica jest bowiem kolosalna! To aż 2 : 7, liczone w tysiącach PLN!

Czy to jest uzasadnione? 

Pytam gdyż czytałem opinię, na forum anglojęzycznym, że pre CA-5 lepiej sterowało PA-7 niż wyższy model CA-7. 

 

Ostatnio miałem okazję słuchać pre NAKAMICHI CA-5E z końcówka lampową SansuiX AU-70. Grało to bardzo ładnie. Szczegółowo i z piękną wypełnioną średnicą oraz wypełnionym i rozdzielczym dołem. Taki pięknie wypełniony  dźwięk został uzyskany tylko z tym pre NAKAMICHI. Piszę o tym, gdyż inne pre wysokiej klasy, a niektóre nawet wyższej, nie dawały takiego pełnego brzmienia. Dlatego o tym piszę w klubie, gdyż wydaje się, że to pre CA-5, w środku wyglądające na zbudowane prosto, gra nadzwyczaj dobrze z tą końcówką lampową. Uważam, że bije inne modele. To pre bardzo uspokoiło i złagodziło górę pasma, która była trudna do okiełznania. 

Końcówka lampowa SansuiX AU-70 została wykonana na sowieckich lampach (grają ostro i bardzo konturowo) w oparciu o schemat wzmacniacza lampowego Sansui AU-70 z lat 60-tych.

Opisano to w sąsiednim wątku "Klon Sansui AU-70 - Reduktor Szumu". 

Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.