Skocz do zawartości
IGNORED

Deep Purple Made in Japan


Rysio63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Mam prośbę do bardziej zorientowanych w temacie:-) Wstyd się przyznać,ale w/w płyty nie słuchałem już kilka lat!!! Nie wiem jakim cudem,ale chyba to nowoczesne HD tak mnie pochłonęło...:-) Ale,wracając do tematu,to mam na płycie chyba jakiś błąd,otóż Ritchie Blackmore gra w lewym głośniku, a Jon Lord bardziej w prawym,zupełnie inaczej niż na fotografii. Wydanie to EMI Eecords Printed in Holland. Czy ja mam bubel? Proszę mi podpowiedzieć,jakie wydanie CD powinienem sobie sprawić,aby wszystko było, tak jak być powinno:-))) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Mam prośbę do bardziej zorientowanych w temacie:-) Wstyd się przyznać,ale w/w płyty nie słuchałem już kilka lat!!! Nie wiem jakim cudem,ale chyba to nowoczesne HD tak mnie pochłonęło...:-) Ale,wracając do tematu,to mam na płycie chyba jakiś błąd,otóż Ritchie Blackmore gra w lewym głośniku, a Jon Lord bardziej w prawym,zupełnie inaczej niż na fotografii. Wydanie to EMI Eecords Printed in Holland. Czy ja mam bubel? Proszę mi podpowiedzieć,jakie wydanie CD powinienem sobie sprawić,aby wszystko było, tak jak być powinno:-))) Pozdrawiam.

Fotografia do okładki "Made in Japan" przedstawia muzyków grających gdzieś w Anglii. Możliwe, że w Japonii stali inaczej, chociaż Riczi z Jankiem kłócili się podobno o każdy metr kwadratowy sceny i wydzielali sobie miejsca - jeden miał nie włazić na pole drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka wydań tego koncertu,na wszystkich ustawienie muzyków jest zamienione.

Najwyraźniej tak jest uroda tego koncertu :)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka wydań tego koncertu,na wszystkich ustawienie muzyków jest zamienione.

Najwyraźniej tak jest uroda tego koncertu :)

Pozdrawiam.

 

Może zdjęcie na okładce jest lustrzanym odbiciem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtych czasach wszyscy byli nawaleni:) wóda i narkotyki robiły swoje,wiec nie trudno było o błąd.

Wystarczy dodać za przykład"Machine Head"płyta w studio była realizowana w wersji 4 kanałowej,ale jakiś idiota zapomniał później połączyć tyły z przodami.

W efekcie czego wydawnictwo w wersji stereo nigdy nie brzmiało dobrze(czegoś brakowało).Dopiero w wydaniu SACD Multichannel z 2003 roku naprawiono ten błąd.

Płyta brzmi doskonale,zarówno w wersji stereo jaki i wielokanałowej.

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj muzyki i nie szukaj dziury w całym!

 

:-) Muzyki to ja słucham od 35 lat! :-)

 

Na you tube,znalazłem ten koncert i tam wszystko jest prawidłowo,tz. tak jak na innych koncertach/zdjęciach DP,gdzie gitara prowadząca jest zawsze po prawej stronie.Drażni mnie to do tego stopnia,że zamieniam przewody sygnałowe słuchając tej płyty:-) Dlatego prośba o wydawnictwo już poprawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ale żeś się człowieku,uparł :):) takie życzenia to tylko w Erze.

Proponuje napisać do zespołu żeby to koniecznie poprawili:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na pewno w wydaniu na 60 rocznice wydania płyty to uwzględnią :)

Pozdrawiam i życzę miłego słuchania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak przypadkowo wczoraj przyszło Made in Japan, pierwsze wydanie angielskie na analogu. Posłuchałem sobie i pomyślałem, w sumie, to nie wiem czym się zachwycać, ta płyta wcale nie jest jakoś super nagrana. Dzisiaj wrzuciłem sobie do odtwarzacza czarny remaster CD i odpaliłem Child in Time jednocześnie z wersją winylową.

 

:-O :-O :-O

 

Dobrze, że to CD było z promocji ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbijając od głównego tematu bo Made in Poland :-):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbijając od głównego tematu bo Made in Poland :-):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pójde, mam raptem 10km :) Ostatnio nawet kostke Morse'a złapałem. Ceny ostre, k...a inflacja czy co? 1,5 roku temu na płytę było po 130zł, teraz 160zł :/ BTW wie ktoś może czy Praga Sabbs nadal aktualna? Iommi ma raka, koncerty zaplanowane na kwiecień USA odwołane... :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po koncercie :-(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak przypadkowo wczoraj przyszło Made in Japan, pierwsze wydanie angielskie na analogu. Posłuchałem sobie i pomyślałem, w sumie, to nie wiem czym się zachwycać, ta płyta wcale nie jest jakoś super nagrana. Dzisiaj wrzuciłem sobie do odtwarzacza czarny remaster CD i odpaliłem Child in Time jednocześnie z wersją winylową.

 

:-O :-O :-O

 

Dobrze, że to CD było z promocji ;-)

 

 

Widocznie masz kaprawy sprzęt z gramofonem włącznie, bo nie uwierzę, że remaster CD brzmi lepiej.

No chyba, że lubisz podkręcony, cyfrowy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz kaprawy sprzęt z gramofonem włącznie, bo nie uwierzę, że remaster CD brzmi lepiej.

No chyba, że lubisz podkręcony, cyfrowy dźwięk.

 

Chyba mnie nie zrozumiałeś... Znak :-O oznacza zdziwienie, jaka duża różnica w dźwięku była na korzyść analogu. Dlatego pisałem "dobrze, że to CD było z promocji"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wracając do nagrań koncertowych chciałbym kolegom polecić coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na chwilę obecna na stanie jest jeszcze 5 szt.przy zakupie powyżej 25Ł przesyłka do Polski za free.

Koncert rewelacyjnie zrealizowany,chociaż zagrany w studio(z publiką) niczym się nie różni od innych osławionych produkcji koncertowych zespołu.

A nawet je przewyższa jakością dźwięku oraz wzorową realizacją,dynamika i wykonanie poraża.

Moim zdaniem jest to najlepiej jakościowo zrealizowany i nagrany koncert Deep Purple,

a to set lista:

1. Highway Star

2. Strange Kind Of Woman

3. Maybe I’m A Leo

4. Never Before

5. Lazy

6. Space Truckin’

7. Smoke On The Water

8. Lucille

9. Hush

10. River Deep Mountain High

Gorąco polecam to wydawnictwo :)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncerty dla BBC są zawsze dobrze zrealizowane,

ale to takie pół-koncerty. Nie ma atmosfery, jest za to dyscyplina.

Żaden koncert Purpli nie dorówna jednak Made in Japan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proponuję zapoznać się z tym wydawnictwem,kiedyś też tak uważałem,że "MiJ" to szczyt koncertowy.

Do czasu odsłuchania tej pozycji i co z tego ze nie ma tam tysięcy ludzi,jest za to niesamowita rozdzielczość dynamika i brzmienie którego nie ma nawet na studyjnych wydawnictwach.

Podobno punkt widzenia jest jak dziura w dupie,każdy ma własną :):):)

Serdecznie pozdrawiam :)

P.S.

"MiJ"jest świetnym koncertem ze znakomitą atmosferą i realizacją,ale jest wiele wydawnictw które nie mając nalepki"kultowe wydawnictwo"są na takim samym poziomie,a czasami nawet je przewyższają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które wydanie najlepsze?

 

ccaa024128a0fae354229010.L._AA300_.jpg618WA6isOaL._SL500_AA300_.jpg41ZY9JHK2BL._SL500_AA300_.jpg51XYj2gDasL._SL500_AA280_.jpg

 

Wszystkie brzmią nie najlepiej, lecz jest to kawał historii rocka i legendarne nagranie. Jakiś świr wystawił na amazonie złotą edycję za $477.77. Zapłaciłem za to wydanie wiele lat temu coś ok. $20.00.

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, to co napisał kowal o Lice on the BBC - to jest rewelacja i dzwiekowa i muzyczna; zdecydowanie warto posłuchać i nabyć (albo odwrotnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie brzmią nie najlepiej, lecz jest to kawał historii rocka i legendarne nagranie. Jakiś świr wystawił na amazonie złotą edycję za $477.77. Zapłaciłem za to wydanie wiele lat temu coś ok. $20.00.

 

Nie najlepiej to malo powiedziane. Wg mni nagranie jest slabe wrecz sknocone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najlepiej to malo powiedziane. Wg mni nagranie jest slabe wrecz sknocone.

 

Nie wiesz jak zespół brzmiał w rzeczywistości, tak że o sknoceniu nagrania raczej nie powinno się dyskutować. Zresztą nagranie jest koncertowe, a to też ma znaczenie. Moim zdaniem najgorzej jest nagrana płyta 'In Rock', i to bez znaczenia czy jest to winyl czy CD - po prostu masakra teczniczna. Każde wydanie DP 'In Rock' brzmi jak z odbiornika Ślązak albo jakiegoś innego Jubilata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak zespół brzmiał w rzeczywistości, tak że o sknoceniu nagrania raczej nie powinno się dyskutować. Zresztą nagranie jest koncertowe, a to też ma znaczenie.

Oczywiscie ze tam nie bylem. Ale swoje podtrzymuje. Chociaz koncert jest naprawde dobry i czuc ta 'koncertowa' atmosfere.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam pod jakim dużym wrażeniem byłem słuchając Deep Purple Made in Japan z płyty winylowej w latach siedemdziesiątych. Wydawało mi się, że jakość nagrania jest powalająca i potrafiłem słuchać tej płyty non stop. Czasy Fonomastera, Meluzyny itd...;) To se ne wrati...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to.

Żaden gold 24 super hiper remaster japan nie przebije poczciwej wersji winylowej.

To jest zupełnie inne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to.

Żaden gold 24 super hiper remaster japan nie przebije poczciwej wersji winylowej.

To jest zupełnie inne brzmienie.

 

Też jestem zdania, że pewnych nagrań powinno się słuchać z winylu. Posiadam wszystkie cztery przedstawione wersje Made in Japan na CD, i niestety nawet złota edycja nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze nie ma tam tysięcy ludzi

 

Własnie to z tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie to z tego.

Słucha się nie ludzi,tylko zespołu.

Jeśli nie znasz"LiBBC"to radzę się z nim zapoznać,może zmienisz zdanie,a może nie.

Bawmy się słuchaniem muzyki,a nie powtarzaniem stereotypów.

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucha się nie ludzi,tylko zespołu.

Jeśli nie znasz"LiBBC"to radzę się z nim zapoznać,może zmienisz zdanie,a może nie.

Bawmy się słuchaniem muzyki,a nie powtarzaniem stereotypów.

Pozdrawiam :)

 

 

Jest pewna różnica między koncertem dla radia, a przed tysiącem rozszalałych Japonców dla ktorych DP było bogiem. MIJ jest unikalny, to szczyt popularności DP, album bez zadnych poprawek, dlatego tak brzmi jak brzmi. To wydanie z BBC przez AF to powtórka "Deep Purple In Concert", wyszedł jakoś na początku lat 80-tych, na cd była wersja dwupłytowa z koncertem jeszcze z 1970 roku. Brzmi dobrze, ale dla mnie to zwykłe odegranie dopiero co nagranego albumu, MIJ ma przynajmniej wszelkie "brudy" typowe dla koncertu podczas touru, nie lubię albumów koncertowych, jak sa zwykłym odegraniem materiału, zawsze oczekuję czegoś więcej w takiej wersji, MIJ to daje i ma atmosferę, którą nawet było słychać na ZK 140T licencja Grundig ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jest pewna różnica między koncertem dla radia, a przed tysiącem rozszalałych Japonców dla ktorych DP było bogiem. MIJ jest unikalny, to szczyt popularności DP, album bez zadnych poprawek, dlatego tak brzmi jak brzmi. To wydanie z BBC przez AF to powtórka "Deep Purple In Concert", wyszedł jakoś na początku lat 80-tych, na cd była wersja dwupłytowa z koncertem jeszcze z 1970 roku. Brzmi dobrze, ale dla mnie to zwykłe odegranie dopiero co nagranego albumu, MIJ ma przynajmniej wszelkie "brudy" typowe dla koncertu podczas touru, nie lubię albumów koncertowych, jak sa zwykłym odegraniem materiału, zawsze oczekuję czegoś więcej w takiej wersji, MIJ to daje i ma atmosferę, którą nawet było słychać na ZK 140T licencja Grundig ;)

 

Obiema rękoma podpisuję się pod tym! :)

Właśnie po to kupujemy wydania koncertowe, a jeśli udało się na nich "zapisać" choćby ułamek atomosery koncertu, to czapki z głów!

Do "sterylnych" odsłuchów mam samplery z Naima ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.