Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  31 członków

Visaton Klub
IGNORED

VISATON klub


kontur

Rekomendowane odpowiedzi

widzę że ruchu nie ma więc muszę się wpisać;-) Jestem fanem Visatona od około 2 lat. Udało mi się posłuchać paru konstrukcji tego producenta, a sam posiadam obecnie Atlas DSM Mk3 i jeszcze nie wykończone VOX 252. Za dwa tygodnie skończę budowę VOX 253 Central. W planach mam budowę Atlas Compact Mk5 i Grand Orgue. Trochę kolumn głośnikowych w życiu słyszałem ale na razie nic nie przebije Atlasów DSM. Zdaję sobie sprawę że są kolumny i głośniki brzmiące lepiej ale nie można zapomnieć o cenach takich konstrukcji, które są o wiele droższe. Na zdjęciach jeden z moich Atlasów;-)

post-27558-0-00666400-1326839124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

przedstawiam złożone "na sucho" kolumny Visaton Grand Orgue. Ściągnąłem je prętami bez klejenia. Wymagają przeciągnięcia papierem i lakierowania.

post-27558-0-59670000-1329664365_thumb.jpg

post-27558-0-60361700-1329664547_thumb.jpg

Jestem ciekaw jak będą brzmieć , to bardzo oryginalny projekt .Jak już je zmontujesz ,to skrobnij parę słów , pozdrawiam serdecznie i gratuluję .

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

witam

jestem fanem visatona

firmy jak ktoś słusznie zaznaczył nie audofilskiej ;-) z podowu ? , że produkty swoje sprzedaje w KIT-ach do montażu w umiarkowanych cenach (bardzo popularne u zachodniego sąsiada)

 

Moje kolumienki to VOX 253 MTI i strarsze mniej wykorzystywane V20

 

napędza to jak najbardziej audofilski :-) wzmacniacz Krell-a + przetwornik C.E.C-a i układ odtwarzania strumieniowego

 

pozdr - kolegów z klubu visatona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam Z racji ze rowniez posiadam Visatony i bardzo je sobie chwale , z checia dolacze sie do klubu :) Posiadam Experience V13 i V20 Pozdrawiam Klubowiczow :)

osobiście nie słyszałem tych kolumn ale słyszałem same dobre opinie o nich. Pozdrawiam.

Edytowane przez moonwalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/visatonexv20.php

Witam.Experience V-20, miałem chyba 5 lat,jak dla mnie grały O.K.

Pewnego dnia przyszedł czas na zmiany i nie żaluję.

Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe. Zmienia nam się gust, możliwości, potrzeby... Sam miałem parę modeli które uważałem za szczyt możliwości muzycznych do momentu aż nie usłyszałem czegoś innego. Zastanawiam się czy kiedyś dojdę do takiego miejsca kiedy powiem - to jest to, i przestanę szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 23031970, dziękuję za gratulacje i informuję że są postępy w sprawie grand orgue;-) właśnie mam je odebrać od lakiernika. Ostatnio kończyłem moje VOXy 252.

Za ok dwa tygodnie powinienem robić zamówienie w Visatonie na głośniki to zamówię ten kit również, potem tylko poskładanie....

Jest też nowa konstrukcja, dość ciekawa i tańsza http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege/neuheiten/nobox170/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.visaton.de/en/chassis_zubehoer/tiefton/w200s_8.html

 

http://www.visaton.de/en/chassis_zubehoer/tiefmittelton/w130s_8.html

Sory że zaśmiecam wasz klub, ale może komuś się przydadzą.Posiadam po dwie sztuki tych głośników w idealnym stanie technicznym i wizualnym.

-W200S cena za 1 szt 120zł

-W130S cena za 1 szt 60zł

Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego 23031970, dziękuję za gratulacje i informuję że są postępy w sprawie grand orgue;-) właśnie mam je odebrać od lakiernika. Ostatnio kończyłem moje VOXy 252.

Za ok dwa tygodnie powinienem robić zamówienie w Visatonie na głośniki to zamówię ten kit również, potem tylko poskładanie....

Jest też nowa konstrukcja, dość ciekawa i tańsza http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege/neuheiten/nobox170/index.html

 

napisz koniecznie jak graja GO, szczegolnie chodzi o jakosc basu...Podobno goscie z Visatona uzywaja ich jako referencyjnych subwooferow (oczywiscie bez sekcji szerokopasmowej) jako uzupelnienie Pentatonow, taka kombinacja wedlug niemcow gra bosko....czym napedzasz te ultra niskoefektywne smoki????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zapisanie do klubu z dwoma głośnikami Visatona: 70 mm wysokotonowym z celulozy WT70 oraz średnio-niskotonowym 170 mm z powlekanej celulozy - W170. W komplecie zaś tworzą te głośniki kolumny Pylon Topaz.

 

Tu, dla zainteresowanych, kilka słów a'propos: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/07/kolumny-pylon-topaz.html

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

napisz koniecznie jak graja GO, szczegolnie chodzi o jakosc basu...Podobno goscie z Visatona uzywaja ich jako referencyjnych subwooferow (oczywiscie bez sekcji szerokopasmowej) jako uzupelnienie Pentatonow, taka kombinacja wedlug niemcow gra bosko....czym napedzasz te ultra niskoefektywne smoki????

witam Nookie736

jestem na etapie odsłuchów. Niedługo zamieszczę zdjęcia. Ich dźwięk to inny wymiar basu. Jak zbiorę myśli i trochę dłużej posłucham napiszę coś więcej;-) Pentatony składam w następnej kolejności. Napędzam je na razie starym, poczciwym Kenwoodem KA-5040R, bez problemu daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet,

 

Masz je kupione dla siebie czy dotyczy testu?

 

Chyba należało napisać, że przypominają model La Scala i wysokotonówka, to głośnik stożkowy. Masz u siebie Stella i kopułkę w opisie.

A już zupełnie nie rozumiem, że Pylon rozwinął koncepcję WLM. W "oryginale" masz regulację dla wysokich tonów i przynajmniej w opisie większą efektywność (93 dB). Jest też naturalna okleina oraz kolce, nad którymi wprost ubolewasz w Pylonach. Wzmocnień w środku też jest więcej w WLM. Nie wiem jaka jest zwrotnica w Pylonach, ale rozwiązaniem firmowym WLM jest niskie strojenie wysokotonówki. W La Scala jest ona dodatkowo łagodnie filtrowana. Podejrzewam, że Pylon podszedł bardziej tradycyjnie i tnie z szybszym spadkiem - ale to tylko podejrzenie, że zamiast coś rozwinąć, to potraktował standardowo - odwrotnie jak bezpodstawnie sugerujesz. No i bass-refleks z dołu czyni La Scala mniej wrażliwymi na odległość od ścian - odległość od podłogi jest zawsze stała. Dla polskiego klienta w typowym bloku (większość nawet recenzentów tak mieszka) to powinno mieć znaczenie.

 

No i opis, że wysokotonówka za 35 zł jest rewelacyjna, to też mistrzostwo. Ona może być rewelacyjna, jak się z niej taką zrobi i wie się jak to podłączyć. Zestawienie kilumn w system, to też firmowa kuchnia WLM. Pylon dostarcza produkt, a WLM koncepcję.

 

No to jeszcze La Scala vs. Pylon Topaz...

 

1/ Wspomniany sposób strojenia pozwala zachować wysoką skuteczność, co różni te konstrukcje. A ponieważ często ludzie szukają wysokoskutecznych kolumn (np. do lampy), to jest punkt po stronie Visatona w WLM.

 

2/ Nieszczęsne kolce w WLM pozwalają regulować odległość podstawy od podłogi. W granicach około 2 cm, co może zmienić charakter basu. Największa odległość, to ok. 6 cm i można ją zmnijszać. Jak wiadomo, to niskie tony najczęściej są trudne do opanowania w pomieszczeniu. Nie wspominając, że można dokupić "filtr" wspomagający uzyskanie odpowiedniego basu - korzystając z dodatków dla innych serii: Diva lub Passive Control.

 

3/ Regulacja wysokich tonów - wspominana w poprzednim poście - pozwala dopasować dźwięk do pomieszczenia, gustu słuchacza, często słabo zrealizowanych nagrań. Czyli osiągnąć maksimum z driverów Visatona. A jeśli ktoś na wysokich korzysta z dużej powierzchni membrany i szerokiej kierunkowości, a potem strojeniem robi z kolumny 86 dB, to są to nieporównywalne konstrukcje. W takim kontekście różnica w cenie jest uzasadniona.

 

4/ La Scala jest robiona w Austrii - bo komuś przyjdzie zaraz do głowy domyślać się innego miejsca produkcji... link to dokumentujący:

 

http://www.6moons.com/audioreviews/wlm5/sidebar1.html

 

Mam nadzieję, że Pylon Audio będą się dobrze sprzedawały, ale nie powinny na fali twierdzeń, że są tym samym, a nawet więcej za mniej. Uchybienie recenzenta nie powinno bić w producenta. Poznęcałem się trochę nad rzetelnością sugestii w recenzji Pylon Topaz, ale naprawdę z wielką przyjemnością :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem,

 

Głośniki Pylon Topaz wypożyczyłem na czas pisania ich recenzji, czyli miałem je około dwa tygodnie. Dzięki za merytoryczne uwagi, uwzględniłem je w opisie.

Co do pozostałych Twoich obiekcji, to trzeba pamiętać, że Topazy kosztują 2600zł, czyli o wiele, wiele mniej niż ich austriackie inspiracje (20 000zł), więc, że w tej ich cenie poczyniono znaczące oszczędności na powłoce cielesnej, to fakt. Ale generalnie grają bardzo ładnie, zaskakująco dobrze jak na swoja cenę. Ich dźwięk bardzo przypadł mi do gustu. Co do cen głośników Visatona, to są jakie są - ostatecznie liczy się ich aplikacja, a nie cena. To chyba dobrze, że istnieje polski producent, który oferuje dźwięk zaawansowanych konstrukcji w rozsądnej, dostępnej cenie. WLM produkuje przecież dla zupełnie innego targetu, jeżeli trzymać się terminologii marketingowej. I nie widzę w tym nic zdrożnego. Ten, kto kupi Topazy, nigdy nie kupi La Scali - i odwrotnie.

 

Przy okazji, ciekawy link z 6 Moons - z linii produkcyjnej WLM La Scala: http://www.6moons.com/audioreviews/wlm5/sidebar1.html

 

Jesteś przedstawicielem (dystrybutorem) WLM, czy jedynie ich zaawansowanym miłośnikiem?

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wymienić uwagi - dzięki.

 

La Scala kosztuje 12 900 zł w cenniku dystrybutora. Znowu nieścisłość z tymi 20 tysiącami.

 

Piszę wszystko z pamięci, bo jestem jedynie pasjonatem takiego brzmienia, skąd wzięła się fascynacja firmą i jej produktami. Gdy odkryłem WLM serii La Scala i Stella nie było jeszcze w ofercie, więc poznawianie tych kolumn mnie ominęło.

 

Dziwi mnie dopisywanie się do klubu z powodu 2-tygodniowego testu. Aktywny recenzent lub człowik branży (np. sprzedawca) będzie w każdym tego rodzaju stowarzyszeniu. A tu chodzi chyba o pewien rodzaj emocji i dociekliwości poznawczej. Moje oddanie dla WLM ma wyłącznie prywatny charakter.

Oprócz mnie nie naraziłeś się nikomu innemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, La Scala kosztują w PL około 13 000zł, choć w USA to już około 5500 $, stąd i moje przestrzelenie ceny.

 

Do klubu Visaton dopisałem się, bo lubię te głośniki, też prywatnie, oczywiście i nikomu nic to tego nie powinno być :)

 

Opisywałem też Audio Academy Phoebe III na Visatonach. Super kolumny. Link też tu podam (dla zainteresowanych):

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/05/kolumny-audio-academy-phoebe-iii_13.html

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie

miałem trochę czasu na odsłuchy Grand Orgue i krótko opiszę swoje spostrzeżenia. Kolumny cechują się niesamowitą stereofonią. Dźwięk wypełnia całe pomieszczenie. Jak wspomniałem niskie rejestry to coś wyjątkowego. Mimo że mam Atlasy DSM, których bas jest niepowtarzalny, to Grand Orgue oprócz potężnego basu oferują także zerowe zniekształcenia. Nie ma wtórnego basu, opóźnień, które mimo wszystko zdarzają się w basrefleksie. Słyszymy go wyraźnie także podczas cichych odsłuchów. Średnica i góra są lekko wycofane. Lekkie, papierowe membrany szerokopasmowców grają bardzo ciepło. Kolumny nadają się świetnie do rocka. Gitary brzmią na nich genialnie.Nawet moja konkubina;-) zauważyła różnicę i stwierdziła że grają łagodniej a bas nie jest taki narzucający się jak w moich obecnych VOXach. Kolumna jest na pewno specyficzna i warta wypróbowania.

post-27558-0-47450400-1344106670_thumb.jpg

 

post-27558-0-80311100-1344106800_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

tak czytam przerozne wypowiedzi i nadal nic nie wiem

szkoda ze nie ma gdzie posluchac takich zestawow kolumn

zainteresowalem sie ATLAS MK3 - ktory nie jest juz dostepny

lub MONITOR 890 MK3 (koszt okolo 12tys zl za same glosniki)

czy te MONIOTRY zagraja rownie rozdzielczo jak infinity kappa 9 ?

szukam wlasnie mocniejszego ale nadal kontrolowanego basu ktorego to brakuje mi wlasnie w kappach 9

pomieszczenie to 4.5m na x8,5m

bede wdzieczny za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.