Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Densen Klub
IGNORED

Densen


macson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Densen Beat 100.

20 lat już ma i zastanawiam się nad wymianą kondensatorów. Są tam 2x1000uf/63V i 4700uf/63V, takie niebieskie, sygnowane logo Beat.

Ciekawe, czy ich wymiana coś by dała. Myślałem na Mundorf albo Nichicon.

Spory koszt ale czego się nie robi dla poprawy brzmienia. Mam wrażenie, że mój Densen nie jest już tak "szybki", bas jest ślamazarny.

Jak myślicie warto wymienić te kondensatory? Gra to wszystko z Chario.

Myślałem też, żeby za każdą kolumną postawić panel wykonany z wełny min. Isover 80.

Kiedyś byłem w Czechach u pewnego gościa (Petra) w jego sklepie (salonie) i słuchałem muzyki. Cały sprzęt to było jakieś 100 tys.zł. Fajnie to grało, nie będę się rozpisywał bo to w ogóle kosmos był dla przeciętnego słuchacza. Ale miał za kolumnami takie ustrojstwa, japońskie, 2000zł za sztukę. Pytam się Petra: "Co je to pro tebe?"

A on mówi: "To je pro to..." i usunął te ustrojstwa. Potem je z powrotem postawił i szczęka mi opadła. Powiem tylko, że dźwięk został uporządkowany jeśli mogę to tak określić. Słuchałem wtedy Dire Straits.

Można było wskazać palcem na poszczególnych wykonawców, ich położenie na scenie. Ale tak jak mówię sprzęt był wart ok. 100tys zł.

Jeszcze coś. Miał ten Petr urządzonko: http://www.highfidelity.pl/@main-180&lang=

Też chyba Japońskiej firmy. No więc pytam się Petra w naszym rodowitym języku :) Co je to?

Odpowiada: "Chcete poslouchat?" No chcem.

No i drugi raz mi kopara opadła. Podkreślam jeszcze raz: to wszystko słuchałem na sprzęcie wartym ok. 100tys.zł, salon zaadoptowany do odsłuchu, kable, czincze... Eh nie chce mi rozpisywać.

Fantastyczny gość. Nie to co u nas.

 

Fajnie jak ktoś nas zainspiruje - ale przekonałem się na własne uszy, że własny pokój to jedyne w swoim rodzaju środowisko akustyczne ...wszystkie porady są tylko orientacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam Densen Beat 100.

20 lat już ma i zastanawiam się nad wymianą kondensatorów. Są tam 2x1000uf/63V i 4700uf/63V, takie niebieskie, sygnowane logo Beat.

Ciekawe, czy ich wymiana coś by dała. Myślałem na Mundorf albo Nichicon.

Spory koszt ale czego się nie robi dla poprawy brzmienia. Mam wrażenie, że mój Densen nie jest już tak "szybki", bas jest ślamazarny.

Jak myślicie warto wymienić te kondensatory? Gra to wszystko z Chario.

Myślałem też, żeby za każdą kolumną postawić panel wykonany z wełny min. Isover 80.

Kiedyś byłem w Czechach u pewnego gościa (Petra) w jego sklepie (salonie) i słuchałem muzyki. Cały sprzęt to było jakieś 100 tys.zł. Fajnie to grało, nie będę się rozpisywał bo to w ogóle kosmos był dla przeciętnego słuchacza. Ale miał za kolumnami takie ustrojstwa, japońskie, 2000zł za sztukę. Pytam się Petra: "Co je to pro tebe?"

A on mówi: "To je pro to..." i usunął te ustrojstwa. Potem je z powrotem postawił i szczęka mi opadła. Powiem tylko, że dźwięk został uporządkowany jeśli mogę to tak określić. Słuchałem wtedy Dire Straits.

Można było wskazać palcem na poszczególnych wykonawców, ich położenie na scenie. Ale tak jak mówię sprzęt był wart ok. 100tys zł.

Jeszcze coś. Miał ten Petr urządzonko: http://www.highfidelity.pl/@main-180&lang=

Też chyba Japońskiej firmy. No więc pytam się Petra w naszym rodowitym języku :) Co je to?

Odpowiada: "Chcete poslouchat?" No chcem.

No i drugi raz mi kopara opadła. Podkreślam jeszcze raz: to wszystko słuchałem na sprzęcie wartym ok. 100tys.zł, salon zaadoptowany do odsłuchu, kable, czincze... Eh nie chce mi rozpisywać.

Fantastyczny gość. Nie to co u nas.

Bardzo duże gęste kwiaty przy ścianie za kolumnami i ścianka z nierównomiernego kamienia robiła u mnie taki właśnie efekt porządku na scenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroje, dyfuzory to sprawa drugorzędna .... Oczywiście powtarzam się ale to prawda - po pierwsze, w pomieszczeniach z płynnymi podłogami, czyli zwykłymi panelami, sprzęt nie zagra na 100%. Jedyny sensowny upgrade audio jaki mi przychodzi do głowy to klejony parkiet drewniany.

(Jak na to hobby, stosunkowo niedrogie rozwiazanie :))), w chwili wolnej zabieram się do roboty.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Chario Constellation Delphinus stoją na fabrycznych podstawkach właśnie na klejonym parkiecie.

Zastanawiam się, czy pod podstawki na kolcach podłożyć jeszcze podstawy granitowe. A może będzie to już przerost formy?

A panele akustyczne to właśnie te:

http://kahlaudio.com/products/acoustic-revive-rwl-3-acoustic-conditioner-multiple-award-winning-accessory-2800-msrp/

http://acousticrevive.jp/portfolio-item/acoustic_conditioner/

Cena trochę kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

 

6 minut temu, mario_64 napisał:

Witam. 

Gdybyktoś miał ochotę na oryginalne nowe kondensatory Densena b100 te niebieskie 10 000 uF z logo firmowym to mam taką parę na zbyciu. W planie miałem wymienić w posiadanym Densenie ale okazalo się, że te we wzmacniaczu jeszcze były ok., a później wmacniacz sprzedalem. Kondensatory były kupione od producenta. zapraszam na priw.

 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Pan Ryszard Jasik z HiFi Sound Studio poprosił mnie o pomoc w sprzedaży egzemplarzy demo Densena jakie mu pozostały. 

Gdyby ktoś był zainteresowany to są dostepne:

Kolor Albino

B150 - integra

B200 - preamp

B250 - preamp

B410 - CD

B420 - CD

Kolor czarny:

B200 - preamp

B410 Plus - CD

 

Seria DM:

DM-20 - preamp

Wszystkie stan 10/10, nigdy nie sprzedane, można je zarejestrować w Densenia, aby uzyskać wieczystą gwarancję.

 

 

 

 

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich posiadaczy klocków tej zacnej marki.

Cisza w klubie niesamowita a szkoda.

Mam pytanie do użytkowników cd 420 o korzyści po "upgerjdzie" do plusa . Może ktoś się wypowiedzieć o ewentualnych zmianach ? 

Kupiłem ostatnio to cd nowe ex demo ,połączyłem z dm 20 pre . Dźwięk jak dla mnie bez blasku i wybżmień  i mógłby by być bardziej szczegółowy .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich serdecznie 🙂

Dołączam do klubu ze wspaniałym wzmacniaczem Densen DM10. Po emotivie basx300 pokazał co to znaczy prawdziwy dźwięk😉 Z miejsca stałem się fanem tej marki i jej filozofii... 

Jakiś czas temu kupiłem starego Marantza CD52 MK2 SE, który miał mi sluzyc jako tylko i wyłącznie transport do daca audio-gd R28. W tej roli sprawdził się całkiem dobrze. Jak na prawie 40 letni sprzęt gra bez zająkniecia🙂 Jakiś czas temu naszła mnie myśl żeby zainwestować w topowe cdki Philipsa bądź Marantza z czasów ich świetności czyli philipsa cd960, Marantza cd 94/85/80. Po drodze trafił się ten Densen DM10 i zauroczony tym dźwiękiem zastanawiam się czy nie warto może spróbować w kwocie jakichś 2k takiego cd od Densena? Miał może ktoś z was porównanie takich cdków

 Marantza/ Philipsa z Densem?  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.06.2023 o 12:21, Rejs napisał:

I jak zamiennik sprawdza sie ? Jeśli tak to mozna prosic o namiar bo widzialem ze jest kilka mozliwosci , dziekue

Sorki, że tak późno odpisuję.

Sprawdza się, lecz ten co kupiłem na alle.. za 80zł to szajs. Pilot na 4 baterie!!! Konstrukcja z początku lat 90tych i trzeszczy, piszczy i jak się go mocniej złapie to mam wrażenie, że się rozleci. Do urządzeń TV za 80 zł dają piloty 1000000x lepszej jakości. Sprzedawca pisze, że oryginał i porządny. Jak można tak kłamać. Jedyne co się zgadza, to to że działa.

Gdybym miał go w ręku przed zakupem to bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 29.05.2023 o 13:34, nieolo napisał:

Cześć wszystkim.

Chcę kupić Densena do Dynaudio Focus 220. Zastanawiam się nad modelem b130+ lub b130xs.

Ktoś łączy te wzmacniacze z Dynkami?

 

Ogólnie można powiedzieć, że Denseny z Dynaudio dobrze grają. Miałem Audience 52SE i Contour 1.3SE z DM10, a potem DM20/30, i bardzo sobie to chwaliłem. Teraz doszły Heritage Special i też jest super. Jeden z większych upgradów w moim systemie było dołożenie do wzmacniaczy kabli sieciowych Cardas Parsec. W dużym stopniu zwiększyła się dynamika dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć Panowie,

Mam pytania w kontekście jakości dźwięku B100: czy kolejne generacje czymś się od siebie różnią? Czy modele ze złotymi gałkami są lepsze dźwiękowo od tych ze srebrnymi?

Edit: Doczytałem na innym forum, że wersja MK1 podobno się paliła. 

Edytowane przez MCHammer2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czyli chyba bez znaczenia. Nie ma tam żadnych opisów, np. jak w lampie, że jedne wyjścia do 8 ohm a drugie do 4 ohm.

Podzielę się doświadczeniem - napisałem do densena podając numer seryjny z prośbą o podanie roku produkcji i wersji i odpowiedzieli , że nie mają takich informacji. A ponoć kiedyś udzielali informacji. Ale trochę już lat minęło (pewnie ze 20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Antonio1974 napisał:

Podzielę się doświadczeniem - napisałem do densena podając numer seryjny z prośbą o podanie roku produkcji i wersji i odpowiedzieli , że nie mają takich informacji. A ponoć kiedyś udzielali informacji. Ale trochę już lat minęło (pewnie ze 20).

A ja pisałem do nich miesiąc temu i napisali, że podadzą wersję tylko muszę im wysłać zdjęcie środka. 

Masz wersję ze złotymi czy ze srebrnymi gałkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam wersję MKI, w porywach MKII. Choć jak dla mnie nie ma to znaczenia. Liczy się dla mnie stan techniczny. Ze zdjęć środka i wlepki wiadomo jaki rocznik. Wersja MKI-V? Rzeczywiście trzeba pytać producenta - dojść pewnie można po numerze seryjnym. Odpisywali szybko na moje maile w 2013 r. Nawet byli w stanie wysłać części zamienne, typu kondensatory.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.