Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Densen Klub
IGNORED

Densen


macson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Witam serdecznie.

Panowie mam do Was pytanie.

Posiadam Densen'a b100, lecz mam w nim lekko wytarte te złote pokrętła, gałki.

Istnieje możliwość zakupu tych gałek ?

 

Kolejne pytanie to czy gałki srebrne z tych nowszych konstrukcji pasowałby wymiarowo do tego mojego beat 100 ? Da się je gdzieś kupić ?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie życząc wszystkim zdrowych oraz radosnych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa zachcianka; zwykle ważniejszy jest stan kondensatorów

 

"Sprzedam - w doskonałym stanie dwie srebrne gałki do Densena b-100 :))"

 

 

Nie liczyłbym na taką ofertę poza serwisem Densena. Napisz Waść do nich - to nic nie kosztuje. Możesz dopisać model/ nr seryjny.

 

does your spares support include silver (or brass) knobs for b-100 (or compatible)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Zgłaszam akces do klubu Densena. Mam od miesiąca model B-100, który gra u mnie z Cantonami RC-L. Wzmak brzmi bardzo sympatycznie: plastycznie z dużą ilością powietrza. Oczywiście cały czas jest w pozycji "on". Poprzednio używałem Rotela RA980BX, który brzmiał zdecydowanie tranzystorowo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam pytanie, czy przesiadka z Densen Beat 100 na Densen Dm 10 będzie postępem do przodu. Jak do tych dwóch wzmacniaczy ma się zestaw dzielony B 200/ B300XS. Czy ktoś miał możliwość porównywania tych wzmaniaczy.

Pytam, bo akurat oba są dostępne na rynku wtórnym i myślę o zamianie.

 

Dodam, że obecnie gram na Densen Beat 100 wraz z SF Minuetto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry!

Właśnie dołączyłem do klubu - pozdrawiam wszystkich Densenowców!

Mój pierwszy i jedyny dotychczas sprzęt po młodzieńczym Technics'ie to:

- integra b-100

- CD b-400

- głośniki totem rokk (właśnie zamieniłem na SF)

 

Chciałbym prosić o pilną poradę:

ostatnio nabyłem Sonus Faber Liuto (tower, trzydrożne, 4Ohm) - słuchałem ich kiedyś z densenem i brzmiały ekstra (ale to był salon odsłuchowy) i jestem nieco zawiedziony, zwłaszcza jełśi słucham cicho (cofnięta średnica, w ogóle analityczność densena schowała się zupełnie).

Pytanie: jakie kolumny oddadzą dobrze styl Densena (na 30m2 pokoju, raczej podłogowe)

Czy ma sens dokupienie końcówki mocy (bo b-100 jest za słaby do podłogówek) - czy to coś poprawi w brzmieniu?

 

Musze podjąc szybkie decyzjie :) więc bardzo proszę o poradę co zrobić (ale co zrobilibyście wy w tej sytuacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jest odwrotnie, b100 jest za słaby pod monitory, zwłaszcza w takim pomieszczeniu.

Tak, zmiana kolumn na podłogowe wynika ze zmiany pokoju z małego na duży (30 m2, gdzie monitory po prostu "zdechły").

 

Ale wracajac do pytania: dla zestawu b-100, przeprowadzając się do 30m2 pokoju, jakie kolumny byście wybrali (rozumiem, że subiektywnie).

A może inne ruchy sprzętowe typu końcówka mocy? Rozważam zakup b-320 (ale nie wiem czy chwilowo, ze względu na kasę, b-100 może pełnić rolę przedwzmacniacza?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Miałem zestaw b-100 b 300, zanim dorwałem b200 i grał bardzo dobrze.

Przy opcji bi (kolumnowej) można przetestować opcję bi--ampingu.

 

Ogólnie koncówka zabiera b-100 nieco plastycznej śłodzizny, ale ogónie wszystko brzmi mocniej i lepiej. Ogólnie nie przepadam za podłogówkami, ale w 30m2 monitory nie zauroczą. (Dawno temu ... słuchałem Dali, chyba Mentor 8,piękna barwa.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Panowie, proszę o szybką pomoc. Mam okazję kupić pre B-200. Jak jest uczciwa cena tego przedwzmacniacza w dobrym stanie?

 

Nowy kosztował ok 4,5 tys PLN, zwykle w bardzo dobrym stanie sprzęt trzyma cenę ok. 60 % wartości. Czyli 2,5-7 tys. Jeśli oferta jest zbyt okazyjna, przeważnie coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niestety, nie kupiłem B 200, ale cierpliwie czekam na kolejną okazję. Tymczasem sterują moim B-300 za pomocą pre Audiolaba 8200Q.

Pre jest oczywiście aktywne, więc przełączyłem gain selector w końcówce mocy w pozycje off, tak jak zaleca Densen. Ku mojemu zdziwieniu po tym zabiegu góra pasma stała się mocno natarczywa, często wręcz denerwująca. Nie wiem do końca w tym momencie czy to wina przedwzmacniacza, czy zmiany trybu pracy końcówki mocy? Miał ktoś wcześniej podobne doświadczenia ? Po drugie może ktoś bardziej oświecony powie mi co konkretnie zmienia w sposobie pracy końcówek mocy Densena gdy przełączy się ww przełącznik. I ostatnie już pytanie, czy można bezpiecznie użytkować B-300 z aktywnym pre, gdy gain selector w końcówce ustawiony jest w pozycji pracy z pre pasywnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo pytanie zadałem kiedyś serwisowi Densena, bo bardziej mi podeszła kombinacja b200 + opcja passive pre w b300.

 

Dostalem dwie odpowiedzi, 1) "muszę zapytać kolegi, bo jeszcze o to nikt nie pytał"

2) "Kolega mówi, że to nie zaszkodzi końcówce." W takim ustawieniu zwiększa się "gain", czyli nieznaczne rozkręcenie potencjometru da głośnikom więcej mocy niż w ustawieniu rekomendowanym w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz! Mnie również dużo bardziej podoba się ustawienie pod pasywnego preampa. Wtedy Densen daje z siebie to za co go cenię, mięsko i tę niesamowitą muzykalność. W ustawieniu końcówki pod B200 (przynajmniej z moimi prądożernymi ESA Triton) dół i środek pasma wycofują się (najwyraźniej nisko-średniotonówka dostaje za mało prądu) co uwydatnia górne rejestry. Po ponownym przełączeniu końcówki w "pawidłowy" tryb pracy wszystko wróciło do normy, powróciła przyjemność słuchania muzyki :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No i kupiłem do Beat 100 Chario Delphinus. Kolumny wybitne.

Niestety potrzebują mocniejszego wzmacniacza. Zastanawiam się nad kupnem nowego. Z Densena wykorzystałbym preamp bo sprawdza się znakomicie.

Choć wzmacniacz ma już ok. 20 lat i zastanawiam się, czy kondensatory w sekcji zasilania "trzymają" jeszcze parametry. Może wymiana na Mundorfy dodała by blasku Densenowi.

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak sporo lat temu Kora w wywiadzie mówiła, jak cudowny mają dźwięk w domu, z Densena B100 i Sonus Faber Concertino.

Zgadza sie. Tez to pamietam. Czytalem gdzies wywiad z nią i o tym wspominala. Będąc przez lata w Parmie w Italii, mialem tam okazje wielokrotnie sluchac urzadzen Densena w roznych zestawieniach. Ciekawe i warte zainteresowania urzadzenia . Do tego wzornictwo dla mnie bardzo udane i charakterystyczne . Wspominam te odsluchy bardzo dobrze. Dobra elektronika w swojej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tak sobie myślę, że jeśli ktoś chciałby mieć dźwięk na lata połączony z oryginalnym i pięknym projektem plastycznym, to wzmacniacz Densena z serii złote gały plus któreś z klasycznych podstawkowych kolumn Serblina byłby rozwiązaniem rzeczywiście z klasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam sentyment do brzmienia i do formy. Jakbym miał możliwość przygarnięcia b-100 od spokojnego, pierwszego właściciela, kupiłbym z uśmiechem.

Kondensatory wypadałoby wymienić, ale to nie są wielkie pieniądze. Kondy posłużą długo, ten sprzęt nie nagrzewa się bardzo.

Coś czuję, że Densen zagrałby bardzo dobrze z Xavianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam sentyment do brzmienia i do formy. Jakbym miał możliwość przygarnięcia b-100 od spokojnego, pierwszego właściciela, kupiłbym z uśmiechem.

Kondensatory wypadałoby wymienić, ale to nie są wielkie pieniądze. Kondy posłużą długo, ten sprzęt nie nagrzewa się bardzo.

Coś czuję, że Densen zagrałby bardzo dobrze z Xavianami.

Mam Densen Beat 100.

20 lat już ma i zastanawiam się nad wymianą kondensatorów. Są tam 2x1000uf/63V i 4700uf/63V, takie niebieskie, sygnowane logo Beat.

Ciekawe, czy ich wymiana coś by dała. Myślałem na Mundorf albo Nichicon.

Spory koszt ale czego się nie robi dla poprawy brzmienia. Mam wrażenie, że mój Densen nie jest już tak "szybki", bas jest ślamazarny.

Jak myślicie warto wymienić te kondensatory? Gra to wszystko z Chario.

Myślałem też, żeby za każdą kolumną postawić panel wykonany z wełny min. Isover 80.

Kiedyś byłem w Czechach u pewnego gościa (Petra) w jego sklepie (salonie) i słuchałem muzyki. Cały sprzęt to było jakieś 100 tys.zł. Fajnie to grało, nie będę się rozpisywał bo to w ogóle kosmos był dla przeciętnego słuchacza. Ale miał za kolumnami takie ustrojstwa, japońskie, 2000zł za sztukę. Pytam się Petra: "Co je to pro tebe?"

A on mówi: "To je pro to..." i usunął te ustrojstwa. Potem je z powrotem postawił i szczęka mi opadła. Powiem tylko, że dźwięk został uporządkowany jeśli mogę to tak określić. Słuchałem wtedy Dire Straits.

Można było wskazać palcem na poszczególnych wykonawców, ich położenie na scenie. Ale tak jak mówię sprzęt był wart ok. 100tys zł.

Jeszcze coś. Miał ten Petr urządzonko: http://www.highfidelity.pl/@main-180&lang=

Też chyba Japońskiej firmy. No więc pytam się Petra w naszym rodowitym języku :) Co je to?

Odpowiada: "Chcete poslouchat?" No chcem.

No i drugi raz mi kopara opadła. Podkreślam jeszcze raz: to wszystko słuchałem na sprzęcie wartym ok. 100tys.zł, salon zaadoptowany do odsłuchu, kable, czincze... Eh nie chce mi rozpisywać.

Fantastyczny gość. Nie to co u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.