Skocz do zawartości
IGNORED

Marihuana


grishnack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Jakby teraz nikt ich nie używał. Zwróć uwagę na skalę patologii związaną z alkocholem i papierosami. Potem porównaj to z patologią zażywania marihuany( o ile taka jest).

 

Takie porównanie było by wiarygodne, jeżeli byłaby ona dostepna w takim samym stopniu, jak alkohol i tytoń. Poza tym jestem pewien, że po legalizacji marihuany nastapi efekt snieżnej kuli i pojawia sie żądania legalizacji innych narkotyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie myślenie jest błędne. Szerokie dopuszczenie marihuany do uzywania przez wszystkich, doprowadzi bez watpienia do wzrostu uzywania wszystkich uzywek (w tym alkohol, twarde narkotyki, dopalacze) w celu uzyskania silniejszych doznań. Poza tym każdy będzie mógł handlować tym świństwem, a nie każdy będzie ponosił odpowiedzialność i koszty za skutki jego zażywania. Monopol państwa nie zawsze jest szkodliwy.

 

 

a skąd takie wnioski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

są dokładnie przeciwne - też wzięte z życia

 

 

"bez wątpienia doprowadzi" - prorok normalnie...

 

Nie potrafisz nic poza wyśmiewaniem, a rwiesz sie do dyskusji. Nie podobają ci się moje poglądy przedstaw swoje albo... idź życie jeszcze troche poobserwować.

Edytowane przez dziadekwłodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwolenie na legalizację marihuany niekoniecznie pociągnie za sobą legalizację pozostałych. Znam sporo osób palących trawę i nikt nie postuluje za legalizacją pozostałych narkotyków( trawa narkotykiem?). Nikt właściwie nie ma ochoty zażywania innych oprócz zioła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafisz nic poza wyśmiewaniem, a rwiesz sie do dyskusji. Nie podobają ci się moje poglądy przedstaw swoje albo... idź życie jeszcze troche poobserwować.

 

napisałem - są dokładnie przeciwne

od razu napiszę, nie rwę się do legalizacji marihuany, ale wyciąganie wniosków, jakoby jej legalizacja doprowadzi do wzrostu spożycia cięższych używek jest dla mnie śmiało-śmieszną tezą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

TomekL3

 

Ja dla odmiany znam takich, którzy mieszają czy dla których maryśka jest wstepem do mocniejszych prochów. Marihuana w dalszym ciagu jest uznawana za narkotyk.

 

 

kostropaty

 

Alkoholizm też często zaczyna się od piwa. Znam opinie, że piwo nie powinno byc uznawane za alkohol.

Edytowane przez dziadekwłodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mój brat, który jara od 15 lat powinien już dogorywać na jakiejś koce lub craku...:)

Dodam, że jara codziennie. Wyobraź sobie 15 lat codziennego picia alkoholu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TomekL3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkoholizm też często zaczyna się od piwa. Znam opinie, że piwo nie powinno byc uznawane za alkohol.

 

a jeszcze częściej się nie zaczyna i na piwie się kończy

zawsze jakiś odsetek ludzi w społeczeństwie ma predyspozycje do nałogów

nie zostanie alkoholikiem, to będzie ćpał krak, wąchał klej albo fortunę na hazard straci

i tak w coś się wpakuje

osoba nazwijmy ją zdrowa będzie piła, ćpała czy uprawiała hazard i nie uzależni się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

W takim razie mój brat, który jara od 15 lat powinien już dogorywać na jakiejś koce lub craku...:)

Dodam, że jara codziennie. Wyobraź sobie 15 lat codziennego picia alkoholu.

 

 

Wyobrażam. Wiston Churchill nałogowo pił mocne trunki, palił cygara i narkotyzował się. Żył ponad 90 lat.

 

a jeszcze częściej się nie zaczyna i na piwie się kończy

zawsze jakiś odsetek ludzi w społeczeństwie ma predyspozycje do nałogów

nie zostanie alkoholikiem, to będzie ćpał krak, wąchał klej albo fortunę na hazard straci

i tak w coś się wpakuje

osoba nazwijmy ją zdrowa będzie piła, ćpała czy uprawiała hazard i nie uzależni się

 

Znałem młodego, zdolnego lekarza, miał piękną żonę, mieszkanie w centrum duzego miasta. I zdechł po makiwarze. Nic więcej dla niego nie istniało. Z tego powodu odeszła od niego żona, stracił pracę, a w mieszkaniu miał narkomańska metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie pod blokiem.

 

Rozumiem że przeciętny holender czy czech jest dla Ciebie degeneratem i narkomanem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rambo54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A alkohol i tytoń?

 

dokładnie

są podobno bardziej szkodliwe

sam jaram fajki od ponad 20 lat a zimnym piwem nie pogardzę

i jakoś na amfetaminę mnie nie przerzuciło

 

To co teraz zdarza się, może stać się codziennością. Nie ma żadnego społecznego uzasadnienia, aby legalizować marihuanę.

 

czyli według Ciebie w momencie zalegalizowania heroiny cały naród wymrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

(...)

czyli według Ciebie w momencie zalegalizowania heroiny cały naród wymrze?

 

Jeszcze raz i zarazem ostatni. Nie ma żadnego społecznego uzasadnienia dla legalizacji jakichkolwiek narkotyków.

 

A alkohol i tytoń?

 

Doskonale wiesz nie jest obecnie możliwe i wykonalne (po tak długim czasie przyzwolenia) całkowite zakazanie tych używek. Stąd kampanie na rzecz ograniczenia ich kosumpcji.

 

Po cóż państwo ma generować nowe problemy. Szeroki dostęp do narkotyków będzie zawsze skutkował wzrostem patologii społecznych i zdrowotnych. Swobodny dostęp do narkotyków nie jest i nie powinien byc uwazany za podstawowe prawo jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroki dostęp do narkotyków będzie zawsze skutkował wzrostem patologii społecznych i zdrowotnych.

Piszemy tu o marihuanie i jej legalizacji. Możesz wskazać patologie wynikające z jej zażywania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Piszemy tu o marihuanie i jej legalizacji. Możesz wskazać patologie wynikające z jej zażywania?

 

Marihuana nie jest niewinnym ziołem, jak to usiłuje sie obecnie wszystkim wmówić. Marihuna jest narkotykiem. Twierdzą tak poważne instytucje w USAmeryce.

 

Zabójca, który w Kamieniu Pomorskim wjechał w grupę ludzi i zabił sześć osób, pił alkohol popalając marihuanę zanim usiadł za kierownicą. To nie jest patologia?

Edytowane przez dziadekwłodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marihuana nie jest niewinnym ziołem, jak to usiłuje sie obecnie wszystkim wmówić. Marihuna jest narkotykiem. Twierdzą tak poważne instytucje w USAmeryce.

amerykańscy uczeni....dziwne , że w tym samym kraju marycha lecznicza działa zdrowotnie...:)

 

Zabójca, który w Kamieniu Pomorskim wjechał w grupę ludzi i zabił sześć osób, pił alkohol popalajac marihuanę zanim usiadł za kierownicą. To nie jest patologia?

Więc nie jechał na samej trawie. Przypisujesz marihuanie zachowanie się za kółkiem jak po alkoholu co nie jest prawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

amerykańscy uczeni....dziwne , że w tym samym kraju marycha lecznicza działa zdrowotnie...:)

 

(...)

 

Raczej normalne...

 

"Amerykańskie Towarzystwo Medyczne uważa, że marihuana to niebezpieczny narkotyk, którego posiadanie i sprzedawanie nie powinno być dozwolone[48] natomiast Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych sprzeciwia się używaniu marihuany, z wyjątkiem wskazań medycznych i pod kontrolą lekarza[49]. W 2011 Massachusetts Medical Society wydało oświadczenie, w którym sprzeciwia się paleniu marihuany w celach rekreacyjnych[50].W 2008 roku Amerykańskie Kolegium Lekarskie w swoim oświadczeniu nie zajęło stanowiska ani "za", ani "przeciw" legalizacji marihuany[51] lecz w 2011 roku Kalifornijskie Towarzystwo Medyczne poparło legalizację marihuany[52]." http://pl.wikipedia.org/wiki/Marihuana

 

 

(...)

Więc nie jechał na samej trawie. Przypisujesz marihuanie zachowanie się za kółkiem jak po alkoholu co nie jest prawdą.

 

Ten już jechał: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,14797231,Spowodowal_smiertelny_wypadek_pod_wplywem_marihuany_.html

Przy okazji katastrofy wojskowej Bryzy w Babich Dołach tez pojawiła się informacja, że pilot był po marihuanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej normalne...

 

"Amerykańskie Towarzystwo Medyczne uważa, że marihuana to niebezpieczny narkotyk, którego posiadanie i sprzedawanie nie powinno być dozwolone[48] natomiast Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych sprzeciwia się używaniu marihuany, z wyjątkiem wskazań medycznych i pod kontrolą lekarza[49]. W 2011 Massachusetts Medical Society wydało oświadczenie, w którym sprzeciwia się paleniu marihuany w celach rekreacyjnych[50].W 2008 roku Amerykańskie Kolegium Lekarskie w swoim oświadczeniu nie zajęło stanowiska ani "za", ani "przeciw" legalizacji marihuany[51] lecz w 2011 roku Kalifornijskie Towarzystwo Medyczne poparło legalizację marihuany[52]."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

Ten już jechał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy okazji katastrofy wojskowej Bryzy w Babich Dołach tez pojawiła się informacja, że pilot był po marihuanie.

 

to chyba pierwszy śmiertelny wypadek po marichuanie jaki znam , a statystyki śmiertelnych wypadków po wódce to przy tym pikuś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

to chyba pierwszy śmiertelny wypadek po marichuanie jaki znam , a statystyki śmiertelnych wypadków po wódce to przy tym pikuś

 

Jak bedzie dostepna, jak wóda - dogoni wódczne statystki.

 

Żeby nie posadzono mnie o kłamstwo - uzupełnienie do #201 w temacie katastrofy Bryzy:

 

"Wiele wyjaśniają natomiast wyniki badań krwi i moczu instruktora, kpt. pil. Marka Sz.. Wykazało ono: obecność 9-tetrahydrokannabinolu (THC) oraz jego głównego metabolitu, tj. 9-karboksy-THC - zarówno w krwi, jak i w moczu. Jej obecność wskazuje na: wcześniejsze zażycie przez kpt. pil. Marka Sz. przetworów konopi indyjskich [!]. Nie potwierdza jednak stanu odurzenia w chwili pobrania materiału do badań. Na podstawie tego stwierdzenia eksperta-toksykologa komisja badająca przyczyny katastrofy uznała, że instruktor nie był pod wpływem środka odurzającego.

 

To że instruktor, który spowodował katastrofę zażywał narkotyki nikogo specjalnie nie zainteresowało. Prokuratura Wojskowa szybko umorzyła śledztwo, a Wojskowy Sąd Okręgowy nie uwzględnił zażalenia rodziny pilota, który zginął z powodu nieodpowiedzialności instruktora i jego przełożonych. Nikogo, w tym ministra Klicha, nie zainteresowało też, w jaki sposób przebiegało szkolenie pilota rozbitego samolotu. A powinno." http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=4347

 

Zapisy rozmów między pilotem, a kontrolerem lotów świadczyły, że pilot był (zbyt) mocno wyluzowany - ale co tam sprawe trzeba było zatuszować ze wzgleu na honor armii. Co tam cztery ofiary śmiertelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie dostępna jak wódka to będzie tańsza i lepszej jakości, wodka niszczy mózg wątrobę tworzy patologie wywołuje agresje, i cudowne statystyki pijanych kierowców na drogach tworzących weekendowo śmiertelne wypadki w dziesiątkach to norma ale jak jeden po maryśce zginie to jest argument ze powinni zabronić! , to wódki powinni zabronić nie trawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem młodego, zdolnego lekarza, miał piękną żonę, mieszkanie w centrum duzego miasta. I zdechł po makiwarze

 

po czym ten lekarz umarl? aha,moj wujek umarl po wodce,to chyba wystarczajacy argument,prawda?

 

jak to w zyciu najwiecej do powiedzenia maja ci co nigdy nie palili,ja moge otwarcie przyznac ze pale z roznymi przerwami jakies 18 lat i raczej ogarniam wszystko dookola siebie,prace,rodzine,sport,hobby... od alkoholu czasami nie stronie ale skutki picia wodki a zapalenia jointa to jak dostac w ryj vs dostac calusa w policzek nie mowiac juz o tym ze marihuana mnie motywuje a alkohol otepia i sprawia ze jestem zdolny zrobic zeczy ktore nigdy bym po paleniu ani na trzezwo nie zrobil.

cracku na oczy nie widzialem,hery tez nie i nie znam zadnego palacza ktory by sie jakos stoczyl czego nei moge powiedziec o znajomych niestrojacych od alkow-chlopaki z miernym uzebieniem stoja pod sklepami i sie jakos kreci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to w zyciu najwiecej do powiedzenia maja ci co nigdy nie palili,ja moge otwarcie przyznac ze pale z roznymi przerwami jakies 18 lat i raczej ogarniam wszystko dookola siebie,prace,rodzine,sport,hobby.

 

to ja zaś piję z róznymi przerwami jakieś dziesiąt lat, ogarniam wszystko dookoła, prace rodzine etc

 

ale znam wielu moich przyjaciół z ,którymi się dogadac nie mogę bo ten czas co ja piję to oni palili. I teraz mają luki w pamięci, +5 sekund do każdego ruchu albo co gorsza twardego.

Sory panowie ale nie pieprzcie ,że marycha i narkotyki twarde to dwa inne swiaty.

 

Dziadekwłodek ma zupełną rację, skala powszechności alkoholu wobec narkotyków powoduje , że się wam wydaje iż trawa jest nieszkodliwa.

 

Pozatym jeśli dokonujecie rozdziału trawy od narkotyków twardych to odróżniajcie też alkohole od siebie. Jeden skręt to porównawczo lampka wina a nie butelka wódki.

 

p.s.

 

ćpunami się łatwo rządzi. kiedyś ktoś to zrozumie i zalegalizuje te świństwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.