Skocz do zawartości
IGNORED

"W ciemności" A.Holland.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Film wybitny!Bez hollywodzkiej sztampy i sentymentalizmu( "Lista Schindlera") pokazuje realia i tragizm Holocaustu.Obraz bez z góry założonej tezy.Nie ma tu tylko dobrych albo tylko złych.Są dobrzy i źli Polacy tak jak i Żydzi czy Ukraińcy.W filmie Polacy mówią po polsku ( w gwarze lwowskiej),Żydzi w jidisz lub po polsku,Ukraińcy po ukraińsku,Niemcy po niemiecku.Jest to wszystko autentyczne,bez fałszu.Genialne zdjęcia w kanałach,genialne role R.Więckiewicza i K.Preiss!Ten film trzeba zobaczyć koniecznie!I nie bójcie się w trakcie zapłakać!To katharsis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jakbym czytał o Pianiście, więc wartościowe byłoby kilka słów z Pianistą w tle, nie tylko z Listą Sch., Wojciechu?

 

I mean takie nieholywoodzkie podejście do tematyki Holocaustu w kinie światowym nie jest wynalazkiem Holland, co można by pomyśleć czytając zagajenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

 

Film Holland oceniam wyżej.Jest bardziej autentyczny( grają polscy aktorzy) i wielowymiarowy.Nie ma podziału na dobrych i złych.Poza tym jest wielka przemiana głównego bohatera(Więckiewicz),który ze złodziejaszka i szabrownika przekształca się w człowieka szlachetnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skynyrd

 

I kto tu jest walnięty?Widzę,ze ideologia przesłania Ci ostrość widzenia!Ale po pierwsze najpierw zobacz film!Potem podyskutujemy.

Podział świata na białe i czarne przejąłeś od swych wrogów czyli komuny ale to się często zdarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno.Holland nie jest komunistką a film nie jest antypolski.W jednym zdaniu popełniłeś dwa kłamstwa.Może wystarczy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co.

Na filmie byłem tydzień temu. Byłem go straszliwie ciekaw. Rzecz jasna pojawiające się zewsząd wybitne recenzje pompowały oczekiwania.

I niestety film ich nie spełnił.

Chodzi mi o to, że jest to obraz, który absolutnie należy zobaczyć. Niemniej jednak czegoś zabrakło, czegoś było za dużo. Nie zrobił na mnie ani na moich kompanach piorunującego wrażenia.

Jestem poniżej 30 roku życia, zakładam więc, że sam wiek będzie powodował inną percepcję obrazu. Niemniej jednak była z nami kobieta, po 70, która w pewien sposób była związana z wydarzeniami. I to właśnie ona była najbardziej krytyczna.

Osobiście, nie grały mi wszelkie sceny związane......z seksem. Po prostu mnie denerwowały. Były zrozumiałe i wynikające z "sytuacji". Ale po co? Tego nie mogłem znieść.

Raz jeszcze - film zobaczyć absolutnie należy, po to tylko by wyrobić sobie własne zdanie.

Co się tyczy zaś obsady to rzecz godna odnotowania - aktorstwo pierwsza klasa!! Absolutnie bez dwóch zdań. Klimat był, ciemność była, wilgoć kanałów także.

Do kina marsz, a potem do dyskusji:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Poszedłbym oczywiście, gdybym tylko był przekonany że reżyserka potrafi robić filmy które mnie przekonują.

 

W przypadku Polańskiego mam tę jasność i mogę pójść w ciemno (co nie znaczy że kolejny jego film mi się koniecznie spodoba). Ale ja nie widziałem jeszcze filmu Holland który by mnie przekonał, a widziałem kilka. Decyzja, w mojej pragmatyce, musi być taka - nie idę do kina!; kiedyś to zobaczę nie w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

 

Twoja strata!

 

 

Ależ skąd ten wniosek Wojciechu? Zastanów się chwilę. Różne filmy - powinieneś już wiedzieć - robią rozmaite wrażenia na miłośnikach X Muzy. A jeśli nawet to będzie pierwszy film Holland który mnie przekona, to i tak go zapewne zobaczę, nie pali się - właśnie zrobiłem badania krwi i moczu, OB=2(co powiesz Doktorze?:), mocz przepiekny, nie ma powodów do pośpiechu. Strata? Sprzedawców biletów kinowych, ale przecie niewielka. A poza tym niespieszno mi do tych scen seksu w kanałach:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

 

Chodzi mi o to,że ten film ze względu na zdjęcia powinno się oglądać w kinie.Zresztą moim zdaniem każdy film oglądany w TV czy na komputerze dużo traci.Chodzi o tę magię ciemnej sali kinowej,oglądanie w grupie nieznanych osób,wielkość ekranu i dźwięk.Ja nie umiem oglądać filmów w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się źle czuję na grupowych seansach onanizmu estetycznego. Z drugiej strony nie lubię też ciamkania i ględzenia obok. Dobry ekran, spokój, warunki i znajoma przestrzeń to jednak podstawa. W przestrzeni publicznej jest chyba zbyt duże stężenie głupoty na sztukę a w każdej instytucji publicznej dochodzi polityka etc jak choćby "protest jedności dla Capelli Cracoviensis" na początku stycznia. Reżyser to rzemieślnik i proszę mi tu o "artyzmie" i "wartościach" nie mówić, Bach czy Rameau nie zrozumieli by nawet o co chodzi.

Dla mnie Agnieszka Holland jest świetnym reżyserem, potrafi świetnie przekazać desperację, stany depresyjne i takie jakieś... napięcie wewnętrzne. Dla mnie jest w tym lepsza niż Kieślowski który za bardzo sobie filmy układał, u Holland jest autentyzm czego Kieślowskiemu moim zdaniem brakowało. Jej wizja PRLu w starszych filmach jest daleka od popularnych "wieszczów" a przecież lepiej od nich oddała totalną beznadzieję życia dzień po dniu w takim systemie.

Poczekam aż "W ciemności" będzie dobrze wydane, powinno być na BD.

A w kinach pieniędzy nie zastawiam, nie bawi mnie to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a co powiedziecie o takich komentarzach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic antypolskiego w tym filmie nie widzę.

 

 

Jeden z niewielu, po obejrzeniu którego nie miałem wyrobionego o nim zdania. Na pewno duzym plusem jest to, ze jest dlugi (nie tak jak wspolczesne 80 minutowe "wielkie produkcje"), a ani przez chwilę nie poczułem, że za długi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś dziwnie odbieram filmy Pani Holland...

W ciemności mi się bardzo podobał.. ale dłużyzny mnie zabijały , to czego się najbardziej obawiałem, czyli za dużo uczuć - skupianiu się na nich. Sceny "łóżkowe" ok ale za dużo tego.

Widziałem ( a raczej próbowałem ) obejrzeć jej film Całkowite zaćmienie... to samo , dłużyzna i uczuciowość przewalały cały film.

Aktorzy spisali się na medal. Zdjęcia bardzo dobre ( szczególnie podobała mi się "ziarnistość" tego filmu , ot takie moje fotograficzne zboczenie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.