Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy inaczej mając do wydania na DAC ok 20 tys to na dziś nie znam lepszego niż Calyx Femto.

Sly, kolejny bardzo ciekawy opis daca Calyx Femto oraz jak wypada dżwiękowo na tle konkurencji.

Jeśli cena detaliczna Calyx'a Femto oscyluje w granicach 23 tys.zl a Accustic Arts Tube II mk.2 około 27 tys.zl to na ile warto dopłacić 4 tys. aby uzyskać lepsze brzmienie i o ile procentowo dżwięk z AA jest ciekawszy przyjmując 100% dla AA ?

Pozdrawiam.Jesteś niestrudzony i niezastąpiony w testach ale najbardziej co doceniam w Twoich działaniach to BEZINTERESOWNOŚĆ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Accustic Arts kosztuje 7600 euro, czyli ok 32000zł, u nas dystrybutor zrobił nieco niższą cenę, chyba 30000zł.

Między DAC-ami nie ma aż takich różnić. AA i Femto też są podobne, AA ma nieco gładszy dźwięk ale oba są bardzo dobre.

Jak ktoś już ma jeden z nich to moim zdaniem nie warto myśleć o drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między DAC-ami nie ma aż takich różnić. AA i Femto też są podobne, AA ma nieco gładszy dźwięk ale oba są bardzo dobre.

Nie wiedziałem ze AA kosztuje aż 7600 euro.Najwyżsą cenę jaką słyszałem to 7000 eu.

Piszesz że AA jest bardziej gładszy w brzmieniu od Femto.Masz na myśli że jest bardziej analogowy czy mniej chropowaty w dzwięku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba świetnie brzmią, w zasadzie ta sama klasa, AA nieco ale to minimalnie jest jeszcze gładszy niż Femto ale nie mniej chropowaty bo żaden z nich nie ma ani trochę chropowatości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis, ale z tą regulacją i niektóre zdania o preampach to pan banialuki pierdzielisz. Nie twierdzę, że u ciebie tak nie jest i u większości twoje zdania się potwierdzą, ale nie u wszystkich. W tym przypadku za dużo się cenami kierujesz, a obawiam się, że regulacja w starych klockach to nie jest nawet poziom średni. Calyx się jednak różni ze względu na Sabre na pokładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis, ale z tą regulacją i niektóre zdania o preampach to pan banialuki pierdzielisz. Nie twierdzę, że u ciebie tak nie jest i u większości twoje zdania się potwierdzą, ale nie u wszystkich. W tym przypadku za dużo się cenami kierujesz, a obawiam się, że regulacja w starych klockach to nie jest nawet poziom średni. Calyx się jednak różni ze względu na Sabre na pokładzie.

 

A jakie zdania o preampach to banialuki? Bo to że najlepiej do końcówek mocy pasuje dedykowany przez firmę preamp jest oczywiste i wiedzą to wszyscy którzy testowali różne dzielone

wzmacniacze. Zawsze lepszy będzie firmowy preamp niż inny preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej mając do wydania na DAC ok 20 tys to na dziś nie znam lepszego niż Calyx Femto.

 

Aby nadac temu zdaniu wiekszej wartosci, zapytam tak. Jakie znasz zatem DACi w bliskiej okolicy 20tys ktore bylyby wyraznie slabsze od Calyx Femto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nadac temu zdaniu wiekszej wartosci, zapytam tak. Jakie znasz zatem DACi w bliskiej okolicy 20tys ktore bylyby wyraznie slabsze od Calyx Femto ?

 

Powiem inaczej bo może źle sformułowałem swoje zdanie.

Znam wiele DAC-ów z przedziału ok 30tys i Calyx Femto dorównuje im będąc jednak znacznie tańszym.

Nie miałem tego zwykłego Calyxa ale jeśli Femto jest znacznie lepszy,wchodzi klasę wyżej i dorównuje klasą innym w zakresie 30 tys w górę to można

przypuszczać że będzie jedną z najlepszych opcji. Pisałem też że trzeba jeszcze posłuchać M2Tech Vaughan i Sim Audio Moon 380D.

Nie testowałem niskiej półki bo szkoda mi na to czasu. Jeśli ktoś chce wydać na DAC ok 20tys to nie rozgląda się za sprzętami z niższej klasy.

Wtedy z zakresu cenowego 20+ Femto wydaje się najciekawszy szczególnie w relacji do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o ten twój podział cenowy pomiędzy "high-endami", bo jak ktoś będzie miał kolumny o wysokiej efektywnośći i zadba o impedancję pomiędzy klockami to może mieć akuku z twoich mądrości i obejdzie się bez aktywnego preampa. W skrócie nie wiesz kiedy się sprawdzi ta regulacja w Calyxie, bo rzuć mu trudne do napędzenia kolumny i źle dobraną końcówkę i się wyłoży.

 

Co do firmowych preampów to raczej najbezpieczniejszy wybór i nie mogę się z tobą zgodzić, że to będzie zawsze najlepszy wybór, bo niektórzy lubią sobie prostować system przy pomocy czegoś innego ;). Chociaż wtedy wypada się zastanowić czy nie lepiej sprzedać końcówkę i brać jakieś inne kombo więc jakąś rację masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zgadzam że taka regulacja głośności w DAC-u przy nieodpowiednim dobraniu reszty wyłoży się.

I dlatego pisałem że dla oszczędnych i tylko przy dobrym dobraniu reszty być może się to sprawdzi ale akurat mnie się

to nie podoba i wolę czysty DAC a preamp dedykowany do końcówek mocy.

 

Pewnie że można kombinować z różnymi preampami i raz będzie lepiej a raz gorzej ale najlepiej będzie gdy preamp i końcówki stanowią komplet.

Wtedy prostować system można zmieniając źródło, kolumny, okablowanie czy choćby DAC-a ale wzmacniacz powinien być kompletny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba świetnie brzmią, w zasadzie ta sama klasa, AA nieco ale to minimalnie jest jeszcze gładszy niż Femto ale nie mniej chropowaty bo żaden z nich nie ma ani trochę chropowatości.

Gładkość dzwięku kojarzy sie jak dla mnie z a n a l o g o w o ś c i ą brzmienia.

Czy masz podobne odczucia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładkość dzwięku kojarzy sie jak dla mnie z a n a l o g o w o ś c i ą brzmienia.

Czy masz podobne odczucia ?

 

Wiadomo że tak.Każdy odbiera to subiektywnie ale do tego się to sprowadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele DAC-ów z przedziału ok 30tys i Calyx Femto dorównuje im będąc jednak znacznie tańszym.

Nie miałem tego zwykłego Calyxa ale jeśli Femto jest znacznie lepszy,wchodzi klasę wyżej i dorównuje klasą innym w zakresie 30 tys w górę to można

przypuszczać że będzie jedną z najlepszych opcji.

 

Rozumiem Twoje podejcie, jest w nim sens ale bywa czesto dosc zgubne, moznaby bowiem zadac pytanie jeszcze inaczej, dociekajac ile innych DACow z okolic 20tys dorownuje tym wycenianym na 30tys. Moze sie okazac, ze jest ich calkiem sporo, a w niektorych przypadkach pojawia sie tez i tansze rodzynki. W zaleznosci chociazby jaka polityke sprzedazy prowadzi producent danego DACa, czy bedzie to sprzedaz typu 'direct sale' (nie trzeba wiec odpalac bajonskiej marzy posrednikowi, czesto na poziomie 50% ceny oficjalnej) czy tez zwyczajna dystrubucja poprzez salony i innych internetowych przedstawicieli.

 

Skoro taki Eximus Dp1 za niecale 10tys jest niemalze tak samo dobry jak Meitner MA1 wyceniany na ponad 20tys, albo Anedio D2 za 4.5tys nawiazujacy walke z Weissem 202, rowniez za 20tys. Albo jak juz mamy sie trzymac Calyxa, tylko tego podstawowego, kosztujacego 8tys, a grajacego na zblizonym poziomie co MDAC za 3tys. mozna wiec domniemywac, ze i ow Femto, choc bardzo dobry, wcale jeszcze nie wyzylowal tutaj niczego, to raczej te relatywnie drogie DACi (>20-30tys) maja dosc czesto cene wycelowana posrednio, ze ani to specjalna okazja ani tez straszne przeplacanie. Patrzac na srednia rynkowa, ma sie rozumiec.

 

Mnie by bardzo ciekawil test Totaldaca, tego za ~6000euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że tak.Każdy odbiera to subiektywnie ale do tego się to sprowadza.

Można powiedzieć zatem że AA zbliżył się albo jest na równi z brzmieniem czarnej płyty z dobrego gramofonu.Ale najważniejsze jest to że nie potrzeba dygać co 20 min.

aby przeżucić stronę/płytę na inną tylko cieszyć się pokażną płytoteką CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo racji kolego pastwa. Coraz więcej nowych, tańszych konstrukcji dorównuje tym wypasom z górnej półki, które często są za wysoko wycenione.

Myślę że teraz nastąpi wysyp nowych DAC-ów w cenach ok 10-20 tys i mogą podobnie jak Calyx Femto wcale nie grać gorzej od wielu znacznie droższych.

 

Nie można też jednak wysuwać tezy że high end-owe DAC-i z górnej półki grają tak samo jak średnia klasa bo tak nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje podejcie, jest w nim sens ale bywa czesto dosc zgubne, moznaby bowiem zadac pytanie jeszcze inaczej, dociekajac ile innych DACow z okolic 20tys dorownuje tym wycenianym na 30tys. Moze sie okazac, ze jest ich calkiem sporo, a w niektorych przypadkach pojawia sie tez i tansze rodzynki. W zaleznosci chociazby jaka polityke sprzedazy prowadzi producent danego DACa, czy bedzie to sprzedaz typu 'direct sale' (nie trzeba wiec odpalac bajonskiej marzy posrednikowi, czesto na poziomie 50% ceny oficjalnej) czy tez zwyczajna dystrubucja poprzez salony i innych internetowych przedstawicieli.

 

Skoro taki Eximus Dp1 za niecale 10tys jest niemalze tak samo dobry jak Meitner MA1 wyceniany na ponad 20tys, albo Anedio D2 za 4.5tys nawiazujacy walke z Weissem 202, rowniez za 20tys. Albo jak juz mamy sie trzymac Calyxa, tylko tego podstawowego, kosztujacego 8tys, a grajacego na zblizonym poziomie co MDAC za 3tys. mozna wiec domniemywac, ze i ow Femto, choc bardzo dobry, wcale jeszcze nie wyzylowal tutaj niczego, to raczej te relatywnie drogie DACi (>20-30tys) maja dosc czesto cene wycelowana posrednio, ze ani to specjalna okazja ani tez straszne przeplacanie. Patrzac na srednia rynkowa, ma sie rozumiec.

 

Mnie by bardzo ciekawil test Totaldaca, tego za ~6000euro.

A cóż to takiego Totaldac za 6000 eu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu Calyxa i miałem również u siebie Mdaca i nie powiedziałbym że graja na podobnym poziomie .Prosze nie wprowadzać czytających w błąd.Pozdrawiam

 

Oczywiscie to tyczy sie wpisu kolegi pastwy .Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu Calyxa i miałem również u siebie Mdaca i nie powiedziałbym że graja na podobnym poziomie .Prosze nie wprowadzać czytających w błąd.Pozdrawiam

 

Oba urzadzenia mialy juz ponad miesiac na liczniku kiedy je porownywalem, nie wykluczalem nawet przesiadki na Calyxa gdyby ten okazal sie lepszy, niczego takiego jednak nie pokazal. Ciekaw jestem zatem w czym Calyx wedlug Ciebie gorowal na MDAciem, bo byc moze jego odmienny charakter stawiasz u siebie wyzej ?

 

 

Magnepan

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu Calyxa i miałem również u siebie Mdaca i nie powiedziałbym że graja na podobnym poziomie .Prosze nie wprowadzać czytających w błąd.Pozdrawiam

 

Oczywiscie to tyczy sie wpisu kolegi pastwy .Pozdrawiam

Dobrze ze w porę zareagowałeś !!!

 

PASTWA,

dziękuję za linka,poczytam.

Totaldac jest umiejscowiony w klasie dac'ów Zanden,Dcs itp.

Osobiście preferuję klasę i grupę brzmienia Metronome,

Accustic Arts i Concert Fidelity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo racji kolego pastwa. Coraz więcej nowych, tańszych konstrukcji dorównuje tym wypasom z górnej półki, które często są za wysoko wycenione.

Myślę że teraz nastąpi wysyp nowych DAC-ów w cenach ok 10-20 tys i mogą podobnie jak Calyx Femto wcale nie grać gorzej od wielu znacznie droższych.

 

Nie można też jednak wysuwać tezy że high end-owe DAC-i z górnej półki grają tak samo jak średnia klasa bo tak nie jest.

 

sly30 -już ten podstawowy calyx gra naprawdę świetnie.Posiadam tą wersje po max modzie GF [cena 11kzł] i nie zdziwiłbym sie jakby prezentowała 90% możliwości Femto za niespełna 50% jego ceny.Pewnie wypozycze od Bartka tego Femto do bezpośredniego porównania.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sly30 -już ten podstawowy calyx gra naprawdę świetnie.Posiadam tą wersje po max modzie GF [cena 11kzł] i nie zdziwiłbym sie jakby prezentowała 90% możliwości Femto za niespełna 50% jego ceny.Pewnie wypozycze od Bartka tego Femto do bezpośredniego porównania.Pozdrawiam

 

Może tak być szczególnie jeśli twój Calyx jest stuningowany. A co do relacji cen do jakości to tak już jest w audio że lekki przyrost jakości kosztuje zawsze znaczny przyrost ceny.

Nie zdziwię się więc jeśli Femto zagra tylko minimalnie lepiej. Zresztą jak pisałem w DAC-ach najczęściej różnice są małe albo wręcz minimalne ale jednak są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiszcie panowie tory, w jakich porównywaliście, i sprawa się przynajmniej częściowo rozjaśni. Poza tym to musi być porównanie fabrycznego do fabrycznego albo grzebanego do grzebanego. Inaczej to nie ma sensu. To nie jest problem np. kupić urządzenie za kilkaset zł i zestresować tym inne fabryczne za ponad 20 tysięcy. Oczywiście są też takie za ponad 20 tysięcy, które wszystkie te fabryczne po kilka kzł rozstawiają po kątach - np. MSB Platinum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30, mnie generalnie chodziło o to, że według ciebie w topowych systemach nie mogą występować pasywki co nie musi być prawdą.

 

A wracając do połączeń wzmak-preamp to jeszcze wypadałoby wspomnieć, że ty mówisz wyłącznie o topowych systemach. Czy przypadkiem w swoim Krellu nie masz możliwości wyłączenia pre i korzystasz z lampki :D?

 

"Nie można też jednak wysuwać tezy że high end-owe DAC-i z górnej półki grają tak samo jak średnia klasa bo tak nie jest."

 

Skąd możesz o tym wiedzieć skoro wcześniej przyznałeś, że nie słuchałeś niżej wycenionych klocków (średniej klasy)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30, mnie generalnie chodziło o to, że według ciebie w topowych systemach nie mogą występować pasywki co nie musi być prawdą.

 

A wracając do połączeń wzmak-preamp to jeszcze wypadałoby wspomnieć, że ty mówisz wyłącznie o topowych systemach. Czy przypadkiem w swoim Krellu nie masz możliwości wyłączenia pre i korzystasz z lampki :D?

 

"Nie można też jednak wysuwać tezy że high end-owe DAC-i z górnej półki grają tak samo jak średnia klasa bo tak nie jest."

 

Skąd możesz o tym wiedzieć skoro wcześniej przyznałeś, że nie słuchałeś niżej wycenionych klocków (średniej klasy)?

 

Mam DAC Lyngdorfa, słuchałem Cyrusa, ale to były pobieżne odsłuchy.Dobre sprzęty ale te z wyższej klasy grają ciekawiej.

Gdyby było tak jak piszesz że te z niskiej półki grają tak jak te z wysokiej półki to już byłaby afera w mediach audio.

Poza tym słyszałem u siebie jak czasem różnią się sprzęty z wysokiej półki.

 

Co do Krella to w jednym systemie mam integrę FBI i w pewnych połączeniach chodzi jako integra a w innych jako końcówka mocy

do preampa VTL który polecał mi Lacrimosa jako wyjątkowo dobrze pasującego pre do Krella.

Można więc trafić dobrze przy takim zestawieniu. Ale doświadczenia z Vitusem, Burmesterem, Ayre czy Spectralem pokazały że może być lepiej lub

gorzej z innym preampem ale najlepiej jest z firmowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Cyrus określa cały przedział cenowy? Uważam, iż aby wysuwać takie wnioski to trzeba jednak posłuchać przynajmniej te kilka klocków z przedziału, które się wyróżniają.

 

Ja nie piszę, że tak jest, bo nie słuchałem tych najdroższych. Tam tylko cytowałem ciebie i wytykałem ci sprzeczne informacje.

 

Afera w mediach? Kogo obchodzą audiofile na głębszą skalę? Istnieje kilka stron, które przestrzegają przed high-endem i opisują go jako "snake oil". U nas XYZPawel też działa ze swoim blogiem :). Poza tym po co media miałyby sobie obcinać źródło informacji i utrzymania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o mediach audio a nie ogólnie.Gdyby tanie DAC-i grały tak dobrze jak te high endowe to te droższe zniknęłyby z rynku a te tanie zawładnęły by nim.

Ja wiem że miło jest tak myśleć iż można wydać 5000zł i zagra tak jak ten za 60 000zł ale rzeczywistość jest okrutna.

A blog XYZ jest tendencyjny i nie wart komentowania.

Zresztą każdy może sobie kupić DAC jaki chce.Nikt przecież nie namawia na zakup drogich DAC-ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Albo jak juz mamy sie trzymac Calyxa, tylko tego podstawowego, kosztujacego 8tys, a grajacego na zblizonym poziomie co MDAC za 3tys

MDAC grający jak Calyx 24/192 haha dobre sobie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba urzadzenia mialy juz ponad miesiac na liczniku kiedy je porownywalem, nie wykluczalem nawet przesiadki na Calyxa gdyby ten okazal sie lepszy, niczego takiego jednak nie pokazal. Ciekaw jestem zatem w czym Calyx wedlug Ciebie gorowal na MDAciem, bo byc moze jego odmienny charakter stawiasz u siebie wyzej ?

 

Odmienny charakter nie ma tu nic do rzeczy ,o tym się nie dyskutuje ,ponieważ kazdy za nas preferuje inny.Co do różnic w moim systemie ,bo oczywiscie odnosze sie do niego to calyx był lepszy w kazdym aspekcie -trójwymiarowośc ,wypełnienie,rozdzielczość ....itd .I nie wydaje mi sie że w innym systemie te różnice zatarły sie do zera !! A może jednak jest to możliwe? .Pozdrawiam

 

 

Magnepan

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDAC przy Calyxie to suchotnik bez płynności, gładkości. Co z tego, że oferuje dobrą dość rozdzielczość i dynamikę jak gra przy Calyxie w nienaturalny sposób a zresztą Calyx i tak oferuje wyższą rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDAC grający jak Calyx 24/192 haha dobre sobie :-)

 

Tez uwazam ze to smieszne co napisales ;')) To, ze 2 rozne urzadzenia graja na tym samym poziomie nie znaczy wcale ze graja tak samo. Juz nie mowiac o graniu systemowym.

 

ps. i ja odnosze sie tu do podstawowych wersji tych klockow, bez zadnych grzeban, poprawek, modow i zewnetrznych zasilan.

 

MDAC przy Calyxie to suchotnik bez płynności, gładkości. Co z tego, że oferuje dobrą dość rozdzielczość i dynamikę jak gra przy Calyxie w nienaturalny sposób a zresztą Calyx i tak oferuje wyższą rozdzielczość.

 

To jakiego Ty zes tego MDAC sluchal, salonowego ? Owszem, Calyx gra 'soczysciej' w porownaniu, ale mnie takiego charakteru w systemie posiadanym nie potrzeba, wiec nie dostrzegalem w tym zadnej zalety, byc moze w osuszonym towarzystwie by sie to znakomicie spelnialo, jak u Ciebie. Natomiast plynnosc i gladkosc, to sa wlasnie te cechy ktore MDAC prezentowal znakomicie, o ile nie piszemy tutaj o jakims tygodniowym egzemplarzu. Calyx w srodku jest niemalze pusty wiec dochodzi do optimum dosc szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.