Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Tez uwazam ze to smieszne co napisales ;')) To, ze 2 rozne urzadzenia graja na tym samym poziomie nie znaczy wcale ze graja tak samo. Juz nie mowiac o graniu systemowym.

 

ps. i ja odnosze sie tu do podstawowych wersji tych klockow, bez zadnych grzeban, poprawek, modow i zewnetrznych zasilan.

 

 

 

To jakiego Ty zes tego MDAC sluchal, salonowego ? Owszem, Calyx gra 'soczysciej' w porownaniu, ale mnie takiego charakteru w systemie posiadanym nie potrzeba, wiec nie dostrzegalem w tym zadnej zalety, byc moze w osuszonym towarzystwie by sie to znakomicie spelnialo, jak u Ciebie. Natomiast plynnosc i gladkosc, to sa wlasnie te cechy ktore MDAC prezentowal znakomicie, o ile nie piszemy tutaj o jakims tygodniowym egzemplarzu. Calyx w srodku jest niemalze pusty wiec dochodzi do optimum dosc szybko.

 

Ze swojej strony napisze że MDACA dostałem wygrzanego a Calyx przyjechał do mnie nówka w zapląbowanym kartonie [wtedy wersja jeszcze bez żadnych modów] .Czyli Calyx po wyjeciu z pudła grał lepiej od wygrzanego MDACA !.Tutaj zdecydowanie mam podobne odczucia co Iceman007 ,że lepsze wypełnienie ,rozdzielczość ,trójwymiarowość i neutralnosc zdecydowanie po stronie calyxa .Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony napisze że MDACA dostałem wygrzanego a Calyx przyjechał do mnie nówka w zapląbowanym kartonie [wtedy wersja jeszcze bez żadnych modów] .Czyli Calyx po wyjeciu z pudła grał lepiej od wygrzanego MDACA !.Tutaj zdecydowanie mam podobne odczucia co Iceman007 ,że lepsze wypełnienie ,rozdzielczość ,trójwymiarowość i neutralnosc zdecydowanie po stronie calyxa .Pozdrawiam

Ciesze sie ze takie swietne zdanie maja koledzy o Calyxe,akurat mam go i bardzo to mnie cieszy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do Was pytanie , załóżmy , że mam super przetwornik (DAC) z wejściem cyfrowym koaksjalnym , czy podłączając do niego przyzwoity , zewnętrzny kompakt poprzez kabel cyfrowy osiągnę taki sam poziom dźwięku jak przy podłączeniu do wspomnianego DAC-a laptopa czy komputer , oczywiście przy założeniu standardowego formatu jakim jest płyta cd , czy ktoś z Was robił takie porównania , testy ? Dziękuję za informację !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od jakości wyjścia cyfrowego w tym kompakcie który zamierzasz wykorzystać jako transport, i konwertera USB/SPDIF z jakiego chcesz skorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od jakości wyjścia cyfrowego w tym kompakcie który zamierzasz wykorzystać jako transport, i konwertera USB/SPDIF z jakiego chcesz skorzystać.

 

Czy w przypadku odtwarzaczy sieciowych , jak mniemam też dużo zależy od wyjścia cyfrowego ?

Jako transport mógłbym podłączyć DVD / SACD Sony z serii QS , nie wiem na jakim poziomie jest tam zrealizowane wyjście cyfrowe ?

Szczerze mówiąc coraz bardziej zniechęcam się do kompaktów , ponieważ lasery jakie tam montują od paru lat , to jedna wielka tandeta , po 3-4 latach się psują .

Jako przykład posłużę się starym kompaktem Technicsa , ma już 15 lat i nadal bez problemu czyta płyty a kompakt Cambrigde Audio 840 C ma 4 lata i już się popsuł laser w napędzie .

 

Dziękuję za odpowiedź ! Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku odtwarzaczy sieciowych , jak mniemam też dużo zależy od wyjścia cyfrowego ?

 

Tak, zawsze wszystko zależy od jakości wyjścia cyfrowego, niezależnie czy jest to konwerter USB/SPDIF, odtwarzacz CD czy odtwarzacz plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Tak, zawsze wszystko zależy od jakości wyjścia cyfrowego, niezależnie czy jest to konwerter USB/SPDIF, odtwarzacz CD czy odtwarzacz plików.

witam

posiadam rega dac podłączony optykiem vdh The OPTOCOUPLER Mk II czy warto zamienić na coxial the first.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to spróbuj choć wiem że taka rada to rada nic nie warta bo skoro pytasz to pewnie nie masz możliwości porównania.

Generalnie Vdh nie jest wybitnym producentem kabli a już na pewno nie cyfrowych i w cyfrowych kablach nie liczy się w ogóle.

Dlatego moim zdaniem daj sobie spokój.Szkoda kasy bo chyba nic to nie zmieni, Lepiej za to kup sobie jakiś dyfuzor 1D lub 2D który może

wnieść słyszalną poprawę brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje podejcie, jest w nim sens ale bywa czesto dosc zgubne, moznaby bowiem zadac pytanie jeszcze inaczej, dociekajac ile innych DACow z okolic 20tys dorownuje tym wycenianym na 30tys. Moze sie okazac, ze jest ich calkiem sporo, a w niektorych przypadkach pojawia sie tez i tansze rodzynki. W zaleznosci chociazby jaka polityke sprzedazy prowadzi producent danego DACa, czy bedzie to sprzedaz typu 'direct sale' (nie trzeba wiec odpalac bajonskiej marzy posrednikowi, czesto na poziomie 50% ceny oficjalnej) czy tez zwyczajna dystrubucja poprzez salony i innych internetowych przedstawicieli.

 

Skoro taki Eximus Dp1 za niecale 10tys jest niemalze tak samo dobry jak Meitner MA1 wyceniany na ponad 20tys, albo Anedio D2 za 4.5tys nawiazujacy walke z Weissem 202, rowniez za 20tys. Albo jak juz mamy sie trzymac Calyxa, tylko tego podstawowego, kosztujacego 8tys, a grajacego na zblizonym poziomie co MDAC za 3tys. mozna wiec domniemywac, ze i ow Femto, choc bardzo dobry, wcale jeszcze nie wyzylowal tutaj niczego, to raczej te relatywnie drogie DACi (>20-30tys) maja dosc czesto cene wycelowana posrednio, ze ani to specjalna okazja ani tez straszne przeplacanie. Patrzac na srednia rynkowa, ma sie rozumiec.

 

Mnie by bardzo ciekawil test Totaldaca, tego za ~6000euro.

 

Który twoim zdaniem z dac-ow w zakresie cenowym 10kz jest godny uwagi ,chodzi mi głównie o wersje z wzm. słuchawkowym.

Myślałem o zakupie eximusa dp1 lecz na chwile obecna nie jest dostępny w kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który twoim zdaniem z dac-ow w zakresie cenowym 10kz jest godny uwagi ,chodzi mi głównie o wersje z wzm. słuchawkowym.

Myślałem o zakupie eximusa dp1 lecz na chwile obecna nie jest dostępny w kraju.

 

Wedlug moich preferencji brzmieniowych, poustawialbym to tak: Eximus Dp1 (idealne polaczenie muzykalnosci z transparentnoscia), pozniej Anedio D2 (chlodniejszy, troche jak dawne playery Wadia, ale ultra gladki i przejrzysty, niezwykle dopracowane urzadzenie juz na dzien dobry, gdyby nie sprzedaz typu 'direct' to kosztowalby zapewne nie 1500$ ale 3000$) to chyba najciekawsze tego typu klocki w tym przedziale cenowym, zwlaszcza ze zintegrowanych DAC-ow z bardzo udana sekcja sluchawkowa. Oba maja tez swietne wejscia USB, choc Eximus lepsze. Jak dla mnie, takiej klasy DACi eliminuja juz praktycznie w wiekszosci przypadkow potrzebe dedykowanych wzmacniaczy do nausznikow, no chyba, ze mowa o lampowcach, bo te, to jednak inny swiat, rzadzacy sie swoimi prawami i estetyka.

 

 

Ja bym jednak poczekal na Eximusa, kiedys chyba bedzie.

 

ps. jest jeszcze dzielony komplecik Auralic ARK MX+/Taurus, jak mozesz gdzies posluchac tego kompletu to warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem dzis troche watek, bardzo ciekawy. Wiadomo tez nie od dzis, ze duzo zalezy od systemu i tego, ze nawet jezeli Reymio najlepiej zagr i sly30 nie znaczy wcale, ze inne przetworniki nie okaza sie lepsze w systemie dla przykladu lampowym.

Co przykulo moja uwage to stwierdzenie jakoby Fikus nie wierzyl we wplyw NOS na brzmienie. Jezeli faktycznie tego nie slyszy to pogratulowac sluchu. Osobiscie nie odwazylbym sie kupowac urzadzenia od takiego konstruktora pomimo, ze jak mniemam wiedze techniczna ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug moich preferencji brzmieniowych, poustawialbym to tak: Eximus Dp1 (idealne polaczenie muzykalnosci z transparentnoscia), pozniej Anedio D2 (chlodniejszy, troche jak dawne playery Wadia, ale ultra gladki i przejrzysty, niezwykle dopracowane urzadzenie juz na dzien dobry, gdyby nie sprzedaz typu 'direct' to kosztowalby zapewne nie 1500$ ale 3000$) to chyba najciekawsze tego typu klocki w tym przedziale cenowym, zwlaszcza ze zintegrowanych DAC-ow z bardzo udana sekcja sluchawkowa. Oba maja tez swietne wejscia USB, choc Eximus lepsze. Jak dla mnie, takiej klasy DACi eliminuja juz praktycznie w wiekszosci przypadkow potrzebe dedykowanych wzmacniaczy do nausznikow, no chyba, ze mowa o lampowcach, bo te, to jednak inny swiat, rzadzacy sie swoimi prawami i estetyka.

 

 

Ja bym jednak poczekal na Eximusa, kiedys chyba bedzie.

 

ps. jest jeszcze dzielony komplecik Auralic ARK MX+/Taurus, jak mozesz gdzies posluchac tego kompletu to warto.

 

Czy słuchałeś tych DAC-ów, a jeśli tak to jak długo i w jakim systemie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1-Reimyo zagrał najlepiej do czasu pojawienia się Metronome C-8 Reference.To na dziś jest najlepszy DAC jaki słyszałem.Absolutna rewelacja mimo że nie ma pilota, ma tylko 4 wejścia

i w ogóle jest taki trochę purystyczny.Ale może to i dobrze.

 

Po-2-Pan Fikus nie powiedział że nie wierzy w NOS-y tylko że ich wpływ jest przez audiofilii przeceniany. Zresztą tak samo uważa wiele innych osób związanych ze sprzętami lampowymi.

Sam choć mam mniejsze doświadczenie z lampami to też się przekonałem że z NOS-ami jest wielkie Halo o nic bo zmiany jakie wnoszą NOSy są faktycznie minimalne.

 

Po 3-może tak być że któryś inny DAC zagra w innym systemie lepiej czy też inaczej choć testy które były u mnie na topowym, dzielonym wzmacniaczu Burmestera później powtórzyliśmy

właśnie na lampowym Audio Research i wyniki wyszły takie same.Może każdy z nich grał w takim lampowym układzie nieco inaczej ale ranking wyszedł taki sam, czyli te najlepsze na

tranzystorze i na lampie były najlepsze. Być może na jeszcze innym lampowym sprzęcie wyszłoby jeszcze inaczej ale wątpię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchałeś tych DAC-ów, a jeśli tak to jak długo i w jakim systemie ?

 

Ciezko byloby mi cokolwiek napisac o ich brzmieniu bez sluchania, co prawda to sa raczej wrazenia z obcowania z nimi niz oficjalna recenzja. Sluchalem w dwoch systemach z Audiolabem 8200 jako transport cd oraz komputerem iMac jako zrodlo plikow (USB - kabelek Furutecha). Wszystkiego bylo zapewne ze 2 godziny chociaz na znanym mi materiale muzycznym. Nie przecze, ze po miesiacu, dwoch, posiadania ktoregos z nich moje obserwacje moglby sie roznic.Uzywalem tutaj wlasnych sluchawek Grado GS-1000 wpietych w wyjscie sluchawkowe kazdego z wymienionych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko byloby mi cokolwiek napisac o ich brzmieniu bez sluchania, co prawda to sa raczej wrazenia z obcowania z nimi niz oficjalna recenzja. Sluchalem w dwoch systemach z Audiolabem 8200 jako transport cd oraz komputerem iMac jako zrodlo plikow (USB - kabelek Furutecha). Wszystkiego bylo zapewne ze 2 godziny chociaz na znanym mi materiale muzycznym. Nie przecze, ze po miesiacu, dwoch, posiadania ktoregos z nich moje obserwacje moglby sie roznic.Uzywalem tutaj wlasnych sluchawek Grado GS-1000 wpietych w wyjscie sluchawkowe kazdego z wymienionych.

To teraz dla mnie wszystko staje się dość jasne. Według mnie trudno jest w pełni wiarygodnie ocenić sprzęt w taki sposób. Pomijam to, że na słuchawkach pewnych aspektów nawet nie jesteś w stanie ocenić a przynajmniej ja nie potrafię - możliwości danego urządzenia oceniam zawsze na kolumnach. Dodatkowo należy tu uwzględnić specyfikę GS-1000. Wcześniej dość mocno skrytykowałeś CALYx-a którego mam właśnie na odsłuchach - jest to DAC który u mnie zaczął grać dopiero po ok. 10 dniach - przez pierwsze 3 dni grał po prostu średnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, każdy sprzęt ma pełnię swoich możliwości brzmieniowych po min 200h grania, przy czym już po 100h słychać że jest inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po-2-Pan Fikus nie powiedział że nie wierzy w NOS-y tylko że ich wpływ jest przez audiofilii przeceniany. Zresztą tak samo uważa wiele innych osób związanych ze sprzętami lampowymi.

 

Sly - sam wiesz, jak w "ezoterycznych" systemach mogą się sprawdzać (lub nie) niektóre urządzenia czy kable - i to zarówno w trakcie chwil po zmianie - jak i po godzinach / dniach grania. Sama polaryzacja zasilania zmienia często sytuację dość dramatycznie. Czasem jest tak - że drobna zmiana czegoś degraduje całościowy efekt, lub przeciwnie - podnosi go. A czasem (głównie na systemach mających swój charakter, ale i na charakterystycznych nagraniach) - zmiany niewiele wnoszą. Stąd rozumiem stanowisko osób, które nie wierzą (nie słyszą?) niektórych zmian. Często jest tak, że rzeczywiście - u nich takich zmian nie ma. Ale niech nie opowiadają, że takich zmian nie powinno być u innych - bo u tych innych sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej.

 

Co gorsza: są płyty - na których nie można testować (w określonym systemie!) - bo one nie wykażą zmian (takie już są :) ). A są takie płyty - które pokażą dobitnie w danym systemie praktycznie każdą zmianę (wpasują się z jakimś pasmem, szczegółem artykulacji, anyway).

 

I analizując tak naprawdę sytuację - należałoby mieć świadomość i specyfiki toru, i specyfiki materiału i wreszcie - specyfiki własnego słuchu czy wrażliwości (nie każdy jest "czuły" na to samo - i jakieś tam vibratto rzuci kogoś na kolana, a ktoś inny pozostanie akurat na to obojętny i będzie twierdził, że jest gorzej - bo mu się podstawa basowa nie podoba :) czy cokolwiek

:)

 

zmiana daca na inny może przenosić system w inne rejony poznawcze - a może po prostu być zmianą

 

ilośc zer w cenie daca nie ma w tym przypadku decydującego znaczenia (tu żarcik a propo ŁF) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej dość mocno skrytykowałeś CALYx-a którego mam właśnie na odsłuchach - jest to DAC który u mnie zaczął grać dopiero po ok. 10 dniach - przez pierwsze 3 dni grał po prostu średnio.

 

Alez ja nigdy nie krytykowalem specjalnie Calyxaa, a juz na pewno nie mocno, mysle, ze zle zinterpretowano moj brak entuzjazmu (co moglo byc spowodowane tym co napisales), czy tez zwyczajnie tym, ze mnie podszedl wowczas inny DAC, ktory zagoscil w moim systemie (ale MDAC jest bardzo kaprysny jesli idzie o jakosc transportu i widze ze u innych potrafi wzbudzac negatywne odczucia).

 

Calyx to bardzo udane urzadzenie i jak najbardziej warte uwagi. Napisalem to, zeby potem nie bylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly z moich natomiast doswiadczen wynika, ze lampy wnosza ZNACZNIE wiecej niz kable a do tego sporo taniej. W przeciwienstwie do Ciebie ja i wiekszosc moich znajomych mamy sprzety lampowe. Niejeden moj kolega slepo zapatrzony we wplyw okablowania wymienial sieciowki za wiele tysiecy i ciagle nie gralo. Wpadlem z parka nosow i w ten sam dzien ja zakupil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy zupełnie inne doświadczenia. Może mam zbyt transparentny system...tzn oba systemy.

U mnie brutalnie słychać niedomagania lamp, szumy, czasem microfonowanie, jakieś mini gwizdy daleko w tle.

Jak te same sprzęty lampowe próbowałem na torze audio mniej przejrzystym, trochę mulącym, z nieco niższej ligi to tych wad już tak bardzo nie

było słychać.

Tamte systemy po prostu mniej pokazywały i pewnie dlatego przy okazji nie pokazywały też pewnych niedomagań lamp.

Mam takie wrażenie że w średnich systemach zmiany lamp mogą dawać zmiany na inne, ale czy lepsze to już dyskusyjna sprawa.

A znów w bardzo transparentnych systemach słychać niedomagania lamp, nie ujmując im pewnego czaru choć i to jest kwestia dyskusyjna.

Ale to jest oczywiście tylko mój pogląd i wiem że wielu użytkowników lamp nie zgodzi się ze mną.Ich prawo.Wolny kraj.

U mnie w jednym systemie kable wnoszą znacznie większe zmiany niż lampy a znów w drugim kable również mało zmieniają.

Tak z ciekawostek powiem tobie że miałem u siebie 5 czy 6 DAC-ów lampowych i wszystkie szumią.

Wystarczy nie puszczać muzyki i na maxa odkręcić wzmacniacz.

DAC-i nie lampowe w ogóle nie szumią, nawet przy odkręceniu wzmacniacza na 2x800W a tyle mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w dobrym lampowym systemie slychac, ze slabe lampy sa slabe i slychac szumy i mikrofonowania. Przy najlepszych nosach tego nir ma. Chocby przy moich ulubionych 6sn7 tung sol vt 231. Kable oczywiscie maja wplyw i tego nie kwestionuje, ale tranzystor to nie moj swiat, przynajmniej nie ze zrodlem cyfrowym. Zeby uprzedzic ewentualne pytania. Miale stycznosc z bardzo wyaokiej klasy sprzetem na co dzien, ale poprostu wole lampe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly z moich natomiast doswiadczen wynika, ze lampy wnosza ZNACZNIE wiecej niz kable a do tego sporo taniej. W przeciwienstwie do Ciebie ja i wiekszosc moich znajomych mamy sprzety lampowe. Niejeden moj kolega slepo zapatrzony we wplyw okablowania wymienial sieciowki za wiele tysiecy i ciagle nie gralo. Wpadlem z parka nosow i w ten sam dzien ja zakupil.

 

 

Dlatego pisałem o ezoteryczności zmian. Reasumując - jakby najpierw dobrali lampy a potem dopiero zajęli się kablami sieciowymi - byliby na właściwszej drodze od początku i ponieśli mniej porażek.

 

Ogólnie potwierdzam - tak to działa, lampy trzeba traktować jako integralne elementy systemu i dopiero po dobraniu odpowiadajacych - zająć się resztą. Oczywiście później można jeszcze lampami to i owo korygować - ale najczęściej - nie ma już potrzeby. I bywa tak - że różnice odczuwalne na różnych lampach na początku drogi - po skonfigurowaniu systemu, doborze kabli itd i ponowieniu prób ze zmianami lamp - są już potem mało istotne. Im bardziej robi się z czasem przezroczysty system, tym często mniejsze różnice w lampach (ale nie zawsze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie mówi że masz przestać preferować lampę!

Każdy musi wybrać dla siebie swój świat i swoją muzykę.

Mnie się już nic chce wsłuchiwać w kolejne inne NOSy i bawić w eksperymenty.

Dla mnie to zawracanie d..y.

Chcę słuchać muzykę i mieć święty spokój a nie ciągle coś.

 

Im bardziej robi się z czasem przezroczysty system, tym często mniejsze różnice w lampach (ale nie zawsze).

 

 

Dokładnie tak i u mnie tak właśnie jest i to nie tylko na 1 systemie.

Zauważyłem że jak już wszystko jest dopieszczone na maxa to NOSy, czy nie NOSy, to już wtedy nic nie zmienia, nie ma znaczenia.

Natomiast gdy system nie jest najwyższych lotów, lub nie do końca dopieszczony to mogą być różnice ale nie koniecznie na lepsze, raz jest tak, raz inaczej.

Co kto lubi.

Ale to tylko moje wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym i swoje trzy grosze dotyczące dyskusji na tej stronie,a mianowicie-Wojtek na tutaj rację,zresztą sam u mnie

to słyszał daczek na jednej lampce ecc88 inaczej brzmiał za kazdym razem,gdy wkładaliśmy inne lampy do niego.

Najgorzej brzmiał system na lampkach z bieżącej produkcji i jakichś tam ruskich.

Najlepiej na siemens&halskie na amperexach bugle boy.Specyficznie,czyli mocno technicznie na przereklamowanych jak

na moje ucho telefunkenach-choc technicznie bez zarzutu-lecz bez magii.Teraz zdobyłem parke NOS ecc88 pope.

W torze mam same lampy-tzn.w monoblokach,w pre,w dac-u i wcale to nie przeszkadza w dobrym graniu z prądu.

Wydaje mi się ,że kolega Sylwek słuchał lampek i systemów bardzo anemicznych wręcz niedopracowanych z kiepskimi

trafami w których to zmiana lamp nie przynosi zmian.Jesli tor sygnałowy gdzies się blokuje,sygnał ma problemy z

dotarciem bezstratnym do kolumn-wtedy zapomnijmy o właściwym przekazie.

Lampy z bieżącej produkcji to zazwyczaj dla mnie jazgoczące ścierwa))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez to potwierdzam. Ja dobralem juz nosy i nie zawracam sobie gitary kablami. Co prawda niedlugo bedzie nowe zrodlo i cos pewnie lekko bede zmienial, ale pewnie bedzie to jedynie wkladka i ramie. Przyklad byl o moim koledze ktory przerzucal sieciowki jak Ty do niedawna a nie wiedzial, ze zaczynal od dupy strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez to potwierdzam. Ja dobralem juz nosy i nie zawracam sobie gitary kablami. Co prawda niedlugo bedzie nowe zrodlo i cos pewnie lekko bede zmienial, ale pewnie bedzie to jedynie wkladka i ramie. Przyklad byl o moim koledze ktory przerzucal sieciowki jak Ty do niedawna a nie wiedzial, ze zaczynal od dupy strony.

 

Sly przerzuca sieciówki dla "odświeżającego" - sportu :)

nie musi

 

nie sądzę, żeby miał presję audioholika - co najwyżej: bawi go to i interesuje - poznawczo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym dużo prawdy.Kable które przerzucam to tak dla zabawy, trochę z ciekawości,żeby mieć szerszy pogląd na sprawę.Przerobiłem już najlepsze kable AC, IC więc mam już ogląd sprawy i temat kabli zakończyłem.Być może pojawi się coś nowego, ciekawe, nigdy nie można mówić,że nigdy itd ale na dziś temat kabli mam za sobą i wiem co warto mieć a czego nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w dobrym lampowym systemie slychac, ze slabe lampy sa slabe i slychac szumy i mikrofonowania. Przy najlepszych nosach tego nir ma. Chocby przy moich ulubionych 6sn7 tung sol vt 231. Kable oczywiscie maja wplyw i tego nie kwestionuje, ale tranzystor to nie moj swiat, przynajmniej nie ze zrodlem cyfrowym. Zeby uprzedzic ewentualne pytania. Miale stycznosc z bardzo wyaokiej klasy sprzetem na co dzien, ale poprostu wole lampe.

i dlatego niektorzy przestrzegaja przed jakimkolwiek wzmacniaczem na lampie 6sn7 :)

 

Tak z ciekawostek powiem tobie że miałem u siebie 5 czy 6 DAC-ów lampowych i wszystkie szumią.

Wystarczy nie puszczać muzyki i na maxa odkręcić wzmacniacz.

DAC-i nie lampowe w ogóle nie szumią, nawet przy odkręceniu wzmacniacza na 2x800W a tyle mam.

no niestety musze sie tu zgodzic ze sly

dac czy cd lampowe to nieporozumienie odkad siegne pamięcia czyli od samego poczatku mody na lampe w zródle czyli od buforów

kolejna rzecza w ktorej nie warto sie bawic w lampe to pre gramofonowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac czy cd lampowe to nieporozumienie odkad siegne pamięcia czyli od samego poczatku mody na lampe w zródle czyli od buforów

kolejna rzecza w ktorej nie warto sie bawic w lampe to pre gramofonowe

 

na poziomie konsumenckim, mocno mid-endowym lampa przy małych sygnałąch może uratować typowe wady brzmienia wielu systemów.

Więc to nie jest działanie bez przyczyny. Dobrze zrobione wyjście lampowe w cd potrafi wiele poprawić (cały czas mówię tu o lampizacjach sprzętu za kilka tysięcy).

Nie analizowałem drogich cdplayerów - wolę drogie kable :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te DAC-i na bazie lamp fajnie grają.Nie można powiedzieć że są złe ale szumią.

Z CD to miałem ostatnio bardzo fajny CD/SACD Cary 303T Professional i on ma przełączane pilotem 2 opcje wyjść SS i Tube.

Różnica na granicy percepcji,na lampach niby nieco łagodniej ale też mniej dosadnie i mniejsze kontrasty dynamiczne więc zależy co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.