Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

 

Może Kolega kilkoma zdaniami rozwinie temat farby nextel, skoro już zaczął.

Zapowiada się niespodziewana kariera tego produktu, tu na forum, Kolega marekzawa zapewne przeniknie i poruszone przez Kolegę zastosowanie.

 

Pozdrawiam.

 

No cóż taka farbę używa się jak się nie chce naklejać tak jak Wilson Audio filcu na frontach. Faktura farby powoduje zmniejszenie interferencji występujących wokół głośnika. Również podobne jest zjawisko optyczne taka niby czarna dziura pochłaniająca wszystko :) Dalej twierdzę że sadza z palonej gumy robi to znacznie lepiej(pochłania światło) oczywiście w Hi Endzie to przynajmniej z opon firmy Yokohama ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś z kolegów miał bliższy kontakt z DAC-ami MBL?

Oni mają 2 modele 1511 i 1611, teraz z oznaczeniami F a wcześniej D i E.

Miałem okazję słuchać 1511D i 1511F. Świetne granie.

Ale nie miałem nigdy (poza salonami u Niemców i pokazami w Monachium) u siebie tego topowego 1611.

 

Czy ktoś może miał przyjemność? Czy są różnice między 1511 czy może tylko wygląd i marketing?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W highfidelity.pl właśnie ukazał się test i recenzja DAC-a Accustic Arts Tube DAC II mk2.

Skromnie mogę tylko podpisać się pod tym obiema rękami.

Opisywałem co nieco ten DAC jakieś 1.5 roku temu i jest to najlepszy DAC do 30 tys(nie tylko dla mnie)

Genialnie gra z CD ale też pliki z transportów plików po BNC czy RCA/SPDIF.

Po USB też gra bardzo dobrze.

Użycie dobrych kabli cyfrowych daje rewelacyjne rezultaty.

Więcej szczegółów jest w recenzji. Kawał dobrej niemieckiej roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na fajne urządzenie. Widać niestety już po nim swoje lata - AES/BNC - 48kHz max, USB - 24/96 max.

 

Szkoda też że test pisała inna osoba niż Calyxa - dwa urządzenia w zbliżonym przedziale cenowym (26k vs 30k) a jakiegokolwiek porównania brak. Zawsze powtarzam, że recenzje bez porównań do urządzeń konkurencyjnych, są warte 30% tego, ile mogły by być warte z takimi porównaniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,Accustic Arts Tube Dac II mk.2 w moim mniemaniu i wielu innych fanów dobrego dżwięku nie będzie miał równych sobie nawet za cenę 50 - 60 tys.zł gdyby przyjąć rzetelne kryteria oceny sprzętu i tego czy ten sprzęt potrafi .odtwarzać 'żywą muzykę '[ patrz mój post nr.447 w wątku Najlepsza integra świata' ]

Testy porównawcze sprzed kilku lat poprzedniego modelu Accustic Arts Dac I mk.3 i Accustic Drive I z innymi wysokimi kompaktami znanych marek udowodniły wyższość zestawu Accustic Arts nad konkurencją i dały dużo do myslenia na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na fajne urządzenie. Widać niestety już po nim swoje lata - AES/BNC - 48kHz max, USB - 24/96 max.

 

Szkoda też że test pisała inna osoba niż Calyxa - dwa urządzenia w zbliżonym przedziale cenowym (26k vs 30k) a jakiegokolwiek porównania brak. Zawsze powtarzam, że recenzje bez porównań do urządzeń konkurencyjnych, są warte 30% tego, ile mogły by być warte z takimi porównaniami.

 

Elb ale nie doczytałeś chyba.Ten DAC ma 3 wejścia zoptymalizowane pod CD tak żeby z CD wyciągnąć najwięcej i to się udało.

Te 3 wejścia to są do 48khz jak napisałeś ale poza tym są 3 wejścia pełno zakresowe do odtwarzaczy plików i one mają do 24/192.

Na nich pliki chodzą rewelacyjnie.

USB ma podobne jak MBL do 24/96 po czym robi upsampling do 768khz.

 

Gra rewelacyjnie i to jest najważniejsze, zarówno z CD jak i z plików do 24/192.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,Accustic Arts Tube Dac II mk.2 w moim mniemaniu i wielu innych fanów dobrego dżwięku nie będzie miał równych sobie nawet za cenę 50 - 60 tys.zł gdyby przyjąć rzetelne kryteria oceny sprzętu i tego czy ten sprzęt potrafi .odtwarzać 'żywą muzykę '[ patrz mój post nr.447 w wątku Najlepsza integra świata' ]

Testy porównawcze sprzed kilku lat poprzedniego modelu Accustic Arts Dac I mk.3 i Accustic Drive I z innymi wysokimi kompaktami znanych marek udowodniły wyższość zestawu Accustic Arts nad konkurencją i dały dużo do myslenia na ten temat.

Piękna recenzja Marka Dyby a oto wnioski:

Podsumowanie

Od pewnego czasu testuję sporo przetworników cyfrowo-analogowych i robię to najczęściej pod kątem ich możliwości grania muzyki z plików, albo bezpośrednio z wejścia USB, albo za pośrednictwem konwertera USB. Osobiście niemal w ogóle nie gram już muzyki z płyt CD – pliki i winyl całkowicie zaspokajają moje potrzeby. Tymczasem zestaw Accustic Arts, czyli przetwornik + dedykowany transport, przypomniał mi, że i ze srebrnych płyt da się wydobyć mnóstwo cudownej muzyki, emocji i niezwykle przekonującą iluzję uczestnictwa w muzycznym spektaklu. Przez cały czas, gdy ten zestaw gościł u mnie ani razu nie włączyłem gramofonu – osoby, które mnie znają wiedzą, że to najwyższa rekomendacja, jaką odtwarzacz cyfrowy może ode mnie uzyskać. Howgh!

 

Pisałem Eberothowi wiele razy i powtarzałem jak mantrę w kółko:

Accustic Arts combo to najlepszy dżwiękowo zestaw żródła do 80 -100 tys.zł i lepszy dżwiękowo i tańszy od dCS'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb ale nie doczytałeś chyba.Ten DAC ma 3 wejścia zoptymalizowane pod CD tak żeby z CD wyciągnąć najwięcej i to się udało.

Te 3 wejścia to są do 48khz jak napisałeś ale poza tym są 3 wejścia pełno zakresowe do odtwarzaczy plików i one mają do 24/192.

Na nich pliki chodzą rewelacyjnie.

USB ma podobne jak MBL do 24/96 po czym robi upsampling do 768khz.

 

Gra rewelacyjnie i to jest najważniejsze, zarówno z CD jak i z plików do 24/192.

 

Doczytałem, dla plików jest tylko kulawe RCA, nie ma nawet wejść BNC czy AES/EBU.

 

To chyba jedyny DAC jaki znam, w którym wejścia 44.1-192 oraz 44.1 (CD) są odseparowane. Wskazywać to może, że firma nie potrafiła wycisnąć z wejść 'szerokopasmowych' (44.1-192) tyle co z wejścia na CD - inaczej taki podział nie miałby uzasadnienia.

 

Pozostaje czekać na wersję mk. III (jak na obecne standardy DAC ten jest już leciwy) - zakładam że do tego czasu wszystko zostanie już poprawione.

 

Pisałem Eberothowi wiele razy i powtarzałem jak mantrę w kółko:

Accustic Arts combo to najlepszy dżwiękowo zestaw żródła do 80 -100 tys.zł i lepszy dżwiękowo i tańszy od dCS'a

 

Masz zdecydowanie zbyt małe doświadczenie z przetwornikami, aby móc wydawać tak kategoryczne sądy. Na dCSie świat się nie kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednym z najlepszych jakie słyszałem a przerzuciłem ich przez ostatni rok ok 20-tu.

Gra lepiej od wielu nawet droższych.

I jeśli zdecyduje sie swój sprzedać to tylko gdy pokaże się na rynku nowsza wersja.

Mam też na stałe 2 inne DAC-i z górnej półki i tylko Metronome C-8 Reference wypada

jeszcze nieco lepiej ale to też nie jest mega wielka przewaga a cena 2x wyższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dCSie świat się nie kończy.

No,no dzisiaj powoli odżegnujesz się od miłości i faworyzowania dCS.Czyżby olśnienie? Lepiej póżno niż wcale.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też na stałe 2 inne DAC-i z górnej półki i tylko Metronome C-8 Reference wypada

jeszcze nieco lepiej ale to też nie jest mega wielka przewaga a cena 2x wyższa.

 

Nigdy nie jest tak, że zapłacisz 2x więcej i dźwięk będzie 100% lepszy. Niestety ta funkcja nie jest liniowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no dzisiaj powoli odżegnujesz się od miłości i faworyzowania dCS.Czyżby olśnienie? Lepiej póżno niż wcale.

 

Nie, to się nazywa doświadczenie. Był czas że DACi dCSa były jednymi z najlepszych na rynku, ale konkurencja nie śpi. Obecnie w przedziale który wymieniłeś, dCSa przeskoczył w moim odczuciu MSB (mówię tu o linii Debussy / Paganini / Scarlatti). Zarówno MSB AnalogDAC, DAC IV, DAC IV Signature grają lepiej niż porównywalne cenowo klocki dCS. Nie mówiąc już o DAC IV Diamond, który już w ogóle jest kosmosem (jest to najlepszy digital jaki słyszałem), ale niestety kosztuje już ~ 150kzł.

 

Oczywiście mowa tu o porównaniu grania przez wejście USB, bo tylko takie mnie interesuje. Na płytach SACD, cały stack Scarlattiego dalej ma przewagę nad MSB Diamond + transport MSB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do DAC-a Accustic Arts to on łączy w sobie to co oferują analogowo grające świetne DAC-i jak np Reimyo,

jeden z najlepszych jakie znam ale Reimyo w ogóle nie obsługuje plików hires a Accustic Arts obsługuje.

Swego czasu miałem Reimyo dzięki uprzejmości kolegi Umka i grał super ale tylko z CD.

Sądziłem że niebawem musi pojawić się nowsza wersja obsługująca juź pełen zakres 24/192 ale minął ponad rok i nic

i nawet nie ma zapowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to się nazywa doświadczenie

Jeśli doświadczeniem nazywasz testowanie mini daców przez wejscia usb to powiem Tobie że mnie jest szkoda na to czasu.

Nie twierdzę że w przyszłości zainteresuję się bardziej tym tematem.Na dzień dzisiejszy mam już swój 'typ' o którym pisałem

kiedyś czy będziesz testował to urządzenie - mowa o PS Audio Wave dac II z pre. Z uwagi na sporą kolekcję płyt cd jestem

zainteresowany głównie przetwornikami cyfrowymi do współpracy z transportem.

Jesli mowa o najlepszych dżwiękowo dacach na dzień dzisiejszy to jednym z lepszych jeśli nie najlepszym jest Concert Fidelity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowa o najlepszych dżwiękowo dacach na dzień dzisiejszy to jednym z lepszych jeśli nie najlepszym jest Concert Fidelity.

 

Ponownie wypowiadasz sie na temat urządzeń, których nawet na oczy nie widziałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie wypowiadasz sie na temat urządzeń, których nawet na oczy nie widziałeś.

Jesteś w dużym błędzie i będziesz musiał odszczekać to co napisałeś.

Od roku posiadam Silicon Arts dac siostrzany do Concert Fidelity tego samego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zabawny. To tak jakby posiadacz dCSa 8Pi twierdził że ma siostrzana konstrukcję Vivaldiego.

 

silicon arts Si2 DAC Retail: $1260

Concert Fidelity DAC-040 Price: $10,000

 

Żyj dalej marzeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zabawny. To tak jakby posiadacz dCSa 8Pi twierdził że ma siostrzana konstrukcję Vivaldiego.

 

silicon arts Si2 DAC Retail: $1260

Concert Fidelity DAC-040 Price: $10,000

 

Żyj dalej marzeniami.

Nie jestem zabawny Elberoth.To jest TA SAMA SZKOŁA GRANIA.

Poczytaj sobie trochę recenzji jeśli jak ZWYKLE nie wierzysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Siostrzane auta, od tego samego producenta':

 

sistrzane.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostrzane auta

To nie sprzęt audio nie popisuj się wydumaną erudycją.

Przed odsłuchami nowych sprzętów zrób test słuchu , naprawdę warto przekonać się czy dobrze słyszymy - bo każdy mówi

że słyszy doskonale.Przeczytaj raz jeszcze i jeszcze post nr.447 w watku 'Najlepsza integra swiata' i spokojnie

zastanów się nad kryteriami muzykalności i żywej muzyki w odniesieniu do sprzętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do DAC-a Accustic Arts to on łączy w sobie to co oferują analogowo grające świetne DAC-i jak np Reimyo,

jeden z najlepszych jakie znam ale Reimyo w ogóle nie obsługuje plików hires a Accustic Arts obsługuje.

Swego czasu miałem Reimyo dzięki uprzejmości kolegi Umka i grał super ale tylko z CD.

Sądziłem że niebawem musi pojawić się nowsza wersja obsługująca juź pełen zakres 24/192 ale minął ponad rok i nic

i nawet nie ma zapowiedzi.

DAC Reimyo gra świetnie płyty CD,ale znakomicie także pliki Studio Master 24/96,co "udowodnił" mi niedawno jeden z forumowiczów :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem jeśli jego wejścia nie przyjmują sygnału wyższego niż 48khz?

Muszę sprawdzić,bo słuchaliśmy plików Studio Master ECMu,tych niższej gęstości,ale wyższej niż CD :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to były 24/48 i takie są też na wielu CD choć niby odczyt CD to 16/44.

Nie wiem,może kolega globtroter tu zajrzy i przypomni jak to było :).

Z pewnością słuchaliśmy plików Studio Master.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.