Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Moje prywatne, amatorskie testy DAC-ów wcale się nie skończyły.

Przez ostatnie 3 tyg.miałem MBL 1511, Reimyo i ponownie podszedłem do Accustic Arts Tube DAC II mk2 ale tym razem dobrze wygrzanego i zagrał dużo lepiej niż na początku.

 

MBL to miłe, ciepłe granie, mięsiste ale Accustic Arts był bardzo podobny ale z większa głębią sceny i przestrzenią.

Na polu boju pozostał więc Reimyo i Accustic Arts.

AA daje brzmienie bardziej pastelowe, Reimyo bardziej dosadne, z jeszcze większa głębią.

W mojej ocenie Reimyo zagrał najlepiej z wszystkich DAC jakie miałem a zaraz za nim AA, Esoteric K-01 i potem EMM Labs.

 

AA jest najbardziej funkcjonalny, ma najwięcej wejść i nawet 2 cyfrowe wyjścia.

Ponoć można jego brzmienie jeszcze znacząco poprawić lepszymi lampami i być może wtedy zagra na równi z Reimyo za niższą cenę przy lepszej funkcjonalności.

DAC Reimyo jest super ale ma poważną wadę która niestety w mojej ocenie mocno go dyskredytuje, otóż nie czyta sygnałów wyższej rozdzielczości niż 16/48khz podczas gdy inne bez problemu czytają 24/192khz. Nie ma też USB.

Brak USB to dziś już dość poważna wada ale czytanie tylko plików low res to wada nie do zaakceptowania.

Brzmieniowo Reimyo jest super ale funkcjonalność słaba. Trzeba poczekać na następcę lub upgrade.

 

Accustic Arts w mojej ocenie to brzmieniowo DAC nr 2 ale cenowo i funkcjonalnie nr 1 a z lepszymi lampami być może też nr 1 w brzmieniu. Jest najtańszy z nich więc zdecydowanie Best Buy.

 

Za 4 tyg mam mieć najnowszą wersję Bricasti M1 DAC już z USB. Bardzo jestem ciekaw tego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskredytowałbym DACa ze względu na sam brak wejścia USB. Bardzo dobry konwerter USB, taki jak JK mk 3 to koszt ok 1300zł, HiFace evo stack to chyba 4500zł za całość.

 

Od wielu osób już słyszałem że często najlepsze konwertery wygrywają z wejściem USB wbudowanym w DACa (i to mimo że na ich niekorzyść działa interface SPDIF).

 

Natomiast ograniczenie częstotliwości próbkowania do 16/48 to wada nad którą coraz trudniej przejść do porządku dziennego - chyba że ktoś ma 100% plików w postaci ripów CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLY30-gdzie ten Lampizator Level5 ????

 

Nie ma Lampizatora 5. Miałem dostać wygrzany Level 5 a dostałem nie wygrzany Level 4 więc nawet nie brałem go na serio.

Ponoć kiedyś tam mam dostać przy okazji jak Pan Łukasz będzie taki budował ale aktualnie chyba nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Lampizatora 5. Miałem dostać wygrzany Level 5 a dostałem nie wygrzany Level 4 więc nawet nie brałem go na serio.

Ponoć kiedyś tam mam dostać przy okazji jak Pan Łukasz będzie taki budował ale aktualnie chyba nie ma.

rewelacja !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja !!!

Rewelacja ze taki dobry i masz i slyszales?czy" rewelacja" ze tak nawalil Lukasz!!!

 

Nie ma Lampizatora 5. Miałem dostać wygrzany Level 5 a dostałem nie wygrzany Level 4 więc nawet nie brałem go na serio.

Ponoć kiedyś tam mam dostać przy okazji jak Pan Łukasz będzie taki budował ale aktualnie chyba nie ma.

Ciezko zrozumiec takie postepowanie wlasciciela Lampizatora,kiedy twierdzi ze to najlepszy DAC ze i to przy Level4- ze rozklada wszystkie DAC ,a Lewel5 to juz jest poza zasiegiem wszystkiego co z DAC wyprodukowano na swiecie i teraz po tych wypowiedziach nie chce tej( 5 )dac odsluchac!przeciez zaraz mialby gro chetnych , bo dla Paculy juz Lewel4 byl swietny.Czekalem na twoje porownanie, bo wybralem tylko Antelope Zodiak Gold+Voltikus lub Lampizator Level5, calkiem odmiennie grajace, ale zarazem mysle rownie wspaniale,pierwszy znam rewelacja, a Level5 chcialbym posluchac i cos jeszcze uslyszec od ciebie!Glupia sprawa ze nie dostales( Level5)bo ja po zamowieniu w ciagu paru dni moge go dostac z dodatkami jakimi sobie tylko zycze(np.USB i itd) nic nie rozumiem!!!chociaz z nudow sprawdz ta (4)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest. Miał być Level 5 a nie było.Nie twierdzę że Pan Łukasz nawalił.Może po prostu nie miał, może sprzedał.

Mógł powiedzieć od razu.Wpierw mówił że się wygrzewa, więc będzie tydzień później. Potem że dalej się wygrzewa więc znów kolejny tydzień, aż

go wysłał pisząc że jest nie wygrzany a jak otworzyłem paczkę to okazało się że to Level 4.

Tak w życiu bywa.Co mam więcej powiedzieć.Nie chcę tego komentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja ze taki dobry i masz i slyszales?czy" rewelacja" ze tak nawalil Lukasz!!!

moja "rewelacja" odnosiła się do wpisu sly30, co chyba wyjaśnia znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC Reimyo jest super ale ma poważną wadę która niestety w mojej ocenie mocno go dyskredytuje, otóż nie czyta sygnałów wyższej rozdzielczości niż 16/48khz podczas gdy inne bez problemu czytają 24/192khz. Nie ma też USB.

Brak USB to dziś już dość poważna wada ale czytanie tylko plików low res to wada nie do zaakceptowania.

Brzmieniowo Reimyo jest super ale funkcjonalność słaba. Trzeba poczekać na następcę lub upgrade

DAC Reimyo to druga część systemu (CD),i pewnie trzeba go traktować jako całość,a nie słuchac osobno,ale jak są możliwości to dlaczego nie :).

Ktoś kto kupuje dzielonego Reimyo,nie myśli o plikach,tylko słucha pokaźnej kolekcji płyt CD (na przykład ja),i w najbliższym czasie nie ma zamiaru na pliki przechodzić (na przykład ja).

Jestem ciekaw czy kolejny DAC tej firmy pójdzie z duchem czasu :).

P.S.

Jakiś czas temu porównywaliśmy cyfrowego Harmonixa (łączy CD Reimyo),z Acrolinkiem 6300,i ku zaskoczeniu trzy razy tańszy Harmonix HS-102,zagrał sporo lepiej.

Spodziewałem się porażki w innym systemie niż Reimyo,a tu guzik :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabla nie testowałem ale nie wykluczam że jest bardzo dobry.

Testowałem go z Tara Labs The 0.8 Digital.

Sam DAC Reimyo jest wg mnie brzmieniowo rewelacja ale uważam że bez opcji czytania plików to nie ma przyszłości.

Sam mam kilka tysięcy CD ale jeszcze więcej plików.

Jestem pewien że Reimyo wprowadzi albo ugrade tego DAC-a albo nowszy model z USB i 24/192.Pytanie tylko kiedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest. Miał być Level 5 a nie było.Nie twierdzę że Pan Łukasz nawalił.Może po prostu nie miał, może sprzedał.

Mógł powiedzieć od razu.Wpierw mówił że się wygrzewa, więc będzie tydzień później. Potem że dalej się wygrzewa więc znów kolejny tydzień, aż

go wysłał pisząc że jest nie wygrzany a jak otworzyłem paczkę to okazało się że to Level 4.

Tak w życiu bywa.Co mam więcej powiedzieć.Nie chcę tego komentować.

Pan Lukasz mowil dla Paculy ze zaniedbal rynek polski ze czuje sie Polakiem i musi cos zrobic dla audiofili polskich,jak widac dalej firma "krzak", trudno ja porownac do Antelope Zodiak,pena obsuga w Zodiaku,mozliwosc porownania i testow na miejscu i wlasnym domu,pelna gwaracja i nowe oprogramowanie za darmo przysylane dla wlacicieli tego sprzetu i konsutacje z producentem- szok!!uczyc sie i uczyc, nic wiecej nie trzeba dodac!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Pacuła nie testował Lampizatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Pacuła nie testował Lampizatora.

 

Jak nie jak tak. Nie tak dawno testował razem z jakimś playerem plików.

Z testu wynika że grało super.

Jest ten test na stronie W.Pacuły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Pacuła nie testował Lampizatora.

A tak przepraszam dla Marka Dyba z High Fidelity!!!

 

A tak przepraszam dla Marka Dyba z High Fidelity!!!

Ale tez gdzies wlasnie czytalem ze Pacula tez podziwial tego Lampizatora,moze wez tego Level4 na test ,o ktorym sam wlasciciel mowi ze jest najlepszy z wszystkich DAC i rozklada na lopatki cala konkurencje !wtedy mozna przypuszczac co robi Level5 o ktorym wlasciciel powiedzial ze jest najlepszy na swiecie!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wszystkie sa na opisywanych konkursach zapewne :)

Pacuła trzeba przyznać testuje chyba najciekawszy sprzęt reszta zwłaszcza gazety drukowane została za nim biorac siła rzeczy masówke aby sie utrzymać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak przepraszam dla Marka Dyba z High Fidelity!!!

 

 

Ale tez gdzies wlasnie czytalem ze Pacula tez podziwial tego Lampizatora,moze wez tego Level4 na test ,o ktorym sam wlasciciel mowi ze jest najlepszy z wszystkich DAC i rozklada na lopatki cala konkurencje !wtedy mozna przypuszczac co robi Level5 o ktorym wlasciciel powiedzial ze jest najlepszy na swiecie!!!!

 

No cóż. Oczywiście słuchem tego Level 4 którego dostałem.

Nie wiem czy to jest ten sam którego miał W. Pacuła.

Nie chce komentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Oczywiście słuchem tego Level 4 którego dostałem.

Nie wiem czy to jest ten sam którego miał W. Pacuła.

Nie chce komentować.

Ale dlaczego?trzeba napisac prawde,jak wlasciciel pisze ze wszystkie DAC sa po nim, to tym bardziej powinienes napisac prawde!!!

 

Ale dlaczego?trzeba napisac prawde,jak wlasciciel pisze ze wszystkie DAC sa po nim, to tym bardziej powinienes napisac prawde!!!

Czekalem na porownanie i jak wypadnie z innymi DAC i trzeba napisac gdzie sie plasuje!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym jest. Z tego co pisał mi potem Pan Łukasz to można dać inne, lepsze lampy więc wnioskuje że ten miał zwykle lampy.

Zresztą pamietam naszą wcześniejszą mailową korespondencję i Pan Łukasz pisał że używa zwykłych lamp bo nie wierzy w voodoo NOS-ów i to jest taki wymysł audiofili że one niby lepiej grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak grał ten Lampi 4 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black gate to kondensatory a nie lampy.

 

(null)

 

To przepraszam. Skojarzyło mi się z lampami gdzie niektóre NOSy też mają black w nazwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> sly30

To do Ciebie pojechał mój "daczek".

Niestety trzeba go traktować raczej jako połowa cedeka, tak jak pisał Stefek. Jest to niestety jeden element z układanki konstruktora. W momencie projektowania tego klocka słuchanie plików było w powijakach. Sądzę, że jeśli p. Kiuchi zdecyduje się na DAC-a do plików, to będzie nowe urządzenie.

pozdr. Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wystarczyło by w nim wymienić input receiver i/lub filtr cyfrowy. To nie są duże zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

To bardzo tobie dziękuje za możliwość posłuchania.

Mam nadzieję że wrócił do ciebie cało i zdrowo. Zapakowałem go starannie w dodatkową folię.

Brzmieniowo najlepszy DAC jaki u siebie miałem a miałem same "wypasy" z górnej półki!

Gratuluję wyboru! Świetny gust.

 

Moim zdaniem muszą wypuścić wersje 24/192 + pewnie USB.

Pytanie tylko kiedy.

 

Pozdrawiam

Sly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do domu przebiegł spokojnie. Przez kilka dni byłem zatwardziałym analogowcem na poziomie nie niższym niż obecnie posiadana cyfra. Tak więc nie było problemu. Teraz wiesz dlaczego jest u mnie w systemie. Z drugiej strony, ten cedek w opiniach gra analogowo. Niestety w bezpośrednim starciu te dwa formaty trochę się różnią co pozwoliło i w ślepym teście trafić 9 na 13 razy, który format jest odtwarzany. I dodatkowo, sam test miał nie do końca zachowanych procedur postępowania.<br />

pozdr. Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie sugeruje grzebania :) Pisze co należałoby zmienić w projekcie. Dla dCSa czy innego Krella pewnie byłby to tydzień pracy, łącznie z wykonaniem odpowiednich płytek testowych ... Reimyo do wszystkich prac z ukladami cyfrowymi zatrudnia chyba zewnętrznych konsultantów, więc pewnie musi to potrwać, możliwe ze tak długo aż poprzednia wersja 'sie zwroci'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka dniu u siebie Level 4 i równocześnie Dcs-a Elgara + . Niestety jak bardzo by się lampizator starał to i tak w tyle zostawał. W zasadzie nie było żadnych złudzeń, które granie jest prawdziwsze. Lampizator jest ok ale do pewnego momentu. Dcs praktycznie całość przekazu pokazywał naturalniej, swobodniej i zdecydowanie dzwięk były lepiej trzymane i wybrzmiewane bez niepotrzebnych przeciągnięć . Największą zaleta lampiego to barwa, która naprawdę może si podobać poprzez fajne podkolorowania instrumentów co złudnie dawało większą namacalnosc. Za słabość czwórki mogę uznać zbyt mało rozciągnięty i zróżnicowany bas, lekki bałagan na scenie bez namacalnej głębi i dość wątpliwej rozdźielczości wysokie tony. Ogólnie fajne, sporej satysfakcji granie, lekko uśredniane. Do dcs-a mu sporo wtedy brakowało. Tak go zapamiętałem.

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.