Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

sly, jeśli Lampizator jest na black gate'ach to przez pierwszy tydzień lepiej go w ogóle nie słuchać.

Nic podobnego. Złożyłem kilka urządzeń wyposażonych w Black Gate STD, i tak jak dowolny inny elektrolit do audio, są one już wstępnie uformowane i dźwięku nie zmieniają. Nie wiem jakie serie ma Lampizator na stanie, ale dla mnie np. N muli, a F po prostu nie gra. Innych nie znam. STD mam jeszcze kilkanaście sztuk, ale nie widzę już dla nich zastosowania - a raczej nie słyszę. To są kondensatory, które dokonują sprytnej intruzji w dźwięk podnoszącej słuchalność zestawu. Jest w obecnej produkcji kilka zacnych urządzeń, a Black Gate nawet koło nich nie leżały, bo nie musiały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś innego w tym Lampizatorze potrzebowało tygodnia zanim dźwięk osiągnął status nadającego się do słuchania, nie wiem. Prawda jest taka, że przez pierwsze 7 dni ledwo dało się go słuchać, potem było bardzo przyjemnie, szczególnie w małych składach. Ale zapominacie o jednym - każdy lampizator jest inny. Powtarzalność tu chyba nie istnieje. Johny pisze, że miał lvl4. Tak, ale którą generację, na jakiej kości? :) Z tego, co pamiętam, to było na Buffalo (Sabre) i na pewno miało inne lampy, kondensatory, odbiornik s/pdif.   Tak więc lampizator lampizatorowi nie równy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak w takim razie zaopiniować lub polecić coś, co i tak już nie powstanie drugie takie samo, najwyżej podobne? :) Zamówienie to w takim razie taka trochę loteria. Tak, wiem, czepiam się i złośliwy jestem, ale to pewnie przez opinie, które słyszałem z paru źródeł na temat produktów z zakresu do level 3.5 i z tego, co sly30 pisze, level 4 nie stanowi żadnej linii demarkacyjnej w stosunku do tego co niżej, no chyba że polega ona na tym, że da się słuchać. No i jeszcze irytuje mnie fakt, że jednemu z piszących tutaj coś tam doradziłem odnośnie konfiguracji zamówienia Level 5, choć zawsze można oczekiwać, że na TYM poziomie to już zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli każdy egzemplarz jest inny i nie ma powtarzalności nawet w ramach tego samego levela to trudno taką ofertę traktować poważnie.

Nie ma też możliwości zamówienia czegokolwiek bo nie wiadomo co się dostanie.

Zupełnie tego nie rozumiem.Może to po prostu segment audio zupełnie nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest z DIY, normalka. Nawet u Staxa nie ma powtarzalności, więc u Łukasza nie powinno to dziwić. Z tym, że Łukasz celowo dokonuje zmian w projekcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie bede eksperymentowal z jakimis recznymi wyrobami nie trzymajacymi jakosci brzmienia,moze to sa sprzety dla wyjatkowej elity audiofili chcacych miec sprzet wyjatkowy ,bo nie powtarzalny ,chyba do takiego sprzetu nie doroslem ,albo juz jestem za stary zeby tak ryzykowac.Przeciez jak kazdy jest inny, to jak mozna go zamowic i zaplacic nie sluchajac go wczesniej ,w "ciemno" za 5000eur,chyba ze za 1000eur, ale tez szkoda pieniedzy, jak nie bedzie odpowiadal.Pozostal mi jednak Antelope Zodiak Gold+Voltikus, za 3150eur jako najlepszy stosunek( jakosci do ceny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pożyczyć za kaucją i Pan Łukasz wyśle tobie sprzęt i może akurat będziesz zachwycony. Sam powinieneś posłuchać u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pożyczyć za kaucją i Pan Łukasz wyśle tobie sprzęt i może akurat będziesz zachwycony. Sam powinieneś posłuchać u siebie.

Do Londynu za kaucja i odsylac!!!troche za duzo problemow,jeszcze rozleci sie w przesylce,to trzeba mieszkac w Polsce i wtedy sie pobawic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie bede eksperymentowal z jakimis recznymi wyrobami nie trzymajacymi jakosci brzmienia,moze to sa sprzety dla wyjatkowej elity audiofili chcacych miec sprzet wyjatkowy ,bo nie powtarzalny ,chyba do takiego sprzetu nie doroslem ,albo juz jestem za stary zeby tak ryzykowac.Przeciez jak kazdy jest inny, to jak mozna go zamowic i zaplacic nie sluchajac go wczesniej ,w "ciemno" za 5000eur,chyba ze za 1000eur, ale tez szkoda pieniedzy, jak nie bedzie odpowiadal.Pozostal mi jednak Antelope Zodiak Gold+Voltikus, za 3150eur jako najlepszy stosunek( jakosci do ceny).

 

Znajomy pozbył się tego combo po tym, jak usłyszał Metrum Octave z dobrym konwerterem, więc masz alternatywę :) USB w Zodiacu nie jest wcale takie fajne, bo działa w klasie UAC1, czyli jest ograniczone do full-speed (12Mbit/s zamiast 480Mbit/s). Z tego tytułu, aby grać z częstotliwościami powyżej 96kHz, Zodiac potrzebuje bardzo dużych wartości bufora, inaczej nie wyrobi się z dostarczaniem sampli.

 

mirek10, a może AMR DP777? Widziałem test w stereoplayu. Zdaje się, że dostał wyróżnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pozbył się tego combo po tym, jak usłyszał Metrum Octave z dobrym konwerterem, więc masz alternatywę :) USB w Zodiacu nie jest wcale takie fajne, bo działa w klasie UAC1, czyli jest ograniczone do full-speed (12Mbit/s zamiast 480Mbit/s). Z tego tytułu, aby grać z częstotliwościami powyżej 96kHz, Zodiac potrzebuje bardzo dużych wartości bufora, inaczej nie wyrobi się z dostarczaniem sampli.

 

mirek10, a może AMR DP777? Widziałem test w stereoplayu. Zdaje się, że dostał wyróżnienie.

Tak duzo jest dobrych DAC,to co piszesz o Zodiaku, to tak masz racje, on w porownaniach w Stereoplayu byl ostatni,ale po USB najlepszy,ja akurat szukam najlepszego po USB i na razie lepszego nie slyszalem, ma najlepszy zegar na swiecie i choc sa tacy mowiacy ze zegary to przeszlosc, to akurat udowodniono w nim ze po USB przyszlosc,bo mlodzi ludzie pojda po muzyke ale z laptopow grajaca i tu jest przyszlosc,czesc starych audiofili bedzie krzyczec nie laptop ,nie USB, ale nie maja szansy z nowa rzeczywistoscia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak duzo jest dobrych DAC,to co piszesz o Zodiaku, to tak masz racje, on w porownaniach w Stereoplayu byl ostatni,ale po USB najlepszy,ja akurat szukam najlepszego po USB i na razie lepszego nie slyszalem, ma najlepszy zegar na swiecie i choc sa tacy mowiacy ze zegary to przeszlosc, to akurat udowodniono w nim ze po USB przyszlosc,bo mlodzi ludzie pojda po muzyke ale z laptopow grajaca i tu jest przyszlosc,czesc starych audiofili bedzie krzyczec nie laptop ,nie USB, ale nie maja szansy z nowa rzeczywistoscia!

 

Ale grając po USB zegar nie jest potrzebny bo sygnal po USB jest bez jittera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly, co Ty za bajki opowiadasz...

 

Z tego co czytałem to zegar ma za zadanie eliminować jitter.

A skoro po USB sygnał nie ma jittera to jakie znaczenie ma jakość zegara?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie czytałeś, że po USB nie ma jittera? To jest kompletna bzdura - wymysł ludzi od marketingu.

 

Możliwe. Tak gdzieś czytałem , że po USB potrafi zagrać lepiej bo sygnał nie ma jittera jak po SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Dla ciebie nie ma bo ty wszystko wiesz najlepiej. Ja na szczęście jeszcze wszystkiego nie wiem.

 

No jak to?przecież w każdej, po za muzyką zakładce masz coś do powiedzenia,najczęściej tonem znawcy.Strach otwierać lodówkę jak w PRL-u przed Leninem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to?przecież w każdej, po za muzyką zakładce masz coś do powiedzenia,najczęściej tonem znawcy.Strach otwierać lodówkę jak w PRL-u przed Leninem.

 

Masz obsesję bo w większości zakładek w ogóle się nie wypowiadam.

Musisz biedaku mieć poważne problemy ze swoją psychiką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko zrozumiec takie postepowanie wlasciciela Lampizatora,kiedy twierdzi ze to najlepszy DAC ze i to przy Level4- ze rozklada wszystkie DAC ,a Lewel5 to juz jest poza zasiegiem wszystkiego co z DAC wyprodukowano na swiecie

Ja takich konstruktorów,a także dystrybutorów,którzy twierdzą,że ich-jego sprzęt jest najlepszy na świecie,a reszta do dupy,omijam szerokim łukiem :)

Nie ma czegoś takiego jak JEDEN najlepszy na świecie.

P.S.

Jak widać,odczucia co to Lampizatora,mogą być,i są różne.

To w końcu jest,ten ON najlepszy,czy nie jest? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Z tego co czytałem to zegar ma za zadanie eliminować jitter.

A skoro po USB sygnał nie ma jittera to jakie znaczenie ma jakość zegara?

 

O takie kwiatki w twoich bredniach można się potykać,tyle warta jest twoja wiarygodność: poziom technicznego imbecyla,o stan mojego umysłu się nie martw,tylko zapisz się na uniwersytet trzeciego wieku a potem bierz się za testowanie a przede wszystkim opisywanie urządzeń.Na miejscu dystrybutorów,lub producentów omijłą bym cię szerokim łukiem,bo potem musiałbym z politowaniem wyczytywać,że jeden DAC od drugiego przy połaczeniu USB gra lepiej bo przy USB nie ma jittera.

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie kwiatki w twoich bredniach można się potykać,tyle warta jest twoja wiarygodność: poziom technicznego imbecyla,o stan mojego umysłu się nie martw,tylko zapisz się na uniwersytet trzeciego wieku a potem bierz się za testowanie a przede wszystkim opisywanie urządzeń.Na miejscu dystrybutorów,lub producentów omijłą bym cię szerokim łukiem,bo potem musiałbym z politowaniem wyczytywać,że jeden DAC od drugiego przy połaczeniu USB gra lepiej bo przy USB nie ma jittera.

Wesołych Świąt

 

Nigdy przy DAC-ach nie pisałem o USB bo nie używam tego połączenia ale wpierw trzeba by przeczytać a tego za zrozumieniem nie potrafisz.

Nie wiem po co w ogóle się wtrącasz w nie swoją dyskusję.

Masz problem z sobą to niech żona wsadzi twój biedny łepek w koszyczek i jutro poświęci....baranka!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać,odczucia co to Lampizatora,mogą być,i są różne. To w końcu jest,ten ON najlepszy,czy nie jest? ;)

 

Moje odczucia co do Lampizatora też są mieszane. Miał być odsłuch, mieliśmy się przygotować na istną masakrę, zapowiadany dac level3 miał zmieść nas z powierzchni ziemi, no więc przygotowaliśmy się i czekaliśmy. Jak przyjechał, podłączyliśmy. Punktem odniesienia był wówczas stary poczciwy C.E.C TL51z w kontra Lampizator 3 z transportem C.E.C. i co? Niestety Lampizator z cec'em zagrał jak ... sam cec, no niemal. Różnice były tak małe, że na poziomie zmiany dobrego interkonektu miedzianego na inny dobry miedziany. Nie muszę już chyba pisać, że mój kolega, właściciel cec,a skazanego na pożarcie był niezwykle ucieszony, a sprzedawca Lampizatora już nie tak bardzo, trzeba było jego minę widzieć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie czytałeś, że po USB nie ma jittera? To jest kompletna bzdura - wymysł ludzi od marketingu.

 

Tu jest np wątek na Audiogonie..Best Jitter free USB DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z opisów wynika że faktycznie jitter jednak jest ale znacznie mniejszy niż przy SPDIF

 

a tu definicja asynchronicznego USB które z założenia ma przesyłać sygnał jitter free

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest wiele wpisów mówiących o tym że sygnał po USB albo nie ma jittera albo nie powinien go mieć

lub ma go znacznie mniej.

Stąd moje wątpliwości. Chyba też po to opracowano taki typ połączenia a że w życiu różnie to wychodzi to już

inna sprawa.

 

Ale gamoń o nicku jamówię pewnie zna co najmniej 2 języki czyli polski i podwórkową łacinę za to z angielskim

pewnie kiepsko stąd nie wiele czyta.

 

Tu jest link do strony Nuforce gdzie wyraźnie używa sie określenia....the best jitter free USB Technology

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zresztą takich opisów jest wiele stąd założenie że po USB problemu jitter być nie powinno lub powinien być wyraźnie mniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz obsesję bo w większości zakładek w ogóle się nie wypowiadam.

Musisz biedaku mieć poważne problemy ze swoją psychiką.

Mam kumpla który miał taką dziwną manierę jak ty,poucza,naucza,i to w bardzo złośliwy sposób.Kiedyś u mnie w domu przegiął,cios w mordę,moja żona w płacz a on leży i patrzy w sufit.Dziś jesteśmy dobrymi kolegami.Może masz w swoim gronie kogoś kto ci da w ryja!!Przejdzie, jak ręką odjął . Gwarantuję!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD też miało być perfekcyjne, a już ponad 30 lat się męczą i jittera się pozbyć nie mogą. Jak to jest?

 

Takie życie.Nic nie jest doskonałe.

 

Mam kumpla który miał taką dziwną manierę jak ty,poucza,naucza,i to w bardzo złośliwy sposób.Kiedyś u mnie w domu przegiął,cios w mordę,moja żona w płacz a on leży i patrzy w sufit.Dziś jesteśmy dobrymi kolegami.Może masz w swoim gronie kogoś kto ci da w ryja!!Przejdzie, jak ręką odjął . Gwarantuję!!

 

Złośliwością odpowiadam tylko na złośliwość i chamskie przytyki w czym jamówię jest "miszczem".

Twój wpis o waleniu w mordę pozostawię bez komentarza bo co tu dodać.

Gdy nie ma siły argumentów to pozostaje argument siły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly

 

to twój wątek - wiesz co możesz zrobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD też miało być perfekcyjne, a już ponad 30 lat się męczą i jittera się pozbyć nie mogą. Jak to jest?

A o co konkretnie chodzi? Przecież jak włożysz płytę CD np. do DVD, to tam jest tak długi bufor, że spokojnie można to traktować jak odczyt asynchroniczny z kontrolą prędkości napełniania bufora, tyle że pozbawiony zupełnie niepotrzebnych do niczego przeobrażeń np. na postać pakietów USB. I każdy szanujący się dyskofon można w ten sposób zrobić, tylko trzeba wziąć optykę, której przepustowość jest znacznie większa niż odczytywany format, bo jak coś "robi bokami" to słychać... że nie wszystko słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.