Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

problem nie w tym - jak zrobić żeby było "wszystko słychać"

tylko - JAK to WSZYSTKO słychać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem nie w tym - jak zrobić żeby było "wszystko słychać"

tylko - JAK to WSZYSTKO słychać

Coś podobnego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly

 

to twój wątek - wiesz co możesz zrobić

 

Wiem.Zawsze tego unikałem bo uważałem że każdy może się wypowiedzieć nawet jeśli to nie jest przychylna wypowiedź.

Wiadomo że świat jest różnorodny i opinie ludzi też różne tym bardziej że to forum nie jest dla profesjonalistów a dla amatorów

i każdy może opisywać swoje wrażenia dowolnie.

Ale widzę że z niektórymi nie ma sensu polemizować i trzeba ich banować.Ci którzy polecali mi to już wcześniej mieli rację a ja

byłem naiwny i w dobrej wierze nie robiłem tego ale teraz już robię.

 

Pozdrawiam serdecznie i wesołych świąt by fajnie muza grała.

Sly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.Zawsze tego unikałem bo uważałem że każdy może się wypowiedzieć nawet jeśli to nie jest przychylna wypowiedź.

Wiadomo że świat jest różnorodny i opinie ludzi też różne tym bardziej że to forum nie jest dla profesjonalistów a dla amatorów

i każdy może opisywać swoje wrażenia dowolnie.

Ale widzę że z niektórymi nie ma sensu polemizować i trzeba ich banować.Ci którzy polecali mi to już wcześniej mieli rację a ja

byłem naiwny i w dobrej wierze nie robiłem tego ale teraz już robię.

 

Pozdrawiam serdecznie i wesołych świąt by fajnie muza grała.

Sly

 

Powracaj do tematu. U mnie już gości Bricasti. Na razie się grzeje. Jak ktoś będzie zainteresowany brzmieniem to skrobnę coś od siebie. Po rozczarowaniu Berkley Alpha Dac wersją 1 (też miała byc rewelacja a wyszło jak zwykle) i złojeniu mu skóry przez DCSa czas na nowego konkurenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracaj do tematu. U mnie już gości Bricasti. Na razie się grzeje. Jak ktoś będzie zainteresowany brzmieniem to skrobnę coś od siebie. Po rozczarowaniu Berkley Alpha Dac wersją 1 (też miała byc rewelacja a wyszło jak zwykle) i złojeniu mu skóry przez DCSa czas na nowego konkurenta.

 

Masz już Bricasti? Wow, super.Jestem bardzo ciekaw. Ja będę miał dopiero za kilka tygodni więc zdaję się na ciebie.

BAD faktycznie ma dobre opinie choć ponoć jest za jasny i zbyt techniczny ale ma włączany filtr innego brzmienia.

Bricasti ma takich filtrów chyba 9 albo 7.Ponoć będzie można te filtry upgradować.

Wiadomo że musi się wygrzać. To mnie zaciekawiłeś.

A w czym ciebie rozczarował Berkeley?

 

A Bricasti na teraz, na gorąco jak wypada względem Berkeley?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już Bricasti? Wow, super.Jestem bardzo ciekaw. Ja będę miał dopiero za kilka tygodni więc zdaję się na ciebie.

BAD faktycznie ma dobre opinie choć ponoć jest za jasny i zbyt techniczny ale ma włączany filtr innego brzmienia.

Bricasti ma takich filtrów chyba 9 albo 7.Ponoć będzie można te filtry upgradować.

Wiadomo że musi się wygrzać. To mnie zaciekawiłeś.

A w czym ciebie rozczarował Berkeley?

 

A Bricasti na teraz, na gorąco jak wypada względem Berkeley?

Berkley toż to wychudzona i bez barwy maszynka jest. Samą gładkością nie stworzy się hi-endu. Toż to trochę ucywilizowany Matrix mini i. Cena chora a wykonanie tragiczne. Lekkie toto i brzydkie. Nie ma o czym pisać, porażka. Filtry nic tu nie uratują, nie dodadza czegoś czego nie ma. Bricasti jeszcze nie miałem czasu dobrze posłuchać. Jak skonczę swój test skrobnę coś na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berkley toż to wychudzona i bez barwy maszynka jest. Samą gładkością nie stworzy się hi-endu. Toż to trochę ucywilizowany Matrix mini i. Cena chora a wykonanie tragiczne. Lekkie toto i brzydkie. Nie ma o czym pisać, porażka. Filtry nic tu nie uratują, nie dodadza czegoś czego nie ma. Bricasti jeszcze nie miałem czasu dobrze posłuchać. Jak skonczę swój test skrobnę coś na priv.

 

To czekam z niecierpliwością.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berkley toż to wychudzona i bez barwy maszynka jest. Samą gładkością nie stworzy się hi-endu. Toż to trochę ucywilizowany Matrix mini i. Cena chora a wykonanie tragiczne. Lekkie toto i brzydkie. Nie ma o czym pisać, porażka. Filtry nic tu nie uratują, nie dodadza czegoś czego nie ma. Bricasti jeszcze nie miałem czasu dobrze posłuchać. Jak skonczę swój test skrobnę coś na priv.

Bricasti M1+USB to ten testujesz????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bricasti M1+USB to ten testujesz????

 

Bricasti ma 1 model DAC-a, właśnie M1 ale wersja z USB ma być za 3 tyg.

Taką dostałem informacje.

Szymonowi nie zależy na USB bo gra pliki z serwera po AES/EBU w DAC-u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berkley toż to wychudzona i bez barwy maszynka jest. Samą gładkością nie stworzy się hi-endu. Toż to trochę ucywilizowany Matrix mini i. Cena chora a wykonanie tragiczne. Lekkie toto i brzydkie.

 

Widzę że znów kwestia smaków decyduje o opinii :) Niektórym podoba się urządzenie przeźroczyste jak woda a inni chcą ciepełka plumpkania i kto ich tam jeszcze zrozumie.

 

Sam bym czasem takiego plumpkania posłuchał tylko jak długo bym je tolerował :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znów kwestia smaków decyduje o opinii :) Niektórym podoba się urządzenie przeźroczyste jak woda a inni chcą ciepełka plumpkania i kto ich tam jeszcze zrozumie.

 

Sam bym czasem takiego plumpkania posłuchał tylko jak długo bym je tolerował :)

Zgadzam sie z toba,mozna ocieplonego plumkania posluchac troche,ale kierunek ten nie ma sie nic do wiernosci przekazu i prawdziwego audiofilizmu,caly czas kojarzy mi sie sluchanie" BEE GEES", lubilem ich, bo przypominaja mi moja mlodosc ,ale zeby takiego kierunku sie trzymac to lekka przesada!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, chyba nie słuchałeś berkeley'a. Przezroczysty jak woda to jest dCS. Berkeley idzie w kierunku kremowości imho

Dla mnie dCS idzie w stronę bezduszności, czyli też nie referencja :)

 

Bardzo ciekawe wnioski można wyciągnąć patrząc w jakich studiach nagraniowych płyty były nagrywane i jakimi DAC-ami studia operowały.

 

Cały nasz pietyzm w dobieraniu DAC-a może runąć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dCS potrafi zagrać pięknie, ale do tego wymaga naprawdę dobrego transportu. Z tanim dvd nie zaśpiewa. Takie mam zdanie i wiele osób na pewno je potwierdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego DACa zdaje się nikt jeszcze nie wymieniał - Resonessence Labs Invicta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i recenzja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie DVD to ewentualnie może być materiał na transport lub źródło, i też nie każde jednako skutecznie. V-Link II po modyfikacjach był blisko, ale w audiofilskiej skali jednak w niższej klasie. Podobnież M2Tech Young, com go parę godzin męczył, żeby posprzątać śmieci z dźwięku i jego bogatego w interferencje wnętrza, mimo tworzenia bardziej optymistycznej aury, to jednak pogubił pewne zjawiska muzyczne, które ze swojego źródła mogę usłyszeć, i tylko dzięki niemu wiem że są, np. subiektywny kierunek rozchodzenia się niektórych pogłosów, dokładnie podana ich trójwymiarowość. Bity szły z tej samej tacki - jakby kto pytał. Tylko RCA ze wzmacniacza między źródłami przepinałem. Zapomniałem tylko porównać go z moim DACem, ale że ten robi tylko za sprzęt awaryjno-testowy, to jakoś nie poczułem weny w ograniczonym też jednak na zabawy czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, jesli juz piszemy o hi-endowych Dac to warto moze wspomniec o GTE Trinity. Cena to mniej wiecej 2,5x Scarlatti i podobno lepszy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jesli juz piszemy o hi-endowych Dac to warto moze wspomniec o GTE Trinity. Cena to mniej wiecej 2,5x Scarlatti i podobno lepszy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podobno bardzo dobrze gra...podobno...bo nie ma jak posłuchać.

Cena z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dCS potrafi zagrać pięknie, ale do tego wymaga naprawdę dobrego transportu. Z tanim dvd nie zaśpiewa. Takie mam zdanie i wiele osób na pewno je potwierdzi.

 

 

To może zamiast szukać u dCSa w transporcie odkurzanego TEAC-a lepiej napędu szukać u źródeł czyli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast szukać u dCSa w transporcie odkurzanego TEAC-a lepiej napędu szukać u źródeł czyli Esoteric P-01 ;)

 

Rafaellu Marcin miał co innego na myśli.

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaellu Marcin miał co innego na myśli.

 

:-)

 

Wiem, wiem ale czemu nie puścić wodzy fantazji, jak dla mnie to już taka abstrakcja jest :)

Ciekawe czy ktoś u nas w kraju używa Esoterica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ale czemu nie puścić wodzy fantazji, jak dla mnie to już taka abstrakcja jest :)

Ciekawe czy ktoś u nas w kraju używa Esoterica?

 

Ja używam K-01 jako integry CD/SACD oraz jako DAC do plików.

Rewelacyjny DAC. Tylko Reimyo zagrał minimalnie ciekawiej, a może tylko nieco inaczej.

Testowałem kilkanaście topowych DAC-ów i Esoteric K-01 wraz z Accustic Arts Tube DAC II mk2 oraz Reimyo wypadły najlepiej.

Audio Aero "Fontanna" też bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam K-01 jako integry CD/SACD oraz jako DAC do plików.

Rewelacyjny DAC. Tylko Reimyo zagrał minimalnie ciekawiej, a może tylko nieco inaczej.

Testowałem kilkanaście topowych DAC-ów i Esoteric K-01 wraz z Accustic Arts Tube DAC II mk2 oraz Reimyo wypadły najlepiej.

Audio Aero "Fontanna" też bardzo dobrze.

 

Sly 30,

 

Cos dla Ciebie?

Esoteric D-02 DAC and P-02 SACD/CD Transport

 

Moje uszy cieszy Fontanna, teraz czas na wybor serwera.

Jutro Fontanna dostanie pliki z Aurednera po usb kablem Acoustic Revive SP 1.0.

marslo

P.S Zapomnialem dac linka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traił do mnie na test odtwarzacz CD/SACD firmy Cary Audio, model 303T Proffesional.

Testuje go głównie jako DAC bo w nim są cechy brzmieniowe i muszę przyznać że to świetny sprzęt.

Może jest jakiś przypadek gdzie ten sprzęt dobrze wpasował się w system ale gra rewelacyjnie.

Jest bardzo dobrze wykonany, porządnie wygląda i funkcjonalność ma wręcz niesamowitą.

Wszystkie istotne funkcje ma zarówno łatwo dostępne z frontowego panela bez wgłebiania się w menu,

jak i z pilota.

Pod tym względem bije na łeb 3x droższego Esoterica K-01.

Można rownież z pilota wybierać wartości próbkowania w Kh od 44 aż do 768. Różnice na ucho są co prawda minimalne

i zależne od płyty ale jakeś tam są. Czym wyżej tym nieco gładziej.

Poza tym ten player ma 2 opcje wyjścia tzn jako tranzystor i jako lampowy na 4 lampach 12AU7.

I znów z pilota można przełączać raz jeden, raz drugi.

Różnice niestyty znów są minimalne i akurat w moim systemie opcja lampowa nic dobrego nie wnosi bo już sam wzmacniacz

mam bardzo ciepło grający ale w innym systemie być może bedzie słychać większa różnicę.

Poza tym te lampy można wymienić na jakieś uznane NOS-y i zapewne jeszcze bardziej zróżnicować brzmienie opcji Solid State i Tube.

Jest to ciekawa opcja która wielu osobom może się spodobać.

Pomijając te bajery ten odtwarzacz/DAC gra szybkim, dynamicznym dźwiękiem, pokazuje dużo detali, kreuje bardzo dużą przestrzeń i w moim systemie gra nie gorzej niż Esoteric K-1.

 

Cary ma jeszcze wyższy model 306 Pro który nie ma już tego dodatkowego wyjścia lampowego ale ma lepsze zasilanie.

Nie słuchałem go nigdy ale już ten 303T Pro jest świetny i godny polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości firmy Koris, wyłącznego dystrybutora Metronome Technologie miałem okazję zapoznać się z produktami tego legendarnego już producenta najlepszego transportu CD na świecie Kalisty. Poza kilkoma transportami, playerami CD firma oferuje też DAC-i.

Na Show w Monachium pokazano nową linię produktową w tym nowy odtwarzacz CD-8 z wejście USB do PC Audio i 2 nowe DAC-i C-5 i C-8.

Koris na początek ściągnął odtwarzacz CD-8T (wersja lampowa) i topowy DAC C-8.

Odtwarzacza słuchałem i jest to doskonały sprzęt o analogowym brzmieniu, bardzo muzykalny, płynny, naturalny a DAC-a zabrałem do siebie na dłuższe odsłuchy.

 

Sam DAC jest 2 częściowy, oddzielnie jest zasilanie i oddzielnie główna elektronika, ma piękne, porządnie zrobione aluminiowe płyty czołowe ale już reszta obudowy,

czyli główna obudowa mogłaby być lepsza jak w Accustic Arts czy w Vitusie a tu Francuzi przyoszczędzili i zamiast płyt alu użyli blachówy.

Jest to nieźle wykonane ale powinno i mogłoby być lepiej. Na szczęście widoczne są tylko płyty czołowe a te wykonane są bardzo dobrze.

 

DAC C-8 należy do tych purystycznych, ortodoksyjnych, nie ma pilota, ma tylko 4 wejścia cyfrowe tzn USB, Toslink, RCA-SPDIF i AES/EBU.

Nie ma przełączanych filtrów, upsamlerów i innych brzmieniowych, technologicznych bajerów.

 

Podłączyłem go z wielkimi oczekiwaniami 3 tyg.temu i przerzuciłem do niego sygnał z DAC-a Accustic Arts, który ma 2 wyjścia cyfrowe,

a C-8 niestety nie ma wyjść cyfrowych.

Użyłem tych samych kabli cyfrowych więc mogłem porównywać tą samą muzykę, graną w tym samym czasie z obu DAC-ów przełączając tylko pilotem wejście na preampie.

 

W pierwszym dniu byłem trochę rozczarowany bo wygrzany Accustic Arts grał identycznie jak ten C-8.Szły łeb w łeb.

To co prawda nic złego bo Tube DACII mk2 firmy Accustic Arts to jeden z najlepszych jakie znam, wiec Metronome wstydu marce nie robił

ale jednak jest znacznie droższy i można oczekiwać więcej.

Zostawiłem go włączonego na 2 tyg, puszczając mu playlisty z DS-a po 24h non stop.

Po 14 dniach wiedziałem że ma ok 330h i postanowiłem je porównać ponownie.

 

Niektórzy twierdzą że wygrzewanie to mit, to kit i bzdury. W tym przypadku to nie kit i nie mit bo na początku te 2 DAC-i grały identycznie a po 2 tyg.różnice były spore.

Metronome Technologie C-8 to DAC przeznaczony do Kalisty i również PC Audio i dla mnie to najlepszy DAC jaki do tej pory słyszałem!

Do tej pory poza Esoteric K-01 i Accustic Arts bardzo podobał mi się DAC Reymio, którego mogłem posłuchać dzięki koledze z forum, kolega "umka".Bardzo mu dziękuję.

 

Reymio wszystko pokazywał wielkie, szerokie i głębokie, największa przestrzeń, Cary 303T robił to podobnie ale w mniejszej skali.

DAC Reymio miał większą klasę. Accustic Arts jest znów bardziej analogowy, mniej spektakularny ale miły, gładki, pastelowy i ciepły.

Metronome C-8 łączy w sobie zalety Accustic Art z zaletami Reymio.

Ma jeszcze większą przestrzeń niż AA, pokazuje szerzej i głębiej, ale jeszcze bardziej soczyście, analogowo, treściwie, ciepło przy jednoczesnej wielkiej rozdzielczości, szczegółowości i szybkości. Reymio swoją wielką przestrzeń pokazuje na każdym nagraniu, zawsze, a Metronome w zależności od nagrania różnicuje to i czasem ma tą przestrzeń równie wielką jak z Reymio a czasem prawie taką jak ma AA. To chyba dobrze że różnicuje to w zależności od nagranego materiału. Nie zawsze taka wielka przestrzeń pasuje do nagrania choć ja osobiście to lubię. Wiem jednak że fani jazzu i klasyki nie koniecznie uważając że ta nadprzestrzeń może czasem przeszkadzać.

 

Do tego wszystkiego DAC C-8 to 2 DAC-i w jednym, czyli Solid i Tube. Na przednim panelu jest skobelek który można a w zasadzie trzeba przełączać ręcznie.

Szkoda że nie ma do tego pilota i nie można przełączać siedząc w fotelu. Tak można robić w Cary 303T przy czym w Cary różnica w brzmieniu wyjścia lampowego jest tylko minimalnie inna niż z wyjścia Solid. Nie oczekiwałem więc zbyt wiele po tej ciekawej jednak opcji wyboru między lampowym a nie lampowym w Metronome C-8.

 

I tu znów zaskoczenie bo tym razem różnica jest większa. Opcja lampowa jest taka jak opisałem wcześniej a wersja Solid daje jeszcze większą masę dźwięku i jeszcze potężniejszy bas. Wtedy C-8 gra już wręcz spektakularnie. Fajne to jest że można sobie przełączać w zależności od muzyki jaką słuchamy, tylko szkoda,

że nie ma do tego pilota.

 

Lampy są 2, model Philips JAN 6922, to jakieś NOSy z lat 80-tych, pewnie można poeksperymentować z innymi lampami, kto wie może wtedy różnice między opcją lampową a solid mogą być jeszcze większe.

Tak czy inaczej nie słyszałem lepszego DAC-a. Pewne rzeczy można by zrobić lepiej czyli obudowę i pilota ale to nie jest najważniejsze.

Najważniejsze jest że gra przepięknie, nie cyfrowo, nie technicznie a właśnie analogowo, soczyście, mięsiście, rozdzielczo, bardzo dynamicznie, szybko, z wykopem ale cały czas nie wychodząc poza styl analogowy. Super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości firmy Koris, wyłącznego dystrybutora Metronome Technologie miałem okazję zapoznać się z produktami tego legendarnego już producenta najlepszego transportu CD na świecie Kalisty. Poza kilkoma transportami, playerami CD firma oferuje też DAC-i.

Na Show w Monachium pokazano nową linię produktową w tym nowy odtwarzacz CD-8 z wejście USB do PC Audio i 2 nowe DAC-i C-5 i C-8.

Koris na początek ściągnął odtwarzacz CD-8T (wersja lampowa) i topowy DAC C-8.

Odtwarzacza słuchałem i jest to doskonały sprzęt o analogowym brzmieniu, bardzo muzykalny, płynny, naturalny a DAC-a zabrałem do siebie na dłuższe odsłuchy.

 

Sam DAC jest 2 częściowy, oddzielnie jest zasilanie i oddzielnie główna elektronika, ma piękne, porządnie zrobione aluminiowe płyty czołowe ale już reszta obudowy,

czyli główna obudowa mogłaby być lepsza jak w Accustic Arts czy w Vitusie a tu Francuzi przyoszczędzili i zamiast płyt alu użyli blachówy.

Jest to nieźle wykonane ale powinno i mogłoby być lepiej. Na szczęście widoczne są tylko płyty czołowe a te wykonane są bardzo dobrze.

 

DAC C-8 należy do tych purystycznych, ortodoksyjnych, nie ma pilota, ma tylko 4 wejścia cyfrowe tzn USB, Toslink, RCA-SPDIF i AES/EBU.

Nie ma przełączanych filtrów, upsamlerów i innych brzmieniowych, technologicznych bajerów.

 

Podłączyłem go z wielkimi oczekiwaniami 3 tyg.temu i przerzuciłem do niego sygnał z DAC-a Accustic Arts, który ma 2 wyjścia cyfrowe,

a C-8 niestety nie ma wyjść cyfrowych.

Użyłem tych samych kabli cyfrowych więc mogłem porównywać tą samą muzykę, graną w tym samym czasie z obu DAC-ów przełączając tylko pilotem wejście na preampie.

 

W pierwszym dniu byłem trochę rozczarowany bo wygrzany Accustic Arts grał identycznie jak ten C-8.Szły łeb w łeb.

To co prawda nic złego bo Tube DACII mk2 firmy Accustic Arts to jeden z najlepszych jakie znam, wiec Metronome wstydu marce nie robił

ale jednak jest znacznie droższy i można oczekiwać więcej.

Zostawiłem go włączonego na 2 tyg, puszczając mu playlisty z DS-a po 24h non stop.

Po 14 dniach wiedziałem że ma ok 330h i postanowiłem je porównać ponownie.

 

Niektórzy twierdzą że wygrzewanie to mit, to kit i bzdury. W tym przypadku to nie kit i nie mit bo na początku te 2 DAC-i grały identycznie a po 2 tyg.różnice były spore.

Metronome Technologie C-8 to DAC przeznaczony do Kalisty i również PC Audio i dla mnie to najlepszy DAC jaki do tej pory słyszałem!

Do tej pory poza Esoteric K-01 i Accustic Arts bardzo podobał mi się DAC Reymio, którego mogłem posłuchać dzięki koledze z forum, kolega "umka".Bardzo mu dziękuję.

 

Reymio wszystko pokazywał wielkie, szerokie i głębokie, największa przestrzeń, Cary 303T robił to podobnie ale w mniejszej skali.

DAC Reymio miał większą klasę. Accustic Arts jest znów bardziej analogowy, mniej spektakularny ale miły, gładki, pastelowy i ciepły.

Metronome C-8 łączy w sobie zalety Accustic Art z zaletami Reymio.

Ma jeszcze większą przestrzeń niż AA, pokazuje szerzej i głębiej, ale jeszcze bardziej soczyście, analogowo, treściwie, ciepło przy jednoczesnej wielkiej rozdzielczości, szczegółowości i szybkości. Reymio swoją wielką przestrzeń pokazuje na każdym nagraniu, zawsze, a Metronome w zależności od nagrania różnicuje to i czasem ma tą przestrzeń równie wielką jak z Reymio a czasem prawie taką jak ma AA. To chyba dobrze że różnicuje to w zależności od nagranego materiału. Nie zawsze taka wielka przestrzeń pasuje do nagrania choć ja osobiście to lubię. Wiem jednak że fani jazzu i klasyki nie koniecznie uważając że ta nadprzestrzeń może czasem przeszkadzać.

 

Do tego wszystkiego DAC C-8 to 2 DAC-i w jednym, czyli Solid i Tube. Na przednim panelu jest skobelek który można a w zasadzie trzeba przełączać ręcznie.

Szkoda że nie ma do tego pilota i nie można przełączać siedząc w fotelu. Tak można robić w Cary 303T przy czym w Cary różnica w brzmieniu wyjścia lampowego jest tylko minimalnie inna niż z wyjścia Solid. Nie oczekiwałem więc zbyt wiele po tej ciekawej jednak opcji wyboru między lampowym a nie lampowym w Metronome C-8.

 

I tu znów zaskoczenie bo tym razem różnica jest większa. Opcja lampowa jest taka jak opisałem wcześniej a wersja Solid daje jeszcze większą masę dźwięku i jeszcze potężniejszy bas. Wtedy C-8 gra już wręcz spektakularnie. Fajne to jest że można sobie przełączać w zależności od muzyki jaką słuchamy, tylko szkoda,

że nie ma do tego pilota.

 

Lampy są 2, model Philips JAN 6922, to jakieś NOSy z lat 80-tych, pewnie można poeksperymentować z innymi lampami, kto wie może wtedy różnice między opcją lampową a solid mogą być jeszcze większe.

Tak czy inaczej nie słyszałem lepszego DAC-a. Pewne rzeczy można by zrobić lepiej czyli obudowę i pilota ale to nie jest najważniejsze.

Najważniejsze jest że gra przepięknie, nie cyfrowo, nie technicznie a właśnie analogowo, soczyście, mięsiście, rozdzielczo, bardzo dynamicznie, szybko, z wykopem ale cały czas nie wychodząc poza styl analogowy. Super.

CENY TYLKO JAKOS NIE MOGE ZNALESC?JAK MOZESZ TO PODAJ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości firmy Koris, wyłącznego dystrybutora Metronome Technologie miałem okazję zapoznać się z produktami tego legendarnego już producenta najlepszego transportu CD na świecie Kalisty. Poza kilkoma transportami, playerami CD firma oferuje też DAC-i.

Na Show w Monachium pokazano nową linię produktową w tym nowy odtwarzacz CD-8 z wejście USB do PC Audio i 2 nowe DAC-i C-5 i C-8.

Koris na początek ściągnął odtwarzacz CD-8T (wersja lampowa) i topowy DAC C-8.

Odtwarzacza słuchałem i jest to doskonały sprzęt o analogowym brzmieniu, bardzo muzykalny, płynny, naturalny a DAC-a zabrałem do siebie na dłuższe odsłuchy.

 

Sam DAC jest 2 częściowy, oddzielnie jest zasilanie i oddzielnie główna elektronika, ma piękne, porządnie zrobione aluminiowe płyty czołowe ale już reszta obudowy,

czyli główna obudowa mogłaby być lepsza jak w Accustic Arts czy w Vitusie a tu Francuzi przyoszczędzili i zamiast płyt alu użyli blachówy.

Jest to nieźle wykonane ale powinno i mogłoby być lepiej. Na szczęście widoczne są tylko płyty czołowe a te wykonane są bardzo dobrze.

 

DAC C-8 należy do tych purystycznych, ortodoksyjnych, nie ma pilota, ma tylko 4 wejścia cyfrowe tzn USB, Toslink, RCA-SPDIF i AES/EBU.

Nie ma przełączanych filtrów, upsamlerów i innych brzmieniowych, technologicznych bajerów.

 

Podłączyłem go z wielkimi oczekiwaniami 3 tyg.temu i przerzuciłem do niego sygnał z DAC-a Accustic Arts, który ma 2 wyjścia cyfrowe,

a C-8 niestety nie ma wyjść cyfrowych.

Użyłem tych samych kabli cyfrowych więc mogłem porównywać tą samą muzykę, graną w tym samym czasie z obu DAC-ów przełączając tylko pilotem wejście na preampie.

 

W pierwszym dniu byłem trochę rozczarowany bo wygrzany Accustic Arts grał identycznie jak ten C-8.Szły łeb w łeb.

To co prawda nic złego bo Tube DACII mk2 firmy Accustic Arts to jeden z najlepszych jakie znam, wiec Metronome wstydu marce nie robił

ale jednak jest znacznie droższy i można oczekiwać więcej.

Zostawiłem go włączonego na 2 tyg, puszczając mu playlisty z DS-a po 24h non stop.

Po 14 dniach wiedziałem że ma ok 330h i postanowiłem je porównać ponownie.

 

Niektórzy twierdzą że wygrzewanie to mit, to kit i bzdury. W tym przypadku to nie kit i nie mit bo na początku te 2 DAC-i grały identycznie a po 2 tyg.różnice były spore.

Metronome Technologie C-8 to DAC przeznaczony do Kalisty i również PC Audio i dla mnie to najlepszy DAC jaki do tej pory słyszałem!

Do tej pory poza Esoteric K-01 i Accustic Arts bardzo podobał mi się DAC Reymio, którego mogłem posłuchać dzięki koledze z forum, kolega "umka".Bardzo mu dziękuję.

 

Reymio wszystko pokazywał wielkie, szerokie i głębokie, największa przestrzeń, Cary 303T robił to podobnie ale w mniejszej skali.

DAC Reymio miał większą klasę. Accustic Arts jest znów bardziej analogowy, mniej spektakularny ale miły, gładki, pastelowy i ciepły.

Metronome C-8 łączy w sobie zalety Accustic Art z zaletami Reymio.

Ma jeszcze większą przestrzeń niż AA, pokazuje szerzej i głębiej, ale jeszcze bardziej soczyście, analogowo, treściwie, ciepło przy jednoczesnej wielkiej rozdzielczości, szczegółowości i szybkości. Reymio swoją wielką przestrzeń pokazuje na każdym nagraniu, zawsze, a Metronome w zależności od nagrania różnicuje to i czasem ma tą przestrzeń równie wielką jak z Reymio a czasem prawie taką jak ma AA. To chyba dobrze że różnicuje to w zależności od nagranego materiału. Nie zawsze taka wielka przestrzeń pasuje do nagrania choć ja osobiście to lubię. Wiem jednak że fani jazzu i klasyki nie koniecznie uważając że ta nadprzestrzeń może czasem przeszkadzać.

 

Do tego wszystkiego DAC C-8 to 2 DAC-i w jednym, czyli Solid i Tube. Na przednim panelu jest skobelek który można a w zasadzie trzeba przełączać ręcznie.

Szkoda że nie ma do tego pilota i nie można przełączać siedząc w fotelu. Tak można robić w Cary 303T przy czym w Cary różnica w brzmieniu wyjścia lampowego jest tylko minimalnie inna niż z wyjścia Solid. Nie oczekiwałem więc zbyt wiele po tej ciekawej jednak opcji wyboru między lampowym a nie lampowym w Metronome C-8.

 

I tu znów zaskoczenie bo tym razem różnica jest większa. Opcja lampowa jest taka jak opisałem wcześniej a wersja Solid daje jeszcze większą masę dźwięku i jeszcze potężniejszy bas. Wtedy C-8 gra już wręcz spektakularnie. Fajne to jest że można sobie przełączać w zależności od muzyki jaką słuchamy, tylko szkoda,

że nie ma do tego pilota.

 

Lampy są 2, model Philips JAN 6922, to jakieś NOSy z lat 80-tych, pewnie można poeksperymentować z innymi lampami, kto wie może wtedy różnice między opcją lampową a solid mogą być jeszcze większe.

Tak czy inaczej nie słyszałem lepszego DAC-a. Pewne rzeczy można by zrobić lepiej czyli obudowę i pilota ale to nie jest najważniejsze.

Najważniejsze jest że gra przepięknie, nie cyfrowo, nie technicznie a właśnie analogowo, soczyście, mięsiście, rozdzielczo, bardzo dynamicznie, szybko, z wykopem ale cały czas nie wychodząc poza styl analogowy. Super.

 

Witaj Sly,

Świetna recenzja Metronome Dac 8 i porównanie z innymi liderami rynku Dac'ów.

Metronome jest znaną i DOBRĄ marką ale trochę 'przespał' pewien okres który wykorzystała konkurencja.Ale dobre jest to że od 2-3 lat firma stara się intensywnie odświeżyć swoją kolekcję nowymi produktami.

Jeszcze raz dziękuję za chęci i poświęcony czas na testy w swoim i kolegów audiofili imieniu.Pozdrawiamy Cię Sly.

 

Witaj Sly,

Świetna recenzja Metronome Dac 8 i porównanie z innymi liderami rynku Dac'ów.

Metronome jest znaną i DOBRĄ marką ale trochę 'przespał' pewien okres który wykorzystała konkurencja.Ale dobre jest to że od 2-3 lat firma stara się intensywnie odświeżyć swoją kolekcję nowymi produktami.

Jeszcze raz dziękuję za chęci i poświęcony czas na testy w swoim i kolegów audiofili imieniu.Pozdrawiamy Cię Sly.

PS. Podaj proszę cenę Metronoma Dac 8 oraz innych urządzeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.