Skocz do zawartości
IGNORED

DAC-jakość ponad cenę! Czy super drogie DAC-i grają lepiej?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, z tym co i jak to nie jest tak jak się wydaje. Wiem o kilku osobach, które słuchały jego systemu i wcale zachwytu nie ma, dodatkowo o dwóch które uważają, że gra to słabo i jeszcze o jednej, która twierdzi, że wręcz fatalnie. Oczywiście i u mnie jest podobnie i nie każdemu się podoba, ale to nie ja tylko Stary daje innym nauczki i krytyczne porady, twierdząc, że sam ma super, a chyba wcale tak nie jest. Nie bierze chyba poprawki na to, że ludzie z grzeczności zawsze oszczędzają krytycznych ocen i uwag miłemu gospodarzowi. Poza tym gusta jak zawsze są różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Hehehe....spoko, luzik. Czasem tak dla sportu dokładamy tu sobie. Jak powiedział gostek w filmie "Testosteron"...faceci po prostu czasem muszą się ponapierdalać... I chyba coś w tym jest... :-)

Inaczej jest przecieź nudno :)))

My Sly'a lubimy , tylko czasami nawalnym mu zgodnie z zasadą " bij mistrza " ;))

 

No troche inicjatywy powyborczej to trzeba wykazac.

 

Czyli jak Kol.Sly podejrzewa - nadmiar testosteronu a to przerost prostaty powoduje.Ze Koledze nie bryka,to gdzies juz przeczytalem,bo sie zalil, ale poco teraz ma jeszcze z tego hipertestosteronizmu bolec?A i spac nie moze bo ciagle go do toalety gna,to potem glupawe posty po nocy wypisuje.

Uuuuuuuu!!!!!!

Jak na mojego czuja , świąt Plustek nie doczeka ;))

Takimi tekstami do Staregoooo!!!!!

Współczuję .

Co mamy wyryć za nagrobku ?:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O tym czy nadmiar testosteronu to coś dobrego czy złego to niech decydują KOBIETY a nie Ty Kolego...zapytaj się Ich a potem zabieraj głos...

 

 

 

A czy ja ocenialem w kategorii dobre czy złe?Nakreslilem jedynie parę dokuczliwych konsekwencji. A swoją drogą, to czy musi Kolega PANIE ciągle o stan zadowolenia wypytywac? - smutne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

A czy ja ocenialem w kategorii dobre czy złe?Nakreslilem jedynie parę dokuczliwych konsekwencji. A swoją drogą, to czy musi Kolega PANIE ciągle o stan zadowolenia wypytywac? - smutne.

Martwi się o Ciebie , co w tym złego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche inicjatywy powyborczej to trzeba wykazac.

 

Czyli jak Kol.Sly podejrzewa - nadmiar testosteronu a to przerost prostaty powoduje.Ze Koledze nie bryka,to gdzies juz przeczytalem,bo sie zalil, ale poco teraz ma jeszcze z tego hipertestosteronizmu bolec?A i spac nie moze bo ciagle go do toalety gna,to potem glupawe posty po nocy wypisuje.

 

Ale z Ciebie waryjat!!......Podaj wielkość swych klejnotow -to ma znaczenie)

Chyba się sfędzi).........i jeszcze ta podejrzliwość,że Sly podejrzewa-a może coś w temacie wniesiesz sensownego.

A na prostatę to pestki dyni,olej rekina,owoc granatu,pestki moreli syryjskiej i ovosan-to dziala i leczy i zmniejsza gruczoł bo oczyszcza organizm

z toksyn....................a u Ciebie jaki system gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale z Ciebie waryjat!!......Podaj wielkość swych klejnotow -to ma znaczenie)

Chyba się sfędzi).........i jeszcze ta podejrzliwość,że Sly podejrzewa-a może coś w temacie wniesiesz sensownego.

A na prostatę to pestki dyni,olej rekina,owoc granatu,pestki moreli syryjskiej i ovosan-to dziala i leczy i zmniejsza gruczoł bo oczyszcza organizm

z toksyn....................a u Ciebie jaki system gra?

Jeszcze pomidory pomagaja.Klejnoty tajemnica rodzinna,prostata stosowna do wieku,więc jeszcze poworyjacic pozwala. System:wzmocnienie Einstein pre+hybryda ,źródło Ma2,głośniki Duette,okablowanie Stereovox 600,prąd Eneer.Znaczy pierwsze kroki stawiam,Do Kol.Sly mi w każdym razie daleko,zwłaszcza że adaptacja akustyczna wg forumowych norm u mnie do ...pupy,, czyli spontaniczno-zadna.Zadofolony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Ale z Ciebie waryjat!!......Podaj wielkość swych klejnotow -to ma znaczenie)

Chyba się sfędzi).........i jeszcze ta podejrzliwość,że Sly podejrzewa-a może coś w temacie wniesiesz sensownego.

A na prostatę to pestki dyni,olej rekina,owoc granatu,pestki moreli syryjskiej i ovosan-to dziala i leczy i zmniejsza gruczoł bo oczyszcza organizm

z toksyn....................a u Ciebie jaki system gra?

U mnie granaty ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Taaa, najsamprzód granat a potem rekin (koniecznie w tej kolejności bo inaczej nie zadziała), powodzenia.

Rekin to zwierzę , a granat to owoc ...

Chciałem zadbać tylko o swoją prostatę :((((

Nic nie kumam ;)))

Vitorio poczucie humoru + 10 ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System:wzmocnienie Einstein pre+hybryda ,źródło Ma2,głośniki Duette,okablowanie Stereovox 600,prąd Eneer

 

Jak dla mnie , duzy potencjal dobrego dzwieku. Ma2 to Meitner ? Jaki transport ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak dla mnie , duzy potencjal dobrego dzwieku. Ma2 to Meitner ? Jaki transport ?

Tak Meitner ma2, po upgrade oprogramowania właśnie. Powinno być jeszcze lepiej, ale mam wrażenie, że w dole haryzme właśnie stracił, Ciekawe czy ktoś z Kolegów ma podobne doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Klejnoty tajemnica rodzinna,prostata stosowna do wieku,więc jeszcze poworyjacic pozwala. System: ... ,prąd Eneer.Znaczy pierwsze kroki stawiam

 

Tak, tak, w szczególności prąd z Energa ma bardzo duży potencjał a poza tym to "...najważniejszy pierwszy krok, potem innych zrobisz sto...", czy jakoś tam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tym co i jak to nie jest tak jak się wydaje. Wiem o kilku osobach, które słuchały jego systemu i wcale zachwytu nie ma, dodatkowo o dwóch które uważają, że gra to słabo i jeszcze o jednej, która twierdzi, że wręcz fatalnie. Oczywiście i u mnie jest podobnie i nie każdemu się podoba, ale to nie ja tylko Stary daje innym nauczki i krytyczne porady, twierdząc, że sam ma super, a chyba wcale tak nie jest. Nie bierze chyba poprawki na to, że ludzie z grzeczności zawsze oszczędzają krytycznych ocen i uwag miłemu gospodarzowi. Poza tym gusta jak zawsze są różne.

 

A czy ja napisałem, że WSZYSTKIM się podoba jego system? Lubi zapraszać ludzi to wielu bywało i jest wiele opinii...

 

Stary ma OSOBOWOŚĆ...często bardzo specyficzną dla wielu osób. Sam się kiedyś z nim ostro ,,starłem" o to i tamto...

 

To że radzi a czasami opieprza to wynik kilkudziesięciu lat zabawy w Audio. On miał topowe kable MITa gdy większość tu obecnych zaczynała interesować się Arcamami lub Nadami...a w Audio liczy się doświadczenie, którego mu nie brakuje. Sam raz czy dwa słyszałem jak przed Audio Show pewnemu wystawcy poustawiał sprzęt i kabelki i po jego ,,magicznym dotyku" zaczęło grać jak trzeba.

W jego domku, w pokoiku na pięterku wyłożonym gąbkami po sufit słyszałem najbardziej naturalnie odtworzony dźwięk fortepianu koncertowego. A jego główny obecnie system w kwestii muzyki rockowej prezentuje się doskonale. Co do innych gatunków to można się spierać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

!!!!!!???

Charyzma !!!!!

Słusznie.Na smartfonie pisane,to się przytrafiło. Przepraszam.

 

 

 

A czy ja napisałem, że WSZYSTKIM się podoba jego system? Lubi zapraszać ludzi to wielu bywało i jest wiele opinii...

 

Stary ma OSOBOWOŚĆ...często bardzo specyficzną dla wielu osób. Sam się kiedyś z nim ostro ,,starłem" o to i tamto...

 

To że radzi a czasami opieprza to wynik kilkudziesięciu lat zabawy w Audio. On miał topowe kable MITa gdy większość tu obecnych zaczynała interesować się Arcamami lub Nadami...a w Audio liczy się doświadczenie, którego mu nie brakuje. Sam raz czy dwa słyszałem jak przed Audio Show pewnemu wystawcy poustawiał sprzęt i kabelki i po jego ,,magicznym dotyku" zaczęło grać jak trzeba.

W jego domku, w pokoiku na pięterku wyłożonym gąbkami po sufit słyszałem najbardziej naturalnie odtworzony dźwięk fortepianu koncertowego. A jego główny obecnie system w kwestii muzyki rockowej prezentuje się doskonale. Co do innych gatunków to można się spierać...

I wszystko ok.Tylko gdyby te Jego wypowiedzi mniej pejoratywnego a więcej pozytywnego sarkazmu zawierały. I ta czepliwosc na granicy natrectwa,no chyba że to taka poza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Słusznie.Na smartfonie pisane,to się przytrafiło. Przepraszam.

 

I wszystko ok.Tylko gdyby te Jego wypowiedzi mniej pejoratywnego a więcej pozytywnego sarkazmu zawierały. I ta czepliwosc na granicy natrectwa,no chyba że to taka poza.

Poza .....Moreno jest osłuchany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomidory pomagaja.Klejnoty tajemnica rodzinna,prostata stosowna do wieku,więc jeszcze poworyjacic pozwala. System:wzmocnienie Einstein pre+hybryda ,źródło Ma2,głośniki Duette,okablowanie Stereovox 600,prąd Eneer.Znaczy pierwsze kroki stawiam,Do Kol.Sly mi w każdym razie daleko,zwłaszcza że adaptacja akustyczna wg forumowych norm u mnie do ...pupy,, czyli spontaniczno-zadna.Zadofolony?

Prund z Enea do Eneera do kompletu. Bo grunt to prund. Hej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prund z Enea do Eneera do kompletu. Bo grunt to prund. Hej.

Prund z Enea do Eneera do kompletu. Bo grunt to prund. Hej.

A jescze jest prund 40Volt - przezroczysty i tez niezle kopie.Tego sie wpuszcza do "Inera"a wylatuje przez Neera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enea, Inera, Neera, Eneera kruca coś w tym jest. Na pewno rymowanka. Hej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofony to nie moja bajka, ale słuchając często starej muzyki dochodzę do tych samych wniosków, że sprzęt wówczas musiał być dużo gorszy niż obecnie. Wystarczy posłuchać muzy rockowej, popowej czy soulowej z lat 60/70. Kiepsko to jest nagrane.

 

Bajka nie bajka ale za dobry mikrofon nawet ten vintage trzeba nieźle zapłacić żeby zrobić dobre nagranie dziś!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Ukazała się francuska recenzja DAC-a Gryphona. Francuzi są zawsze krytyczni wobec wszystkiego co nie jest francuskie ale mimo tego Gryphon broni się bardzo dobrze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Kalliope review – Haute Fidélité magazine – March 2015

 

Conclusion:

 

Knowing the Danish brand and especially its preamplifiers and amplifiers, we could suspect that the specifications presiding on arrival on the market of the Kalliope DAC was going to place very high the level of the requirements. It is ! Technical choices are quite different from competitors, as we have seen it in what precedes. The quality of design suffers no criticism, especially as the Kalliope decorates of numerous possibilities, very pleasant to optimize its use. But especially, its very high musicality establishes better asset of this DAC. Gryphon masters perfectly the audio digital technology to the point that we can speak about reference for this Kalliope, amazing at realism and at quite analog fluidity. A total success !"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi są zawsze krytyczni wobec wszystkiego co nie jest francuskie

Co do Kalliope to jest swietny sprzet jak komus trafi w synergie z reszta toru, szczegolnie jak tor jest zbalansowany albo dual mono.

Jednak powyzsze zdanie mojego drogiego kolegi jest przejawem stereotypu i to tak prawdziwego jak opinie Niemcow o tym , ze wszyscy Polacy to zlodzieje samochodow.

 

Francuzi sa najczesciej bardzo krytyczni wobec tego , co niesie amerykanska kultura masowa. I tu w duzej czesci przyznaje im racje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to amerykański kompleks francuzów, ich niespełnione marzenie o bycie potęgą jak USA, ale z czym do ludu? Sam stan Kalifornia ma potężniejszą gospodarkę niż cała Francja. To we Francji jeździ dużo samochodów z...USA. A sprzęt do tłoczenia płyt CD swego czasu Francuzki kupili od....Amerykanów bo sami uważali że tłoczenia USA są najlepsze... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

Ująłem to nieco humorystycznym piórem, po części wyręczając Stasia, bo byłby kolejny kwas:)

Jednak powyzsze zdanie mojego drogiego kolegi jest przejawem stereotypu

Stereotypy w tym postrzeganie Francji i jej mieszkańców, to rozległy, a przy tym, nie mający wiele wspólnego z wątkiem, temat.

Francuzi sa

Co do samych Francuzów, to podczas ost. pobytu w Paryżu, przeraził mnie(!) "kolor", jego skala i intensywność.

Sam już nie wiem, kto w tym tłumie, to prawdziwy francuz, a kto lis farbowany.

 

Miłego popołudnia, :)

 

M,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to amerykański kompleks francuzów, ich niespełnione marzenie o bycie potęgą jak USA, ale z czym do ludu? Sam stan Kalifornia ma potężniejszą gospodarkę niż cała Francja. To we Francji jeździ dużo samochodów z...USA. A sprzęt do tłoczenia płyt CD swego czasu Francuzki kupili od....Amerykanów bo sami uważali że tłoczenia USA są najlepsze... :-)

Mozna znalezc tyle samo przejawow dominacji kultury francuskiej nad amerykanska, szczegolnie tej nieco bardziej wyrafinowanej ,niz masowa.

Trendy mody, sztuki ,kultury , rowniez nauki do II wojny swiatowej ksztaltowaly sie we Francji.

Upper class w USA ciagle sie szpanuje na Europe, w tym na Francje, wystarczy poogladac filmy Woodego.

No chyba ,ze kultura i sztuka kogos nie interesuja, wtedy pardon:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale to było dawno. USA ma 240 lat, a Francja ponad 2000, to oczywistym jest, że wzorce kulturowe pochodzą z Europy, w tym z Francji. W kwestii sztuki też wiadomo, że Francja jest górą. Ale na tym kończy się jej dominacja. W kwestii nauki to największy jej napływ do USA pochodził z Niemiec i Anglii. Francja technicznie nigdy nie była mocna. Znana jest sprawa sporu między Niemcami, a Francją, gdzie Niemcy oskarżają Francję o masowe wykradanie technologii i tajemnic firm Niemieckich. Socjalny system Francji doprowadził do rozpasania lenistwa, drożyzny, zacofania technologicznego i również kulturowego. Większość francuzów nie zna angielskiego uważając, że to francuski powinien być językiem światowym. Cóż za próżna głupota. To wszystko doprowadziło do sytuacji, gdzie świat przegonił Francje, a to z czego Francja kiedyś słynęła, to dziś inni robią lepiej i taniej. Na ciepłe wakacje też lepiej polecieć do innych krajów niż do Francji. Będzie taniej i pod każdym wzgledem lepiej, no chyba, że ktoś podczas wakacji chce zwiedzać kościoły i muzea. To wtedy lepsza Francja. Ale dobrych sprzętow audio trochę mają... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o kilku osobach, które słuchały jego systemu i wcale zachwytu nie ma, dodatkowo o dwóch które uważają, że gra to słabo i jeszcze o jednej, która twierdzi, że wręcz fatalnie. Oczywiście i u mnie jest podobnie i nie każdemu się podoba,

 

U Starego A. nie gra, u Slay"a nie gra, to u kogo do cholery jasnej na tym forum "to gra". Może jednak mają rację Jar1 i Limono by wszystkie obecne graty wrzucić do rzeki i kupić jednak tylko wieżę Sony. Może jednak vectorowy kodeks jest prawdziwy? Vector(Audiovector) jako jedyny na tym forum jest szczęśliwy.Acha, jeszcze Tomkly jest blisko tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.