Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda. Stare procesory ze stajni Krell, Meridian, Proceed, Lexicon czy Tag McLaren grają świetnie. Bo oprócz części cyfrowej liczy się jakośc części analogowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2019 o 13:22, Lolo2 napisał:

 

Powiedzmy ze czesciowo (moze w 30%) bym sie z toba zgodzil. Przez ostatnie 3 lata nic sie nie zmienilo w audio. Jezeli masz DTS:X i Atmosa to wszystko ok i narazie nie zapowiada sie aby cos nowszego wyszlo. 

 

Twoj procesor to staroc. 

O ile masz dedykowana salke i projektor FullHD to wszystko ok. Ale wiekszosc z nas ma Projektor i TV. Ze swieca szukac ludzi co nie maja TV w 4K i praktycznie  nawet nie ma jak podlaczyc TV z twoim amplitunerem. 

Dodatkowo nie masz obslugi atmosa i dts:x a tracisz bardzo bardzo duzo, w szczegolnosci ze masz dedykowana salke. 

 

A teraz druga strona medalu. 

 Wypozycz prosze onkyo rz830 zastosuj go jako procesor i podlacz do koncowek ktore posiadasz. Zrob porownanie. Nie zdziwilibym sie jezeli onkyo rz830 zagra lepiej w kinie. 

 

Swego czasu interesowalem sie procesorem Marantza i amplitunerem Marantza sr7010. Szukalem po avsforum i naprawde nigdzie nie ma opinii ze procesor jest lepszy. Jedynie komentarze ze procesor ma wyjscia zbalansowane ale czy ktokolwiek czuje roznice?....  brak opinii. 

 

 

Czy krytyka boli ? zapewne tyle ile Roberta Lewandowskiego hejt w internecie na jego temat . Przy moim audio-laickim podejściu do tematu to dziękuje za te 30 % które mi dałeś .Chodząc do kina nie liczysz ilości głośników , nie doszukujesz się za ekranem dolby atmosa a w obrazie milionów pixeli które maja wykreować świat nie taki jaki jest ale taki jaki ty chcesz zobaczyć. Oglądasz film , przeżywasz albo nudzisz się na projekcji .Przenosząc kino do domu stwarzamy sobie namiastkę  podobnych emocji . Niektórzy na tym forum puszą piórka i przekonują że u nich w domu to jest wiele razy lepiej niż w kinie . Ja w to tak samo wierzę jak porównanie basenu w domu z 25 metrową pływalnią miejską . Co nie znaczy że lubię oglądać u siebie , nawet bardzo .

Ta sala to było spełnienie moich marzeń , większość rzeczy wykonałem tam sam . Nie wszystkim musi się podobać  ale ja ładniejszej nie widziałem. A że procesor już ma pare lat ? ja też się starzeje i nie znaczy ze co dekadę bedę kobietę zmieniał na młodszy model a co 4 lata sprzęt wizyjny . Kiedyś bawiłem się w gonienie króliczka , dzisiaj wolę korzystać z uroków życia . 

Piszesz że wszyscy już mają telewizory 4K , zapewne OLEDY , to ja ciebie rozbawię , tez mam telewizor i to dodatkowo tylko HD Ready ( Plazma Pioneera ) i choć przyglądam się nowym konstrukcją od dłuższego czasu   jakoś nie znalazłem ekranu który wierniej odzwierciedlałby kolory , dawał większa frajdę z oglądania . Ale jeśli dla kogoś wykładnikiem jest przekątna ekranu  i sztucznie kreowana ostrość to ja nikomu tego nie bronię . Czytałem ostatnio fajną recenzje człowieka który zajmuje się testowaniem  telewizorów . Odradzał na dzień dzisiejszy 4K gdyz różnice można dostrzec tylko z odległości metra a po drugie i co najważniejsze nie mamy w tej chwili co na tym 4K oglądać . Kilka lat temu nie uległem natarczywej , nachalnej reklamie na wymianę sprzętu na 3D , dzisiaj choć nie podważam postępu w elektronice te 4K jest bardziej chwyt marketingowy .

Bardzo dobrze rozmawiało mi się z założycielem wątku , był obustronny szacunek i to on temperował mnie przed wyrzucaniem kolejnych dziesiątek tysięcy w zmiany .To on przekonywał mnie że nawet sprzęt z dobrej średniej półki może może dać dużą satysfakcje jeśli dostosujemy się do prawideł budowy takiego pomieszczenia .Te moje kino to juz 8 lat i raczej frajdy a nie nieustannych frustracji , zmiany były w kierunku poprawy stereo z którym żyje na co dzień . Dziś kino , koncert to tylko kilka projekcji  w miesiącu a dodatkowo w moim domu TV oglądam już tylko sam a i tak czuje sie jakimś wyrzutkiem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadna krytyka. 

Dzisiaj TV bez 4k nie kupisz, wiec nie chodzilo mi o to ze 4k "musi byc lepsze". 

Raczej chodzilo mi o problem z podlaczeniem dzisiejszych akcesoriow. 

Jezeli dobze rozumiem to twoj Procesor obsluguje 1.3a oraz: 

DTS-HD Master Audio™, DTS-HD High Resolution Audio™, Dolby® TrueHD, and Dolby® Digital Plus Decoding

Ale nie przepuszcza 4k, nie ma tez kanalu audio zwrotnego ARC. 

Obsluguje co prawda DTS i TrueHD ale problem w tym ze ich nie otrzymasz z powodu "4k".

Dzisiaj kupujac byle jaki player kupujemy 4k. Kupujemy nowe konsole w 4k, Oppo w 4k, filmy w 4k, TV w 4k.

Teraz pytanie za 100pkt, jak to podlaczyc z amplitunerem. 

 

Ja tu widze jedyna opcje podlaczania wszystkiego po HDMI do TV. Natomiast dzwiek wysylamy np. optykiem do twojego procesora i tu zaczynaja sie hopki:

Wikipedia:

Złącze S/PDIF może posłużyć do przesyłu dźwięku w trzech formatach: dwukanałowym PCM i wielokanałowych formatów surround takich jak Dolby Digital i DTS, z wyłączeniem Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio.

 

Wiec przez to ze weszlo 4k twoj procesor zestarzal sie dwa razy mocniej, Bo przez 4k pozbawilismy go dwoch najwazniejszych rzeczy - - kodekow audioDTS-HD Master Audio™ oraz Dolby® TrueHD, z ktorych byles/jestes (podejzewam) najbardziej zadowolony. 

 

Dodajmy do tego zapewne stara autokalibracje, Brak atmosa i dts:x, brak HDR. 

Nie jestem pewien na 100% bo nie bylo mi sluchac tak profesjonalnych salek jak twoja ale mysle ze kurczowo trzymasz sie zabytkow. 

I uprzedzajac twoja i innych teze abym najpierw posluchal systemu taki jak twoj, odpowiem ze ty powinienes posluchac dobrodziejstw Atmosa i obejzec HDR. 

 

Nie traktuj tego jak krytyke, bo nie mam co krytykowac, moja salka zapewne nie dorasta twojej do piet mimo "nowinek" audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić player z dwoma wyjściami HDMI.

Jednym wychodzisz na procesor dźwięku, drugim na wyświetlacz.

Np. oppo był by dobrym pomysłem, bo ogarnia pliki i ma jeszcze wejście HDMI, to można jakieś Apple TV podłączyć i masz już wszystko co trzeba, bez wymiany audio.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, HQ150 napisał:

A czy źródło obsługujące 4K nie można skonfigurować tak, żeby konwertowało sygnał do 4k do FullHD?

Wydaje mi się, że można i mamy wtedy możliwość wpięcia go w amplituner bez 4K.

 

Wtedy bez sensu kupowac zrodlo 4k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
11 godzin temu, Lolo2 napisał:

Dzisiaj kupujac byle jaki player kupujemy 4k.

Teraz odwracasz kota ogonem. Ty przecież pisałeś poprzednio, że kupując teraz byle jaki player i tak mamy 4K i nie podłączymy tego do procesora/amplitunera bez 4K i nie będziemy mieli bezstratnych formatów dźwięku.

No to Ci pokazałem, że owszem podłączymy i będziemy mieli:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, HQ150 napisał:

Teraz odwracasz kota ogonem. Ty przecież pisałeś poprzednio, że kupując teraz byle jaki player i tak mamy 4K i nie podłączymy tego do procesora/amplitunera bez 4K i nie będziemy mieli bezstratnych formatów dźwięku.

No to Ci pokazałem, że owszem podłączymy i będziemy mieli:-)

Tak zgadza sie. 

Ale jezeli sie nie myle to zawsze musimy wybierac:

Albo wybieramy lepsze audio Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. albo lepszy obraz 4K HDR / DV.

 

Ciekawym rozwiazaniem jest pomysl Rafala i Oppo z dwoma wyjsciami HDMI. 

 

No i 3 sprawa, jeszcze malo kto ma projektor 4k, wiec majac takie klocki  jak Stairway raczej ogladamy filmy na projekcji niz na TV 4k. 

Wiec poki nie wymieni projektora na 4k / HDR to jego procesor bedzie wystarczajacy tymbardziej skoro upiera sie ze nie chce atmosa w tak wypasionej salce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo 2 - ja do tematu wymiany telewizora dojrzeję , to jest drugi zestaw w salonie ale i tam ta zmiana nie bedzie tania , gdyz aby była pełna to nie tylko do wymiany telewizor. Sprawa druga piszesz że każda płyta to dzisiaj 4K przepraszam że zdam to pytanie , ile ich posiadasz w kolekcji ?  Sprawa druga która mnie nurtuje to jak ma się jakość 4K ze streamingu do jakości z płyty BD i czy tam otrzymujesz te najlepsze kodeki dźwięku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stairway To Heaven napisał:

Lolo 2 - ja do tematu wymiany telewizora dojrzeję , to jest drugi zestaw w salonie ale i tam ta zmiana nie bedzie tania , gdyz aby była pełna to nie tylko do wymiany telewizor. Sprawa druga piszesz że każda płyta to dzisiaj 4K przepraszam że zdam to pytanie , ile ich posiadasz w kolekcji ?  Sprawa druga która mnie nurtuje to jak ma się jakość 4K ze streamingu do jakości z płyty BD i czy tam otrzymujesz te najlepsze kodeki dźwięku ?

Nie, nie kazda plyta to 4k tylko:

Wydawnictwa sie schytrzyly i o ile jeszcze niedawno byly wydania FullHD z atmosem lub DTS:X, tak teraz aby miec film z najnowszymi kodekami dzwieku jestes Zmuszony kupic plyte z filmem 4k. 

Ile ja mam plyt z filmami? Jezeli chodzi o fizyczne nosniki to odpowiedz prosta Zero. Wszystko mam w wersji cyfrowej i z racji ze posiadam u siebie atmosa to skazany jestem na filmy w 4k lub Ripy FullHD z wklejonym atmosem. Ile ich mam? Chyba wszystkie ktore mnie interesuja. 

Odrazu odpowiem, bo niedawno klocilem sie z innym forumowiczem. Dzisiaj praktycznie kazdy film akcji wypuszczany jest z kodekami Atmos lub DTS:X. Wiec to nie sa kodeki, ktorych trzeba ze swieca szukac. 

 

4K ze streamingu? Masz na mysli Netflix, youtube, HBO GO? Zarowno dzwiek i obraz jest tam oszukany nie jest natywny. Standardowo dzwiek jest puszczany w kodeku bodajze DD+ czyli bez problemu puscisz ten sygnal swiatlowodem do swojego amplitunera.

Ale tez nie mozna wszystkiego wrzucac w jeden koszyk, dlaczego? 

Bo netflix juz wypuszcza filmy z atmosem i jest ich kilka, do konca roku bedzie cala masa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, RAF77 napisał:

A weź z tym atmosem z Netflixa.....
Zwykły Stary DTS, go zjada na śniadanie.
(Gdzieś to zdanie już napisałem emoji39.png)

Tak samo 4k czy FullHD z Netflixa. Nie sa to natywne jakosci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki marantz 7703, chyba jego kupię, z tego co mówicie możliwa jest sytuacja, ze on nie daje wiecej niż wzmacniacz z tej linii? opisy urządzen też jakieś są dziwne, tak jakby rzeczywiście ta sama sekcja była we wzmacniaczu co w preampie. Moze sa jakieś zdjecia dostępne? bo za powietrze tez bez sensu płacić, z drugiej strony pewnie kanałów w tym wzmacniaczu nie da się łatwo pomostkować i po co mi wtedy moja koncówka mocy. Dziwne podejście jest w tym segmencie rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak samo 4k czy FullHD z Netflixa. Nie sa to natywne jakosci. 
Natywne, nie natywne ale obraz w miarę wygląda ( choć nie na wszystkich pozycjach) ale dźwięk nie ma nic wspólnego z atmosem.
Jest słabej jakości i efektów atmosowych bardzo mało lub prawie wcale.
Jest taki marantz 7703, chyba jego kupię, z tego co mówicie możliwa jest sytuacja, ze on nie daje wiecej niż wzmacniacz z tej linii? opisy urządzen też jakieś są dziwne, tak jakby rzeczywiście ta sama sekcja była we wzmacniaczu co w preampie. Moze sa jakieś zdjecia dostępne? bo za powietrze tez bez sensu płacić, z drugiej strony pewnie kanałów w tym wzmacniaczu nie da się łatwo pomostkować i po co mi wtedy moja koncówka mocy. Dziwne podejście jest w tym segmencie rynku.
A co ty chcesz mostkować w pre-amp....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze o sytuacji kiedy kupuje wzmacniacz z tej linii, a nie pre i chce go polaczyc z moja koncowka mocy, np. Dac ja na fronty, jakis biamping porobic,  a te 7 kanalow ze wzmacniacza jakos pomostkowac, zeby to wykorzystac, ale patrzac po ustawieniach to nie sa az tak chyba elastyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz końcówkę, to z niej korzystaj a końcówkami w amplitunerze sobie głowy nie zawracaj.

 

Tzn. do biamp mógłbyś je wykorzystać.

Z końcówki swojej dajesz kabel na niskie a z amplitunera na wysokie.

Ja mam tak surroundy podłączone.

Ale można tak wszystkie podłączyć.

(Fronty mam na biamp z samej końcowi zewnętrznej).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem:

Mój LG UBK90 (860 pln) ma dwa HDMI out (drugie do audio). Ma także NETFLIX i YT (DV/ATMOS).

Więc stary procek ONKYO PRSC885 ogarnia AUDIO HD 7.1 (bez atmos) a TV dostaje 4K video z Dolby Vision HDR. ATMOS mnie w ogóle nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
2 godziny temu, janunio napisał:

Podpowiem:

Mój LG UBK90 (860 pln) ma dwa HDMI out (drugie do audio). Ma także NETFLIX i YT (DV/ATMOS).

Więc stary procek ONKYO PRSC885 ogarnia AUDIO HD 7.1 (bez atmos) a TV dostaje 4K video z Dolby Vision HDR. ATMOS mnie w ogóle nie interesuje.

Widzicie można, można a jak ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2019 o 18:36, Lolo2 napisał:

Nie, nie kazda plyta to 4k tylko:

Wydawnictwa sie schytrzyly i o ile jeszcze niedawno byly wydania FullHD z atmosem lub DTS:X, tak teraz aby miec film z najnowszymi kodekami dzwieku jestes Zmuszony kupic plyte z filmem 4k. 

Ile ja mam plyt z filmami? Jezeli chodzi o fizyczne nosniki to odpowiedz prosta Zero. Wszystko mam w wersji cyfrowej i z racji ze posiadam u siebie atmosa to skazany jestem na filmy w 4k lub Ripy FullHD z wklejonym atmosem. Ile ich mam? Chyba wszystkie ktore mnie interesuja. 

Odrazu odpowiem, bo niedawno klocilem sie z innym forumowiczem. Dzisiaj praktycznie kazdy film akcji wypuszczany jest z kodekami Atmos lub DTS:X. Wiec to nie sa kodeki, ktorych trzeba ze swieca szukac. 

 

4K ze streamingu? Masz na mysli Netflix, youtube, HBO GO? Zarowno dzwiek i obraz jest tam oszukany nie jest natywny. Standardowo dzwiek jest puszczany w kodeku bodajze DD+ czyli bez problemu puscisz ten sygnal swiatlowodem do swojego amplitunera.

Ale tez nie mozna wszystkiego wrzucac w jeden koszyk, dlaczego? 

Bo netflix juz wypuszcza filmy z atmosem i jest ich kilka, do konca roku bedzie cala masa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.  

Pomęczę cię nieco , ton dyskusji jest już przyjemniejszy . ja zapewne wyminie tego Pionierka na 65 calowy Oled , przyglądam się Panasonicowi 950 i nowemu Soniakowi .Może nie ma pośpiechu , generuje to pewne koszty , stary sprzęt jest raczej nie odsprzedawalny .W moim odczuciu możliwości sprzętu wyprzedzają i to zdecydowanie możliwości streamingu wysokiej rozdzielczości . Teoretycznie wszystko ok , 4K , Atmosy i innne duperszwance . Problem jest inny , nie wiem ilu z was porwie  się na płytę BD 4K filmem za 150 zł , gdzie w tej chwili jest to jedyna rozsądna jakość referencyjna ? . Ja mam w swojej kolekcji kilkaset BD w części filmy , w części koncerty , część na nośnikach fizycznych , część w formie elektronicznej .Obecnie po pierwszej fascynacji płyty BD kupuje rzadziej , co prawda do ulubionych filmów lubię wracać co jakiś czas , ale te najlepsze już mam .Zlikwidowano wypożyczalnie i ja byłem tego przeciwnikiem . Na weekend brało się dwa filmy , butelkę wina , jakieś dodatki.I oglądaliśmy całą rodziną . Obecnie choć kino kosztowało mnie fortunę oglądam tam sam , reszta domowników na swoich laptopach i tabletach po katach w swoich pokojach. To taka dygresja na marginesie tej rozmowy.

Druga to z czego sasysasz te 4K , netflix ? czy daje to ci taka kosmiczna jakośc o jakiej pisałeś . Ja jestem jakimś sceptykiem , TV oglądam z cyfry ,i to głownie z usługi VOD a tam nie dość że zwykłae stereo to jakość filmów przeciętniutka , na moje oko mało to ma z dobrym HD. A przecież sa kanały jak Animals Planet , National Geofrafic czy BBC gdzie do jakości nie mam żadnych zastrzeżeń .

Na koniec to jeszcze pytanie odnośnie tego Atmosa który na tym forum urósł do rangi kultowej . Byłem w tym albo ubiegłym roku na audio Show na pokazie i mi to tyłka nie urywało . Czy to jest w takim razie faktycznie efekt taki piorunujący a nie kolejny chwyt marketingowy ?  Osoby które stanowią dla mnie jakiś autoryret w audio jak pan Kisiel  od jakiegoś czasu forsuje swoję wizje kina domowego na dwóch wzmacniaczach stereo .U mnie jest 7.2 i powiem ci że choć oglądałem już sporo to ja efektów w głosnikach tylnych nie słyczałem . Owszem boczne jak najbardziej , tylne to dla mnie jedynie pogłebienie bazy a nie efektów .

Pozdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około roku używania tylnych surround, też doszedłem do takiego wniosku i je zdemontowałem.

 

Co do atmosa, to często jest on na sztukę robiony aby tylko plakietka była na pudełku.

 

Tak naprawdę to jeden film z dobrym atmosem oglądałem.

Tzn. Taki, że efekt atmosa naprawdę coś wnosił do odbioru filmu, nie tam jakieś latające helikopterki.

 

To był horror w którym było słychać kroki na suficie (ktoś chodził po piętrze).

Tytuł wyleciał mi z głowy ale to była druga część tego filmu i był on chyba "na faktach".

 

 

 

Tam efekt atmosa aż mroził krew. Niezapomniane przeżycie.

 

Ale to tylko ten jeden film, póki co.

 

Jeśli oglądasz dużo koncertów, to polecał bym Ci system Auro3d, zamiast atmosa.

 

Zwykły koncert 5.1 brzmi całkiem inaczej, lepiej w Auro3d.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie tych efektów  to powiem wam że producenci filmów mają chyba gdzieś posiadaczy kin domowych .Te efekty na tylne surrendy to można przecież fajnie wyeksponować .Piszesz i tych helikopterkach , to może sztampa ale  to są jednak efektowne numery . W pamięci zapadły mi sceny z Czasu apokalipsy , świetna scena w Babel i Wróg numer jeden . Jeszce chyba była w Jajach w tropiku .. Wiem że efekty nie mogą przysłaniać treści filmu ale czasami są pożądane nawet w filmie obyczajowym. 

Rozstawione głośniku potrafią zbudować bazę w środku z nami , z widzem ale czasami tylko tyle .Ale zdarzają sie fajne efekty . Niesamowitym zaskoczeniem była pierwsza Alicja w Krainie Czarów, I ta z dubingiem Kasi Figury ) kiedy doznałem efektu że wali mi się sufit na głowę .Fajnie było na Excentrykach czyli po słonecznej stronie ulicy i pomimo ze oglądałem to na tv  tylko dolby digital efekt padającego deszczu był taki że musiałem wyjrzeć za okno czy rzeczywiście pada .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Stairway To Heaven napisał:

Tak na marginesie tych efektów  to powiem wam że producenci filmów mają chyba gdzieś posiadaczy kin domowych .Te efekty na tylne surrendy to można przecież fajnie wyeksponować

oj tak. W większości te wielokanałowe miksy są słabiutkie. Jakby filmowcy robili to na odwal się.
Na szczęście są wyjątki. Nie wiem czy widzieliście film "Roma". Tam można usłyszeć jak da się zmontować dźwięk i to w typowo obyczajowym filmie... perfekcja. Zresztą to samo było w Grawitacji - uwielbiam ten film m.in za dźwięk. Oba są Cuarona, widać gość przywiązuje wagę do dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, qbakos napisał:

oj tak. W większości te wielokanałowe miksy są słabiutkie. Jakby filmowcy robili to na odwal się.
Na szczęście są wyjątki. Nie wiem czy widzieliście film "Roma". Tam można usłyszeć jak da się zmontować dźwięk i to w typowo obyczajowym filmie... perfekcja. Zresztą to samo było w Grawitacji - uwielbiam ten film m.in za dźwięk. Oba są Cuarona, widać gość przywiązuje wagę do dźwięku.

Trzeba to powierzać Alanowi Personsowi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2019 o 13:59, Stairway To Heaven napisał:

 

...... 

 

 

(linki niezgodne z regulaminem)

 

Czy efekty sa warte?  Powiem tak, dla mnie najlepszym kodekiem jest DTS:X wydaje mi sie za kazdy firm jest bardziej dopracowany dzwiekowo. Atomic Blonde, nowy John Wick, Jason Bourne, i wiele wiele innych. 

 

Te gadanie ze atmos to tylko kicz marketingowy, to dla mnie takie same gadanie jak 20lat temu ze samochody z automatyczna skrzynia sa do bani i wogole... 

Wedlog mnie Atmos od zeszlego roku zadomowil sie na dobre. Wczesniej byl marketingiem tu sie zgodze, ale plotki i opinie pozostaly i sa ciagle powielane. 

 

Atmos to nie tylko deszcz, helikopter, i chodzenie po suficie - to daje najwieksza frajde. Dla mnie Atmos to echo i otaczajaca muzyka w filmie a takze szumy. 

Wlacz film Atomic Blonde bodajze z DTS:X i posluchaj akcji kreconej w hali jakie wspaniale echo, czy john wick w katakumbach. 

 

Czy kazdy powinien isc za wszelka cene w atmosa? Oczywiscie ze nie. Po pierwsze zapewne z 80% ludzi nie chce ogladac filmow z napisami a po drugie malo kto chce montowac glosniki na suficie w salonie. 

Ale ktos kto ma dedykowana salke jak ty, to moim zdaniem grzeszy. Koszt instalacji jest wzglednie tani o ile ma sie w miare nowy avr, glosnikow nie trzeba jakichs super hiper. 

Szczerze, to jestem ciekaw czy jakbys wypozyczyl Onkyo rz830 - amplituner za 3600 zlociszy i wpial go w swoje koncowki czy by ci to w zupelnosci nie wystarczylo a efekt bylby lepszy. Stary swoj procesor do sprzedania i bys "nie zbankrutowal".  To tylko moja propozycja, wzglednie nic nie tracisz a wypozyczyc i posluchac mozna. Np. salon s4home nie robi z tym problemow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomozcie mi jeszcze, jak sie nie zdecyduje na marantza amplituner z nowej produkcji z wyjsciami pre i ewentualnie biampingiem przodu, to czy jest jakis May del w miare nowoczesny, 5,1 z wyjsciem pre 5,1, wiadomo, ze wtedy zaplace za te czesc pre, bo koncowki bomwzmocnienie bedsie nie do przyjeccia ibede korzystal z mojej koncowki, pisse tutajo amplitunerach co maja na papierze 80 wat, a po podlaczeniu wszystkich kanalow 3o wat, przychodzi wam taki ampli do glowy? Sa jeszcze takie? Nowoczesne 5,1 z wyjscie na koncowke?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Atmos to nie tylko deszcz, helikopter, i chodzenie po suficie - to daje najwieksza frajde. Dla mnie Atmos to echo i otaczajaca muzyka w filmie a takze szumy. 

Brak mi oczekiwań na ATMOS z audio od dołu. Np. odgłos łusek spadających na podłogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze rozmowy na temat serwisów oferujących bez zezwoleń i licencji materiały chronione prawnie będzie skutkowało kolejnymi banami na wątek i premią punktową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2019 o 14:29, Marcinos89 napisał:

To był film albo Annabel2 albo Obecność 2  któryś z tych filmów wiem bo tez to jest mój ulubiony film z atmosem później czwarta cześć transformersow 

A nie czasem Annabelle Creation z 2017 roku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.