Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest ok, na Anthemie pokazuje sie AutoDigi w miejscu formatu wchodzacego oraz 5.1 w miejscu formatu wychodzacego z DSP.

Przy plycie testowej BD z OPPO z materialem AV DTS-HDMA, roznica pomiedzy LPCM a AnalogMch jest minimalna. Odrobina wiecej przestrzeni oraz basu przy LPCM. W slepym tescie trudno by bylo ocenic co w danej chwili gra. Natomiast bardzo duza roznica pojawia sie gdy w OPPO audio HDMI zmieniam na Bitstream, wtedy odpala sie dekoder w Anthemie i dekoduje to jako zwykle DD. Roznica masakryczna na duzy minus przy Bitstream'ie.

 

Jutro moze bede mial BD DSOTM i wiecej czasu to poslucham wiecej. Posadze tez zone bo ma lepszy sluch ;)

Ciekawe jak to by sie zachowalo przy innym playerze, szkoda ze juz nie mam starej 83...

Myślę, że trzeba posłuchać ze spokojem i dać sobie troszkę czasu na rzetelną ocenę. Jak wiadomo musisz przerobić troszkę płyt i odkryć na nowo wszystkie smaczki - jeśli to faktycznie lepiej zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba posłuchać ze spokojem i dać sobie troszkę czasu na rzetelną ocenę. Jak wiadomo musisz przerobić troszkę płyt i odkryć na nowo wszystkie smaczki - jeśli to faktycznie lepiej zagra.

 

tak zrobie ale mam tylko 3 plyty BD z muzyka, nie slucham w mch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to kamień z serca. Jeśli jest lepiej z ANTHEM, to wystarczy w tej konfiguracji

dowolny, sprawdzony na poprawność player, potestujesz, to dasz nam znać ! :)

Lepszej konwersji do LPCM niż OPPO nie zrobi oczywiście już żaden player, więc

poziom jakości dźwięku określa jedynie procesor - nie masz czego więcej szukać.

 

Nie można DTS HD MA odczytać jako DD - musiałeś zmienić płytę lub ścieżkę dźwiękową.

Nie wiem jak powinien zachować się procesor przyjmujący DTS HD MA Audio, gdy nie ma

na pokładzie takich dekoderów, ale chyba powinien milczeć, bo się nie dogadał.

Core można wyciągnąc po SPDIF, ale nie po HDMI - tego chyba on nie potrafi.

Zresztą taki ścieżki nas nie interesują ... jedynie HD puszczone jako LPCM.

 

Nie musisz specjalnie czekać na BD - odpal SACD DSOTM po analogu i po cyfrze,

a różnica powinna być jak na dłoni.

 

Oczywiście nie musisz słuchać w MCH - koncerty BD mają także ścieżkę LPCM

STEREO - czasami wyżyłowaną bardzo.

 

Odrobina wiecej przestrzeni oraz basu przy LPCM.

 

Takie właśnie "odrobiny" są miarą wspinania się na coraz wyższy pułap (także cenowy).

Teraz grasz pełnią możliwości swojego procesora, dostał odpowiednie pożywienie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoDeX daj koledze ochłonąć i ze spokojem posłuchać. Pierwsze wrażenie może być też mylne. Odrobina więcej basu nie musi znaczyć, że jest lepiej, choć nie mówię, że tak nie jest. Miarodajny opis można zrobić ale po jakimś czasie. Tak jak pisałem Darek musi przerobić w spokoju troszkę materiału i później coś nam pewnie ciekawszego skrobnie na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne umknęło to Twojej uwadze.

"No, to kamień z serca. Jeśli jest lepiej z ANTHEM" - zapewne znasz już wynik mimo, że to nie ty testujesz teraz to urządzenie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie słowa "JEŚLI", czyli spójnika podrzędnego, nie oznacza żadnej pewności ... zostało tutaj użyte

niejako warunkowo. Czytaj uważniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuje i napisze cos jak sie oslucham. Na pierwszy rzut ucha szalu nie ma ale roznica jest - to chyba dobrze? swiadczy o tym ze cos sie zmienia w konfiguracji. Swoja droga ciekawe jest to jak wygladalaby sprawa przy innym subie. czy wtedy subtelna roznica w basie bylaby odczuwalna. nie odbierajcie tego zle ale DD15 to naprawde wyrafinowany koles.

i jeszcze jedno... czy fakt tak malej roznicy pomiedzy analogiem a LPCM nie swiadczy czasem bardzo dobrze o sekcji analogwej 95?

 

BoDeX, sciezki nie zmienialem, zmienialem tylko LPCM z Bitstream w OPPO podczas odtwarzania plyty. Zreszta ta plyta ma tylko DTS HDMA oraz downmix do 2.0. Po zmianie na bitstream bylo tak jak po zarzuceniu koca na glosniki, moze niegrubego ale jednak;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy fakt tak malej roznicy pomiedzy analogiem a LPCM nie swiadczy czasem bardzo dobrze o sekcji analogwej 95?

 

 

Wstępnie świadczy o podobnej klasie zastosowanych przetworników DAC. Można obrać dwie drogi: albo uznać, że OPPO wspieło się

na poziom urządzenia za 25 000 pln. (przed przeceną :) ), lub, że ANTHEM reprezentuje jakość urządzenia za 1000 $ - jak kto woli.

 

Daj sobie trochę czasu na wyciągnięcie wniosków, bo jeśli od razu nie było efektu WOW!, to czeka Cię wyłuskiwanie smaczków, o

ile takie w ogóle są. Na wyżyłowanym materiale powinno to być łatwiejsze, cierpliwie więc musisz poeksperymentować...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wstępnie świadczy o podobnej klasie zastosowanych przetworników DAC. Można obrać dwie drogi: albo uznać, że OPPO wspieło się

na poziom urządzenia za 25 000 pln. (przed przeceną :) ), lub, że ANTHEM reprezentuje jakość urządzenia za 1000 $ - jak kto woli.

 

Daj sobie trochę czasu na wyciągnięcie wniosków, bo jeśli od razu nie było efektu WOW!, to czeka Cię wyłuskiwanie smaczków, o

ile takie w ogóle są. Na wyżyłowanym materiale powinno to być łatwiejsze, cierpliwie więc musisz poeksperymentować...

 

Pozdr.

To może mi wytłumaczcie łopatologicznie bo w takim razie czegoś nie łapię.

To po co mi w takim razie processor kina domowego( za 25tzł przed obnizką:), jeśli i tak korzystam z DAC-ów i wyjść analogowych w żródle dźwięku?

Nie można go pominąć i podpiąć bezpośrednio końcówek mocy np. z rereulowanym poziomem wysterowania wejścia i ustawić zestaw na ucho bez autokorekcji akustycznej pomieszczenia?

Czy AVM aż tyle wnosi do dźwięku? Zmienia go czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem tego eksperymentu było zmuszenie procesora do zaangażowania swoich przetworników DAC

w proces tworzenia dźwięku, z nadzieją, że ich jakość jest wyraćnie lepsza od tych w OPPO.

 

Jednoznacznych wyników jeszcze nie ma, ale nie było też efektu WOW! przy pierwszym podłączeniu,

więc wstępnie można ocenić, że przetworniki w obu urządzeniach są na podobnym poziomie.

W ferworze eksperymentu taka ocena może być zbyt pochopna, należy więc cierpliwie oswoić się

z jakością oby urządzeń i na chłodno ocenić ich jakość. Na takich poziomach będą to smaczki i

nikt chyba nie spodziewa się spektakularnych różnic, choć takie były nadzieje.

 

Przy podłączeniu analogowym procesor spełniał rolę przedwzmacniacza analogowego, który wg.

opisów ma reprezentować poziom urządzenia z przedziału 20 000 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Celem tego eksperymentu było zmuszenie procesora do zaangażowania swoich przetworników DAC

w proces tworzenia dźwięku, z nadzieją, że ich jakość jest wyraćnie lepsza od tych w OPPO.

 

Jednoznacznych wyników jeszcze nie ma, ale nie było też efektu WOW! przy pierwszym podłączeniu,

więc wstępnie można ocenić, że przetworniki w obu urządzeniach są na podobnym poziomie.

W ferworze eksperymentu taka ocena może być zbyt pochopna, należy więc cierpliwie oswoić się

z jakością oby urządzeń i na chłodno ocenić ich jakość. Na takich poziomach będą to smaczki i

nikt chyba nie spodziewa się spektakularnych różnic, choć takie były nadzieje.

 

Przy podłączeniu analogowym procesor spełniał rolę przedwzmacniacza analogowego, który wg.

opisów ma reprezentować poziom urządzenia z przedziału 20 000 pln.

Ale ja tego wogóle nie miałem zamiaru podważać.

Sam chciałbym taki procesor posiadać. Tylko interesuje mnie czy w takim razie, jesli i tak zdokodowanie sygnału i jego obróbka do postaci analogowej, łącznie z rozdzieleniem pasma na poszczególne głośniki, powierzamy Oppo, to czy podłączenie bezpośrednio do jego wyjść końcówek mocy z regulacją nie dałoby zbliżonych rezultatów?

Jednak 25tzł na processor to znacząca kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu analogowym procesor spełniał rolę przedwzmacniacza analogowego, który wg.

opisów ma reprezentować poziom urządzenia z przedziału 20 000 pln.

 

Wiec mozliwym jest, ze przedwzmacniacz analogowy w AVM tak "podciaga" sygnal z oppo, ze efekt koncowy jest mocno porownywalny z LPCM ?

Nie znam sie na tym wiec nie chce wyrokowac ale czy to jest dobry kierunek myslenia?

 

Jednoznacznych wyników jeszcze nie ma, ale nie było też efektu WOW! przy pierwszym podłączeniu,

 

tak, WOW nie bylo a przyznam, ze na to liczylem. posiedze nad tym jeszcze na spokojnie.

co do Anthema to sprawa moze byc prosta, skoro kosztuje 25 tys a analog ma na poziomie 20 tys to pozostale 5 tys to sekcja cyfrowa, czyli cena takowego oppo... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przedwzmacniacz analogowy w AVM tak "podciaga" sygnal z oppo, ze efekt koncowy jest mocno porownywalny z LPCM ?

Nie znam sie na tym wiec nie chce wyrokowac ale czy to jest dobry kierunek myslenia?

 

 

 

He,he,he - to nie jest dobry kierunek myślenia.

Jest takie przysłowie, z g...a bata nie ukęcisz i tutaj ma zastosowanie.

Rasowy preamp niczego nie może upiększyć, jego rolą jet to, aby niczego nie zgubić, więc to

co na wejściu, musi pojawić się na wyjściu - żadnej magii, żadnych cudów.

 

Prawdopodobnie wyjdzie na to, że oba bloki DAC staną na jednej, wysokiej, ale nie najwyższej półce.

Brawa należą się OPPO, które tak wysoko podniosło poprzeczkę z torem analogowym, który jak widać,

w tej konfiguracji będzie zbyteczny, bo jednak mam nadzieję, że te pierwsze smaczki wyłapane przy

pierwszym podłączeniu AVM-a jakoś w miarę dalszego porównania nabiorą większego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

He,he,he - to nie jest dobry kierunek myślenia.

Jest takie przysłowie, z g...a bata nie ukęcisz i tutaj ma zastosowanie.

Rasowy preamp niczego nie może upiększyć, jego rolą jet to, aby niczego nie zgubić, więc to

co na wejściu, musi pojawić się na wyjściu - żadnej magii, żadnych cudów.

W dobrych systemach tak właśnie powinno być.

Ale ponawiam wciąż pytanie. W świetle powyższego po co w zasadzie ten AVM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby OPPO zapewniało pełną, płynną regulację wszystkiego, wraz z poziomem wzmocnienia i kompletem wyjść XLR, to wówczas podłączenie końcówek lub nawet głośników aktywnych nie byłoby problemem.

Tak nie jest, więc dlatego jest klocek w łańcuchu niezbędny.

Jakie końcówki chciałbyś dopasować i wysterować przy pomocy OPPO - konkretnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Gdyby OPPO zapewniało pełną, płynną regulację wszystkiego, wraz z poziomem wzmocnienia i kompletem wyjść XLR, to wówczas podłączenie końcówek lub nawet głośników aktywnych nie byłoby problemem.

Tak nie jest, więc dlatego jest klocek w łańcuchu niezbędny.

Jakie końcówki chciałbyś dopasować i wysterować przy pomocy OPPO - konkretnie.

Ale nie odbieraj moich dociekań jako ataku.

A kolega darekdz przecież i tak korzysta z wyjść analogowych.

Ja mam np. końcówkę Pioneer Elite M-91. Tam mam regulację poziomu wejścia.

Obecnych podobnych konstrukcji nie znam, ale pewnie są.

W najgorszym przypadku pre pasywne też by dały radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee - nie odbieram tak, miło sobie dyskutujemy. :)

 

Walory regulacyjne + problem dopasowania elektrycznego to główne argumenty za

zastosowaniem preampa. Ktoś, kto potrzebuje multiCH na XLR nie ma wyboru.

Może ktoś z działu DIY wypowie się bardzie konkretnie w kwesti preampa pasywnego 7.1 ,

w sumie to bardzo by ułatwiło wielu życie.

 

A poza tym, to OPPO ma regulację poziomu wyjść - poczytaj manuala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Eeeee - nie odbieram tak, miło sobie dyskutujemy. :)

 

Walory regulacyjne + problem dopasowania elektrycznego to główne argumenty za

zastosowaniem preampa. Ktoś, kto potrzebuje multiCH na XLR nie ma wyboru.

Może ktoś z działu DIY wypowie się bardzie konkretnie w kwesti preampa pasywnego 7.1 ,

w sumie to bardzo by ułatwiło wielu życie.

 

A poza tym, to OPPO ma regulację poziomu wyjść - poczytaj manuala.

No to jeszcze lepiej.

Co do XLR to czy taki multiCH z procesora na XLR nie jest jednak troche cyganiony skoro wczesniej w torze był multiCH RCA?

Bardzo byłbym ciekawy podłaczenia tego zestawu u darkadz z pominięciem AVM. Prosto na końcówki mocy.

A preamp wystarczył by 5.1.

U darkadz jest 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walory regulacyjne + problem dopasowania elektrycznego to główne argumenty za

zastosowaniem preampa. Ktoś, kto potrzebuje multiCH na XLR nie ma wyboru.

 

no wiec to jeden z powodow w moim przypadku + naprawde dobre zastosowanie w stereo

 

Co do XLR to czy taki multiCH z procesora na XLR nie jest jednak troche cyganiony skoro wczesniej w torze był multiCH RCA?

Bardzo byłbym ciekawy podłaczenia tego zestawu u darkadz z pominięciem AVM. Prosto na końcówki mocy.

 

Roznica w polaczeniu jest slyszalna dla tego tez miedzy innymi sprzedalem UMC-1 i przesiadlem sie na XLRy w Anthemie...

takowego eksperymentu nie zrobie, sorry gdyz nie posiadam takich kabli - dlugosci - a przestawiac tych kolosow juz nie mam zamiaru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nt. STEREO z OPPO można by się pokusić o taki teścik z XLR-ami.

 

Podłączenie przez Anthem i połączenie bezpośrednie. Hmmmm ???

Odpadają jakiekolwiek regulacje, chyba, że są niezbędne w tym wypadku. (barwa,balans)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nt. STEREO z OPPO można by się pokusić o taki teścik z XLR-ami.

 

Podłączenie przez Anthem i połączenie bezpośrednie. Hmmmm ???

Odpadają jakiekolwiek regulacje, chyba, że są niezbędne w tym wypadku. (barwa,balans)

 

OPPO w stereo i tak przetestuje po XLR jak tylko dotra kable

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nt. STEREO z OPPO można by się pokusić o taki teścik z XLR-ami.

 

Podłączenie przez Anthem i połączenie bezpośrednie. Hmmmm ???

Odpadają jakiekolwiek regulacje, chyba, że są niezbędne w tym wypadku. (barwa,balans)

A tam barwa balans:)

Ja nie mam wybitnego stereo ale z tych regulacji to się już wyleczyłem. Dobre ustawienie kolumn i ma grac tak jak jest zapisane na płycie.

W pomieszczeniu jak u darkadz to myslę że żadne korekcje nie będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam barwa balans:)

Ja nie mam wybitnego stereo ale z tych regulacji to się już wyleczyłem. Dobre ustawienie kolumn i ma grac tak jak jest zapisane na płycie.

W pomieszczeniu jak u darkadz to myslę że żadne korekcje nie będą potrzebne.

 

nie stosuje korekcji, wszystko jest na zero poza wyrownaniem poziomu na poszczegolnych kanalach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

nie stosuje korekcji, wszystko jest na zero poza wyrownaniem poziomu na poszczegolnych kanalach

No właśnie.

Coraz bardziej mnie więc intryguje, czy nie można by obejść się bez tego procesora. Bardzo mało z niego korzystasz. Tak się mi przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Coraz bardziej mnie więc intryguje, czy nie można by obejść się bez tego procesora. Bardzo mało z niego korzystasz. Tak się mi przynajmniej wydaje.

 

robi tez za pre stereo np dla gramofonu, nie jest to bez znaczenia... oraz za caly procek w przypadku playera HD Ariva 310

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie znam się na konstrukcjach DIY, ale może i jest jakiś prosty sposób, aby

zbudować pasywny przedwzmacniacz (prądowy / napięciowy ? ) o prostej budowie i idealnym

dopasowaniu do wyjść OPPO i wejść końcówek mocy, ale dopóki nie dopytasz fachowców, to

jak błądzenie we mgle. Poza przełącznikiem STEREO XLR / KINO RCA i gałą wzmocnienia nie

musiałby mieć niczego więcej. Do OPPO jako jednego źródła mógłby być teoretycznie rewelacyjny,

ale jak napisałem, nie znam się na tym kompletnie i być może pomysł zaostałby w sekundę

wyśmiany przez fachowca, bo przecież "zwykłe" preampy STEREO potrafią kosztować krocie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kompletnie nie znam się na konstrukcjach DIY, ale może i jest jakiś prosty sposób, aby

zbudować pasywny przedwzmacniacz (prądowy / napięciowy ? ) o prostej budowie i idealnym

dopasowaniu do wyjść OPPO i wejść końcówek mocy, ale dopóki nie dopytasz fachowców, to

jak błądzenie we mgle. Poza przełącznikiem STEREO XLR / KINO RCA i gałą wzmocnienia nie

musiałby mieć niczego więcej. Do OPPO jako jednego źródła mógłby być teoretycznie rewelacyjny,

ale jak napisałem, nie znam się na tym kompletnie i być może pomysł zaostałby w sekundę

wyśmiany przez fachowca, bo przecież "zwykłe" preampy STEREO potrafią kosztować krocie. :)

Nawet przełacznika by mieć może nie musiał. Wystraczy kupić końcówki z wejściami XLR dla wszystkich kanałów i sprawa załatwiona.

No ale to już wiadomo w zależności jakie by kolumny napędzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.