Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

No i wlasnie tu sie pojawia kwestia komu to potem sprzedac....

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Allegro widziałem taki zabytkowy procesor kina domowego Krella, cena niemała, chyba z rok czasu tam leżał, a później już nie zaglądałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja non toper sie zastanawiam czy jest sens kupywac procesor av. W razie upgradu komu to sprzedac ? Jak dlugo czlowiek vedzie z tym bujac i ile na tym straci.

 

Czy poprostu robic tak jak teraz. Uzywac amplitunera z pre outami jako procesor. W razie w sprzedaz nie robi takiego problemu.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku procesora a/v zakup powinien być świadomy i raczej taki sprzęt kupuje się już na dłużej. Jeśli chodzi o Onkyo czy Marantza, to rzeczywiście bardziej opłaca się kupować amplitunery, niż przedwzmacniacze kania, bo z tego co ludzie porównują wynika, że jedyne co te urządzenia różni to to, że procesory w miejsce końcówek mocy mają wstawione wyjścia XLR dla ozdoby bo i tak nie są w pełni zbalansowanymi urządzeniami. Dla porównania taki Anthem to już zupełnie inna bajka, swoje kosztuje ale tutaj wiadomo za co się płaci, a w takim PR-RZ5100 15k płaci się właśnie za ozdobne XLRy, a poza tym zagra tak samo jak TX-RZ1100 za 6k.

 

W budżetowej półce z tego co ludzie piszą Yamaha ma ceny najbardziej adekwatne do jakości i między CX-A5100 a RX-A3070 jest kilka stówek różnicy, natomiast w przypadku PR-RZ5100 płacimy dodatkowe 9k za powietrze w środku...

 

Ps. Gdy interesowało mnie jedynie 5.1 to brałbym używkę z wyższej półki, bo pojawiają się dobre okazje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku procesora a/v zakup powinien być świadomy i raczej taki sprzęt kupuje się już na dłużej. Jeśli chodzi o Onkyo czy Marantza, to rzeczywiście bardziej opłaca się kupować amplitunery, niż przedwzmacniacze kania, bo z tego co ludzie porównują wynika, że jedyne co te urządzenia różni to to, że procesory w miejsce końcówek mocy mają wstawione wyjścia XLR dla ozdoby bo i tak nie są w pełni zbalansowanymi urządzeniami. Dla porównania taki Anthem to już zupełnie inna bajka, swoje kosztuje ale tutaj wiadomo za co się płaci, a w takim PR-RZ5100 15k płaci się właśnie za ozdobne XLRy, a poza tym zagra tak samo jak TX-RZ1100 za 6k.

 

W budżetowej półce z tego co ludzie piszą Yamaha ma ceny najbardziej adekwatne do jakości i między CX-A5100 a RX-A3070 jest kilka stówek różnicy, natomiast w przypadku PR-RZ5100 płacimy dodatkowe 9k za powietrze w środku...

 

Ps. Gdy interesowało mnie jedynie 5.1 to brałbym używkę z wyższej półki, bo pojawiają się dobre okazje ;)

 

A próbowałeś kiedyś Drunk podpiąć końcówki mocy bezpośrednio pod Oppo omijając ten procesor? Mi wyszło kiedyś, że na używany procesor ze 2000 EUR trzeba położyć i dałem sobie spokój. Problem odsprzedaży później dodatkowo mnie przekonał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że będę testował PS AC-5 na końcówce stereo i za jednym grzebaniem mam zamiar odłączyć TX-RZ1100 i wystawić na handel, a za pre-pro będzie robić Oppo 203 do czasu zakupu procesora, więc siłą rzeczy przetestuję ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kiedyś Drunk podpiąć końcówki mocy bezpośrednio pod Oppo omijając ten procesor?

mam zamiar odłączyć TX-RZ1100 i wystawić na handel, a za pre-pro będzie robić Oppo 203 do czasu zakupu procesora, więc siłą rzeczy przetestuję ;)

Testowałem 203-kę w tej roli w porównaniu z RZ900 i zostałem przy RZ900 jako przedwzmacniaczu. Oppo 203 okazało się bardziej przejrzyste, miało lepszą separację dźwięków, lepszą dynamikę, ale wyłożyło się na nieprzyjemnej górze, i w ogóle coś nieprzyjemnego było w dźwięku, co przeszkadzało przy dłuższych seansach filmowych, a przy muzyce od razu. Dodatkowo - jeśli nie masz możliwości sterowania czułością wejścia na końcówce mocy, Oppo sobie nie poradzi z cichym graniem, skala od 0 do 100 i 80-100 gra zupełnie w porządku, zbliżając się do 70 (wartości podaję z pamięci) już słychać, że coś niedobrego w dźwięku się dzieje, a poniżej 60 to po prostu nieprzyjemne zniekształcenia. Najniższych poziomów w ogóle nie da się uzyskać, bo gra jak z jakimiś przesłuchami i nie dość że jest potwornie brzydko, to cicho się po prostu nie da. O ile dobrze pamiętam, w RZ1100 jest lepszy przetwornik dla kanałów frontowych niż w RZ900, więc różnica względem Oppo 203 powinna być wręcz jeszcze większa niż u mnie, w zależności jednak od reszty toru oczywiście. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że sterując głośnością z OPPO 95 nie zauważyłem żadnych problemów-słucham między 60-80.

Jeszcze jedno pytanie do kolegów co mają procesory:

Co tracimy podłączając takie OPPO bezpośrednio? W OPPO odległość/wielkość/ilość kolumn, itd. można ustawiać.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to brak pomiaru mikrofonem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo 95 to nie jest wyższy (choć starszy) model? Nie testowałem pod tym kątem 105-ki ani 205-ki. Sam filmy też z reguły odtwarzam głośno, ale jednak nie zawsze, czasem lubię wieczorem włączyć coś ciszej - 203-ka podłączona do końcówki mocy nieposiadającej regulacji po prostu się nie nadaje w moim przypadku. Ja miałem regulacje w swoich końcówkach, ale to też by się nie sprawdziło, bo każdą bym musiał osobno przyciszać i to w odpowiednim stopniu, gdybym chciał zagrać coś ciszej. Same ustawienia odległości kolumn i wyrównania ich głośności w 203-ce rzeczywiście również sprawnie przebiegały.

 

Słuchałem 105-ki i jeśli te wyższe modele by się sprawdziły, to rzeczywiście nie sposób znaleźć amplituner, który dałby lepszy rezultat jako przedwzmacniacz. Ale 105 a 203 to niebo a ziemia w kwestii dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem już swojego oppo 203 w podłączeniu bezpośrednim do M-5000R i u mnie grało w stereo z płyt cd pełnym ciepłym dźwiękiem (jak dla mnie za ciepłym, trochę wręcz przymulonym ale na pewno nie nieprzyjemnym dla ucha). W moim przypadku głośny odsłuch w skali oppo od 0~100 odbywał się na 40 i żadnych zniekształceń nie odnotowałem. Brak auto-kalibracji trochę upośledza to urządzenie w roli wielokanałowego pre ale potestujemy i dopiero ocenimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja podlaczalem swojego oppo 205 do M5000r i nie czulem tych znieksztalcen.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że nie testowałem podłączeń 105 ani 205 bezpośrednio do końcówki. Natomiast 105 gra o niebo lepiej od 203, więc nie zdziwiłoby mnie, gdyby i ten aspekt wyższe modele miały bardziej dopracowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie i tak chcę się wstrzymać, aż wyjdzie nowy model

nowe modele procesorów dobrych firm nie wychodzą co roku ;)

dlatego warto szukać wśród używek, nie traci się zbyt wiele przy ewentualnej odsprzedaży,

- kwestia tego czego oczekujemy i jak gruby portfel mamy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko powiedzmy że ja poszedłem w ilość, a nie jakość (i proszę mi tu nie moralizować, że porządne 5.1 jest lepsze niż XX.1 bo dobrze o tym wiem i wybór był świadomy) i interesuje mnie pre pro pod instalację 7.1.4 z obsługą atmosa i dts:x, więc te wszystkie jakościowe "dziadki" z drugiej ręki odpadają, bo jak już wyżej pisałem, przy instalacji 5.1 nie miał bym czego rozważać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie troche tez martwi ze jak zmienie pre ampa to mi Auro 3d pojdzie sie walic hehe a potem znowu kupic marasia czy cos innego i dokladac do Auro lub ryc sufit?? raczej nie hehe takze poki co poczekam na cos naprawde konkretnego zeby bylo warte zabawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z modelami SSP-800/CT-SSP i/lub Sigma SSP firmy Classe? W szczególności, jak się sprawdzają w stereo (do jakiego sprzętu dedykowanego do stereo można by je przyrównać pod względem jakości), z wykorzystaniem własnych DACów, oraz tylko jako preamp (włączony digital bypass).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Classe to byś musiał użytkownika BoDeX spytać bo wiem, że grał na tym :-)

A może tak odświeżymy temat procesorów kina domowego. Co tam się Wam przewinęło przez rączki w ciągu ostatnich latach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kupilem onkyo duży procesor w komisie, nie dekodował warstwy dolby i wogole pcm, musialem odesłac, kupilem primare, nie moglem tez dojsc z nim do ładu,. Cieżko z tymi procesorami jest, teraz już szukam nowego w dobrej cenie, rozsadnej, potrzebuje tylko 5.1 zeby mi zdekodował. Te okazje na allegro i sprzet komisowy wieloletni to jednak jest duże ryzyko, stracilem czasu i nerwów, takiego nowego onkyo za 7500 pln nie za bardzo mi sie kalkuluje do systemu rodzicow kupowac.

mam jeszcze pytanie, czy jak sie kupuje np. Marantza AV 7703, to w ustawieniach normalnie da sie zrobic 5.1, da sie na sztywno to poustawiac bez tych idiotycznych neo, sreo, 11.2 kanałów? Czy wwogole sa jeszcze preampy gdzie uzytkownik decyduje jak chce grac, ze nie na 30 kolumnach i 10 subwooferach czy cos przespalem i trzeba bylo 10 lat temu kupic dwa preampy 5.1 i teraz wyjac drugi z pudelka jak sie pierwszy zepsul?

Chodzi mi o te glosniki boczne, w podlodze w suficie, w d..pie, czy da sie to normalnie powylaczac w ustawieniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Tak tylko 5.1, ta firma emotiva juz nie istnieje? bo widze, ze na stany maja jakis za 700 dularow preamp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem, tylko, ze niedostepny. przepatrzylem i zostaje ten nu-force za 4700pln chyba tylko. Nic, zastanowie sie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci doradzę trochę inaczej, chociaż w tym wątku już o tym było... Kup dobry odtwarzacz blu-ray z kompletem wyjść analogowych 7.1 i z wejściami HDMI. Na przykład Oppo 105. Możesz z tego bezpośrednio wyjść na końcówkę, bo jest regulacja mocy sygnału. Masz tam praktycznie to samo co w procesorze, dekoduje wszystko do DTS-HD MA i TrueHD włącznie. Brakuje jedynie kalibracji za pomocą mikrofonu, ale to da się przeboleć. Ja używam takiego połączenia i jest naprawdę ok.
A i zapomniałem, w razie czego sprzedać odtwarzacz BR jest o wiele łatwiej niż procesor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XMC-1 już chyba nie produkują.

A tak z innej beczki, zna ktoś może procesor Atmos/DTSX z wyjściami AES/EBU? Chciałbym zastosować jakiś fajny DAC na głośniki frontowe, zamiast standardowych przetworników. 

Na razie korci mnie by przerobić jakiegoś Marantz'a, bo jest to możliwe i wykonalne - wyprowadzić sygnał sprzed kości dac i skonwertować go do spdif. Zamówiłem w Chinach nawet odpowiednią płytkę konwertera :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wzialbym blureja, ale musze podlaczyc jeszcze transport plikow, telewizje satelitaRna itp. Chyba zdecyduje sie na onkyo za 7000 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to tutaj wspominał , założyciela wątku nie ma z nami już dwa lata . Był to mój mentor i przyjaciel , osoba z olbrzymią wiedzą i rozsądnym , wyważonym podejściem do zagadnień audio wideo. Nie spotkałem już na tym forum osoby z którą tak dobrze mi się rozmawiało .Piszecie we wcześniejszych postach o sensowności inwestycji w procesor. Ja mam już ładnych parę lat zestaw Onkyo 5507/5500 i nie mam potrzeby go zmieniać . Daje się na tym fajnie słuchać stereo a kinie dźwięk z koncertów czy filmów dla  mnie jest referencją .Ktoś wspomniał o odsprzedaży , w video gdzie co roku /dwa przybywa nam kolejnych K jest to trudne , ale w przypadku stereo i zakupu nowych urządzeń nie jest dużo lepiej . Jak ktoś grzebie po używkach , okazjach może czasami pozbyć się urządzeń bez straty ale to działa podobnie jak przy samochodach , wyjeżdżasz z salonu gablotą za 300 tys i zastanów sie ile za nią weźmiesz po roku , dwóch trzech ? Gonić za nowinkami najłatwiej jest przy aplitunerach po 1000 zł , po roku dwóch można je komuś oddać za darmo ..Postęp technologiczny jest duży , 4 K , 8 K tylko co na tym oglądać ?Dla mnie od 10 lat i tak referencją pozostaje dobrze nagrany Blu ray a sprzęt będe wymieniał jak całkowicie już padnie .

Kiedyś zamieszczałem swój pokoik , wiele osób widziało , nie robiłem nowych fajnych zdjęć ale ostatnio ktoś prosił żeby dac ponownie . Może komuś się spodoba 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Stairway To Heaven napisał:

Nie wiem czy ktoś to tutaj wspominał , założyciela wątku nie ma z nami już dwa lata . Był to mój mentor i przyjaciel , osoba z olbrzymią wiedzą i rozsądnym , wyważonym podejściem do zagadnień audio wideo. Nie spotkałem już na tym forum osoby z którą tak dobrze mi się rozmawiało .Piszecie we wcześniejszych postach o sensowności inwestycji w procesor. Ja mam już ładnych parę lat zestaw Onkyo 5507/5500 i nie mam potrzeby go zmieniać . Daje się na tym fajnie słuchać stereo a kinie dźwięk z koncertów czy filmów dla  mnie jest referencją .Ktoś wspomniał o odsprzedaży , w video gdzie co roku /dwa przybywa nam kolejnych K jest to trudne , ale w przypadku stereo i zakupu nowych urządzeń nie jest dużo lepiej . Jak ktoś grzebie po używkach , okazjach może czasami pozbyć się urządzeń bez straty ale to działa podobnie jak przy samochodach , wyjeżdżasz z salonu gablotą za 300 tys i zastanów sie ile za nią weźmiesz po roku , dwóch trzech ? Gonić za nowinkami najłatwiej jest przy aplitunerach po 1000 zł , po roku dwóch można je komuś oddać za darmo ..Postęp technologiczny jest duży , 4 K , 8 K tylko co na tym oglądać ?Dla mnie od 10 lat i tak referencją pozostaje dobrze nagrany Blu ray a sprzęt będe wymieniał jak całkowicie już padnie .

Kiedyś zamieszczałem swój pokoik , wiele osób widziało , nie robiłem nowych fajnych zdjęć ale ostatnio ktoś prosił żeby dac ponownie . Może komuś się spodoba 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powiedzmy ze czesciowo (moze w 30%) bym sie z toba zgodzil. Przez ostatnie 3 lata nic sie nie zmienilo w audio. Jezeli masz DTS:X i Atmosa to wszystko ok i narazie nie zapowiada sie aby cos nowszego wyszlo. 

 

Twoj procesor to staroc. 

O ile masz dedykowana salke i projektor FullHD to wszystko ok. Ale wiekszosc z nas ma Projektor i TV. Ze swieca szukac ludzi co nie maja TV w 4K i praktycznie  nawet nie ma jak podlaczyc TV z twoim amplitunerem. 

Dodatkowo nie masz obslugi atmosa i dts:x a tracisz bardzo bardzo duzo, w szczegolnosci ze masz dedykowana salke. 

 

A teraz druga strona medalu. 

 Wypozycz prosze onkyo rz830 zastosuj go jako procesor i podlacz do koncowek ktore posiadasz. Zrob porownanie. Nie zdziwilibym sie jezeli onkyo rz830 zagra lepiej w kinie. 

 

Swego czasu interesowalem sie procesorem Marantza i amplitunerem Marantza sr7010. Szukalem po avsforum i naprawde nigdzie nie ma opinii ze procesor jest lepszy. Jedynie komentarze ze procesor ma wyjscia zbalansowane ale czy ktokolwiek czuje roznice?....  brak opinii. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stairway To Heaven nawet nie wiedziałem, że Bodek ...  Choć darłem z nim koty w dziale kina domowego tak jak i ty szanowałem za wiedzę. Ciekawi mnie czy zrealizował do końca koncepcję swojego kina.

3 godziny temu, Lolo2 napisał:

 

Powiedzmy ze czesciowo (moze w 30%) bym sie z toba zgodzil. Przez ostatnie 3 lata nic sie nie zmienilo w audio. Jezeli masz DTS:X i Atmosa to wszystko ok i narazie nie zapowiada sie aby cos nowszego wyszlo. 

 

Twoj procesor to staroc. 

O ile masz dedykowana salke i projektor FullHD to wszystko ok. Ale wiekszosc z nas ma Projektor i TV. Ze swieca szukac ludzi co nie maja TV w 4K i praktycznie  nawet nie ma jak podlaczyc TV z twoim amplitunerem. 

Dodatkowo nie masz obslugi atmosa i dts:x a tracisz bardzo bardzo duzo, w szczegolnosci ze masz dedykowana salke. 

 

A teraz druga strona medalu. 

 Wypozycz prosze onkyo rz830 zastosuj go jako procesor i podlacz do koncowek ktore posiadasz. Zrob porownanie. Nie zdziwilibym sie jezeli onkyo rz830 zagra lepiej w kinie. 

 

Swego czasu interesowalem sie procesorem Marantza i amplitunerem Marantza sr7010. Szukalem po avsforum i naprawde nigdzie nie ma opinii ze procesor jest lepszy. Jedynie komentarze ze procesor ma wyjscia zbalansowane ale czy ktokolwiek czuje roznice?....  brak opinii. 

 

 

Akurat porównanie procesora i amplitunera Marantz to chybiony pomysł. Tego typu producenci nigdy nie dadzą ci tego czego powinieneś szukać w rozwiązaniach dzielonych.

Warto z ciekawości choć raz podpiąć procesor wysokiej klasy aby przekonać się ile można wycisnąć bez najnowszych dekoderów. Ostatnio odłączyłem anthema avm60 na rzecz starego Krella Showcase. Mimo braku dekoderów jakoś bardziej mi się podoba ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.