Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał do czynienia z Anthem D2v (pre) & A5 (power)? W najbliższym czasie będe wymieniał swój sprzęt, odsłuch oczywiście zrobię ale dopiero w gotowym nowym pokoju, jednak chętnie poznam opnie osób, które miały wcześniej możliwość odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navy1

Napisz do kolegi wyżej albo poszukaj jego wpisów na forum bo ostatnio gościł u siebie tego procka. Co do końcówek Anthema z wysokich półek jest dużo bardzo pozytywnych informacji na zachodnich forach. U nas to raczej mało popularny sprzęt ze względu na cenę. Seria Statement to już właściwie High End w kinie i stereo.

 

BoDeX

Teoretycznie tak jest a w praktyce opłaca się podpiąć takie OPPO pod wysokiej klasy procek analogowo z dwóch powodów. Po pierwsze starsze procki Hi-End bez dekoderów na wyprzedażach są dużo tańsze od ceny wyjściowej. Po drugie zestawienie ich z wysokiej klasy Odtwarzaczem bluray pozwala uzyskać dźwięk o jakim możemy tylko pomarzyć przy podłączeniu cyfrowym taniego odtwarzacza z prockami o których piszesz w swoim pierwszym poście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z Anthem D2v (pre) & A5 (power)? W najbliższym czasie będe wymieniał swój sprzęt, odsłuch oczywiście zrobię ale dopiero w gotowym nowym pokoju, jednak chętnie poznam opnie osób, które miały wcześniej możliwość odsłuchu.

 

sluchalem D2, od D2v rozni sie tylko dekoderami HD, za chwile bedzie nastepca z dolozonym 3D

mogac zakupic D2 wybralem jednak zwykla 50tke, roznica w cenie bardzo duza a juz w samym dzwieku nie warta moim zdaniem doplaty, lepszy DAC oraz upsampling jednak jak mowie bez szalenstwa

aby bylo jasne, nie bylo dla mnie problematyczne zakupienie nowego 50v lub D2v jednak placenie 25/35 tys zamiast 8/15 tys tylko za dekodery uznalem za zbytek i wymienilem BD na OPPO 95E

 

Jesli chodzi o koncowke to HiEndem jest Statement z serii P

 

BoDeX

Teoretycznie tak jest a w praktyce opłaca się podpiąć takie OPPO pod wysokiej klasy procek analogowo z dwóch powodów. Po pierwsze starsze procki Hi-End bez dekoderów na wyprzedażach są dużo tańsze od ceny wyjściowej. Po drugie zestawienie ich z wysokiej klasy Odtwarzaczem bluray pozwala uzyskać dźwięk o jakim możemy tylko pomarzyć przy podłączeniu cyfrowym taniego odtwarzacza z prockami o których piszesz w swoim pierwszym poście.

 

no i poza sekcja audio w BD przy kinie, jesli sie nie myle wazna jest i wizja, chyba trudno jest mowic o jakosci obrazu przy najtanszym playerze BD

kolejny powod ku inwestycji w dobry player i nie koniecznie procesor z HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno jest mowic o jakosci obrazu przy najtanszym playerze BD

kolejny powod ku inwestycji w dobry player i nie koniecznie procesor z HD

 

No widzisz, jednak podlegasz marketingowym bełkotom.

Tutaj także ta reguła nie działa. Syntetyczne testy wskazują jednoznacznie zwycięzce w kategorii

bezwględnej cena/jakość VIDEO. The winner is ... PANAS 110 za 460 pln. (Allegro)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za info. Wezmę na odsłuch Anthem D2v / 50v z jakąś odpowiednią końcówką mocy i prawdopodobnie Arcama 888 & 777, spróbuję też mimo wszystko Yamahe Z11 i dzielonego Rotela. Od kilku lat mam właśnie mam Rotela (pre 1068 i power 1075) - jest nieźle ale szukam czegoś znacznie lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jednak podlegasz marketingowym bełkotom.

 

w prezentowanym zestawieniu sa tylko masowki wiec trudno to odnosic do lepszych odtwarzaczy

na oppo nikt nie robi u nas naklado na marketing, do niedawna nawet nie bylo dystrybucji w PL

ten sprzet kupuja ludzie ktorzy chca go kupic i wiedza gdzie szukac, cala reszta stoi po marketach a producenci dobrze oplacaja testy i rankingi

Panasa mam plazme i nic wiecej nie uznaje z tej firmy calej reszcie koncernow swiatowych tez dziekuje

 

Panowie, dziękuję za info. Wezmę na odsłuch Anthem D2v / 50v z jakąś odpowiednią końcówką mocy i prawdopodobnie Arcama 888 & 777, spróbuję też mimo wszystko Yamahe Z11 i dzielonego Rotela. Od kilku lat mam właśnie mam Rotela (pre 1068 i power 1075) - jest nieźle ale szukam czegoś znacznie lepszego.

 

Rotel to chyba raczej nie ta polka ale poprobowac mozna

Anthemy maja rewelacyjne wyniki w testach, po wlasnych testach okazalo sie, ze testy publikowane nie byly sponsorowane, wszystko sie zgadzalo:)

Na cale szczescie poza testami jest tez masa swietnych opinii uzytkownikow na kanadyjskich i amerykanskich forach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za info. Wezmę na odsłuch Anthem D2v / 50v z jakąś odpowiednią końcówką mocy i prawdopodobnie Arcama 888 & 777, spróbuję też mimo wszystko Yamahe Z11 i dzielonego Rotela. Od kilku lat mam właśnie mam Rotela (pre 1068 i power 1075) - jest nieźle ale szukam czegoś znacznie lepszego.

Rotel to bardzo dobre rozwiązanie cena/jakość ale jeśli użytkowałeś wyżej wymienione klocki i chcesz iść dalej to odpuść sobie tą Yamahę i Rotela także. Nowszy model nie wniesie już wiele w twoim przypadku. Zestawienie Arcama, które wymieniłeś to też potęga. W audio 3/2010 masz test. Byli tam zachwyceni jakością dźwięku i napisali, że w ślepym teście nie można stwierdzić, że to system kinowy a nie stereo w najwyższym wydaniu. P.S. Max pobór mocy to w Arcamie 3.5KW !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie Arcama, które wymieniłeś to też potęga. W audio 3/2010 masz test. Byli tam zachwyceni jakością dźwięku i napisali, że w ślepym teście nie można stwierdzić, że to system kinowy a nie stereo w najwyższym wydaniu.

 

Dokladnie takie same odczucia mialem gdy testowalem procesory Anthema. Zreszta w swoim watku pisalem juz po pierwszych odsluchach w domu, ze nie chce juz nic innego. Tu nalezy przyznac, ze testy tej marki to jedne z nielicznych mowiacych prawde a nie siejacych reklame. Dystrybutor w PL, z tego co widze nie rozwija marketingu marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prezentowanym zestawieniu sa tylko masowki wiec trudno to odnosic do lepszych odtwarzaczy

 

PROSZĘ, POKAŻ MI TE "LEPSZE ODTWARZACZE" ...

 

Lexicon klonuje OPPO, Cambridge Audio to także OPPO, w Denonach siedziały Panasy.

Czy Ty naprawdę wierzysz, że egzotyczna manufaktura potrafi opracować i wyprodukować

BD player który kładzie konkurencje na łopatki, jeśli tak, to gratuluję wyobraźni.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oskarżenie o opłacane rankingi najłatwiej wyprodukować, ciężko się przed nimi obronić,

choć i tutaj jesteś niekonsekwentny, kilka wierszy poniżej sam się na nich opierasz ...

 

Laboratorium VIDEO nie poddaje się sile marketingowej marki i wykonuje rzetelne pomiary,

po których stawia urządzenia za 20 000 pln. na półce niższej niż urządzenia za kilka stówek.

Dziwne, co ? Niby to nielogiczne, a jednak mają odwagę ... co Ty na to ?

 

Zobacz na ocenę toru VIDEO, ocena maksymalna to 272 punkty, które oznaczają ilośc zaliczonych,

syntetycznych testów w systemie zero/jedynkowym - zaliczony lub nie. Nie ma w tym czynnika

ludzkiego w postaci redaktorów siedzących przed monitorem i wypisujących pierdy o jakości obrazu.

 

Flagowego DENONA w tym temacie rozwalają playerki za drobne - tak wygląda naga prawda, ale

z miłości do egzotyki z odrobiną snobizmu, wolisz tego nie zauważać i wypisujesz jakieś herezje. :)

 

Jaki to masz "Lepszy player" u siebie ? Myślę, że to zapewne jakiś "budżetowy" LG lub podobny.

Nic mi do tego, to Twój wybór, ale fajnie gdybyś pisząc o playerach nie odrywał się zbytnio od ziemi.

 

Zdrowego rozsądku życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak się rozpisaliście o hi-end'owych konstrukcjach, że teraz każdy kto ma sprzęt z niższej półki nie będzie chciał wziąć udziału w dyskusji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wyraznie pisze, ze o dziwo testy Anthema nie klamia - polecam czytanie ze zrozumieniem, przy jego braku latwo otrzec sie o herezje w odbiorze zarzucajac ja przekazowi... czytajac ze zrozumieniem doszukasz sie konsekwencji, logiki i zdrowego rozsadku - polecam to samo do oceny moich wypowiedzi...

 

Nie neguje, ze za 500 zl mozna spokojnie ogarnac tor wizyjny. To dosc prosta sprawa jakby nie bylo, jednak trudniej juz jest ogarnac doskonala wizje z takim samym analogiem wielokanalowy, tu nie poszalejesz w masowej produkcji i to za rozsadne pieniadze.

Co z tego rankingu, ktory przedstawiasz gdy opiera sie na ocenie wizji. To podobne argumenty jak Twe wczesniejsze zestawianie OPPO 95 z HiEndowym CD. To dopiero absurd rozwiniety w herezje i co ciekawe w oparciu nie o doswiadczenia a o to co pisza na forach. Zwroc tylko uwage, ze tendencja na forach jest uparte parcie w strone kina i stereo w jednym. Od samego poczatku jestem tego wrogiem i sam mam/mialem to podzielone. Jednak chyba jestes tu zbyt krotko lub nie czytasz dokladnie skoro o tym nie wiesz.

 

Moj pierwszy BD to byl Sony za 900 PLN, chyba jakas 350 czy cos takiego, pozniej byl topowy Denon chyba 3800 za 7 tys, szybko go zamienilem na OPPO 83 za 2,1 tys a tego zmienilem tylko i wylacznie z powodu poszukiwania lepszego analogu wielokanalowego gdyz zakupilem procesor bez audio HD.

 

Jesli nie potrafisz sledzic watkow z uwaga to przypomne jaki sprzet posiadam:

- BD OPPO 95 - dla polaczenia topowej wizji z wielokanalowym analogiem - 5,7 tys

- Procesor Anthem AVM-50 - bez audio HD - stosunek ceny do swietnej jakosci przedwzmacniacza - 8 tys nowy z pelna gwarancja - przecena z 25 tys

- Koncowka 2-ch - Emotiva XPA-2 - rewelacyjny pocisk za grosze - 2,8 tys

- Koncowka 3-ch - Emotiva XPA-3 - jak wyzej - 2,4 tys

- Projektor JVC DLA-RS10 - przesiadka z topowego Mitsu HC7000 z uwagi na problemy z geometria tego modelu, opisywalem to szeroko na tym forum - 15tys

- Sub Velodyne DD-15 - tylko ten mial sens aby wyprodukowac taki bas jaki mnie zadowolil - duzy watek na forum z moich rocznych poszukiwan i testow w domu. w drodze ewolucji moj budzet na suba rozwinal sie z 6 tys PLN na 6 tys USD

 

Widzisz tu gdzies snobizm? wszystko ma racje bytu i na maksa wywazony stosunek jakosci do ceny. Do zakupu poszczegolny klockow doszedlem sam na bazie prob i testow. Wiem o czym pisze a skoro Ty nie czytasz uwaznie to juz Twoj problem.

 

Wiesz za to w co zainwestowalem? w pomieszczeni - tez jest dlugi watek na ten temat - 75 tys. Zero snobizmu, wszystko ma swoj cel i uzasadnienie ale czy zadales sobie odrobine trudu aby wyjsc poza teorie a zwlasza tabelki w sponsorowanych pismach?

 

Rozsadku zycze w czytaniu:)

 

Kurcze, tak się rozpisaliście o hi-end'owych konstrukcjach, że teraz każdy kto ma sprzęt z niższej półki nie będzie chciał wziąć udziału w dyskusji :)

 

Nie do konca tak. Staram sie przekazac, ze ten HiEnd mozna uzyskac w cenie procesora z HD audio. Jak widac z mej powyzszej wypowiedzi.

Natomiast Kolega BoDeX uparcie forsuje teorie HD w procesorze z marketu i podobnego taniego BD.

Przepraszam jesli kogos razi moje okreslenie ale ja zwyczajnie jestem uprzedzony do wielkich marek, za wielkie pieniadze, nie wartych nawet ich 30%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - fakt, ze OPPO jest klonowane i sprzedawane naiwnym klientom za kilka razy takie kwoty swiadczy tylko i wylacznie o tym, ze mam racje w swych uprzedzeniach...

to samo jest z Emotiva... te same klocki mozna kupic w markowej obudowie za 3-4 razy takie kwoty... marketing i tabelki w pismach dzialaja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie przekazac, ze ten HiEnd mozna uzyskac w cenie procesora z HD audio.

Natomiast Kolega BoDeX uparcie forsuje teorie HD w procesorze z marketu i podobnego taniego BD.

Przepraszam jesli kogos razi moje okreslenie ale ja zwyczajnie jestem uprzedzony do wielkich marek,

za wielkie pieniadze, nie wartych nawet ich 30%.

 

Kolega BoDeX niczego uparcie nie forsuje, zwraca jedynie uwagę na to, że aby osiągnąć świetną jakość, to

nie trzeba wydawać kroci na elementy związane ze źródłem i jego odkodowywaniem. To że mniej znane firmy

wykorzystują uznane konstrukcje do budowy swoich urządzeń za wielką kasę nikogo nie dziwi. Przykład

GOLDMUNDA, który bebechy Pioneera za 300$ pakował do swoich obudów i sprzedawał po 15 000 $ to perełka.

Tak samo robią i dzisiaj : Theta Digital, Lexicon, Cambridge Audio i inni, to nie są autorskie, cudowne,

magiczne rozwiązania, a mainstreamowy dobry produkt, którego jakoś niepotrzebnie się wypierasz i brzydzisz :)

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Twój procesor ( za 26 000 pln. a po obniżce 6 000 pln. a w stanach 800$)

zawierał opracowane w "wielkiej marce" bebechy, choćby takiej "INTEGRY" (oddział Onkyo) za kilkaset $ .

Nie mam teraz dostępu do serwisówek, zapytam więc Ciebie: czy znasz bebechy swojego urządzenia i co tam siedzi?

Nie odbierz mojej pisaniny jako złośliwość, bo daleki jestem od tego, to, że wybrałeś taką konfigurację to

oczywiście Twoja sprawa i jeśli jesteś zadowolony, to świetnie. Postawiłeś na wyjścia analogowe z playera, to

niech Ci będzie, choć jeśli to ma być uniweralny transport do wszystkiego, to chyba zdajesz sobie sprawę, że

już wyżej nie podskoczysz, a to, że można wyżej podskoczyć łatwo możesz nausznie doświadczyć. Jeśli zaś jedynie

gra na nim samo KINO, to jest to oczywiście duży przerost formy nad treścią, ale jak ktoś lubi, to czemu nie.

Żeby nie było, że jestem przeciwnikiem OPPO, to napiszę, że całkiem do niedawna korzystałem z tuningowanego 83

w parze ze starutkim DENONem A1SR, którego żal mi było za grosze oddać (cena kat. 25 000 pln. oddany za końcówkę)

Przypadła mi do gustu koncepcja kompletnej przebudowy z zastosowaniem procesora i profi monitorów aktywnych.gdyż

wiem, że to potrafi zagrać na poziomie, a przy tym nie dokona spustoszeń w budżecie. Wypasione źródło nie jest

moim celem - celem jest wypasiony, muzykalny procesor-kombajn, za którego nie trzeba płacić fury pieniędzy, karmiąc

pomysłowych przedsiębiorców, przekładających inne bebechy do swoich pudełek, doliczających przy tym 500% narzut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, troche przesadziles:) Anthem w USA kosztuje dokladnie tyle co u nas po doliczeniu cla i VATu. Poczytaj ich fora, wszyscy pieja z zachwytu. O dziwo bez nakladow marketingowych dystrybutora w PL nasze testy to potwierdzaja. Sekcja przedwzmacniacza zestawiana jest na poziomie pre stereo za 20 tys. To w polaczeniu z dobrym zrodlem po analogu daje naprawde swietny efekt. Radze posluchac bo warto.

 

Ale my dokladnie o tym samym piszemy. Tez jestem zdania, ze nie trzeba wydac majatku aby miec dobry zestaw - to wlasnie uczynilem. Nie zgodze sie jednak, ze lepiej kupic drogi procesor z HD o przecietnych mozliwosciach + tanie masowe zrodlo niz starszy model bez HD + zrodlo z dobrym analogiem. Ja to przerabialem i sie wycofalem. Roznica ogromna. Swoje zdanie poieram jedynie na doswiadczeniach - wlasnych. Gdy zakupowalem Anthema byl u mnie w domu czlowiek od dystrybutora. Z rozmowy i reakcji wynikalo, ze to co slyszal i widzial bardzo mu sie podobalo... moze sie wypowie tu na forum obiektywnie:)

 

W Anthemie siedzi ichnia konstrukcja. Znasz historie tej firmy? Kiedys byla manufakturka oferujaca mocno HiEndowy sprzet audio za naprawde kosmiczne pieniadze, nazywala sie Sonic Frontiers. Anthem byl ich marka z nizszej polki cenowej dla bardziej przyziemnej czesci spoleczenstwa. Po wykupieniu Sonic Frontiers przez Paradigma, marka matka zostala wygaszona a zainwestowano w rozwoj Anthema jako tanszej acz nadal bardzo drogiej marki.

Cos wiecej u zapalencow -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie przekreslaj konfiguracji, o ktorej pisze i polaczenia analogowego gdy tego nie slyszales... zawsze bylem zdania, ze to nie moze grac. zmienilem je po testach dobrego procesora, ktory juz z OPPO 83 pokazal klase. Teraz po zmianie zrodla jest znaczna roznica na +, nie uwazam aby byl to przerost formy. nie uwazam tak poki slysze/widze roznice

 

Tak, Oppo gra tylko w kinie i czasem w SACD. Do stereo mam CD Emotivy za 2 tys i jestem przekonany, ze w slepym tescie mozna by go "pomylic" z czyms sporo drozszym:) Teraz mam jednak smaka na lepszy CD. Nic z masowej produkcji, chodzi mi po glowie Ayon 1sc lub 07s.

czekam na zamowione kable XLR z Emotivy (za grosze) i gdy dotra porownam CD Emo z OPPO wlasnie po XLR. Jestem ciekaw jak spisuje sie dedykowany stereo uklad z wyjsciami XLR w OPPO

 

P.S.

jesli szukasz monitorow aktywnych rzuc okiem na to -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz => jeżeli możesz, to daj mi namiary na firmę która robiła Ci adaptację akustyczną. W moim nowym pokoju, który sam w sobie raczej nie powinien być szczególnie trudny akustycznie, jest trochę nietypowe ogrzewanie ścienne i to może być spore wyzwanie podczas adaptacji. Sorry za OT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz => jeżeli możesz, to daj mi namiary na firmę która robiła Ci adaptację akustyczną. W moim nowym pokoju, który sam w sobie raczej nie powinien być szczególnie trudny akustycznie, jest trochę nietypowe ogrzewanie ścienne i to może być spore wyzwanie podczas adaptacji. Sorry za OT.

 

masz na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli szukasz monitorow aktywnych rzuc okiem na to -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Dzięki za info, ale tak ważnego elementu nie kupię w ciemno, a posłuchać za bardzo nie ma gdzie.

Poza tym to są "mikrusy" i na dodatek wentylowane do tyłu. Propozycja atrakcyjna, ale nie dla mnie ...

 

A wracając do tematu playera i procesora.

Czy mógłbyś podzielić się wrażeniami z testu jakości dźwięku gdy podłączysz

 

- ANALOGOWO PO RCA, A MOŻE MASZ TAKŻE XLR-y

- CYFROWO PO HDMI, JAKO LPCM ZDEKODOWANE Z DTS HD-MA LUB DD TrueHD NA POKŁADZIE OPPO.

 

Byłby to bardzo wartościowy test, liczę na kilka ciekawych spostrzeżeń.

 

A bez zbędnych konwersji najlepszym materiałem byłoby HiRes "Dark Side of the Moon"

z płyty BD z ostatniego boxa. Zgaduję, że jako koneser masz to u siebie na półce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem, czekam na XLRy bo mi zabraklo a koncowek nie bede przepinal

procesor zmienialem tez z uwagi na XLRy, roznica jest bardzo duza w porownaniu z RCA

 

nie mam tego boxa gdyz jak pisalem BD jest do kina ale jak dostane kable to potestuje, mam ta plyte na CD, SACD i co najwazniejsze na LP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - to na XLR-y poczekamy. Podepnij proszę player do procesora kabelkiem HDMI

i porównaj jakość DSOTM SACD przy połączeniu analogowym a następnie przy cyfrowym.

 

Strasznie jestem ciekaw Twojej oceny dla tych dwóch dróg sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - to na XLR-y poczekamy. Podepnij proszę player do procesora kabelkiem HDMI

i porównaj jakość DSOTM SACD przy połączeniu analogowym a następnie przy cyfrowym.

 

Strasznie jestem ciekaw Twojej oceny dla tych dwóch dróg sygnału.

 

ok tak zrobie i dam znac, po HDMI mam podpiete na stale bo wizje po tym ciagne przeciez:)

czy znasz box, o ktorym pisales? czy to BD jest warte uwagi przy zalozeniu, ze skupiam sie na stereo w muzyce? wnosi cos naprawde ciekawego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obaj macie po trochu racje. Sporo argumentów Darka jest słusznych, zwłaszcza ten, ze można osiągnąć naprawdę dużo za zdecydowanie mniejszą "uczciwą" kasę.

Natomiast zastanawiam się, czy przy takiej jakości procesorze/pre ampie jak Anthem, bez dekoderów HD na pokładzie, w pełni wykorzystasz jego jakość dźwięku. Bo mi się wydaje, że wykorzystasz tylko i wyłącznie 100% jakości analogów Oppo. I wyżej już nie pójdzie. Musiałby być inny, jeszcze lepszy player niż 95, z jeszcze lepszą sekcją analogową. A takiego nie widać.

Jeśli miałbyś dekodery na pokładzie Anthema, to cały strumień bitów zostałby przetworzony w procku, gdzie każdy z elementów pracowałby na maksa. A to na pewno dało by slyszalną różnicę.

 

Być moze nie mam racji. Nie krytykujcie mnie jeśli się mylę. Proszę tylko o informacje, jak to wyglada w rzeczywistości.

 

PS Ale z jednym się nie zgodzę - z kablami za grosze :) Po prostu nie che mi sie wierzyć żeby jedna firma była specjalistą od wszystkiego (chodzi mi o Emotivę). Nie wierzę, ze jakość ich kabla XLR pobije lub może iść w parze z kablami np. Fadela czy Audioquesta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do procesora można wejść jako LPCM zdekodowane z DTS-HD MA i TrueHD w OPPO i w pełni

wykorzystać potencjał DAC-a ANTHEM zudowanego na ciekawej implementacji układów AKM.

Dlatego też proszę o porównania.

 

 

DENON DVD A1 UD ma wybitną sekcję analogową, ale kosztuje 5 razy więcej od OPPO.

Nikt nie odważył się na porównanie tego DENONA do OPPO 95, a byłoby ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z innymi forumowiczami? Nikt nie ma procesorów HD, które chciałby polecić lub zrecenzować? Przydałoby się wzbogacić temat o inne urządzenia. W sumie mogłbym zacząć od swojego AV7005 ale wychodzi na to, ze mam jedną z "masówek" więc nie wiem czy to odpowiednie miejsce dla mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie, odpowiednie ...

 

Ja niestety nie doczekałem się odpowiedzi, więc chyba muszę działać w ciemno.

Kasa akceptowalna, ale zobaczym jak się skończy ten bój ... ważna będzie taktyka. :)

Zegar zsynchronizowany, będzie atak w finale. :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie, odpowiednie ...

 

Ja niestety nie doczekałem się odpowiedzi, więc chyba muszę działać w ciemno.

Kasa akceptowalna, ale zobaczym jak się skończy ten bój ... ważna będzie taktyka. :)

Zegar zsynchronizowany, będzie atak w finale. :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jak kupiony ? Jednak procek bez dekoderów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrrrrr ..... przekombinowałem z czasem, choć poziom akceptowalnej ceny za ten eksperyment był

ustawiony wyżej, więc zapewne by się mogło udać, ale jak pech, to pech - muszę przyspieszyć net. :(

 

A miałem taką ochotę posmakować tych zachwytów ... trudno, poszukamy dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrrrrr ..... przekombinowałem z czasem, choć poziom akceptowalnej ceny za ten eksperyment był

ustawiony wyżej, więc zapewne by się mogło udać, ale jak pech, to pech - muszę przyspieszyć net. :(

 

A miałem taką ochotę posmakować tych zachwytów ... trudno, poszukamy dalej.

Na znanym serwisie na "a" leży też dobry procek TAG Maclaren AV32R. Śmiało można powiedzieć, że należy do grona tych najlepszych. Ale cena moim zdaniem 2k zł i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tutaj zbyt mocno pojechałeś po bandzie :)

 

13 letni procesor nie jest moim marzeniem, a poza tym mój kompromis dotyczył tylko

cyfrowego transferu LPCM via HDMI, a o takim rozwiązaniu jeszcze wtedy nie myśleli ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.