Skocz do zawartości
IGNORED

Co właściwie oznacza oznaczenie mkII?


geertgen

Rekomendowane odpowiedzi

Co to oznacza w marantzu 67? Zauważyłem to oznaczenie w różnych produktach, ale nie mam więkzego pojęcia. Wybaczcie dyletanctwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkII wymawia sie 'mark two' - druga wersja. Inaczej upgrade, ulepszenie, udoskonalenie. Zwrot szczegolnie stosowany w technice i dotyczy maszyn, urzadzen.

 

 

Producenci z fantazja stosuja takze mkIII,.....

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - inne kondensatory w zasilaniu w porównaniu z CD67

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A swoją drogą - czy ktoś ma konkretne doświadczenia z tuningowaniem tego modelu? Jesli wymieniać, to co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj google, Luke.

 

Pierwsze z brzegu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Prawda, że nie boli? ;-p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mkII" znaczy mniej więcej tyle, że jeśli nabyłeś wersję bez tego oznaczenia (bo np. jeszcze wtedy mkII nie było), zostałeś najzwyczajniej w świecie załadowany w konia, przyjacielu. Po kilku miesiącach pojawia się mkII i wszyscy pieją z zachwytu, a Ty kwicz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - brytyjczycy lubili uzywac tego oznaczenia. Z tym, ze w przypadku Spitfire'ow to nie bylo ladowanie nikogo w konia. Szczegolnie miedzy wersja MkVII a wczesniejszymi jest jedna roznica, ktora powodowala lata swietlne roznicy w osiagach.

 

W przypadku sprzety Hi-Fi mkII oznacza po prostu, ze placimy drozej za sprzet, na ktorym dokonano 'cost reduction' (zmiana kondkow na tansze, zmiana suppliera plytek z niemieckiego na chinskiego itp.) i nazwano to 'sonic improvements' :-))

 

Sorry za lekki off-topic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare robi jeszcze lepiej - nazywa urządzenie w newsach do prasy MK II ( np. A20 i D20), ale to nigdzie na obudowie nie jest zaznaczone. A przy okazji czy płyta Steamhammer - MK II to "TWO" jak wmawiał mi sprzedawca czy "ELEVEN" jak mawiał drzewiej w "trójce" Kaczkowski ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o ile Spitfire od wersji MKI do MKIX byly wrecz odchudzane[waga]i coraz gladsze[opor powietrza]to poza wersjami uzbrojenia i zmiana silnika roznily sie niewiele od prototypu[upraszczajac].

W przeciwienstwie do w.w.sprzety sa cwiczone w satyryczny wrecz sposob....bo na ogol niby lepsze jet gorsze od podstawowego.Tak ja by niemogli zrobic odrazu dobrze?!

Swietnym przykladem byl NAD 3020..im nowszy tym gorszy!!!Obecnie wiele firm zjada swoj ogon w ten sposob!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkul -> Wersja MKVII spitfire'a miala po raz pierwszy laminarne skrzydlo. Nastepnymi samolotami, ktore takowe mialy byl Mustang P51 od d w gore, FW-190 (nie pamietam, w ktorej wersji) , Ta-152 od poczatku, BF-109 od wer. H. Mial je tez Jak-3 (w ogole najelegantsza matematycznie teoria modelowania takiego oplywu powstala w ZSRR - M.Kieldysz, podal ja tez Glauert). Potem wlasciwie wszystkie nowe samoloty cos takiego dostaly.

 

Generalnie - Spitfire'a wyrozniaja 3 cechy:

1. Pierwsza proba stosowania elementow lifting body;

2. Pierwszy zastosowanie laminarnego profilu;

3. Zastosowanie eliptycznego skrzydla (wszyscy wiedzieli, ze tak jest najlepiej ale dopiero konstruktorzy spita mieli odwage...).

 

Wracajac na nasza dzialke - nasza teorie 'oszustwa' potwierdza Dynaudio Contour 1.3 mk II :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian, na moim Primare A20 jest mała niepozorna naklejka na tylnej płycie z oznaczeniem mk III. Nie pamiętam, czy przykleili coś na odtwarzaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarząbek: to był i nawet MK III? Myślałem,że po MK II zrobili już I20. Mój cedek jest MkII (wg faktury ha,ha i potwierdzenia z Forum ). Może jest coś w instrukcji,sprawdzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk III był przez chwilę - tuż przed I20. Gdzieś, chyba na audioreview, czytałem (a może tylko ktoś mi mówił), że w sumie A20 mk III i I20 to jest to samo. Różnica pomiędzy mk II i mk III jest widoczna między innymi w innym "wyskalowaniu" potencjometra głośności - w mk III defaultowo jest 10 a w mk II było, o ile mnie pamięć nie myli, 30 - przy takiej samej głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cenami wzmacniaczy było tak, że tuż przed wprowadzeniem nowej wersji stara dość mocno taniała (i chyba szybko się sprzedawała). Kiedy wprowadzono mk II to mk I kosztowała bodajże 2500 zł. A kiedy wprowadzono I20 to mk II sprzedawano za 2850 zł. I mnie się właśnie wtedy trafił mk III za taką cenę. Ciekawe, czy jest to polityka Audioklanu czy Primare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje egzemplarze kosztowały więcej,ale i tak miałem szczęście.Sprawdziłem cedeka i instrukcję-żadnego śladu "MK II". Po tuningu jest to już zupełnie inne urządzenie......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.