Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze adaptacje akustyczne - galeria


romekjagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Ktoś jednak był na wagarach jak była lekcja fizyki.
Dźwięk nie jest przedmiotem typu piłka, która wróci do Ciebie jak ją kopniesz w kierunku ściany :-) Polecam poczytanie czym są mody pomieszczenia i jak wpływa jego wielkość, kształt i materiały z jakiego jest wykonane na rozchodzenie się fali dźwiękowej.
PS. Po tu wyprowadziłem się z bloków, aby nie mieszkać w "betonie" więc u mnie piłka nawet może inaczej wracać. Poza tym nie mieszkam w klatce bez drzwi tylko w otwartym pokoju i jak piłkę  krzywo kopnę to odbita od ściany poleci na taras albo do sypialni skąd za żadne skarby świata nie wróci do salonu. Kurs akustyki level troll :-)


Czyli jaki jest kształt rozchodzącej się fali dźwiękowej?

Dla uproszczenia, potraktujmy głośnik jako punktowe źródło dźwięku i weźmy pod uwagę tylko niskie częstotliwości.



Apropos rogow, przeciez na planie sa nawet podane wymiary i odstepy (100cm / 105cm), wystarczy je odczytac ;-)  

A druga sprawa to syf i puder.  O takim "syfie" mozesz tylko pomarzyc :-) Dla Ciebie asolutnie NIEOSIAGALNY.


Socjalizm też dzielnie walczył z problemami które sam tworzył

Dla mnie Twoje problemy są faktycznie nieosiągalne ponieważ dom mam w technologii szkieletowej. Czyli każdy dźwięk który przejdzie przez płytę kg już do mnie nie wróci, wygaszony na ociepleniu.

Co do pierwszej kwestii, to wymiarów skrzyń basowych nie ma na rysunku, to i policzyć nie ma jak z braku danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wiesz co to jest mikrofon, to pdlacz go do komputera, to wtedy zobaczysz, co te Twoje „szkielety“ przepuszczaja a co powraca i jaki „syf“ pozostaje ;-)

 

BTW. Co Ty chcesz w oparciu o wielkosc pudel basowych liczyc?

 

PS. Moze jednak lepiej nie powinienes robic pomiarow, by nie przezyc szoku i dalej zyc w nieswiadomosci

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Jesli wiesz co to jest mikrofon, to pdlacz go do komputera, to wtedy zobaczysz, co te Twoje „szkielety“ przepuszczaja a co powraca i jaki „syf“ pozostaje ;-)
 
BTW. Co Ty chcesz w oparciu o wielkosc pudel basowych liczyc?
 
PS. Moze jednak lepiej nie powinienes robic pomiarow, by nie przezyc szoku i dalej zyc w nieswiadomosci


Ty jednak nie potrafisz zachowywać się nie po chamsku.

EOD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ty jednak nie potrafisz zachowywać się nie po chamsku.

EOD.


Brawo, dokladnie na to czekalem

Wystarczylo, ze swiadomie posluzylem sie Twoimi zwrotami i slownictwem i juz zostalem nazwany chamem.

Jak widzisz, czasami warto spojrzec w lustro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)





Brawo, dokladnie na to czekalem

Wystarczylo, ze swiadomie posluzylem sie Twoimi zwrotami i slownictwem i juz zostalem nazwany chamem.

Jak widzisz, czasami warto spojrzec w lustro


Nie, nie posłużyłeś się moimi zwrotami i słownictwem.

Wpadłeś na miękki grunt i puściły Ci nerwy. Tyle.

EOT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast dyfuzora 2D z drzewa zastosować inny materiał? Coś takiego by wtapiało się w tło?

Gęstość materiału 31.1g/cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Projekt 51cmx51cm (38x38studzienek,  135x135mm jedna studzienka)  max H 180mm.

O dobroczynnym działaniu skylinera  przekonałem się sam. Z Magnepanami 1.7 szok.

To jest próbka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jakby wydrukowane było. Było już wiele podejść do drukowania dyfuzorów ale zawsze jakoś średnio to wychodziło... sam materiał spoko, ale ten konkretny dyfuzor co pokazałeś - tragiczne proporcje, on jest strasznie głęboki a studzienka wąska. Będzie bardziej pochłaniaczem niż rozpraszaczem. Niestety z dyfuzorami przezroczystymi jest problem, raz wysyłałem maile gdzie się da do ludzi którzy teoretycznie je "robili"... ale okazało się że praktycznie jednak nie robią i albo nie dostawałem odpowiedzi albo kontakt umierał. Aktualnie mam tylko sprawdzone źródło w RPG, doskonałe dyfuzory z bardzo czystego plexi, ale cena zabija bo prawie 4000 zł brutto za szt. 60x60...

Co do dyfuzorów i magnepanów (tylko tutaj 3.6R) - to pełna zgoda. Dwa dni temu odbierałem adaptację gdzie właśnie takie kolumny grają. Dobra opcja... ja jak nigdy nawaliłem dyfuzorów na przednią ścianę (tylną też zresztą) bo można było wykorzystać fakt że grają w całym zakresie jak dipole. Efekt świetny? tylko musiałem zastosować te z EPS, Vicoustic Multifuser DC2 bo są leciutkie i dało się je zamontować na tym skosie. Uwzględniłem ich pochłanianie w projekcie i wszystko gra i gada... A przede wszystkim cena całej adaptacji nie była kosmiczna. W sumie to byłem całkiem zadowolony z jej kosztu bo w sumie to nie przekroczyliśmy 15 tys. a znaczny koszt tutaj dodały Architected Sound OptiDi na tylnej ścianie, ale potrzebowałem tego niskoczęstotliwościowego pochłaniania oprócz samego rozpraszania. A to drogie ? dojdzie jeszcze coś na sufit i ze cztery pułapki basowe i będzie kosmos.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

To wygląda jakby wydrukowane było. Było już wiele podejść do drukowania dyfuzorów ale zawsze jakoś średnio to wychodziło... sam materiał spoko, ale ten konkretny dyfuzor co pokazałeś - tragiczne proporcje, on jest strasznie głęboki a studzienka wąska. Będzie bardziej pochłaniaczem niż rozpraszaczem. Niestety z dyfuzorami przezroczystymi jest problem, raz wysyłałem maile gdzie się da do ludzi którzy teoretycznie je "robili"... ale okazało się że praktycznie jednak nie robią i albo nie dostawałem odpowiedzi albo kontakt umierał. Aktualnie mam tylko sprawdzone źródło w RPG, doskonałe dyfuzory z bardzo czystego plexi, ale cena zabija bo prawie 4000 zł brutto za szt. 60x60...

studzienka wąska ma swój cel. Z tego co się orientuję musi być zachowana spora odległość od takiego dyfuzora zamontowanego za głośnikami przy studzience 25-27mm i więcej. Zmniejszając studzienkę o 50% wprost proporcjonalnie można zmniejszyć odległość od kolumny - głośnika - magnetostatu  :) . Koszt może nie jest mały ale... działa to super, i jak na moje oko ładne-estetyczne.

Białe studzienka ma 27mmx27mm, robione na szybko (cierpliwość nie moją cnotą). H180

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, qbaacu napisał:

studzienka wąska ma swój cel. Z tego co się orientuję musi być zachowana spora odległość od takiego dyfuzora zamontowanego za głośnikami przy studzience 25-27mm i więcej. Zmniejszając studzienkę o 50% wprost proporcjonalnie można zmniejszyć odległość od kolumny - głośnika - magnetostatu  :) . Koszt może nie jest mały ale... działa to super, i jak na moje oko ładne-estetyczne.

Białe studzienka ma 27mmx27mm, robione na szybko (cierpliwość nie moją cnotą)

Nie do końca, to właśnie zmniejszając głębokość możesz siedzieć bliżej, nie szerokość studzienki. Węższa studzienka daje wyższą częstotliwość odcięcia, czyli dyfuzor może rozpraszać wyższe częstotliwości, ale jeśli będzie za wąska w stosunku do głębokości to dyfuzor będzie mocno pochłaniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bartku to tak z ciekawości czy ten materiał ma sens, wszystko brałem na słuch. Nie posiadam urządzeń pomiarowych ? .

A na słuch działają mega, -separacja poprawa - wokal wyraźniejszy  - ogólna poprawa 3d . Wszystkie płyty słuchamy od nowa ? .

Dziękuję za wskazówki  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał na pewno ma sens, tylko zawsze powtarzam jak już robić DIY to najlepsze możliwe ? nie mówię że nie działają mega - ale że mogą działać lepiej. Pytanie tylko jak z kosztem, bo wprowadzając inne technologie trzeba mieć zawsze na uwadze w jakim zakresie będzie to technologia lepsza. Może i jest droga, ale jeśli da się bez podwyższenia kosztu uzyskać dowolny kolor to i tak jest to niezła przewaga. Taki dyfuzor 60x60 z mdfu malowanego to koszt +1200 zł, jak ma być dowolny kolor, jak to się da taniej to już jest do przodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bartku przymierzam się do ostatecznego rozwiązania tematu akustyki u siebie salonie służącym też do odsłuchów. Umik1 zakupiony wstępne pomiary porobione jednak im więcej się tym interesuje tym mniej wiem co zrobić.

Czy istnieje możliwość zamówienia u Pana wsparcia przy projektowaniu bądź projektu adaptacji akustycznej pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale serio proszę o takie rozmowy mailowo najlepiej, ogólnie to prywatnie ? nie na forum publicznym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

tak, ale serio proszę o takie rozmowy mailowo najlepiej, ogólnie to prywatnie ? nie na forum publicznym

Jaka cena za usługę pomiaru pomieszczenia wraz z probna adaptacja propozycja, zeby usłyszeć efekt mozliwych walorow po zabiegu, na pewno wiele osob chciala by wiedziec także pytanie nie na priv tylko tu wolę zadac, teren Małopolska  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja rozumiem że chcecie "dla innych" i nie ukrywam się z cennikiem bo już parę razy podawałem ile mniej więcej kosztują moje projekty, jest to koszt zazwyczaj ok. 3500 zł netto zależnie od skomplikowania pomieszczenia i odległości, chyba że gdzieś jestem "przed przypadek po drodze i mam czas" to wtedy czasem trochę mniej. Wizyta z pomiarami, analiza, przedstawienie możliwych adaptacji min. 3 warianty i potem do tego można wnieść max. 3 poprawki w razie potrzeby (taniej, drożej, inne ustroje, więcej/mniej)

Nie bawię się w żadne "próbne adaptacje" bo to trochę nie ma sensu, jak już mierzę i projektuję to po pierwsze wiadomo co jest potrzebne, po drugie - zazwyczaj są to jakieś graty robione na zamówienie, ciężko więc mówić o zrobieniu "na próbę". Na próbę można wypożyczyć albo kupić i oddać ustroje stockowe robione w Polsce i wtedy jak się ma robić "na próbę" to po co pomiary skoro i tak będzie robiona próba?

tyle na temat, serio proszę nie dyskutować o tematach biznesowych na forum bo potem to serio źle wygląda, oprócz robienia tego biznesu robię tutaj mnóstwo rzeczy za darmo tak samo jak w Mega-Acoustic , jak ktoś zapyta o podstawowe porady to je dostanie, zaproponowanie adaptacji na naszych ustrojach - też za darmo, bo wtedy docelowo zarobimy jakiś grosz na tych panelach. Projektowanie i analizy to zupełnie inna sprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartek z Mega-Acoustic
dodane zdanie na koniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam inaczej. Jeśli ktoś chce poprawić sobie akustykę to przyjeżdżam na pomiary i zabieram za sobą ustroje akustyczne, aby można był posłuchać jaką dają poprawę w brzmieniu. Jest to 30-40% ustrojów względem pełnej adaptacji pomieszczenia, jednak daje to możliwość usłyszenia klientowi co i jak bardzo może się poprawić. Często też zmienia to podejście żony, która może zobaczyć i sama usłyszeć różnicę. Dodatkowo mam pokaźną bibliotekę zdjęć z adaptacji akustycznych wykonanych na przestrzeni 9 lat, dzięki temu można zobaczyć wiele różnych wersji ustrojów czy to pochłaniających czy rozpraszających i wybrać optymalne rozwiązanie.

Więcej o mnie i moim podejściu do adaptacji akustycznych można przeczytać w wywiadzie na łamach High Fidelity:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.

"A żeby dobrze zrozumieć pokój trzeba wykonać od dziesięciu do nawet piętnastu pomiarów w różnych punktach. Pomiary wykonuję przy pomocy suwboofera i wykonanej przez siebie, „kuli” o dwunastu głośnikach – chodzi o to, aby dźwięk rozchodził się wszechkierunkowo. Wykonanie pomiarów jedynie na kolumnach z systemu klienta nie jest miarodajne."

Hmmmmm.

To dopiero nowina, przecież po pomiarach zabierasz tą swoją kulę z głośnikami, a klient zostaje właśnie ze swoimi w systemie, czyli dwoma głośnikami. 

AKUSTYKA ma być zrobiona pod odsłuch właśnie z tych dwóch głośników, a nie jakąś kulę z 12toma głośnikami,  trochę dziwna ta logika.

Bo jak by nie patrzeć źródłem dźwięku w przypadku stereo są 2 (słownie dwie) kolumny głośnikowe. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.

"A żeby dobrze zrozumieć pokój trzeba wykonać od dziesięciu do nawet piętnastu pomiarów w różnych punktach. Pomiary wykonuję przy pomocy suwboofera i wykonanej przez siebie, „kuli” o dwunastu głośnikach – chodzi o to, aby dźwięk rozchodził się wszechkierunkowo. Wykonanie pomiarów jedynie na kolumnach z systemu klienta nie jest miarodajne."

Hmmmmm.

To dopiero nowina, przecież po pomiarach zabierasz tą swoją kulę z głośnikami, a klient zostaje właśnie ze swoimi w systemie, czyli dwoma głośnikami. 

AKUSTYKA ma być zrobiona pod odsłuch właśnie z tych dwóch głośników, a nie jakąś kulę z 12toma głośnikami,  trochę dziwna ta logika.

 

 

 

Zwroc uwage na to, ze tu chodzi o zrozumienie akustyki POMIESZCZENIA, a nie brzmienie glosnikow klienta.

 

Jesli zoptymalzujesz akustyke pomieszczenia dzieki wlasnemu, znanemu, referencyjnemu systemowi/metodzie pomiarowej, to wtedy kazde glosniki klienta powinny lepiej brzmiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xajas napisał:

Jesli zoptymalzujesz akustyke pomieszczenia dzieki wlasnemu, znanemu, referencyjnemu systemowi/metodzie pomiarowej, to wtedy kazde glosniki klienta powinny lepiej brzmiec.

Mniej więcej tak to rozumiem, ale robienie kilku pomiarów w kilku miejscach, łącznie z miejscem odsłuchu w odniesieniu tylko do 2 kolumn jest równie poprawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywajac glosnikow klienta nie masz gwarancji, ze sa „neutralne“ i maja zdefiniowana/znana charakterystyke promieniowania -> czy nadaja sie jako wzorzec do pomiarow w twoim systemie/metodzie pomiarowej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, xajas napisał:

Uzywajac glosnikow klienta nie masz gwarancji, ze sa „neutralne“ i nadaja sie jako wzorzec do pomiarow w twoim systemie/metodzie pomiarowej.

tak, ale z drugiej strony ja np. tej gwarancji nie chcę bo po co? Jak mają podbarwienia typu nie wiem, +6dB w wysokich częstotliwościach to przecież i tak nic z tym nie zrobię, akustyka wynika z energii w pomieszczeniu mierzonej czasem pogłosu i zjawisk fazowych pokazanych na reflektogramie, nie charakterystyce amplitudowo-częstotliwościowej. Pomiary robię na dwa sposoby - najpierw kolumnami klienta, gdzie gra rolę przede wszystkim ich kierunkowość i tutaj uważam, że pomiary źródłem wszechkierunkowym są gorsze. Co innego jak się mierzy pomieszczenia biurowe, sale koncertowe i inne rzeczy, gdzie nie wiadomo do końca jakie to źródło będzie, wtedy trzeba robić ocenę dla źródła wszechkierunkowego. Normy też są dla wszechkierunkowego, bo muszą być powtarzalne. W pokoju odsłuchowym nie używam wszechkierunkowego, bo wyjdzie wtedy np. znacznie większy współczynnik energii bocznej niż w rzeczywistości, większa przestrzenność, większe rozproszenie pola i bardzo silne odbicia od ściany tylnej które w rzeczywistości nie wystąpią bo nikt na źródle wszechkierunkowym nie gra. No i ostatecznie, bardzo często kolumny HiFi mają szerszy zakres odtwarzanych częstotliwości, zwłaszcza w dole pasma, niż źródło wszechkierunkowe.

Dlatego ja do uzupełnienia pasma pomiarowego używam zazwyczaj mojego subwoofera genelec 7050, który ma płaskie pasmo przenoszenia w zakresie 25-120 Hz. Jeśli kolumny klienta czegoś nie przenoszą lub są nieliniowe w tym paśmie, to mój sub jest. Analizuje jednocześnie charakterystykę z kolumn i rezonanse z suba, przy czym przy analizie pogłosu zawsze wykonuję dodatkowe pomiary, nie tylko w punkcie odsłuchowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze wiele drog prowadzi do Rzymu. Kto jakiej metody pomiarowej uzywa, nie jest wazne. Wazne jest, ze mamy ta metode opanowana, tzn.:

- metoda mierzy wlasciwe parametry (pozwalajace zanalizowac akustyke pomieszczenia)

- metoda prowadzi do powtarzalnych wynikow (w tych samych warunkach te same wyniki)

- jestesmy w stanie w oparciu o dokonane pomiary wyciagnac wlasciwe wnioski

- w oparciu o wnioski/analize pomiarow, jestsmy w stanie dobrac odpowiednie/pasowne adaptacje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no to oczywiste, tak jak konstruktor ma swoje metody na zbudowanie kolumn tak my możemy mieć różne przy pomiarach akustyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sir.jax napisał:

To dopiero nowina, przecież po pomiarach zabierasz tą swoją kulę z głośnikami, a klient zostaje właśnie ze swoimi w systemie, czyli dwoma głośnikami. 

AKUSTYKA ma być zrobiona pod odsłuch właśnie z tych dwóch głośników, a nie jakąś kulę z 12toma głośnikami,  trochę dziwna ta logika.

Bo jak by nie patrzeć źródłem dźwięku w przypadku stereo są 2 (słownie dwie) kolumny głośnikowe.

A ja myślę, że się mylisz. Symulacje wykonywano dla pomieszczeń 100 lat temu,  aby poznać rozkład fal w obiektach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa  ( projektowanie )  akustyki  pomieszczenia  to całkowicie odrębne i odmienne  zadanie dla akustyka , od poprawy brzmienia systemu grającego w pomieszczeniu .

Zwykle te dwa zadania nie mają ze sobą wiele wspólnego , jedynym wspólnym parametrem jest końcowy wygląd pomieszczenia z punktu widzenia laika .

Do poprawy brzmienia systemu grającego wystarczy dekoracja pomieszczenia kilkoma ustrojami akustycznymi  .

Do poprawy akustyki pomieszczenia potrzeba trochę   obliczeń , symulacji ,  narzędzi i wiedzy .

 

Dla dobrego programu symulacyjnego jest bez znaczenia czy sygnał testowy będzie generowany

przez  głośnik za milion $ czy za 75zł  czy też z rewolweru kal.9 , program  porówna , skalibruje i wyciągnie

prawidłowe wnioski , podobnie jak doświadczony akustyk .   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum dochodzi jeszcze poprawa akustyki na podstawie rzutu poziomego pomieszczenia :)

a tak na powaznie aby wreszcie uwierzyc na ile istotna jest akustyka wystarczy umówic sie z firma na prezentacje

jasne firma musi miec duze auto do wożenia duzych gratów  gratów ale ma to absolutnie sens aby zacząc zabawe z akustyka

pogawedki na forum z omawianiem rzutów swoich pomieszczeń i kupowaniu czegos w ciemno ze sklepów wysyłkowych to naprawde jest bez sensu

jeszcze jedno widziałem dwie niezalezne firmy robiące pomiary i nikt specjalnego głosnika do tego nie woził :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cir napisał:

pogawedki na forum z omawianiem rzutów swoich pomieszczeń i kupowaniu czegos w ciemno ze sklepów wysyłkowych to naprawde jest bez sensu

nie jest bez sensu, wszystko jest kwestią budżetu... jak ktoś ma do wydania 2000 zł to ja mogę doradzić na podstawie rzutu, jakie panele ma kupić i gdzie je umieścić i są to tanie, uniwersalne rozwiązania które na pewno dadzą poprawę a żadne pomiary tego nie zmienią bo i tak wyjdzie to samo w takim budżecie. Poprawę, ale nie będzie dobrze, bo dobrze bez pomiarów, projektowania i większego budżetu to nie będzie dobrze, ale z drugiej strony mając w perspektywie sprzedanie paneli za 2000 zł nikt nie będzie jeździł dostawczakiem i spędzał cały dzień z ludźmi z panelami do słuchania, których potem oni mogą kupić dwie sztuki za 300 zł albo coś podobnego...  postawcie się czasem w pozycji producenta tych paneli. Nikomu się to absolutnie nie opłaca.

A jak ktoś podchodzi na poważnie i zatrudnia akustyka to raczej nie trzeba mu udowadniać że akustyka jest ważna, bo już to wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

A jak ktoś podchodzi na poważnie i zatrudnia akustyka to raczej nie trzeba mu udowadniać że akustyka jest ważna, bo już to wie

jak masz wydac w ciemno te 2 tys i kupic głupoty które poprawia tylko własne samopoczucie to lepiej zapłacic przykładowo 1000zł i umówic prezentacje aby firma pokazała jak sie zmienia w miare wstawiania kolejnych konstrukcji

jak ktos nie jest gotów na takie wyzwania to bawi sie w kwiatki biblioteczki korek i mech na scianie

albo to albo to ale do tej powazniejszej decyzji trzeba sie przekonac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cir napisał:

jeszcze jedno widziałem dwie niezalezne firmy robiące pomiary i nikt specjalnego głosnika do tego nie woził ?

Specjalny głośnik zwłaszcza wszech kierunkowy  o znanych parametrach, chyba jest dobrym narzędziem do pomiarów charakterystyki i interpretacji pola akustycznego w całym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.