Skocz do zawartości
romekjagoda

Nasze adaptacje akustyczne - galeria

Rekomendowane odpowiedzi

Używam rew. Inaczej przecież nie da sie zrobić prawidłowo korekcji pomieszczenia, głównie z niższymi modami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bmxmen

Co osiągnąłeś dzięki 5x pochłaniacz szerokopasmowy jest to próba walki z nadmiarem basu? większość osób negatywnie wypowiada się przy takim układzie czyli pochłanianie za plecami a nie rozpraszanie jestem ciekawy twojego zdania i testów.

Dwa pochłaniacze na frontowej ścianie bardzo oddalone na boki czy w pomiarach REW coś poprawiły? standardowa ich lokalizacja z reguły to bliżej środka mniej więcej tam gdzie zaczynają się fraktale jak to mówią "profesionaliści" w lokalizacji pierwszych odbić.

Czy fraktale to też pochłaniacze bo jakieś takie grube nie ukryłeś tam panela z wełny :D ?

Panele masz z wełny mineralnej?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panele szerokopasmowe ledwo co działają na bas, głównie miały na celu zmniejszyć echo,podobnie jak pochłaniacze w przodzie. U mnie basem zajmuje się głównie cyfrowy parametryczny korektor dlatego że nie mam miejsca ,do trgo żeby taki efekt uzyskać to trzeba dość dużo rezonstorow i pułapek basowych. W koncu w pokoju 18m2 mam 2x 12 cali i jeden 18calowy.. fraktale nie wpływają na bas, są grube dlatego że są z litego mdf i są głębokie na 20cm.

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Mam za blisko głowę tylnej ściany więc w takim wypadku można tylko dac pochłaniacze.

Pierwsze odbicie to przecież boki kolumn, tam mam dyfuzory shreodera i pułapki basowe. Z racji iż jestem rozstawiony na dłuższej ścianie to mody rozkładają się na bokach pokoju.

A i tak wełna mineralna isover do tego zabezpieczenie lakierem i 1cm gąbka akustyczna. Nie kurzy się w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co z sufitem? Jak wygląda profil pogłosu T60 w funkcji częstotliwości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety sufit nie do ruszenia. Kiedyś będzie dom to będzie wszystko. Kurde nie pamiętam t60 ale nie było źle. Pamiętajmy że to jest wciąż pokój dla całej rodziny i musi takie funkcje wmiare spełniać. Aczkolwiek gdybym opracował jakieś pochłanianie na sufit wyglądające jak kwadratowa lampa,no z paskami Led wokoło to by przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoje T60 wyslalem ci w mailu z porownaniem poglosow naszych pomieszczen

Edytowane przez xajas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamil wejdź na http://acousticlab.pl/realizacje i kliknij w Adaptacja akustyczna - Pomorze. Zastosowałem tam ustroje o wielkości 100x100x16cm z podświetleniem led.

W tym tygodniu dodam kolejne kilka realizacji w tym adaptacje sufitów w oparciu o płyty Ecophon Solo, który też można podświetlać ledami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe rozwiązanie na ten sufit, ale niestety 16cm to za grube bo mam 220cm ogólnie więc byłoby mega nisko :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi