Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze adaptacje akustyczne - galeria


romekjagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wizycie i odsluchu po raz kolejny zrozumialem jak wazny jest prad moze nawet wazniejszy niz akustyka .

 

Sławek, wstaw te Maćkowe kolumny do żelbetonowego sześcianu np 5mx5mx5m i usiądź w samym środku tego sześcianu i wtedy opisz swoje wrażenia z gry. Później przenieś te kolumny z powrotem do Maćka i opisz różnice.

 

Powinno grać tak samo, bo przecież to znakomite kolumny.

 

Dla ułatwienia pozwolę Ci w czasie testu podłączać dowolne źródła dowolnymi kablami, może one spowodują, że zagra tak jak u Maćka w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uważa że super sprzęt zagra bez adaptacji akustycznej tylko dlatego że sam w sobie jest lepszy to jest

w wielkim błędzie.

Słabszy sprzęt w dobrej akustyce zagra wielokrotnie lepiej niż ten wypasiony w słabej akustyce!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję też takie ustawienie testowe przy gołych odbijających wszytko ścianach.

 

AKUSTYKA (adaptacja) nie polepsza samego sprzętu, ale warunki w pomieszczeniu odsłuchowym !

 

W niezaadoptowanym pomieszczeniu lepszy sprzęt zagra lepiej od słabszego i tak samo będzie w zaadoptowanym pomieszczeniu, to oczywiste.

 

To samo usłyszymy, gdy wstawimy drogi sprzęt najpierw do zaadaptowanego pomieszczenia, a później przeniesiemy do niezaadoptowanego. Też będą spore słyszalne różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję też takie ustawienie testowe przy gołych odbijających wszytko ścianach.

 

AKUSTYKA (adaptacja) nie polepsza samego sprzętu, ale warunki w pomieszczeniu odsłuchowym !

 

W niezaadoptowanym pomieszczeniu lepszy sprzęt zagra lepiej od słabszego i tak samo będzie w zaadoptowanym pomieszczeniu, to oczywiste.

 

To samo usłyszymy, gdy wstawimy drogi sprzęt najpierw do zaadaptowanego pomieszczenia, a później przeniesiemy do niezaadoptowanego. Też będą spore słyszalne różnice.

Żaluje teraz Marku ze Ci cokolwiek mowilem , pisalem na temat wizyty u Piano , a czy tak trudno jest ruszyc 4 literki i samemu sprawdzic , Ty piales o swej akustyce dupsko ruszylem bylem u Ciebie , to samo zrobilem i wpadlem do kolegi ktory mieszka blisko , a co tam jezdzijcie po mnie jak sie wam podoba :( tylko Marku jak juz planujesz wizyte i jestes powaznym czlowiekeim w co nie watpie wpadniesz do piano na odsluch nie zapomnij napisac tu na forum slowa ....przepraszam mylilem sie ......ja wielokrotnie pialem ze jestem BOG AUDIO ze mam sprzet zajebisty , fajnie u mnie gra moze tylko fajnie ?? czaruja lampki ale to nic z doskonalym przekazem na zywo Teraz w starym roku zebralo mi sie na przeprosiny przepraszam wszystkich ale zaby zagralo niestety musi kosztowac pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała Bogu, że adaptacja akustyczna pomaga tym drogim, i tym tanim urządzenią.Jednak jest sprawiedliwość na tym Świecie?!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaluje teraz Marku ze Ci cokolwiek mowilem , pisalem na temat wizyty u Piano , a czy tak trudno jest ruszyc 4 literki i samemu sprawdzic , Ty piales o swej akustyce dupsko ruszylem bylem u Ciebie , to samo zrobilem i wpadlem do kolegi ktory mieszka blisko , a co tam jezdzijcie po mnie jak sie wam podoba :( tylko Marku jak juz planujesz wizyte i jestes powaznym czlowiekeim w co nie watpie wpadniesz do piano na odsluch nie zapomnij napisac tu na forum slowa ....przepraszam mylilem sie ......ja wielokrotnie pialem ze jestem BOG AUDIO ze mam sprzet zajebisty , fajnie u mnie gra moze tylko fajnie ?? czaruja lampki ale to nic z doskonalym przekazem na zywo Teraz w starym roku zebralo mi sie na przeprosiny przepraszam wszystkich ale zaby zagralo niestety musi kosztowac pozdrawiam

 

Sławek, widzę, Ty niczego nie rozumiesz. Ja nie twierdzę, że u Maćka gra źle bo nie ma adaptacji. Ja tylko twierdzę, że jakby miał taką z prawdziwego zdarzenia (której ja też nie mam) grało by jeszcze lepiej. Czy to tak trudno zrozumieć? Porozmawiaj z Forumowiczem sly30 jaki u niego gra sprzęt i jak grał przed profesjonalną adaptacja, a jak gra po takowej adaptacji.

 

Zdaję sobie sprawę też z tego, że u Piano gra lepiej niż u mnie pomimo braku adaptacji. - ma po prostu lepszy sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, widzę, Ty niczego nie rozumiesz. Ja nie twierdzę, że u Maćka gra źle bo nie ma adaptacji. Ja tylko twierdzę, że jakby miał taką z prawdziwego zdarzenia (której ja też nie mam) grało by jeszcze lepiej. Czy to tak trudno zrozumieć? Porozmawiaj z Forumowiczem sly30 jaki u niego gra sprzęt i jak grał przed profesjonalną adaptacja, a jak gra po takowej adaptacji.

 

Zdaję sobie sprawę też z tego, że u Piano gra lepiej niż u mnie pomimo braku adaptacji. - ma po prostu lepszy sprzęt.

Marku w Nowym Lepszym Roku ?? bedziemy musieli sie spotkac bo nam rozmowa tu na forum cos nie wychodzi ( nie za bardzo sie rozumiemy ) jak bylem u Ciebie atmosfera byla wspaniala bez przypychanek jakie tu sie czesto spotyka ...takie zycie pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest ten Piano?

Nie ma adaptacji?

Co za niedopatrzenie z jego strony!

I on się uważa za melomana/audiofila???

Kpiny!

Że też ma czelność zabierać głos w tym wątku!

Zbanować go!Na Bocznicę!!!

 

Ps.

Post 328.

 

Zdaję sobie sprawę też z tego, że u Piano gra lepiej niż u mnie pomimo braku adaptacji. - ma po prostu lepszy sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest ten Piano?

Nie ma adaptacji?

Co za niedopatrzenie z jego strony!

I on się uważa za melomana/audiofila???

Kpiny!

Że też ma czelność zabierać głos w tym wątku!

Zbanować go!Na Bocznicę!!!

 

Ps.

Post 328.

 

Maćku, a mozesz porzucić wykresy z pomiarów? :)

 

Jak je zobaczę, to odszczekam wszystko dużymi literami :)

 

Wiesz, ja też piszę, że mam adaptację, ale to tylko amatorska adaptacja, choć mogę pochwalić się wykresami przed i po.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się załatwić, ale nie mam aktualnych z dziś tj.z dnia odsłuchów gdy byli chłopacy, więc też nie będą adekwatne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się załatwić, ale nie mam aktualnych z dziś tj.z dnia odsłuchów gdy byli chłopacy, więc też nie będą adekwatne.

 

:)

 

Jakbyś miał takie z przed adaptacji i zaraz po - fajnie by było. Nic na siłę. Wywołałeś mnie do tablicy - dlatego zapytałem z ciekawości, bo wiem jakie potrafią być adaptacje.

 

Kurcze, wątek galeryjny, a na stornie ani jednego zdjęcia. Moje się już Wszystkim znudziły, ale nie mam innych. Może ktoś jeszcze wstawi coś swojego!

 

Aha, jeszcze jedno, dotarły karnisze i grube zasłony, jutro montaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptację u mnie przeprowadzał Mirek.Dalej ma nad tym pieczę i kontrolę, ponieważ jest nie ukończona( głownie od strony estetycznej)

W sumie, na warunki jakie pozwala ten pokój oraz jego dwufunkcyjność, robotę wykonał b.starannie, należycie i mogę każdemu śmiało polecić jego usługi.Mógłby to zrobić jeszcze lepiej, zdecydowanie lepiej, ale ma związane ręce - ja nie chcę zrobić"studia" z tego pokoju.

Jak wspomniałem, pokój jest kompromisem i na ile jest to możliwe jest on zaadaptowany akustycznie w stopniu dla mnie akceptowalnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptację u mnie przeprowadzał Mirek.Dalej ma nad tym pieczę i kontrolę, ponieważ jest nie ukończona( głownie od strony estetycznej)

W sumie, na warunki jakie pozwala ten pokój oraz jego dwufunkcyjność, robotę wykonał b.starannie, należycie i mogę każdemu śmiało polecić jego usługi.Mógłby to zrobić jeszcze lepiej, zdecydowanie lepiej, ale ma związane ręce - ja nie chcę zrobić"studia" z tego pokoju.

Jak wspomniałem, pokój jest kompromisem i na ile jest to możliwe jest on zaadaptowany akustycznie w stopniu dla mnie akceptowalnym.

 

Ok, to mi wystarczy. ODSZCZEKUJE, to co napisałem o Twojej adaptacji akustycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja miałbym prośbę aby sam piano opisał wrażenia odsłuchowe sprzed adaptacji i po. Może to rozwieje wątpliwości z powyższej dyskusji czy sprzęt sam gra albo dlaczego wymagał takiej adaptacji i czy wymagał? Czy zmiany były duże albo co było problemem?

A drugie pytanie , z góry przepraszam że poza tematem, czy możesz piano napisać coś w skrócie o Twoich AP? Zawsze mnie korciły ze względu na przestrzenność ale Twojego modelu nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby to zrobić jeszcze lepiej, zdecydowanie lepiej, ale ma związane ręce - ja nie chcę zrobić"studia" z tego pokoju.

W dodatku to jest niezwykły salon w stylu baroku angielskiego, gdzie wszystko musi być podporządkowane estetyce i zachowaniu stylu. Jak ruszy remont to może piano założy swój wątek.

 

czy możesz piano napisać coś w skrócie o Twoich AP? Zawsze mnie korciły ze względu na przestrzenność ale Twojego modelu nie słyszałem.

Wspaniałe efekty budowania sceny dźwiękowej o rozmiarach 1:1 dzięki zastosowaniu głośnika koncentrycznego (wysokotonowiec jest wstawiony przed średniotonowcem) i wąskiej przedniej ściance. Kolejna wielka zaleta to jedne duży niskotonwiec zamiast dwóch mniejszych, bas jest obszerniejszy i niżej schodzący. Niestety minusem wąskich ścianek jest umieszczenie przetwornika niskotonowego i membrany biernej na bocznych ściankach co w standardowym pomieszczeniu może powodować znoszenie się lub mocne podbijanie niektórych częstotliwości. Pomiędzy Avantera, a Cardeas jest spora różnica. Z chęcią posłuchał bym Kronosów u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by powrócić do charakteru i głównego założenia wątku kilka fotek.

Słabej jakości, bo robione telefonem i z ręki przy slabym oświetleniu, więc proszę o wybaczenie (to z lenistwa...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14054-0-00118700-1357076818_thumb.jpg

post-14054-0-31892300-1357076823_thumb.jpg

post-14054-0-83314100-1357076829_thumb.jpg

post-14054-0-76920700-1357076836_thumb.jpg

post-14054-0-99027800-1357076840_thumb.jpg

post-14054-0-32587500-1357076848_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romekjagoda

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny klimat, podoba mi się, bo jest przytulnie i miło. Emanuje z tego pomieszczenia spokój.

 

Marku, dzięki za przychylny wpis. Pokój robiony całkowicie własnym sumptem, więc to i owo mogłoby być lepiej, ale klimat jest.

Spokój natomiast czasami ;), bo np. teraz słucham 4 pór roku Vivaldiego i Tempesta di Mare i jest istna burza żywiołów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne pomieszczenie z klimatem!

Kolega widać wie co zrobić ze światłem, żeby było miłe

i nie męczące.

Tego typu ściany akustycznie zawsze są lepsze niż gołe, gładkie.

Widzę że jest wiele sympatycznych pokoi do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne pomieszczenie z klimatem!

Kolega widać wie co zrobić ze światłem, żeby było miłe

i nie męczące.

Tego typu ściany akustycznie zawsze są lepsze niż gołe, gładkie.

Widzę że jest wiele sympatycznych pokoi do audio.

 

Sly, dziękuję za miłe słowa. Opcji oświetlenia w tym pokoju jest kilka. Pozostają jeszcze spoty na tej ścianie z kamieniem, ale chwilowo mam problemy z dotykowym ściemniaczem i moja energia potencjalna nie wyzwala odpowiedniej w nim reakcji w związku z czym chwilowo nie mogę owych spotów rozjaśnić. Na spokojne klimaty z whisky w ręku mam jeszcze obwodowe oświetlenie czerwone poprowadzone na łączeniu sufitu ze ścianami, ale jest je b. trudno sfocić. Klimat jest wtedy b. mocno nastrojowy, zachaczający wręcz o mocno erotyczny ;) lub nawet buduarowo-burdelowy ;)))) (ściany są czerwone i fajnie odbijają czerwone światło).

 

Pokój robiony był na taki właśnie przytulny kokon, w którym mogę odpocząć od hałasu i świata, a gdy trzeba łupnąć sobie dźwiękiem. Udało się to osiągnąć, a że własnymi zupełnie siłami, to i przyjemność z przebywania w nim tym większa. Gdy kiedyś zmienię dom dla odmiany zrobię pewnie jeden taki pokój w jasnych kremowych kolorach (jak będę miał 2 systemy i dość pomieszczeń, by dla każdego zrobić osobny pokój ;) ).

 

Tego typu ściany akustycznie zawsze są lepsze niż gołe, gładkie.

 

Za tymi bocznymi ściankami wysuniętymi do przodu jest częściowo wełna, a częściowo kołki/listewki usztywniające ściane i zapobiegające powstawaniu fal stojących. Dzięki temu (m.in.) nie mam praktycznie problemu z modami własnymi pokoju, a najniższe częstotliwości wygaszają się po max 0,6s, co przy klitce 15m2 uważam jest niezłym wynikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romekjagoda

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja miałbym prośbę aby sam piano opisał wrażenia odsłuchowe sprzed adaptacji i po.

 

Flagowe AP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to produkt zdecydowanie inny niż wcześniejsze, posiadane przeze mnie Avanti II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Reprodukcja w każdym zakresie stoi na zdecydowanie wyższym poziomie i co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.Jedynie przestrzenność wydaje się na zbliżonym poziomie, ale to zrozumiałe, gdy pod uwagę weźmiemy podobną szerokość przedniej ścianki obu produktów.

Cardeasy są prawdziwsze w stosunku do serii Century/Avanti i w odpowiedniej konfiguracji, gotowe są ukazać muzykę w sposób niezwykle wierny.

...

Jednak.., na nic zdadzą się wysmakowane, przepełnione barwną polszczyzną opisy, gdy nie zadbamy o właściwą akustykę pomieszczenia.

Ta ostatnia - w moim odczuciu- wydaje się być kluczową w finalnej reprodukcji obrazu dźwiękowego.

Nim to nastąpiło, w początkowych odsłuchach, Cardeasy nie pokazały całego spektrum swoich możliwości, a jedynie wąski wachlarz reprodukcyjnych atutów.

Pierwsze odbicia, wynikające z braku adaptacji, skutecznie zamazywały muzyczny spektakl, uniemożliwiając np.dokładną lokalizację poszczególnych źródeł pozornych.Obraz wydawał się bardziej plamą niż właściwym rysunkiem. Charakterystyka częstotliwości jaką miałem sposobność zobaczyć na wykresie tuż po pierwszych pomiarach nie pozostawiała wątpliwości i należało niezwłocznie zająć sie tematem adaptacji.Górek więcej niż w niejednym masywie i tylko naiwność w połączeniu z głęboką wiarą w skuteczność samego seta oraz plątaniny kabli IC/AC i całego ustrojstwa voodoo, załatwi temat.

Owszem, cuda się zdarzają, ale odnoszą się prędzej do zjawisk paranormalnych niż do akustycznych.

Nie dając wiary voodoo czy też marnowaniu czasu w oczekiwaniu na cud, przystąpiłem do adaptacji.

...

Jak już wspomniałem o przeprowadzenie adaptacji poprosiłem Mirka, a ten podszedł do tematu w sposób profesjonalny, a zarazem akceptowalny dla mojego skórzanego portfela.

Zajął się pasmem w sposób na ile pozwalał mu inwestor(ja:) i możliwości w kontekście funkcji pokoju.

 

Dziś, po przeprowadzonej adaptacji i względnego(akceptowalnego) wyrównania pasma, komfort odsłuchu jest zdecydowanie wyższy!

Ma to przełożenie bezpośrednio na dxwięk i teraz mam wrazenie, iż wcześniej wydatkowane euro jest uzasadnione i z lubością spożytkowane.Dopiero po przeprowadzonych akustycznych zabiegach, usłyszałem całe mnóstwo niuansów, smaczków, ale przede wszystkim, bliższą naturalności barwę instrumentów.Stało się to m.in. za sprawą większej równowagi tonalnej.Cała paleta ulubionych dęciaków brzmi zupełnie inaczej niż przed adaptacją.Smyczki czy fortepian ukazały się jakby w innej, naturalnej barwie.Rysunek czy reprodukcja basu, to zupełnie inna bajka.Przed adaptacją, zestaw eksponował pewne zakresy co przekładało się na mocniejsze zaakcentowanie np.saksofonu przez co obraz wydawał się mniej spójny, jakby grał lider na saksie, a za nim cała reszta z fortepianem na sekcji rytmicznej skończywszy.To - z punktu widzenia wysokiej jakości reprodukcji dźwięku- jest niedopuszczalne i należało to zmienić.

Jak już wspomniał Mirek, pokój jest trudny z uwagi nie tylko na wystrój i nawiązanie do określonego stylu, ale również poprzez rzadko spotykane ustawienie kolumn na ukos.Kolejnym trudnym zagadnieniem są wymiary pokoju, bo np.jego długość=2x wysokość, a do tego wykusz.

 

Panowie,

Można pisać w nieskończoność, ale moim zdaniem adaptacja, którą przeprowadził Mirek, znacząco poprawiła finalny komfort odsłuchu.

Zatem, warto ją przeprowadzić, bo żadne Cardeasy czy Maxx,y same przez się, nie załatwią sprawy.

 

 

Co do pytania Risto.

Mirek - jako, ze niejednokrotnie ich słuchał - opisał w skrócie ich walory.Wtrącę swoje trzy grosze i dodam, ze Avantera w odróżnieniu od Cardeasów ma obudowę otwartą, a dwa tunele BR dmuchają w podłogę.

Cardeasy to OZ, więc dla mnie był to kolejny argument przy ich zakupie.

Jednocześnie nie odkryje Ameryki pisząc, że każdy Żyd swoje chwali, ale istotnie,nawet chcąc być zupełnie obiektywny w ocenie, muszę przyznać, że AP mają wyjątkową przestrzeń, a ponadto, Cardeasy mają jeszcze jedną wspaniałą nie często spotykaną cechę.Otóż, prezentują dźwięk jakby z minimalnym ociepleniem, podając jednocześnie całe mnóstwo szczegółów i smaczków, które nie rzadko są poszukiwane przez audiofilów, a podkreślił to również Magazyn Stereoplay w recenzji za którą otrzymały 65 punktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, po przeprowadzonej adaptacji i względnego(akceptowalnego) wyrównania pasma, komfort odsłuchu jest zdecydowanie wyższy!

Ma to przełożenie bezpośrednio na dxwięk i teraz mam wrazenie, iż wcześniej wydatkowane euro jest uzasadnione i z lubością spożytkowane.Dopiero po przeprowadzonych akustycznych zabiegach, usłyszałem całe mnóstwo niuansów, smaczków, ale przede wszystkim, bliższą naturalności barwę instrumentów.Stało się to m.in. za sprawą większej równowagi tonalnej.Cała paleta ulubionych dęciaków brzmi zupełnie inaczej niż przed adaptacją.Smyczki czy fortepian ukazały się jakby w innej, naturalnej barwie.Rysunek czy reprodukcja basu, to zupełnie inna bajka.Przed adaptacją, zestaw eksponował pewne zakresy co przekładało się na mocniejsze zaakcentowanie np.saksofonu przez co obraz wydawał się mniej spójny, jakby grał lider na saksie, a za nim cała reszta z fortepianem na sekcji rytmicznej skończywszy.To - z punktu widzenia wysokiej jakości reprodukcji dźwięku- jest niedopuszczalne i należało to zmienić.

 

Dziękuję za tak obrazowy opis. Teraz wiem, że idziemy w tym samym kierunku i niepotrzebne były te małe przepychanki. Przepraszam.

 

Można pisać w nieskończoność, ale moim zdaniem adaptacja, którą przeprowadził Mirek, znacząco poprawiła finalny komfort odsłuchu.

Zatem, warto ją przeprowadzić, bo żadne Cardeasy czy Maxx,y same przez się, nie załatwią sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem, że idziemy w tym samym kierunku

 

Nie sądzę, bo ja zaraz idę do banku:))

 

Na serio, to od samego początku wiedziałem, ze jest to sprawa niedomówienia, a nie różnych kierunków.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio, to od samego początku wiedziałem, ze jest to sprawa niedomówienia, a nie różnych kierunków.:)

 

Miło mi to słyszeć (czytać) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, dzisiaj popełniłem czyn domowy i powiesiłem karnisz oraz grube welurowe zasłony. Odsłuch wieczorem, a jutro ewentualny pomiar czasu pogłosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jednego z popełnionych nie widać - karnisza:)

Ale..,kto by się tam karniszem przejmował, a tym bardziej zwracał uwagę, że go nie widać.

Tylko piano, pieprzony esteta, co we wnętrzu wszystko wypatrzy i się musi czepić jak rzep.:)

Nie przejmuj się nim.On zawsze musi czymś przywalić:))

 

Fajny pokoik z konsekwencją nie tylko w aspekcie akustycznym, ale również kolorystycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piano dzięki za tak szczegółowy opis, AP zawsze robiły na mnie pozytywne wrażenie a Twój opis brzmi jak najlepsza recenzja. Niewykluczone że kiedyś będą u mnie.

 

Wracając do tematu, dzisiaj popełniłem czyn domowy i powiesiłem karnisz oraz grube welurowe zasłony. Odsłuch wieczorem, a jutro ewentualny pomiar czasu pogłosu.

Przyznam się, że Twoje adaptacje dotychczas mnie nie przekonywały pod kątem wizualnym, ale teraz pokój nabiera tego czegoś czego wcześniej brakowało. Nawet fajnie to wygląda. Powodzenia w dalszych pracach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone że kiedyś będą u mnie.

 

Zrobisz skok na moją chatkę?:)))

 

Na serio, to miło mi słyszeć słowa uznania, ale do recenzenta, to mi brakuje ho,ho..:)

Ale cenię sobie elegancję sformułowań :)

Oczywiście zyczę Ci rychłego zakupu AP.

 

MIłego wieczoru, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pokoik z konsekwencją nie tylko w aspekcie akustycznym, ale również kolorystycznym.

 

Dziękuje :) - kolorystyka draczna - takie moje Art Deco, pewne rzeczy do zmiany, ale powoli :)

 

Przyznam się, że Twoje adaptacje dotychczas mnie nie przekonywały pod kątem wizualnym, ale teraz pokój nabiera tego czegoś czego wcześniej brakowało. Nawet fajnie to wygląda. Powodzenia w dalszych pracach.

 

Również dziękuję ;) będę dalsze zmiany. Na foto, też możecie liczyć, bo Mikołaj przyniósł fajny aparat i dużo pstrykam :)

 

Tylko jednego z popełnionych nie widać - karnisza:)

 

Poprawka, już jest foto karnisza. Niestety robione z ręki :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.