Skocz do zawartości
romekjagoda

Nasze adaptacje akustyczne - galeria

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety sufit nie do ruszenia. Kiedyś będzie dom to będzie wszystko. Kurde nie pamiętam t60 ale nie było źle. Pamiętajmy że to jest wciąż pokój dla całej rodziny i musi takie funkcje wmiare spełniać. Aczkolwiek gdybym opracował jakieś pochłanianie na sufit wyglądające jak kwadratowa lampa,no z paskami Led wokoło to by przeszło.

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoje T60 wyslalem ci w mailu z porownaniem poglosow naszych pomieszczen

Edytowane przez xajas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dostałem żadnego maila.

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamil wejdź na http://acousticlab.pl/realizacje i kliknij w Adaptacja akustyczna - Pomorze. Zastosowałem tam ustroje o wielkości 100x100x16cm z podświetleniem led.

W tym tygodniu dodam kolejne kilka realizacji w tym adaptacje sufitów w oparciu o płyty Ecophon Solo, który też można podświetlać ledami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe rozwiązanie na ten sufit, ale niestety 16cm to za grube bo mam 220cm ogólnie więc byłoby mega nisko :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto na Śląsku wykonuje adaptacje pomieszczeń?

Możecie kogoś polecić.Jaki zakres kwot należy brać pod uwagę jeśli chcemy poprawić akustyka pokoju 24m2.

Jak u was wyglądało to cenowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kwota adaptacji jest bardzo różna. Podobnie jakby zapytać ile kosztuje dobry system audio. 

Zależy to też od tego czy jest to pokój tylko pod audio czy salon dzienny. Gdzie są drzwi i okna, czy pomieszczenie ma skosy czy nie, z czego są wykonane ściany, czy jest problem z dudniącym basem, jak mocno można ingerować w pomieszczenie itp. Zazwyczaj tak żeby było bardzo dobrze to przy 24mkw jest to koszt 10-20 tyś zł. Przy czy Ci którzy sprzedają pianki mogą zrobić adaptację akustyczną za 800-1200zł i też będą mówić, że fenomenalnie poprawią akustykę.

Będę za jakiś czas w Bielsko-Białej kończył adaptację akustyczną to mogę Ciebie odwiedzić.

Edytowane przez Acoustic Lab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musiałbym sporo dozbierac.Druga połówka nie zaakceptuje wydatku rzędu 10 tys .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki mały OT w kwestii ustawienia głośników...w sumie powiązane z akustyką...

Rozsunąłem dzisiaj głośniki na ok 2 metry...od kilku lat mam 1.70...i co?

I cały czar prysł, zero sceny, lokalizacji źródeł, itd...tak ważne jest właśnie ustawienie głośników w pomieszczeniu...o którym bardzo duże grono audiomaniaków zapomina i wciskając głośniki jak popadnie robią sobie sami kuku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Taki mały OT w kwestii ustawienia głośników...w sumie powiązane z akustyką...
Rozsunąłem dzisiaj głośniki na ok 2 metry...od kilku lat mam 1.70...i co?
I cały czar prysł, zero sceny, lokalizacji źródeł, itd...tak ważne jest właśnie ustawienie głośników w pomieszczeniu...o którym bardzo duże grono audiomaniaków zapomina i wciskając głośniki jak popadnie robią sobie sami kuku...
Czar prysl bo zalezy na ile zmienila sie odleglosc od sluchacza i od scian bocznych po rozsunieciu kolumn.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Odległość od skuchacza taka sama, lewy głośnik w tym samym miejscu ... Odsunąłem prawy 2 metry od lewego...ustawienie mam niesymetryczne ...

Lewy jest blisko ściany, prawy na otwartej przestrzeni...

Zrobiło się tak jak nie znoszę...wszystko na jednej linii za kolumnami ... Zero spójności sceny, głębokości, lokalizacji...

Edytowane przez ziko369

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi