Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze adaptacje akustyczne - galeria


romekjagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwyczajne niezrównoważenie tonalne tylko nazwane potocznie...

Więc po prostu za dużo basu i to duzo za duzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Tak to jest u mnie zaadaptowane.

Głównym sprawcą tego stanu rzeczy jest firma ,,SEMPER ACOUSTIC'',która zaprojektowała i wykonała całą adaptację.

Powiem krótko. PEŁEN PROFESJONALIZM NA KAŻDYM ETAPIE PROJEKTU.!!!!!!!

 

Bardzo ciekawie to wygląda, czy możesz mi podać wymiary pomieszczenia i jakie "ustroje" znajdują się w rogu pomieszczenia, chodzi o te wysokie walce. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dokładniejsze foto pokoju. Myślałem, że w klubie rozmowa pójdzie w ten sam normalny sposób, ale skończyło się... jak zwykle :)

W kwestii adaptacji można stwierdzić, że poszło kompleksowo, profesjonalnie i faktycznie na najwyższym poziomie: zarówno jakościowym jak i estetycznym. Okazuje się, że za sprawą odpowiedniej adaptacji akustycznej miejsce odsłuchowe można ustawić nawet przy ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dokładniejsze foto pokoju. Myślałem, że w klubie rozmowa pójdzie w ten sam normalny sposób, ale skończyło się... jak zwykle :)

W kwestii adaptacji można stwierdzić, że poszło kompleksowo, profesjonalnie i faktycznie na najwyższym poziomie: zarówno jakościowym jak i estetycznym. Okazuje się, że za sprawą odpowiedniej adaptacji akustycznej miejsce odsłuchowe można ustawić nawet przy ścianie.

 

Wiesz dobrze że się jeszcze taki nie urodził aby wszystkim dogodził. Malkontenci zawsze będą , a ludzi myślących niestety coraz mniej. Tym bardziej cieszy Twój post. A usytuowanie miejsca odsłuchowego przy tylnym dyfuzorze zdaje się być nie logicznym ,ale tak jak napisałeś, nie w tym wypadku.

 

Bardzo ciekawie to wygląda, czy możesz mi podać wymiary pomieszczenia i jakie "ustroje" znajdują się w rogu pomieszczenia, chodzi o te wysokie walce. Pozdrawiam

 

Wymiary pomieszczenia 3.80 x 4.70 x 2.85

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest u mnie zaadaptowane.

 

Ładnie to wygląda.

Ale masz jakiś pomiar przed i po ?

Jakie były cele projektowe podpytam przy okazji.

 

Okazuje się, że za sprawą odpowiedniej adaptacji akustycznej miejsce odsłuchowe można ustawić nawet przy ścianie.

 

Owszem można

 

A usytuowanie miejsca odsłuchowego przy tylnym dyfuzorze zdaje się być nie logicznym ,ale tak jak napisałeś, nie w tym wypadku.

 

Ono zawsze będzie nielogiczne. Dyfuzor jest zabawką, której skuteczność osiąga się, powyżej odległości projektowej. Poniżej tej odległości, dyfuzor podbarwia w wąskim zakresie częstotliwościowym i koniec kropka. Dyfuzory mają jeszcze inne obostrzenia których warto przestrzegać. Jeśli dobrze widzę, to do paneli binarnych też można się poważnie przyczepić.

 

Mimo wszystko lepiej tak niż w pustych ścianach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzor jest zabawką, której skuteczność osiąga się, powyżej odległości projektowej.

 

Przy tym punkcie odsłuchu, właściwie nic nie daje, zachowuje się jak zwykła ściana.

 

(...................................)

@Rafał.M

cała adaptacja wygląda bardzo efektownie. Nie wiem czy walce służą również jako Bass Trap-y, jeżeli nie to jest spore marnotrastwo. Można było powalczyć z zakresem poniżej 50Hz. Byłem bardzo ciekaw tej adaptacji, ale ja tak nie zrobię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vlado
pomwienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wewnątrz ustrojów z płytami binarnymi jest pianka/tworzywo, o którym wspominał Szymon, a nie wełna. Być może każdy z nich ma też przez to nieco inne współczynniki pochłaniania/przepuszczalności i działa różnie na inne częstotliwości w zależności od lokalizacji na suficie.

W kwestii dyfuzorów faktycznie niby sprzecznie z ogólną teorią ten tylny jest usytuowany względem miejsca odsłuchu, ale może praktyka jest inna i ten ustrój zrobi mniej szkody niż absorber w tym miejscu? A zawsze lepiej mieć coś na ścianie, niż słuchać 100% odbić. Ci, którzy słuchali tego systemu nie stwierdzili nic niepokojącego.

 

Szymon wspominał, że <50 Hz nie musiał nic dodatkowo tłumić, bo nie działo się tam nic nadzwyczajnego po zrobieniu tej adaptacji.

 

Rafale oczywiście mój wcześniejszy post nie miał być pejoratywny- wręcz przeciwnie,chciałem zwrócić uwagę (podkreślić), że po adaptacji można słuchać tak jak na zdjęciu (bez względu na rodzaj ustroju za słuchaczem). Najważniejsze, że działa. Tym bardziej, że pewnie poza finalnym odsłuchem do adaptacji/strojenia wykorzystano pomiary, a tam musiało się wszystko zgadzać z przyjętymi normami/założeniami.

 

Gratuluję i pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym punkcie odsłuchu, właściwie nic nie daje, zachowuje się jak zwykła ściana.

 

(...................................)

@Rafał.M

cała adaptacja wygląda bardzo efektownie. Nie wiem czy walce służą również jako Bass Trap-y, jeżeli nie to jest spore marnotrastwo. Można było powalczyć z zakresem poniżej 50Hz. Byłem bardzo ciekaw tej adaptacji, ale ja tak nie zrobię.

 

Ładnie to wygląda.

Ale masz jakiś pomiar przed i po ?

Jakie były cele projektowe podpytam przy okazji.

 

 

 

Owszem można

 

 

 

Ono zawsze będzie nielogiczne. Dyfuzor jest zabawką, której skuteczność osiąga się, powyżej odległości projektowej. Poniżej tej odległości, dyfuzor podbarwia w wąskim zakresie częstotliwościowym i koniec kropka. Dyfuzory mają jeszcze inne obostrzenia których warto przestrzegać. Jeśli dobrze widzę, to do paneli binarnych też można się poważnie przyczepić.

 

Mimo wszystko lepiej tak niż w pustych ścianach.

A jak to u Ciebie wygląda, wklej jakieś foty.

 

Przy tym punkcie odsłuchu, właściwie nic nie daje, zachowuje się jak zwykła ściana.

 

(...................................)

@Rafał.M

cała adaptacja wygląda bardzo efektownie. Nie wiem czy walce służą również jako Bass Trap-y, jeżeli nie to jest spore marnotrastwo. Można było powalczyć z zakresem poniżej 50Hz. Byłem bardzo ciekaw tej adaptacji, ale ja tak nie zrobię.

Muszę Cię zmartwić.

Walce niestety nie są rurami kanalizacyjnymi,które tak lubisz stosować, wełny w moim projekcie nie uświadczysz, a poniżej jak i powyżej 50Hz u mnie jest ideał.

Proszę wklej foty swojej teoretycznie idealnej adaptacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledź mój wątek. Pomieszczenie buduje się. Widzisz @Rafał.M, ja nie mam niczego do ukrycia, tak jak większość tutejszych audiofili. Ja stosuje sam ten zabieg, "pokaż fotki", ale w moim przypadku przestrzeliłeś.

 

Mam wrażenie, że aby wyeksponować monobloki (wyglądają imponująco), poświęciłeś dostępną przestrzeń. Słuchałem u kolegi podobnej konfiguracji, ze ścianą za plecami i czułem się po pierwsze, niekomfortowo, po drugie zaburzona akustyka.

 

wełny w moim projekcie nie uświadczysz, a poniżej jak i powyżej 50Hz u mnie jest ideał.

 

Pokaż pomiary, a powiem kim jesteś.

 

Proszę wklej foty swojej teoretycznie idealnej adaptacji.

 

Nie ma takiej, adaptacja będzie dostosowana do pomieszczenia i pomiarów gołego pomieszczenia i przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledź mój wątek. Pomieszczenie buduje się. Widzisz @Rafał.M, ja nie mam niczego do ukrycia, tak jak większość tutejszych audiofili. Ja stosuje sam ten zabieg, "pokaż fotki", ale w moim przypadku przestrzeliłeś.

 

Mam wrażenie, że aby wyeksponować monobloki (wyglądają imponująco), poświęciłeś dostępną przestrzeń. Słuchałem u kolegi podobnej konfiguracji, ze ścianą za plecami i czułem się po pierwsze, niekomfortowo, po drugie zaburzona akustyka.

 

 

 

Pokaż pomiary, a powiem kim jesteś.

 

 

 

Nie ma takiej, adaptacja będzie dostosowana do pomieszczenia i pomiarów gołego pomieszczenia i przetworników.

Nie masz niczego do ukrycia ,bo nic nie masz.

Wklej zdjęcia obecnego pomieszczenia i systemu, bo rozumiem że gdzieś słuchasz muzyki. A Twój wątek jest martwy od maja.

 

Panowie .

Przecież ten wątek to ; NASZE ADAPTACJE AKUSTYCZNE ,,GALERIA''.

Czyli zanim coś napiszecie, skrytykujecie , poprzedźcie wasze wypociny wklejeniem własnego pokoju odsłuchowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już, poświęciłeś trochę czasu na przeczytanie kilku wpisów wstecz, to poszukaj głębiej. Wklejałem.

Niestety, od jakiś prawie roku mieszkam w wynajmowanej "norze". Prawie nie słucham, a jak już to jestem prawie zawsze załamany. Ale męczę się świadomie, remontuje dom i przygotowuje go do wykonania wspomnianej rozbudowy. Jak tam bardzo chcesz, jutro wstawię zdjęcie jak to wygląda:)

 

Nie masz niczego do ukrycia ,bo nic nie masz.

Nie atakuj mnie w taki prostacki sposób. Każdy, kiedyś zaczynał od zera. Jak ty zaczynałeś?

Twoja adaptacja jest, jak już napisałem, efektowana, ale ja nie poświęcę miejsca odsłuchu, kosztem wyeksponowania sprzętu.

 

 

Ponawiam,

ełny w moim projekcie nie uświadczysz, a poniżej jak i powyżej 50Hz u mnie jest ideał.

Pokaż pomiary, a powiem kim jesteś.

 

Przecież ten wątek to ; NASZE ADAPTACJE AKUSTYCZNE ,,GALERIA''.

Czyli zanim coś napiszecie, skrytykujecie , poprzedźcie wasze wypociny wklejeniem własnego pokoju odsłuchowego.

Czy to oznacza, że mogą się tu tylko wypowiadać posiadacze adaptacji?

Czy ja, jako user który buduje od zera pomieszczenie, mam już prawa do pisania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że mogą się tu tylko wypowiadać posiadacze adaptacji?

Czy ja, jako user który buduje od zera pomieszczenie, mam już prawa do pisania?

To oznacza, że w dobrym tonie jest najpierw zaprezentowanie swoich osiągnięć zanim zaczniesz kogoś mieszać z błotem.

Galeria jak najbardziej oznacza wklejanie zdjęć własnego systemu! Nie rozumiesz znaczenia tematu, w którym piszesz?

Bezpłodne pogaduszki możesz uprawiać do woli w setkach tematów na bocznicy. Na miejscu autora tematu już dawno bym Cię zbanował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz kogoś mieszać z błotem.

Jeszcze nikogo nie zmieszałam. @szymon1, podoba mi się wizualnie, jest KATALOGOWO. Mam nadzieję że rozumiesz znaczenie. Ale polemika jest czymś innym, jak byś nie rozumiał założeń forum, po to jest aby się wypowiadać.

 

To oznacza, że w dobrym tonie jest najpierw zaprezentowanie swoich osiągnięć

 

Piszesz bezsensu.

 

@szymon1, może do Ciebie skieruje pytanie. Pokaż pomiary, zamiast twierdzić że poniż i powyżej 50Hz jest ideał. Czy jak zwykle wykręcisz się jakimś sianem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to u Ciebie wygląda, wklej jakieś foty.

 

A co mają moje foty, do twojej adaptacji?

Pochwaliłeś się, wygląda ładnie i każdy to widzi na zdjęciu.

Naturalnie, kierowany zwyczajną ciekawością pytam o pomiar, bo to ukazuje skuteczność adaptacji.

Po późniejszych wpisach widzę że leży Ci coś na sercu i zrobiło się agresywnie.

 

Generalnie jesteś super! Masz zaadaptowane pomieszczenie, super sprzęt i w ogóle bardzo przyjemny z Ciebie człowiek.

Strach tu o cokolwiek zapytać a jak już zauważy się błędy, to powinno się udawać, że jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają moje foty, do twojej adaptacji?

Pochwaliłeś się, wygląda ładnie i każdy to widzi na zdjęciu.

Naturalnie, kierowany zwyczajną ciekawością pytam o pomiar, bo to ukazuje skuteczność adaptacji.

Po późniejszych wpisach widzę że leży Ci coś na sercu i zrobiło się agresywnie.

 

Generalnie jesteś super! Masz zaadaptowane pomieszczenie, super sprzęt i w ogóle bardzo przyjemny z Ciebie człowiek.

Strach tu o cokolwiek zapytać a jak już zauważy się błędy, to powinno się udawać, że jest ok.

Dawaj foty !!!!!, nie marudź i nie zagaduj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieli byście wszystko,w zamian nie dając nic. Ja wkleiłem teraz Wy.

Rafał szkoda pióra. Chłopcy "bezsystemowcy" chicieliby poznać za darmola tajniki adaptacji. Takie rzeczy tylko w erze :)

Panowie zapłacicie to otrzymacie wszelakie pomiary, karty techniczne i rodzaje materiałów z wyszczególnieniem ich charakterystyk składowych oraz łączonych. Jako ciekawostkę dodam, że wszystkie ustroje to konstrukcje hybrydowe 2,3,4 warstwowe. W całej adaptacji nie ma grama wełny, styropianu, rur kanalizacyjnych itp materiałów dostępnych w składach budowlanych. To jest adaptacja kilkuetapowa dobrana do tego konkretnego systemu, pomieszczenia i wymagań inwestora. Osoby postronne o ile reprezentują minimum kultury osobistej z pewnością będą mogły posłuchać efektu końcowego. Właściciel to bardzo gościnny człowiek. Wstępne pojęcie dają relacje kolegów, którzy już u Rafała słuchali (szczególnie cenna jest opinia Imacmana, który sam przeszedł długą drogę w walce z akustyką).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymówki, wymówki.

Jestem szczerze ciekaw materiału HDS, jego charakterystyki. A nóż zastosuję w swojej adaptacji. Skoro radzi sobie z częstotliwościowi 45-75Hz i wyżej, tak jak u ciebie to chętnie kupię. Ale kupowanie w worku lub wierzenie @szymon1 na słowo, jest ryzykowne. Na mnie jego pozycjonowanie nie działa.

 

@szymon1, czy masz jakieś materiały o Twojej wizji paneli binarnych wykonanych na podstawie tego patentu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jestem ciekaw jakie innowacyjne rozwiązania zastosowałeś. Ponieważ z tego co zweryfikowałem, to nie pokusiłeś się nawet o jakieś autorskie zastosowanie metody MLS dla swoich produktów. Większość paneli, ustrojów skład się z conajmniej 3-4 warstw.

 

W całej adaptacji nie ma grama wełny, styropianu, rur kanalizacyjnych itp materiałów dostępnych w składach budowlanych.

i właśnie skuteczność kosmicznych technologii chcielibyśmy poznać.

 

Rozważam dwa sposoby wykonania sufitu u mnie, jednym jest właśnie opcja podobna do Twojej @Rafał.M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Tak to jest u mnie zaadaptowane.

Głównym sprawcą tego stanu rzeczy jest firma ,,SEMPER ACOUSTIC'',która zaprojektowała i wykonała całą adaptację.

Powiem krótko. PEŁEN PROFESJONALIZM NA KAŻDYM ETAPIE PROJEKTU.!!!!!!!

Witam

Widzę, że masz podobny układ dyfuzorów jak ja, dodatkowo bardzo podobnie wyglądają ;) Oczywiście skala przedsięwzięcia u mnie jest znacznie mniejsza. Czy możesz mi napisać (może na priv) jak cenowo wygląda sprawa tych pofalowanych ustrojów na suficie? Brakuje mi tego elementu i zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami. Załączam aktualne foto mojego pokoju... Pozdrawiam

PS: Twój pokój wygląda rewelacyjnie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzychu.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj pomiary i nie szukaj wymówek!.

 

przepraszam że wcinam się w dyskusję ale....

na cholerę potrzebne Ci są te pomiary ?

w klubie Studio 16 Hertz chłopacy opisali jak gra ten system - wydali pozytywną laurkę..czy to nie wystarczy ?

w tym przypadku pomiary mogą być nawet wykoślawione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj foty !!!!!, nie marudź i nie zagaduj.

Powiem Ci tak, wpisy Szymona znam i niejednokrotnie jego intencje nie były kryształowe, o bezinteresowności na pewno mówić tu niemożna. Nie chce mi się wnikać w biznesowe konotacje i przepychanki między firmami. Stąd też sobie stoję na uboczu.

Patrząc na twój "wzmacniacz", autora adaptacji itp. ciężko ocenić mi, czy jesteś hobbystą który wymienia się poglądami na forum, czy elementem kolejnej "gierki". Finalnie jesteś użytkownikiem który ma dwa miesiące stażu pozwól, że poczekam ze wrzucaniem na forum czegokolwiek.

 

Chcieli byście wszystko,w zamian nie dając nic. Ja wkleiłem teraz Wy.

 

Ja nic nie chcę. Przyszedłeś sam, z własnej nieprzymuszonej woli na forum i wrzucasz zdjęcia. Naturalne że pojawią się pytania i ciekawość.

 

Rafał szkoda pióra. Chłopcy "bezsystemowcy" chicieliby poznać za darmola tajniki adaptacji.

Szymonie bo mimowolnie rozmowa dryfuje w kierunku twojej osoby.

Za "darmola" to korzystasz z patentu RPG Diffusor Systems jeśli jesteśmy tacy szczerzy. Dodatkowo na tyle nieumiejętnie, że wspomniałem o tym wcześniej. Pomiar przed i po adaptacji jest elementem pokazania poprawności wykonanej adaptacji. Nie wiem po co, jakikolwiek forumowicz miał by za to płacić. Co do wełny mineralnej to stosują ją profesjonaliści i amatorzy na całym świecie, więc nie demonizował bym. Choć rozumiem że będąc producentem materiałów dźwiękochłonnych innych niż wełna, będziesz deprecjonował każde inne rozwiązanie.

 

Wybacz ale kolejny raz dajesz się na forum poznać z tej niesympatycznej strony. Zamiast zwyczajnej rozmowy i koleżeńskiej wymiany zdań, robi się przepychanka z biznesem w tle.

Finalnie żeby nie było niedomówień, nie prowadzę żadnej działalności zarobkowej związanej z audio.

 

Finalnie i mimo wszystko użytkownikowi Rafał.M gratuluję ładnego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arczi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi arczi87 wstydzący się własnego systemu i korzystający z klonów firmowych konstrukcji. W Polsce nie obowiązuje żaden patent RPG więc się nie kompromituj. Setki firm na świecie i w Polsce korzysta z tego wzoru binarnego. Znalazłem wpisy gdzie sam go rozpowszechniasz jak rozumiem nielegalnie. Takich sekwencji wzorów można wyznaczyć z ciągów matematycznych dowolną ilość, jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o akustyce to byś wiedział, że haczyk tkwi w zupełnie innym miejscu. Dziękuję i żegnam do momentu przedstawienia przez Ciebie własnych osiągnięć na tym polu. Chętnie poznam te skrywane tajemne hajendy w cenie sieciówki. Oczywiście walcujące systemy 100 razy droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi arczi87 wstydzący się własnego systemu i korzystający z klonów firmowych konstrukcji. W Polsce nie obowiązuje żaden patent RPG więc się nie kompromituj. Setki firm na świecie i w Polsce korzysta z tego wzoru binarnego. Znalazłem wpisy gdzie sam go rozpowszechniasz jak rozumiem nielegalnie. Takich sekwencji wzorów można wyznaczyć z ciągów matematycznych dowolną ilość, jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o akustyce to byś wiedział, że haczyk tkwi w zupełnie innym miejscu. Dziękuję i żegnam do momentu przedstawienia przez Ciebie własnych osiągnięć na tym polu. Chętnie poznam te skrywane tajemne hajendy w cenie sieciówki. Oczywiście walcujące systemy 100 razy droższe.

 

Ja się niczego nie wstydzę, wiadomo od zawsze na czym słucham. Nie klonów a projektu dla DIYowców, tzw. hobbystów.

Co do dyfuzora jeśli ktoś używa go do własnych celów i nie prowadzi działalności zarobkowej nie widzę problemu. Co innego sprzedając cudzą pracę. Wystarczyło samemu wygenerować inny ciągi i po sprawie. Skąd Ty możesz wiedzieć, co wiem a czego nie, na temat akustyki? Kwestię ewentualnych haczyków możemy pominąć :). Co do przedstawiania, to nie jest żaden wyścig i nie mam potrzeby udowadniania czegokolwiek. Ale przeczytaj w końcu ten paten co wkleił hi_aro, to będziesz wiedział gdzie tkwi błąd.

Co do hajendu, sieciówki i walcowania czegokolwiek, to jest to twoja domena, bo o niczym takim nie wspominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich sekwencji wzorów można wyznaczyć z ciągów matematycznych dowolną ilość

Jakoś nie wykazałeś się. Pewnie było Ctrl+C, Ctrl+V. :) Tym bardziej, nie ma co się więcej po tobie spodziewać jak tylko "dobrej" gatki.

 

Coraz bardziej wątpię w twoje opinie. Czy @Rafał.M zbajerowałeś i wmówiłeś mu, że pomiędzy 50-150Hz jest ideał. A może jest ideał bo jakiś element toru niedomaga?!.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar przed i po adaptacji jest elementem pokazania poprawności wykonanej adaptacji.

 

Arczi87 Szkoda "strzępić ryja", przecież to Polskie! Nie zagraniczne forum, nie zapominaj o tym... tu są i będą jeszcze długo "Janusze biznesu"...echh!

 

Chcieli byście wszystko,w zamian nie dając nic. Ja wkleiłem teraz Wy.

 

Brzmi to jakbym słuchał dzisiejszych gimnazjalistów.. To co wkleiłeś zupełnie nic nam nie mówi o dźwięku jaki tam panuje, chyba że walory wizualne są dla Ciebie najważniejsze- to naprawdę jest nieźle choć o gustach się nie dyskutuję. Ja nie mówię że to u Ciebie źle gra, ale jaki problem masz w potwierdzeniu tego wstawiając tu pomiary- bo co, bo za nie zapłaciłeś? Przecież projekt jest pod indywidualne pomieszczenie i nikt go nie będzie kopiował pod własne m4, nic więcej nie stracisz niż to co wydałeś, a może ktoś wyciągnie z tego jakieś wnioski i skończą się tematy na forum w stylu czy pianka piramidka jest dobra na adaptacje. Mniejsza o to... Jeżeli wystawię tu w załączniku aktualne miejsce bliskiego ~~1,5m i dalekiego ~~3m pola odsłuchu w postaci pliku *mdat wraz z ze zdjęciami, (luty- nadal nie kupiłem kabla USB) pokażesz mi pomiary ze swojego pomieszczenia? Mogą być na priv- Po za tym ja nie mam żadnego ciśnienia, po prostu jestem zły na to że takie osoby jak ty tworzą "nowe" konto na forum wystawiają parę zdjęć z adaptacji i chwalą się tym czego to oni nie ma... a zresztą.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audiomono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała dygresja ...

Raczej taka ciekawostka.

 

Postanowiłem kiedyś kupić paczkę wełny co by pobawić się "akustyką" (pogłos w pokoju), dokupiłem mikrofon UMIK-1.

Nie będę dokładnie opisywał co gdzie ustawiałem bo było to zgodne z opisami na forum.

 

Pomiary uświadomiły mnie, że bez nich to można sobie różne teorie na temat akustyki snuć. Mało tego potrafi to być bardzo złudne.

 

To co zobaczyłem na pomiarach "trochę" mnie zdziwiło ...

I nie będąc gołosłowny poniżej pomiary (które chyba nie są za bardzo tutaj jak widać lubiane :) )

 

czerwony - z wełną /"częściową adaptacją"

niebieski - bez jakiejkolwiek adaptacji (pogłos w pokoju, normalne mieszkanie w bloku i trochę powierzchni płaskich :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.