Jump to content
romekjagoda

Nasze adaptacje akustyczne - galeria

Recommended Posts

1 minutę temu, Sine Metu napisał:

Nie. Posłuchaj Yamahy A-S1100 i będziesz wiedział dlaczego emoji56.png

Mam 1000, słuchałeś? Bo myślałem nad właśnie 1100, albo 1200 i nie wiem, czy za same fajne wskaźniki warto. 🙂

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami, ale nie lekceważy ich pomocy. Przeciwnie, pokłada w nich wielkie nadzieje... (Charles Baudelaire)

Mam 1000, słuchałeś? Bo myślałem nad właśnie 1100, albo 1200 i nie wiem, czy za same fajne wskaźniki warto.
Jak sam nie posłuchasz, to nie będziesz wiedział czy Tobie się podoba

If you want the job done right, hire a professional.

12 minut temu, Sine Metu napisał:

Jak sam nie posłuchasz, to nie będziesz wiedział czy Tobie się podoba emoji3.png

No to jest pewne, myslałem tylko, że napiszesz, że nie ma wielkiej różnicy i będzie po problemie 🙂

• Haha 1

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami, ale nie lekceważy ich pomocy. Przeciwnie, pokłada w nich wielkie nadzieje... (Charles Baudelaire)

xavian
16 godzin temu, Sine Metu napisał:

Panele za głośnikami nie mają sensu.

Oczywiście, że mają sens.

Ze względu na osłabienie efektu SBIR.

• Like 1

www.acousticmanufacture.com.pl

No to jest pewne, myslałem tylko, że napiszesz, że nie ma wielkiej różnicy i będzie po problemie 
Chcesz sprawdzić, dawaj. Mam nadzieję że się nie mylę. Gościnny jest. Co masz aktualnie, możesz wrzucić na PW.

No chyba, że nie lubisz Szkocji

If you want the job done right, hire a professional.

Mam tak w pokoju do miksowania i grania. Daje radę. Do tego zrobiłem izolację akutyczną - dodatkowa przedscianka sufit podwieszony. Mogę łoić na gitarze 90dB i nie przeszkadzam sąsiadom I do miksowania się nadaje pomieszczenie.

8b6c1ea2e683bbc822cd961f05b1dd29.jpg

W dniu 22.07.2020 o 13:59, hasos napisał:

Czy takie umiejscowienie paneli akustycznych, jak na poniższych zdjęciach znalezionych w necie, będzie miało jakiś pozytywny wpływ? To, co chciałbym ewentualnie osiągnąć, to ogólna poprawa akustyki.

Porowate ustroje >100 Hz (10 cm wełny) w tych miejscach są najmniej skuteczne, chyba że będą bardzo głębokie >30 cm. Popatrz na typowy "polar plot speakers" kolumn, absorbery lub dyfuzory (odpowiedni dystans od mlp) będą miały największą skuteczność przy pierwszych odbiciach bocznych lub za słuchaczem, co nie znaczy że dając je za kolumny nie odczujesz różnicy.

W dniu 22.07.2020 o 13:59, hasos napisał:

Jakie by miały być to panele: pochłaniające czy rozpraszające?

Płytowe, membranowe, szczelinowe, Helmholza, perforowane

Pozdrawiam AM

Edited by Audiomono

23 godziny temu, Audiomono napisał:

Porowate ustroje >100 Hz (10 cm wełny) w tych miejscach są najmniej skuteczne, chyba że będą bardzo głębokie >30 cm. Popatrz na typowy "polar plot speakers" kolumn, absorbery lub dyfuzory (odpowiedni dystans od mlp) będą miały największą skuteczność przy pierwszych odbiciach bocznych lub za słuchaczem, co nie znaczy że dając je za kolumny nie odczujesz różnicy.

Płytowe, membranowe, szczelinowe, Helmholza, perforowane

Pozdrawiam AM

Częściowo tak, częściowo nie, a przede wszystkim - wymieszane dwie rzeczy, mianowicie zjawisko pierwszych odbić w pomieszczeniu i modów własnych pomieszczenia. Tutaj cały czas mówimy o pierwszych odbiciach, nie o modach, a na pierwszy odbicia panele 10 cm wełny wystarczają w 99% wypadków. Płytowe, membranowe, peroforowane i inne helmholtze na pierwsze odbicia są bardzo złym pomysłem, bo to zjawisko dominuje  w zakresie średnich częstotliwości 300-1000 Hz gdzie te wyżej wymienione ustroje po prostu nie działają, a porowate 10 cm jak najbardziej. To co piszesz o kierunkowości również ma jak najbardziej sens, ale istotne strata na poziomie -3-8 dB za kolumną (oczywiście zależy od kolumn) jest i tak powyżej tego zakresu 1000 Hz wiec punkt pierwszego odbicia za kolumną powinien być traktowany równoważnie z tymi z boku i z tyłu. Te ustroje niskoczęstotliwościowe są na mody pomieszczenia, poniżej zakresu tzw. częstotliwości Schroedera - w małych pomieszczeniach zazwyczaj w granicach 100-200 Hz, dopiero od tej częstotliwości dźwięk propaguje zgodnie z zasadami optyki (a więc mamy pierwsze odbicia), a nie zgodnie z zasadami równania falowego (gdzie mamy mody pomieszczenia), więc na pierwsze odbicia spokojnie wystarczą panele 10 cm grubości. A rezonatory należy umieścić w innym miejscu, tam gdzie generowane są problemy z modami

• Like 2

www.mega-acoustic.pl / www.facebook.com/SoundwayAcoustics

[email protected] / [email protected]