Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  30 członków

Micromega Klub
IGNORED

Klub posiadaczy i miłośników Micromegi.


Gość Audio_Newby

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam, obecnie posiadam Stage4 z Audiolabem 8000A. Pomimo tego, że w zasadzie nie ma sie do czego przyczepić, to jednak wydaje mi się, że jest odrobinę zbyt "ciemno".

Czy wniesie coś do tematu wymiana cd na Stage5 lub 6?, jeśli tak, to który z nich byłby lepszym wyborem?. Czytając recenzje z 1997 roku w HiFi i Muzyka można wywnioskować, że najlepsza jest 6 ale czy to pokrywa się z opinią użytkowników?, na które oczywiscie bardzo liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

U mnie w stage 6 drugi raz padłu opampy.Za pierwszym wstawiłem podstawki zeby mozna było wymieniać bez lutowania(a takze modyfikować brzmienie przez podmianę)

Ja swoją Micromegę wysyłałem do [email=http://dcaudio.pl/]http://dcaudio.pl/[/email]

Napisz jakie masz objawy bo moze to tylko kwestia napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Mam taki zestawik Minium CD+wzmacniacz. Niestety CD przestał czytać płyty. Człowiek z serwisu powiedział, że wymiana lasera jest praktycznie niemożliwa. Nie bardzo wiem, czy w to wierzyć. Bardzo proszę o informacje, czy można w Minium wymienić laser (laser+mechanizm). Jeśli tak, to gdzie mogę czegoś takiego szukać (jako producent i model). Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam również CD minium i chociaż nie znam się bardzo na elektronice (oraz nie miałem jeszcze problemu z tym odtwarzaczem), to trudno mi uwierzyć, że wymiana napędu w tym modelu to taki problem. Z tego co wiem w micromedze minium montowany był popularny napęd Philipsa wykorzystywany w cd wielu innych marek - oznaczenie CDM 12. "coś tam" - i właśnie nie wiem dokładnie, jaki model. W Internecie znalazłem CDM 12.1 wraz z całym mechanizmem, jako dedykowany również do micromegi, ale nie jestem pewien, czy do minium. Myslę, że taki napęd można by pozyskać z innego używanego odtwarzacza. Najlepiej by było gdybyś zajrzał do niego, spisał symbol napędu i spróbował wtedy poradzić się jakiegoś innego fachowca.

Koledzy, może pomoże ktoś bardziej obeznany!

Namawiam Cię byś nie rezygnował z tego urządzenia, bo to fajny kompakcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam również CD minium i chociaż nie znam się bardzo na elektronice (oraz nie miałem jeszcze problemu z tym odtwarzaczem), to trudno mi uwierzyć, że wymiana napędu w tym modelu to taki problem. Z tego co wiem w micromedze minium montowany był popularny napęd Philipsa wykorzystywany w cd wielu innych marek - oznaczenie CDM 12. "coś tam" - i właśnie nie wiem dokładnie, jaki model. W Internecie znalazłem CDM 12.1 wraz z całym mechanizmem, jako dedykowany również do micromegi, ale nie jestem pewien, czy do minium. Myslę, że taki napęd można by pozyskać z innego używanego odtwarzacza. Najlepiej by było gdybyś zajrzał do niego, spisał symbol napędu i spróbował wtedy poradzić się jakiegoś innego fachowca.

Koledzy, może pomoże ktoś bardziej obeznany!

Namawiam Cię byś nie rezygnował z tego urządzenia, bo to fajny kompakcik.

 

Dzięki. Z tego co piszesz wynika, że jest nadzieja... Będę więc drążył temat. Może pozostali koledzy też dopomogą radą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazoo

sprecyzuj czy masz Micromegę Minium (czyli pierwszą wersję) czy może Micromegę Minium CD3 (nowsza), w tej pierwszej siedzi CDM12.1 a w drugiej VAM1202, co prawda CDM12.1 = VAM1201 a ten podobno (np. wg Impelu) = VAM1202. Jeśli masz w środku oryginalny laser z mechaniką to mechanikę zostaw, a wymień tylko sam laser, jest większe prawdopodobieństwo na poprawne działanie, od kiedy kitajce zaczęły produkować te lasery, to ludziska narzekają na precyzję działania mechaniki w tych laserach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, od 15 lat posiadam zestaw: Micromega Minium Amp + Micromega Microdac + transport Teac + Kef Q - 35, gra bezawaryjnie tyle czasu, kupiłem wszytko 1999 roku ;) Wszystko w stanie wręcz "fabrycznym"

Zastanawiałem się ostatnio czy do tego zestawu nie kupić kolumn Castle Knight 2, co o tym sądzicie? ?

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wypadałoby i mi (starem Rotel-owcowi) się dopisać do klubu z moimi: Stage 3 i Amp (tym starym AMP, nie MinimumAMP lub MyAMP). Uważam, że lata 90-te dla Micromegi (jak i dla wielu innych producentów) były naprawdę urodzajne, a seria Minimum... i późniejsze wynalazki, to już nie ta klasa... Mam dwa egzemplarze Stage 3 i jakoś nie zauważyłem wspominanej kapryśności - zapewne to zależy od scalaka z softem.

 

Żyje jeszcze jakiś posiadacz Micromegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Micromegę ia180 i nie uważam aby była to obniżka lotów co do starszych modeli.

Z tego, co się orientuję, to wszystkie obecnie produkowane modele są oparte na scalakach rodem ze starych Technics-ów lub pracują w szumiącej klasie D (w tym także Twój i flagowy IA-400), co nie jest według mnie specjalną rekomendacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wypadałoby i mi (starem Rotel-owcowi) się dopisać do klubu z moimi: Stage 3 i Amp (tym starym AMP, nie MinimumAMP lub MyAMP). Uważam, że lata 90-te dla Micromegi (jak i dla wielu innych producentów) były naprawdę urodzajne, a seria Minimum... i późniejsze wynalazki, to już nie ta klasa... Mam dwa egzemplarze Stage 3 i jakoś nie zauważyłem wspominanej kapryśności - zapewne to zależy od scalaka z softem.

 

Żyje jeszcze jakiś posiadacz Micromegi?

 

Micromega stage 5 jako podstawa systemu słuchawkowego - nie mam serca jej sprzedać a żal żeby stała w kącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy masz wzmak słuchawkowy, ale muszę przyznać, że samo wyjście słuchawkowe w Stage 3 mnie osobiście powaliło...

Wyjście jest całkiem niezle ale u mnie połączone z Woo Audio WA-2 I brown cupcake lampki

Edytowane przez Aethelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No u mnie mija już jakieś 22 lata używania Stage 5. Parę lat temu wylądowała w składówce , rozkręciłem , chciałem wylutować częśći i resztę wyrzucić . Dlaczego ? Wściekłem się na nieczytanie płyt- error error, error.... czyściłem smarowałem , przemywałem i nic. Jak zajrzałem do środka stwierdziłem że brak części . Do wymontowania.  Przeleżał na mrozie 3 zimy. Przy odgruzowaniu składówki , znalazłem , skreciłem , podłączyłem .... gra  i ani się zajaknie. Ale teraz , po dwóch , trzech latach grania znowu to samo. Wymieniłem laser z wózkiem , trochę lepiej , ale zdarza się error.  Zobaczę jeszcze, może znów wrzucę do składówki na zimę :).

Tak w ogóle fajnie gra z lampą Romulus i Spendor SP 2/3  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, j1arek napisał:

Wymieniłem laser z wózkiem , trochę lepiej , ale zdarza się error.

Nie wiem, jak jest w Stage 5, ale w Stage 3 zamontowany jest CDM12.4 w starej wersji z wtyczką od CDM12.1. No i teraz, jak założysz tam CDM12.1 (czy tam VAM1201/VAM1202), którego wtyczka pasuje jak ulał to będą problemy z czytaniem... a jak znajdziesz gdzieś CDM12.4 ze starą wtyczką albo kupisz z nową (VAM1204 jest tylko z nową) i przełożysz w nim wtyczkę/przelutujesz kable to będzie śmigał i się nie zająknie ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Oczywiście chodzi o wtyczkę silniczków/krańcówek mechaniki, bo taśma danych jest taka sama i jak wymieniasz samą głowicę to niema najmniejszego problemu. Jednak te silniczki mechaniki też nie są najwyższych lotów i czasami to one są problemem Errorów i warto wymienić cały napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, j1arek napisał:

 12.4,  zmienić wtyczkę i nie zimować go? 

Skoro mechanizm masz nowy, kup sobie samą głowicę 12.4 i powinno być cacy. Tu jest chyba bez mechanizmu:
https://tomelektron.pl/produkt/6494/cdm124

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie pamiętam już jak jest w Micromedze, ale CDM12.x sprzedawane są z mechanizmem wyposażonym w czarny twardy (śliski) talerzyk obrotu płyty (chińska taniocha) lub miększy szary (oryginał lub lepsza podróba) - w niektórych playerach (w top-loaderach koniecznie) musi być mechanizm z szarym talerzykiem, który ma mocniejszy magnes (przeciągający docisk płyty), aby płyta się nie uślizgiwała podczas startu/zatrzymania lub dynamicznego zmieniania utworów (to też może prowadzić do Errorów). Oczywiście można też kupić taniochę i przełożyć sam talerzyk na upartego (o ile masz jeszcze w playerze oryginał).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A układ nie zwariuje w związku z tym że głowica 12.4 ma US a 12.1,2 nie posiada takowego?

I druga sprawa , stary mechanizm , oryginalny , mam, ale skoro był error to jeżeli to talerzyk to "ten magnes" też nie jest ok.

cdm121 15.jpg

Ale zwrócić uwagę na talerzyk, cenna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, j1arek napisał:

I druga sprawa , stary mechanizm , oryginalny , mam, ale skoro był error to jeżeli to talerzyk to "ten magnes" też nie jest ok.

Skoro masz odtwarzacz od nowości i posiadany stary mechanizm nie był nigdy wcześniej wymieniany, to powinien być na nim szary talerzyk i możesz go przełożyć w pierwszej kolejności, ale w tej konstrukcji (z dociskiem płyty w ramie) nie ma to aż tak istotnego znaczenia. Najwięcej problemów robi sama głowica i silnik przesuwu karetki (względnie brudny ślimak przesuwu). Mechanizm masz nowy, więc silnik i ślimak wykluczone - pozostaje głowica. Twierdzisz, że ta stara z demontażu, którą posiadasz od nowości nie miała scalaka? Jeśli tak, to Stage 5 jednak chodzi już na CDM12.1 i ten scalak powinieneś odnaleźć na płytce serwo (zapewne na spodniej części).

P.S. W ostateczności może to być jeszcze problem zasilania - trzeba by sprawdzić kondy za stabilizatorami, ale główną bolączką w Stage 3 było to, że właśnie powinna być tam głowica ze scalakiem, a jak ktoś wymieniał cały mechanizm i sugerował się wtyczką to zakładał CDM12.1, w którym głowica niema scalaka i laser wariował...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, magnes w nowo kupionym mechanizmie praktycznie nie istnieje. " Talerzyk" z oryginału (szary) przyciąga jak szalony . Nie miałem koncepcji jak zdjąć talerzyk, więc przełożyłem laser do starego, zobaczymy za parę dni. Magnes pokryty był jakąś srebrzanką która się zaczęła kruszyć , więc oczyściłem z niej cały magnes. Na razie wyjeżdżam do niedzieli więc przypatrzę się temu scalakowi jest czy go nie ma. Z tym że mój to stage 5, oryginał to właśnie cdm12.1 /15. Więc obawiam sie co do obsłużenia 12.4. Na Kości płyty zasilania i mechanizmu jest 12.2

stage5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.