Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  30 członków

Micromega Klub
IGNORED

Klub posiadaczy i miłośników Micromegi.


Gość Audio_Newby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, j1arek napisał:

Z tym że mój to stage 5

Wiem, że Twój to Stage 5, dlatego poleciłem Ci się upewnić, czy niema tego scalaka na płytce serwo. Tutaj i tutaj podane jest, że w Stage 5 powinien być CDM12.4, a w Stage 3 CDM12.4 / CDM12.1 (czyli mix, tak jak wspominałem).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, j1arek napisał:

Nie miałem koncepcji jak zdjąć talerzyk

Ten czarny najpewniej pęknie i się rozleci podczas próby ściągnięcia, ale szary wystarczy podwadzać raz z jednej raz z drugiej strony czymś płaskim i sztywnym (np. tępym scyzorykiem) i zejdzie bez problemu. Należy tylko pamiętać, by zmierzyć suwmiarką, jaka jest szczelina między talerzykiem a chasse, żeby go później zamontować na tej samej wysokości, bo inaczej płyta nie będzie dostatecznie dociskana (i będzie się ślizgać) lub za mocno dociskana (docisk będzie tarł o ramę). No ale nie wiem, czy nie prościej przełożyć silniczek ślimaka wraz ze ślimakiem (no i oczywiście karetki, jak to uczyniłeś), jeśli jesteś pewien, że silnik obrotu płyty na pewno jest OK.

3 godziny temu, j1arek napisał:

Magnes pokryty był jakąś srebrzanką która się zaczęła kruszyć

Ale że co było poryte konkretnie? U mnie nic takiego nie było na żadnej części, a miałem dwie sztuki Stage 3...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, j1arek napisał:

przy osi silnika, bo tam przyciąga, średnica ok. 1cm

Pierwszy raz o czymś takim słyszę - widziałem wiele laserów CDM12.x i z reguły to miejsce jest zalane czarnym gumowatym plastikiem, który maskuje oś i tłumi uderzenie docisku podczas przyciągnięcia go przez magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś srebrnego było na powierzchni zakreślonej na niebiesko, może to i guma, nie analizowałem tego , może magnes to ten talerzyk nie jest to dla mnie istotne. Oryginalny (jako całość , przykładałem ostrza nożyka do talerzyka) przyciąga mocniej, "sreberko" zeszło z elementu talerzyka najdalej wysuniętego  na osi silnika.

Stage 5 -cdm12.1 ,12,4 - to znaczy że mam jakiegoś dziwnego składaka?

cdm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, j1arek napisał:

to znaczy że mam jakiegoś dziwnego składaka?

Nie wiem, sprawdź czy masz na spodzie PCB ten scalak TDA1302T (nie TDA1305T - to kości DAC) - jak go niema, to montuj głowicę CDM12.4 i będzie cacy.

47 minut temu, j1arek napisał:

na powierzchni zakreślonej na niebiesko

To co zakreśliłeś (to srebrne), to właśnie magnes - czarna kropka po środku to gumopodobny materiał, o którym wspominałem, a który czasem rozlany jest szerzej po magnesie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...
W dniu 25.10.2023 o 22:00, Judyta Kowalik napisał:

Micromega Stage 4.

Micromega Stage 4 (następca najniższego Stage 1) niema startu do Stage 3 (najwyższy Stage ze starszej serii), ale w/w Meridiana nie słyszałem, więc się nie wypowiem, co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2023 o 02:01, mol01 napisał:

Micromega Stage 4 (następca najniższego Stage 1) niema startu do Stage 3 (najwyższy Stage ze starszej serii), ale w/w Meridiana nie słyszałem, więc się nie wypowiem, co lepsze.

Tak już teraz wiem po odsłuchach że Stage 3 jest jak Jowisz wielki, przestrzenny a Stage 4 jest tylko jak Ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.