Skocz do zawartości
IGNORED

"przejściówka" XLR na RCA pytanie


krzychol

Rekomendowane odpowiedzi

Arek dzięki za podpowiedź, ale nie wiem czy do końca jest tak jak piszesz. Musiałbym gniazda XLR montować w 3 klockach: pre, i dwóch końcówkach. Chyba jednak łatwiej mi będzie zakupić kable, bo nie wymaga to ingerencji w sprzęt, a ja nie jestem biegły w przeróbkach DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek__45, 16 Mar 2010, 17:12

 

>Najlepiej zamiast wtyku RCA przylutowc XLR i po klopocie....najprosciej...

Arek mówi o kablu RCAXLR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam czegoś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, jakie efekty? Tzn. rozumiem strat względem sygnału Rca-RCA nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda, 18 Mar 2010, 10:39

 

>Violet, jakie efekty? Tzn. rozumiem strat względem sygnału Rca-RCA nie ma?

 

Nie zauważyłem strat sygnału (używam tej przejściówki do podłączenia dodatkowych tunerów), ale skoro Koledzy piszą jak powyżej to już sam nie wiem czego używać aby było całkowicie bezstratnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę strat sygnału nie ma, w połączeniach RCA też używasz tylko masy i sygnału (+), o stracie można powiedzieć dopiero w konfrontacji z połączeniem XLR-XLR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Tak właśnie myślałem. Dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Violet,

 

Straty masz na przejściu przez: lut,złoto,nikiel brąz a później nikiel złoto brąz w typowym budżetowym wtyku i to samo w gnieździe. Można by powiedzieć że tylko złoto i nikiel nie powinny mieć zanieczyszczeń innymi pierwiastkami które np z przewodnika robią mikro prostownik.

Jak umiesz się posługiwać lutownica to omiń te wąskie gardła i za posrednictwem samego kabla polutuj jedną elektronikę z drugą bezpośrednio. Zaoszczędzoną sporą kasę na porządne wtyki i gniazda możesz przeznaczyć na płyty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki, ale jak pisałem powyżej wyjścia XLR -> RCA używam do odbioru sygnału z dodatkowych kolekcjonerskich tunerów (vintage) i nie sądzę, aby jakakolwiek strata sygnału była możliwa do usłyszenia (przeze mnie). Na pewno nie zastosowałbym takiej przejściówki - "prowizorki" do sygnału dostarczanego z odtwarzacza płyt CD. Przynajmniej teoretycznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, 18 Mar 2010, 20:41

 

>OK, dzięki, ale jak pisałem powyżej wyjścia XLR -> RCA używam do odbioru sygnału z dodatkowych

>kolekcjonerskich tunerów (vintage) i nie sądzę, aby jakakolwiek strata sygnału była możliwa do

>usłyszenia (przeze mnie).

 

Nie masz się co przejmować faktycznie dobry dźwięk w radiu skończył się już po zabraniu częstotliwości i nadajników 2PR przez wiemy kogo.Tak że lutuj spokojnie w radiu już zapomnieli o dobrych łączach. Może by zamiast sygnału dźwiękowego puścić nimi zasilanie żaróweczek żeby się przynajmniej te vintage tunerki ładnie świeciły :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za podpowiedzi - chyba zrobię tak jak piszecie: po prostu kupię wtyki XLR i przelutuję je do kabla RCA. Ja stratą jakości się trochę przejmuje jednak, bo ma po tym lecieć sygnał z CD do zwrotnicy aktywnej, a potem ze zwrotnicy do dwóch końcówek, także zachowanie max jakości oryginalnego sygnału jest wskazane.

Na co zwracać uwagę przy kupnie wtyków XLR? Jakieś specjalne cechy? Marka godna polecenia (ale tania - nie chcę wydawać kasy na super hiper wtyki, po prostu porządne mają być i tanie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

ttp://cgi.ebay.co.uk/Neutrik-NC3MXX-B-XLR-M-Black-Gold-Male-XLR-Connector_W0QQitemZ350311758163QQcmdZViewItemQQptZUK_Consumer_Profes

 

....te sa dobre..tutaj w takiej cenie, czyli ok 32 zl para...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Prosze mi powiedziec, czy ma jakiś sens stosowanie takiego rowiązania jak przejściówka z XLR na RCA? Mówię o dobrej przejściówce a nie takiej za 30zł. :-) Mam akurat sprzęt, który ma w odtwarzaczu CD wyjścia XLR a mój PMA-1500AE nie przyjmuje takich rarytasów, więc się zastanawiam nad sensem jego posiadania. Czy ma to jakiś sens? Prosze o odpowiedzi ludzi, którzy mają o tym pojęcie a nie teoretyków :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi powiedziec, czy ma jakiś sens stosowanie takiego rowiązania jak przejściówka z XLR na RCA? Mówię o dobrej przejściówce a nie takiej za 30zł. :-) Mam akurat sprzęt, który ma w odtwarzaczu CD wyjścia XLR a mój PMA-1500AE nie przyjmuje takich rarytasów, więc się zastanawiam nad sensem jego posiadania. Czy ma to jakiś sens? Prosze o odpowiedzi ludzi, którzy mają o tym pojęcie a nie teoretyków :-)

Jesli wzmak nie posiada wejść zbalansowanych (XLR), to opisana kwestia powyżej pozbawiona jest sensu, pozostaje Ci tylko połączenie RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ma to sens o tyle jeśli posiadasz dobrej klasy kabel XLR i nie chcesz się go pozbywać, bo po ewentualnej zmianie wzmacniacza na zbalansowany będzie jak znalazł. Od strony czysto technicznej nie ma sensu kupowanie XLR i zakładanie na niego przejściówki, to niczego nie wnosi. Tyle mówi teoria. Teraz praktyka; porównywałem połączenia XLR zredukowane do RCA przejściówką Neutrik (srebrny) oraz złotą Proel. Te ostatnie są moim zdaniem znacznie lepsze od Neutrika, a kosztują 35zł za sztukę:-) Porównywanym kablem był Heavens Gate Ultra Silence w obu wersjach. Testowałem połączenie Wadii 860 (jako preampu) oraz końcówki lampowej Beard P35, nie posiadającej wejść XLR. Różnice w brzmieniu były, ale trudno przesądzić czy wynikały z różnicy transmisji czy z tej redukcji. Kabel RCA grał w sposób dobitniejszy, zwłaszcza na dole pasma. Bas był jakby masywniejszy, bardziej twardy, zwarty przykuwający uwagę. Całościowo brzmienie sprawiało wrażenie dynamiczniejszego. Z kolei połączenie XLR zredukowane do RCA zabrzmiało jakby subtelniej, z większą ilością powietrza oraz oczywiście lżej. Czyli jednak coś z typowych cech połączeń zbalansowanych zostało zachowane. Reasumując, bo się rozpisałem; jeśli masz dobry kabel XLR spróbuj kupić sobie przejściówkę np Proela, powinni mieć w dobrym sklepie muzycznym (to jest sprzęt gitarzystów), w sumie niewielki koszt i przetestuj, jak oczywiście dysponujesz identycznym kablem RCA do porównania. Jeśli nie masz kabla XLR i nie planujesz w najbliższym czasie zmiany końcówki/wzmacniacza to kup porządny RCA i zapomnij o wyjściach XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Reasumując, bo się rozpisałem; jeśli masz dobry kabel XLR spróbuj kupić sobie przejściówkę np Proela, powinni mieć w dobrym sklepie muzycznym (to jest sprzęt gitarzystów), w sumie niewielki koszt i przetestuj, jak oczywiście dysponujesz identycznym kablem RCA do porównania. Jeśli nie masz kabla XLR i nie planujesz w najbliższym czasie zmiany końcówki/wzmacniacza to kup porządny RCA i zapomnij o wyjściach XLR.

 

Powiem tak, mam kable XLR z tych raczej tanich, bo nigdy nie uzywalem tego polaczenia a po prostu ja mam. Kable RCA mam i z tych za naprawde drozszych jak i z tych za 100zl. wiec nie ma stresu :-) Jeśli chodzi o XLR to dysponuje kablami Neutrik i Bespeco. Pytanie - czy warto. Jesli chodzi o wydatek rzedu 70zl. na przejsciowki to w ogóle nie jest to problem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przećwiczyłem. Próbowałem podłączyć preampa AVM V2 XLRami VDH The Second i przejściówkami do końcówki Audionet AMPI. Porażka. Bas napompowany i kluchowaty, zepsuta przestrzeń i rozdzielczość. Zrezygnowałem. Teraz RCA VDH First Ultimate.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.