Skocz do zawartości
IGNORED

JAKIE KOLUMNY DO MAŁEGO POKOJU ???


Noru

Rekomendowane odpowiedzi

>Kondziuz

Przesłuchaj też pro ac tablette 2000, najlepiej w konfrontacji z dynaudio (założę się że dynaudio dadzą pola)

ale te pro ac sa droższe - ok. 4000zł, ale widziałem niedawne z II ręki 2.500 zł (ale poszły migiem) może teraz ktoś je wystawia - wypełniony i szczegółowy dźwięk, b. dobra stereofonia, świetny rytm sa też uniwersalne 8 ohm (i tu nie ma lipy) podłączałem je do MF e 10 i primera a10 - żadnych problemów. Dla mnie kolumienki wybitne - porównywałem

z dynaudio i vienna accustic haydn - inna klasa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znakomitym głośnikiem do małych pomieszczeń jest też sonus faber concertino

maleństwo zapodało taki dźwięk że mi szczena opadła i tak została

przede wszystkim bogactwo sopranów, dźwięcznych, nasyconych znakomita stereofonia i przestrzeń,

średnica wypełniona i naturalna a bas - coś tam puka, tak do rytmu, tylko że nie zwraca się na to uwagi, bo tyle się dzieje "w górze" Cena ok. 3.000 jeszcze niedawno były w sprzedaży (nie widziałem z II reki - dobrych mało się sprzedaje) no i dość exclusiv wygląd - chociaż front to nie skórka ale plastik, ale boczki drzewniane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opini Yezoo o Dynaudio, nie zgadzam się

słuchałem odelu 72 z Myth 5 , NAD C350, MF A3 (CD Meridian 506,18; Marantz MK17, Arcam Alpha 8SE) oraz modelu 1,8 Mk II z MF A3 i w/w Arcamem. Nie ma mowy o żadnej ostrości czy mdłości, na stereofonię też nie narzekałem. 72 gra przyjemnym muzykalnym dźwiękiem, dla mnie najsłabdsyz elementem był bas który w chwilach gdy kolumny były zmuszane do b niskiego zejścia , wyraźnie dobiegałz basrefeleksu (chodzi o to niezbuyt miłe poświstywamnie bas refleksu). !,8 to już ewidentna klasa. W moim systemie w obu przypadkach wadą był wyr.ónany dźwięk, tzn kolumny wszytko robią dobrze, natomiast mało co b. dobrze nie móiąc o wybitności w swojej klasie.

Generalnie nie jest to partner dla MF`a, więc nie ma co utyskiwać, na pewno to dobre produkty, na tomiast nie każdemu może podobać się ich dzwięk, zwolennicy detalu i bezwzględnej chirurgii będą zawiedzeni.

 

Słyszałem w połączeniu z Creekiem 5350 kolumny z wyskotonowcem Morela (to coś b. podobnego do kopułek Dyny) i nie zauważyłem owej jazgotliwości o której wspomniał Yezoo, wręcz przeciwnie.

 

Yezoo moźe po prostu nie lubisz takiego dźwięu jaki prezentuje Dyna, ale to na pewno nie oznacza że robiązłe kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pełną odpowiedzialnością chciałbym polecić, nie często goszczące na forum monitory ELAC BS 204.2. Jestem urzeczony ich wyglądem (prawdziwy fornir), poza tym dźwięk jaki prezentują przewyższa całą tą skostniałą skandynawską koalicję. Używam ich w pokoju większym (5 x 4,5 m), codziennie zastanawiam się jakim sposobem z tak małych paczek uzyskano tak duży dźwięk. W twoim pokoju możesz mieć basu nawet w nadmiarze. To co wyprawia przetwornik wysokotonowy to osobna historia (wysokie tony określam jako perliste, przepojone powietrzem, bez grama ostrości). Słuchanie wokali to niemal żywy kontakt z artystą. Elaki są dość kapryśne w ustawieniu, po uchwyceniu właściwej konfiguracji odwdzięczają się właścicielowi z nawiązką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 lat później...

Poszukuję kolumn do mikro-pokoju 2x3m, monitorów z bassreflexem z przodu ponieważ moge max. 10cm odsunąć od ściany.

Mam na razie do testów amplituner Denon 585RD i Kolumny HECO Interior Plus 2000.

Budżet do 800zł używane bądź nowe. Muzyka wszelaka.

Zależy mi na jak najlepszym głośniku wysokotonowym czegoś co zabrzmi ponadprzeciętnie przestrzennie. Oczywiście amplituner będzie zmieniony drogą prób i błędów bo łatwiej później znaleźć niż kolumny.

Słuchałem droższych Monitor Audio MR1/2 podobały mi się ale szukam czegoś z większa dozą magii dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kolumn do mikro-pokoju 2x3m, monitorów z bassreflexem z przodu ponieważ moge max. 10cm odsunąć od ściany.

Mam na razie do testów amplituner Denon 585RD i Kolumny HECO Interior Plus 2000.

Budżet do 800zł używane bądź nowe. Muzyka wszelaka.

Zależy mi na jak najlepszym głośniku wysokotonowym czegoś co zabrzmi ponadprzeciętnie przestrzennie. Oczywiście amplituner będzie zmieniony drogą prób i błędów bo łatwiej później znaleźć niż kolumny.

Słuchałem droższych Monitor Audio MR1/2 podobały mi się ale szukam czegoś z większa dozą magii dźwięku.

Które z poniższych kolumn mają największy potencjał w głośnikach:

Dali 202(530zł), Gale 4020 (580zł), Tannoy M2,5(500zł), Epos LS3 (800zł), Monitor Audio BR2 (1000zł), Arcus TS3 (420zł) a może warto zrobić samemu DIY na głośnikach z Tonsilu ?

 

Które z poniższych kolumn mają największy potencjał w głośnikach:

Dali 202(530zł), Gale 4020 (580zł), Tannoy M2,5(500zł), Epos LS3 (800zł), Monitor Audio BR2 (1000zł), Arcus TS3 (420zł), Eltax Liberty 3+ (800zł) a może warto zrobić samemu DIY na głośnikach z Tonsilu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.