Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  37 członków

Klub Vintage
IGNORED

Klub miłośników Boombox (Vintage)


eskwadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy ogień idzie 6-głośnikowy sliczniutki radiomagnetofon SANYO, który w I połowie lat 80-tych mozna było kupić w naszym Pewexie. Urządzenie choć nieduże i bez popularnego ówcześnie Dolby, odznaczało się niesamowicie przestrzennym dźwiekiem a to dzięki szerokiemu rozstawowi głośników. Wbudowane wejścia/wyjścia RCA pozwalają na zintegrowanie jamnika z domowym zestawem stereo. Magnetofon umożliwia nagrywanie także poprzez wbudowany mikrofon który w razie potrzeby można odłączyć podłączając zewnętrzny stereo poprzez dwa złącza mini-jack. Jest nawet wyjście na zewnętrzne głośniki oraz stereofoniczne słuchawki. Zasilanie z 6-ciu baterii R14 lub z zasilacza sieciowego 9V.

 

Dane techniczne

* Zakresy radiowe (US version):

AM: 525-1615kHz,

FM:88-108MHz

* Wej/wyj:

MIC: 5kohm,

LINE IN: 100kohm

LINE OUT: 1kohm

EXT.SPEAKER: 2~8ohm

PHONES: 32ohm

* Pasmo przenoszenia:

63 - 14,000 Hz (NORMAL)

63 - 14,000 Hz (CrO2)

63 - 14,000 Hz (METAL)

* Moc wyjściowa:

14W (P.M.P.O.)

8W maximum (total music)

* Wymiary (W x H x D):

449 x 124 x 128 mm

* Waga: 2.9 kg (z bateriami)

 

I pare fotek egrzemplarza który udało mi się upolować na eBay. Po kompleksowym czyszczeniu jamnik wygląda jak nowy a na wszystkich elementach chromowanych brak jakichkolwiek plam czy odwarstwień co świadczy jak dobrej jakości materiały wykorzystywano ponad 25 lat temu. Magnetofon i radio sprawują się bez zarzutu bez ingerencji czy jakiejkolwiek naprawy.

post-891-0-82686700-1328674326_thumb.jpg

post-891-0-96084500-1328674342_thumb.jpg

post-891-0-45292400-1328674357_thumb.jpg

post-891-0-32411300-1328674366_thumb.jpg

post-891-0-14754000-1328674389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno...

 

Bez przesady. Kiedyś jak człowiek był piekny i młody słuchał muzyki na takim sprzęcie - w liceum miałem dwukasetowca Hitachi z odłaczanymi kolumienkami :)

Trudno było ten dźwiek nazwać hi-fi, ale ile było przy tym radochy - łezka się w oku kręci...

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do dzis jestem oczarowany radiomagnetofonem kasetowym przy pomocy ktorego w latach 85-88 sprzedawano nagrane kasety firmy B&W na pasażu sródmiejskim

na tylach Domów Centrum w Warszawie, ogromna srebra maszyna z tego co pamietam chyba Sankei, kurka, jak to grało. Jeśli ktoś z szanownych Kolegów znalazlby fotke czegos takiego i wkleił, to byloby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to coś takiego?

sankei_tcr-s90_1_big.jpg

 

Polecam obejrzeć tą stronkę, ciekawe boomboxy wraz ze zdjęciami: http://www.wowflutter.nl/?page_id=43

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to coś takiego?

sankei_tcr-s90_1_big.jpg

 

Polecam obejrzeć tą stronkę, ciekawe boomboxy wraz ze zdjęciami: http://www.wowflutter.nl/?page_id=43

Tego to i ja znalazłem, tamten co pamietam byl bardziej amerykanski, bardziej kwadratowy i rączkę miał na całą szerokość, nie mogę go nigdzie namierzyć, jaki on miał wypiard na tamte czasy!!!, włos na jajkach się jeżył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi pod wpływem wątku nabrałem chęci na zakup jakiegoś fajnego potwora(w sensie olbrzyma)vintage :), tylko kurka ceny są zaporowe, na naszym Allegro kręcą się nawet po około 450 zeta. Rozsądek nie pozwala mi dać takich pieniędzy za radiomagnetofon kasetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] tylko kurka ceny są zaporowe, na naszym Allegro kręcą się nawet po około 450 zeta. Rozsądek nie pozwala mi dać takich pieniędzy za radiomagnetofon kasetowy.

 

He. Zobacz o ile bija sie chlopaki na amerykanskim eBay za swietego grala JVC RC-M90... Oba obecnie licytowane przekroczyly juz kafla.

 

Sent from my SGH-T989 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odznaczało się niesamowicie przestrzennym dźwiekiem a to dzięki szerokiemu rozstawowi głośników.

Bez przesady z tą niesamowitą przestrzennością. I w ogóle w przypadku tych Boomboxów wstyd rozpisywać się o jakości dźwięku. Fakt, maja jakąś wartość sentymentalną, ale to wszystko co można z nich wydusić.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panasonic RX-5110 moim zdaniem jeden z ładniejszych boomboxow lat 80-tych. Egzemplarz który posiadam pracuje do dziś bez zarzutu. O ile pamiętam model ten mozna było kupić na rodzimym rynku za dewizy w czasach PRL. Fotki niżej:

 

panas5110_1.jpg

panas5110_2.jpg

panas5110_3.jpg

 

Sory jesli u niektórych załączone fotki wyświetlają się jako linki. Nie rozumiem, przedtem wszystko było ok

Edytowane przez eskwadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.