Skocz do zawartości
IGNORED

PRIMARE + PROAC


kajt

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś dokładnie to samo zestawienie z Nordost Blue Heaven (głośnikowy bi-wire)) i Red Dawn (i/k). Potem zmieniłem I/K na Audiograde Perceptionism,głośnikoweXLO Ultra 6 bas i Audiograde góra. Wydaje mi się,że VDH to zbyt dalekie osłodzenie dżwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te same Primare z ESA Continuum. Dla mnie zestawienie z ProAcami było nieco zbyt bezoosobowe, mechaniczne.

 

O głośnikowym Cable Talk Concert można powiedzieć, że ociepla, ale dźwięk jest również nieco "przytępiony". Podobny efekt z grubymi miedzianymi Sound Project (bodajże S6), które są nieco tańsze.

 

Interkonekt Audiograde Perceptionism - bardzo dobry, sprawdza się między moimi Primare, ale jest też bardzo delikatny (nie służy mu przełączanie między wzmacniaczem normalnym i słuchawkowym). Ale dostępny chyba tylko na rynku wtórnym.

 

Zdecydowanie nie polecam: interkonekt DNM Reson.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem u mnie dźwięk jest trochę za ostry i brak mu tej słodkości i miękkości o której tak często tu piszecie.

z chęcią poczytam jakie kable głośnikowe polecicie bo sygnałowy już raczej zostanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajt miałem okazję posłuchać systemu zildjiana z Primare 30.1 i CD Primare 20 + PROAC STUDIO 125 i z tymi kablami które wymienił. Doskonały system ,bardzo mi się podobał, ja bym wiele nie kombinował tylko poszedł jego śladem. Mam nadzieję,że się nie obrazi ,ale właśnie ten system zildjiana bardziej mi się podobał od jego obecnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarząbek gdybyś ProAci 125 i Primare 30.1 zestawił z na przykład CD NADem s500 to by nie było techniczne i beznamiętnie. To nie była wina kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, słuchałem NAD-a S500, ale tylko w systemie słuchawkowym i podobał mi się. Trudno mi go porównywać z D20, ale mam przeczucie, że może być lepszy. Kiedyś nawet zastanawiałem się nad kupnem "w ciemno" używanego, ale miałem stracha czy wszystko z nim OK.

 

Co do ProAców, to nie je "obwiniam", ale system jako całość. Tzn. akurat takie zestawienie mi się podobało średnio. Nie pamiętam jednak nawet jakimi kablami było to wtedy wszystko pospinane. Również odtwarzacz był inny - pierwsza seria D20.

 

Wiele kolumn z podobnego przedziału cenowego z Primare nie zagrało tak jakbym sobie tego życzył. Trudno mi bez jakichś dogłębnych analiz wskazać "winowajcę", bo za dużo było zmiennych (choćby różne pomieszczenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig różnica klasy pomiędzy Primare 20 ,a 30.1. Dla mnie Primare 30.1 to jeden z najlepszych wzmaków do 10 000zł. ,choć ma już konkurencję. Nie jest efekciarski klocek jak np. M.F A3, wzmak z dużą kulturą brzmienia, pełnym dźwiękiem dla wytrwnego słuchacza. Zrobiony jak czołg, ale z skrajnie inną estetyką, dla mnie jeden z najładniejszych wzmaków i praktycznie nie do zepsucia 7-8 bezpieczników. Przez 2-3 lata bił w Angielskiej prasie wszystkie klocki do 1500 funtów nawet rodzime ?!! I u nas do wyrwania za ok.3000zł, z ProAcami 125 gra wspaniale- sprawdź (ale dobre źrodło)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarząbek jest jedno ALE ,Primare potrzebuje rozgrzewki gra po ok.4godzinach, a zaczyna czarować po ok. 6

A primare D20 nie porównuj do NADA S500 to nie ta liga. Zildijan coś na ten temat powie ,aby 20 zagrała kilkakrotnie go przerabiał, bez tego to strasznie beznamiętny ,bezosobowy dźwięk i mało angażujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zbig

 

Miałem zestaw 20 a teraz mam 30. Podstawowa uwaga co do Primare jest taka, że gra on w zestawach i tylko w zestwach czyli 20 z 20 a 30 z 30. W zestawie 20 wzmacniacz niweluje braki źródła. Żródło gra dobrą średnicą i lekko ostrą górką i mniejszym basem dlatego wzmak ma gładką górkę i "podrasowany" bas (lekki "miś'-czyli to ciepełko, którego wszyscy szukają). Razem gra to równo.

Natomiast zestaw 30 to zupełnie inna liga. D30 to najlepszy element w klockach Primare. Gra gładko detalicznie, dynamicznie z dobrym, zróżnicowanym basem, otwartą średnicą. Wzmak po prostu wzmacnia dźwięk z D30 i to wszystko. Charakter zestwu właściwie dobiera się kolumnami a także interkonektem. Głośnikowy to kosmetyka. Natomiast zastanawiającym jest jak dużo daje zmiana interkonektu. W tej chwili jestem na etapie jego doboru w przedziale 4000 pln bo jestem zaskoczony jak dobrze gra źródło w tym zestawie. Przy czym opisy "ciepły" czy "zimny" nie mają sensu. Właściwsze są stwierdzenia "otwartość", "namacalność", "gładkość", "spektakl na żywo".

 

Jak dobiorę interkonekt to możesz u mnie posłuchać jak to razem gra. Ale ostrzegam, żebyś przypadkiem nie "zachorował" na dźwięk bo powrotu "niżej" już nie ma.

 

Co do kabli to sądzę, że Nordosty to niedobre rozwiązanie szczególnie interkonekt. Głośnikowe jeśli ktoś chce ocieplic to AQ Bedrock, VDH, Cardasy. Interkonekt to najlepiej w zestawie 20 zagrał Audio Note Leksus. Lepiej od VDH I i II. Cardasy też są o.k.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A30.1 zobacz ogłoszenia gdzieś widziałem za ok.3000-3300.

Arek 67 kompletnie się z tobą nie zgadzam. Użytkowałem Primare 30.1 blisko 3lata. Grał u mnie z NADEM S500 ,srebrny NAD doskonale go uzupełniał, a później przejściowo z Accuphase DP 65. U Zijdjiana był zestawiany z różnymi CD- bardzo wiele modeli-on lubi źródła :-)) . Nie znam CD 30. Ale w moich obserwacjach to wzmak jest gwiazdą ,tylko trzeba go docenić co nie jest łatwe bo nie ma tu mowy o tanich efektach. Gdzieś słyszalem o klopotach z basem to bzdura z dobrymi kolumnami np. ProAci 125 jest wspanialy nisko schodzący bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> guttekbul

 

Chyba nie zrozumiałeś mojego wpisu. Czy może być lepszy komplement dla wzmaka niż stwierdzenie, że tylko wzmacnia sygnał i nic więcej ? Ale taki wzmak wymaga przyzwoitego źródła czyli w tym przypadku "równego" w całym paśmie, muzykalnego, otwartego. Na A30 można testować żródła do kilkunastu tysięcy pln. A 30 "nie zagra" natomiast ze słabymi źródłami bo będzie odkrywał ich wady. Wtedy np. ktoś stwierdza, że A30 nie ma niskiego basu albo, że gra ostro w górze albo ma wycofaną średnicę. Przecież ja swojego D30 też nie kupiłem w ciemno tylko porównywałem z innymi cd z tego przedziału cenowego. Tutaj wspomnę tylko, że A30 fajnie grał z Heliosem 3i ale jednak wygrał D30.

Natomiast jak spojrzysz do tego samego Hi-Fi News w gorącej setce jest A30 jak równierz D30. W Hi-FI Choice natomiast do niedawna D30 był "best buy" do 1500 funtów a w bezpośrednim teście wygrał m.in z Nadem 500 jak również z Arcamem T 23.

 

Pzdr.

 

P.S. Chętnym na Primare z serii 30 z drugiej ręki życzę powodzenia. Praktycznie nie do dostania na całym świecie. Radzę poczekać na jesienną promocje w AK, przeprosić się z dystrybutorem i kupić nowy zestaw za pół ceny z GB.

Używane w GB są w granicach 1000 - 1200 funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że Primare się wolno rozgrzewa, to wiem nie od dziś. Uważam to, prawdę mówiąc, za dość poważną wadę. Ale na razie "plusy przysłaniają mi minusy". Sześć godzin - to chyba przesada. Trzeba pamiętać, że na efekt "rozgrzewania się" sprzętu nakłada się efekt akomodacji słuchu.

 

Primare D20 mk II i mk I w mojej opinii różnią się dość znacznie. Mk II podoba mi się bardziej, choć zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób to nadal przedstawiciel grupy odtwarzaczy nijakich i "drewnianych". Dla mnie jest to niezły, wyrównany, neutralnie brzmiący odtwarzacz sprawdzający się w muzyce, której słucham. Z całą pewnością nie jest to rewelacja; ale w tych rejonach cenowych rewelacji nie spotkałem. NAD S500 to z pewnością inna liga cenowa bo za 3 tys. zł (tyle kosztował mnie nowy Primare D20) można liczyć wyłącznie na używany - o ile szczęście dopisze.

 

Przy różnych okazjach miałem możliwość słuchania innych odtwarzaczy w podobnej cenie - Thule, Arcam 62, Rega Planet. z perspektywy czasu wydaje mi się, że tylko Rega mogła mieć w sobie coś, co odróżniałoby ją dla mnie na plus od Primare (w pewnych aspektach), ale ogólne wrażenia organoleptyczne nie wskazywały, że byłby to zakup na lata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos poprzedniego wpisu arka67. Używane Primare 30 (głównie wzmacniacze) pokazywały się kiedyś w ogłoszeniach za cenę 500 zł niższą niż nowe "w promocji" Audioklanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w przypadku Primare 3 godziny to w zasadzie minimum i nie chodzi tu o akomodację słuchu, taka już po prostu jego uroda, a potem dźwięk się otwiera i zaczyna się wymiatanko :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czasem wygrzewania to lekka przesada, ale prawdą jest, że z godziny na godzinę A30 gra lepiej.

Co do wygrzewania to mój D30 ma z tyłu włącznik, który w pozycji "on" stale utrzymuje pod napięciem sekcję analogową cd. Czy słyszał ktoś o taki patencie?

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchatek na Primare 30.1 była spora "promocja" dltego ja swojego sprzedawałem za 3300zł i miałem problem ze sprzedażą. A czasami pokazuje się w ogłoszeniach ,jakiś czas temu widziałem tak samo jak NADa S500 - był nawet za 2800zl ,a to już prawie darmo jak za takie źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -sprzedaję bestię i chce kupuic Primare A 30.1, a więc popyt na Primare spory ostatnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za literówki, ostatnio była na Allegro nowa końcówka A 30.2 i A 30.3 za 4 kzł z gwarancją Audioklanu - też było warto, z tym że potrzebny jeszcze preamp oczywiście. Trzeba trzymać rękę na pulsie - A 30.1 też może się pojawi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna cena A30.1 w Audioklanie wynosi 9000PLN. Wzrost od kwietnia o 50%. Welcome tu EU :) - coś mi się widzi że w second handzie też może być przez to więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szokująca ta cena , i tak im się źle sprzedawał, robili częste promocje chyba za ok. 5000zł - nie pamiętam. Primare 30.1 jest dość wymagający , to znaczy nie dla każdedgo, moze inaczej nie każdy go doceni :-) Także te 9 000zł czarno widzę sprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Primare i sporo innego sprzętu zaczeli kupować w Polsce Szwedzi, bo i tak tu był tańszy niż za morzem. W UK chyba też. Może w tym szaleństwie chodzi o coś innego ? Może sprzedaż w Polsce tak naprawde g.. obchodzi producenta, bo i tak jest z jego punktu widzenia nieistotna w skali zachodnich rynków, a nie chce sobie zepsuć sieci sprzedaży w "starej" Europie i dlatego po naszym wejściu do UE wyrównuje ceny ?.

W końcu jak my możemy kupić taniej w Berlinie, to można i odwrotnie, nie ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.