Skocz do zawartości
IGNORED

DS Olivia


Tomasaki

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem możliwość posłuchać Olivię 06. Nie mówię, że to bardzo złe urządzenie, jedynie zauważam, że dźwiękowo nie powala w swojej cenie. Mówię też, że SBT jest prawdopodobnie lepszy. Nie testowałem ich w jednym czasie, ale na tym samym systemie słyszałem wcześniej SB. Pytanie więc brzmi - po co przepłacać... Tym bardziej, jeśli najsensowniejszym funkcjonalnie rozwiązaniem jest sterowanie z tableta, a więc nie widzisz właściwie serwera...

 

 

 

Tak steruję swojego SBT z Sony Ericssona Xperi 10, ale widziałem u rocha, jak to wygląda na tablecie... to jest jeszcze lepsze rozwiązanie.

 

Widzisz Palton ja mialem SBT i moim zdaniem juz 03HD rozwala logitecha ,uwazam ze Logitech to za malo nawet jako transport ,moze to wina tego BATA ze sie nie zgral z Oliwka (moze tak byc),wogole dziwny miszung na tym odsluchu byl i jeszcze chyba Harpie na dodatek dzizus to nie moglo dobrze grac ,nie wiem w kazdym badz razie 03hd to napewno lepsze rozwiazanie niz SBT ,porownywalem tez polaczenie oslawionego Hegla HD2, jako transport laptop ,nie bede sie wypowiadal ale powiem ze to co przeczytalem w reckach wogole sie nie zgadza :-)oczywiscie to sa wszystko tylko moje osobiste spostrzezenia 03HD jako streamer

jak narazie zaspokaja moje oczekiwania co do streamera ,niezawodnosc dzialania z SBT non stop zerwane polaczenia itp ,dropy podczas sluchania z SBT, w Olive takie rzeczy sie nie dzieja

 

Czyli zawartośc przeniesiona na dysk przenośny jest widziana tylko przez Olive?nawet jeśli, to tak jak pisałeś następny up-date może to bez problemu zmienić natomiast z punktu widzenia użytkownika Olive nie wiem po co takie kombinacje.

poto ze jak cos sie stanie na dysku w Olive bo dyski padaja jak sam pewnie wiesz, taki bac-up pozwoli ci przywrocic cala zawartosc na nowym sprawnym dysku

ale napewno ktorys z up-date wprowadzi to o czym wczesniej pisalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Widzisz Palton ja mialem SBT i moim zdaniem juz 03HD rozwala logitecha ,uwazam ze Logitech to za malo nawet jako transport ,moze to wina tego BATA ze sie nie zgral z Oliwka (moze tak byc),wogole dziwny miszung na tym odsluchu byl i jeszcze chyba Harpie na dodatek dzizus to nie moglo dobrze grac ,nie wiem w kazdym badz razie 03hd to napewno lepsze rozwiazanie niz SBT ,porownywalem tez polaczenie oslawionego Hegla HD2, jako transport laptop ,nie bede sie wypowiadal ale powiem ze to co przeczytalem w reckach wogole sie nie zgadza :-)

 

Pisałem już o tym wcześniej 03,04 i 06 to naprawdę dobre playery a pisanie,że DS-y to lipa to modny mainstream,porównanie 06 do SBT ze wskazaniem na tego ostatniego poprostu wkładam między bajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Widzisz Palton ja mialem SBT i moim zdaniem juz 03HD rozwala logitecha ,uwazam ze Logitech to za malo nawet jako transport ,moze to wina tego BATA ze sie nie zgral z Oliwka (moze tak byc),wogole dziwny miszung na tym odsluchu byl i jeszcze chyba Harpie na dodatek dzizus to nie moglo dobrze grac ,nie wiem w kazdym badz razie 03hd to napewno lepsze rozwiazanie niz SBT ,porownywalem tez polaczenie oslawionego Hegla HD2, jako transport laptop ,nie bede sie wypowiadal ale powiem ze to co przeczytalem w reckach wogole sie nie zgadza :-)oczywiscie to sa wszystko tylko moje osobiste spostrzezenia 03HD jako streamer

jak narazie zaspokaja moje oczekiwania co do streamera ,niezawodnosc dzialania z SBT non stop zerwane polaczenia itp ,dropy podczas sluchania z SBT, w Olive takie rzeczy sie nie dzieją.

 

Oczywiście SBT wymaga czegoś lepszego, niż załączony w pudełku zasilacz, wielkości ładowarki do tel. com. Jako transport, porównywaliśmy u rocha, SBT podłączonego do dac-a Wadii 381i, z jej wewnętrznym transportem cd. Różnice jeśli jakieś były, to na granicy percepcji, a jeszcze trzeba pamiętać, że SBT był połączony budżetowym kablem cyfrowym Apogee Wyde Eye.

Jeśli chodzi, o zrywanie połączeń, to musiałeś mieć jeszcze stare oprogramowanie. Po wgraniu aktualizacji jakieś kilka m-cy temu (niemal rok), nie ma już żadnych kłopotów.

Zadzwoniłem też, do kilku osób biorących udział w porównaniach i potwierdziły moje spostrzeżenia.

Myślę, że dosyć już o SBT, bo nie chodzi tu o nawracanie kogoś na siłę, a wątek jest o Olivii. Próbowałem tylko zwrócić uwagę, że warto sprawdzić kilka urządzeń przed zakupem. Jeszcze nikomu dodatkowe testy nie zaszkodziły.

Może dodam jeszcze, że SB tylko pozornie jest tani~1200zł Trzeba pamiętać, że trzeba zakupić jeszcze twardy dysk - 200-300zł, dobry zasilacz 500-1500zł, zewnętrzny dac i kabel cyfrowy. Tak więc, uzbiera się co najmniej kilka tysięcy.

 

PS. Na drugim zdjęciu, pierwsze urządzenie z prawej, srebrne z czarnym guzikiem na środku, to ... zasilacz do SBT ... Jak widać SB ma ciemny wyświetlacz, bo wszystko jest widoczne na tablecie.

 

Pisałem już o tym wcześniej 03,04 i 06 to naprawdę dobre playery a pisanie,że DS-y to lipa to modny mainstream,porównanie 06 do SBT ze wskazaniem na tego ostatniego poprostu wkładam między bajki

 

Łatwo Ci przychodzą takie wpisy jak min. powyżej, które insynuują, że "mijam się z prawdą". Nie jest to wyssane z palca, tylko z kilku przeprowadzonych testów. Zresztą Gutekbull pisał o SB znacznie wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto zapoznać się z wątkiem.

post-24402-0-39300100-1329954565_thumb.jpg

post-24402-0-35088800-1329954619_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Odsłuch o którym wyżej odbył się u mnie kilka tygodni temu. Można o tym poczytać w wątku o krakowskich odsłuchach.

Nie jestem entuzjastą SB, czemu dałem wyraz nieraz na tym forum.

Niemniej muszę przyznać, iż tego dnia różnice pomiędzy SBT działającym jako transport a Wadią były niewielkie, można rzec - pomijalne. SBT w roli transportu sprawił się w tym zestawieniu rzeczywiście bardzo dobrze.

Prawdę powiedziawszy sam nie wiem co mam sądzić o SB po tym odsłuchu.

Być może nie jest to takie złe urządzenie jak mi się wcześniej wydawało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Może dodam jeszcze, że SB tylko pozornie jest tani~1200zł Trzeba pamiętać, że trzeba zakupić jeszcze twardy dysk - 200-300zł, dobry zasilacz 500-1500zł, zewnętrzny dac i kabel cyfrowy. Tak więc, uzbiera się co najmniej kilka tysięcy.

 

 

 

Choćby z takiego powodu uważam ergonomię Olive za wybitną.Dzwięk można modelować według własnego widzi mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

poto ze jak cos sie stanie na dysku w Olive bo dyski padaja jak sam pewnie wiesz, taki bac-up pozwoli ci przywrocic cala zawartosc na nowym sprawnym dysku

ale napewno ktorys z up-date wprowadzi to o czym wczesniej pisalem

 

pewnie wprowadzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Choćby z takiego powodu uważam ergonomię Olive za wybitną.Dzwięk można modelować według własnego widzi mi się

 

Moim zdaniem to ergonomia DS-ów Linna jest nie do pobicia.

Szkoda, że nie ma czegoś takiego jaki Kinsky Desktop do SBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Moim zdaniem to ergonomia DS-ów Linna jest nie do pobicia.

Szkoda, że nie ma czegoś takiego jaki Kinsky Desktop do SBT.

 

A dla mnie nie,ergonomia to m.in plug and play a do Linna trza kupić nas a najlepiej ripnas potem konfiguracje,instalacje nie dziękuję,Olive włączam do prądu wciskam play i gra muzyka z flaczka lub napędu i tyle w tak zwanym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, a taka nagonka była na gutka - że głuchy, że ma system do dupy, że go poje..., że porównał SB do dcs-a, którego potem pogonił, a tu takie zmiany :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie nie,ergonomia to m.in plug and play a do Linna trza kupić nas a najlepiej ripnas potem konfiguracje,instalacje nie dziękuję,Olive włączam do prądu wciskam play i gra muzyka z flaczka lub napędu i tyle w tak zwanym temacie.

 

Zawsze to kwestia gustu. Wiadomo nie od dziś że sekcja z dyskami HDD poza drobnymi hałasami generuje duże zniekształcenia dlatego oddzielenie tego od DS Playera ma sens.

Poza tym kwestia serwisowa. Dyski HDD i cała elektronika wokół nich to najbardziej awaryjne elementy i zawsze moźe coś strzelić a wtedy lepiej mieć oddzielnie sekcje dysków i DS.

Kolejna rzecz to pojemność. 4TB na zwykłe pliki z CD wystarczy,ale juź na duża kolekcje Hi-res plus flac z CD to mało tym bardziej że musi być jeszcze back up.

Wtedy dobrze jest mieć znacznie wiecej np 6TB + 6TB i to wystarczy na wiele lat.

Przy takim układzie Linn DS nie czyni bałaganu w sprzęcie audio bo nadal zostaje tam tylko sam DS a większy układ dysków można mieć w innej części pokoju lub w ogóle w innym pokoju.

Kolejna rzecz to brzmienie. Linn jako znana od lat firma audiofilska ma bardzo dobre przetworniki i te wyższe modele biją na łeb brzmieniowo Olivke 6HD.

A ergonomia obsługi Linna to już w ogóle the best.

Linn jest zupełnie innej klasy niź Olivka ale niestety znacznie droższy i tu Olivka ma przewagę cenową, ale tylko cenową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Zawsze to kwestia gustu. Wiadomo nie od dziś że sekcja z dyskami HDD poza drobnymi hałasami generuje duże zniekształcenia dlatego oddzielenie tego od DS Playera ma sens.

Poza tym kwestia serwisowa. Dyski HDD i cała elektronika wokół nich to najbardziej awaryjne elementy i zawsze moźe coś strzelić a wtedy lepiej mieć oddzielnie sekcje dysków i DS.

Kolejna rzecz to pojemność. 4TB na zwykłe pliki z CD wystarczy,ale juź na duża kolekcje Hi-res plus flac z CD to mało tym bardziej że musi być jeszcze back up.

Wtedy dobrze jest mieć znacznie wiecej np 6TB + 6TB i to wystarczy na wiele lat.

Przy takim układzie Linn DS nie czyni bałaganu w sprzęcie audio bo nadal zostaje tam tylko sam DS a większy układ dysków można mieć w innej części pokoju lub w ogóle w innym pokoju.

Kolejna rzecz to brzmienie. Linn jako znana od lat firma audiofilska ma bardzo dobre przetworniki i te wyższe modele biją na łeb brzmieniowo Olivke 6HD.

A ergonomia obsługi Linna to już w ogóle the best.

Linn jest zupełnie innej klasy niź Olivka ale niestety znacznie droższy i tu Olivka ma przewagę cenową, ale tylko cenową.

Każda pliszka swój ogonek chwali,wszystko co opisałeś ma zastosowanie także w Olive i to już w najtańszym modelu a argument że Linn to firma audiofilska no sorry ale jest przedszkolny, idąc tym tropem Linn powinien grać lepiej niż Soulution czy np Vitus a jakoś kurna nie gra.Granie z Olive jest bardzo satysfakcjonujące a doskonale to tylko z gramiaka, ale w tym wątku to chyba nikt na dobrym TT nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly-owi gra tylko najwyższa półka cenowa, tańszych propozycji w ogóle nie bierze pod uwagę i z miejsca odrzuca, choć to wszystko to jak mawiał gutek zwyczajna technika komputerowa opakowana audiofilską metką :-))) Te słowa w kontekście powyższych wpisów nabierają nowego znaczenia, bo jak widzę co poniektórym oczy się otworzyły, czy tam może uszy :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romeksz

(Konto usunięte)

LOL, a taka nagonka była na gutka - że głuchy, że ma system do dupy, że go poje..., że porównał SB do dcs-a, którego potem pogonił, a tu takie zmiany :D

a wystarczyło posłuchać własnymi uszami, a nie "recenzjami Pacuły" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda pliszka swój ogonek chwali,wszystko co opisałeś ma zastosowanie także w Olive i to już w najtańszym modelu a argument że Linn to firma audiofilska no sorry ale jest przedszkolny, idąc tym tropem Linn powinien grać lepiej niż Soulution czy np Vitus a jakoś kurna nie gra.Granie z Olive jest bardzo satysfakcjonujące a doskonale to tylko z gramiaka, ale w tym wątku to chyba nikt na dobrym TT nie gra.

 

Wiesz, argument że każda pliszka swój ogonek chwali jest nie trafiony bo przecież zamiast Linna mogłem kupić kilka olivek!

Nie prawdą jest też że wszystko co ma Linn ma też Olivka bo olivka ma dysk w sobie a tym samym ma związane z tym znane wady.

 

Co do brzmienia to rzuć sobie okiem na oceny w literaturze audio i pierwsze miejsca okupuje Linn a nie olivka które też jest świetnym sprzętem.

Nie twierdzę przecież że olivka jest zła. W sumie dziwi mnie że od kilku lat to Linn ciągle jest nr1 w brzmieniu DS-ów a powinno się to już zmienić.

Powinna być coraz większa konkurencja w tym temacie i jest ale w klasie niższej i średniej a prawie nie ma w najwyższej.

Może w końcu się pojawi, ale jak narazie nr1 to Linn Klimax DS, nr2 to Linn Akurate DS.

 

Inną rzeczą jest polityka cenowa Linna która jest błędna w mojej ocenie.Ceny DS-ów powinny spadać bo jest tego na rynku coraz więcej.

Cena za Kilkaxa rzędu 70000zł jest chora. Akurate za ok 25000zł też jest za drogi.

O ile na początku, te kilka lat temu ceny mogli tak wyśrubować to na dziś te ceny nie znajdują uzasadnienia.

Powinny być niższe co najmniej o połowę.

 

Sly-owi gra tylko najwyższa półka cenowa, tańszych propozycji w ogóle nie bierze pod uwagę i z miejsca odrzuca, choć to wszystko to jak mawiał gutek zwyczajna technika komputerowa opakowana audiofilską metką :-))) Te słowa w kontekście powyższych wpisów nabierają nowego znaczenia, bo jak widzę co poniektórym oczy się otworzyły, czy tam może uszy :-)))

 

Pomyliłeś zakładki chłopie. Nie rozumiesz pojęcia High End? Tańsze opcje są w stereo a tu rozmawiamy o High End. Po co wchodzisz na tą zakładkę a potem masz żale że mówi się o drogich sprzętach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak high end brzmieniowy oznacza dla ciebie sly wyłącznie cenę to żyj sobie daje w swoim hi-hi-endowym światku z audiofilskimi świerszczykami i recenzyjkami znakomitości pod poduszką...., totalnie żałosnym przypadkiem jesteś.....nie ma dla ciebie nadziei :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Wiesz, argument że każda pliszka swój ogonek chwali jest nie trafiony bo przecież zamiast Linna mogłem kupić kilka olivek!

Nie prawdą jest też że wszystko co ma Linn ma też Olivka bo olivka ma dysk w sobie a tym samym ma związane z tym znane wady.

 

Co do brzmienia to rzuć sobie okiem na oceny w literaturze audio i pierwsze miejsca okupuje Linn a nie olivka które też jest świetnym sprzętem.

 

Pierwszego akapitu nie rozumiem,myślałem,że chodzi o dzwięk a nie ilość złotówek.Jeśli chodzi o Linna to pisałem o ergonomii tzn ==> Olive też mogę dedykować dowolną ilość dysków z pierdyljonami przestrzeni i sterować nim nawet z Marsa.

Ostatni akapit to kolejny "argument"wybacz sly30 do czytania służy wartościowa literatura a audio gazetki zostawiam innym-ja słucham,wyciągam wnioski i sięgam po portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak high end brzmieniowy oznacza dla ciebie sly wyłącznie cenę to żyj sobie daje w swoim hi-hi-endowym światku, totalnie żałosnym przypadkiem jesteś.....nie ma dla ciebie nadziei :(

 

A gdzie jest napisane że czynnikiem decydującym jest cena?

Nigdy nic takiego nie powiedziałem!

Inną rzeczą jest że jak firma juź wypuści dobrze grający klocek to zawsze wali wysokie ceny!

Dlatego nie wszystke drogie klocki grają dobrze ale niestety prawie zawsze dobrze grające klocki maja przywaloną cenę i nie jest to mój wymysł

tylko taka jest polityka firm.

 

Nie wiem po co ty w ogóle wypowiadasz się w tematach które widziałeś co najwyżej na fotkach lub na Audio Show.

Jak tylko pojawi się jakiś wątek o drogich kablach, sprzetach itd to zaraz leci ci piana z pyska!

Boli ciebie że ludzie kupują sobie droższe kable i sprzety? Zawiść ? Zazdrość ? Kompleksy?

Niech sobie kupują. Nakręcają tym rynek a poza tym później przez to pojawia się większy wybór na rynku wtórnym.

 

Jest takie brutalne powiedzenie które teź nie ja wymyśliłem..."kto nie ma miedzi to w domu siedzi"

Jesteś jak gość który wszedł do salonu BMW i stęka że drogo, że bez sensu bo przecież twój Opel teź ma 4 koła, klimę i też fajnie jeździ i to jest prawda,

ale dla klienteli BMW twoje argumenty nie mają mocy. Oni mają inne kryteria, oczekiwania itd.

 

Jeśli masz taki typ psychiki że nie możesz zadzierżyć rynku luksusowego i tych którzy są nabywcami tych produktów to lepiej nie wchodź do salonu BMW

nie będziesz miał stresów bo czego oczy nie widzą to sercu nie żal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest napisane że czynnikiem decydującym jest cena?

Nigdy nic takiego nie powiedziałem!

Inną rzeczą jest że jak firma juź wypuści dobrze grający klocek to zawsze wali wysokie ceny!

Dlatego nie wszystke drogie klocki grają dobrze ale niestety prawie zawsze dobrze grające klocki maja przywaloną cenę i nie jest to mój wymysł

tylko taka jest polityka firm.

 

Nie wiem po co ty w ogóle wypowiadasz się w tematach które widziałeś co najwyżej na fotkach lub na Audio Show.

Jak tylko pojawi się jakiś wątek o drogich kablach, sprzetach itd to zaraz leci ci piana z pyska!

Boli ciebie że ludzie kupują sobie droższe kable i sprzety? Zawiść ? Zazdrość ? Kompleksy?

Niech sobie kupują. Nakręcają tym rynek a poza tym później przez to pojawia się większy wybór na rynku wtórnym.

 

Jest takie brutalne powiedzenie które teź nie ja wymyśliłem..."kto nie ma miedzi to w domu siedzi"

Jesteś jak gość który wszedł do salonu BMW i stęka że drogo, że bez sensu bo przecież twój Opel teź ma 4 koła, klimę i też fajnie jeździ i to jest prawda,

ale dla klienteli BMW twoje argumenty nie mają mocy. Oni mają inne kryteria, oczekiwania itd.

 

Jeśli masz taki typ psychiki że nie możesz zadzierżyć rynku luksusowego i tych którzy są nabywcami tych produktów to lepiej nie wchodź do salonu BMW

nie będziesz miał stresów bo czego oczy nie widzą to sercu nie żal.

Nie masz pojęcia co widziałem czy słyszałem czy też co posiadam - agresję, którą w swoim urojeniu przypisujesz mnie wylewaj sobie gdzieś indziej jak i typowe tobie proste jak drut szpanerstwo poprzez epatowanie pieniędzmi....ja nikomu niczego nie zawiszczę i nie zazdroszczę, niech sobie kupuje co chce, ale nie zabronisz mi komentarzy, poza tym nie masz pojęcia ile zarabiam, więc nie podniecaj się tak luksusowym rynkiem i dostępem do niego, bo nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie....poza tym nawet nie zdajesz sobie sprawy jak nie raz w swoich wypowiedziach po prostu popłynąłeś i wychodziło szydło z worka.....jakie ? - a tego ci już nie zdradzę, sam się domyśl... - jak ktoś ma kompleksy to już prędzej ty....ale mnie nic do tego więc onanizuj się dalej :-) Zresztą daremne słowa, bo i tak nie ma dla ciebie nadziei....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego akapitu nie rozumiem,myślałem,że chodzi o dzwięk a nie ilość złotówek.Jeśli chodzi o Linna to pisałem o ergonomii tzn ==> Olive też mogę dedykować dowolną ilość dysków z pierdyljonami przestrzeni i sterować nim nawet z Marsa.

Ostatni akapit to kolejny "argument"wybacz sly30 do czytania służy wartościowa literatura a audio gazetki zostawiam innym-ja słucham,wyciągam wnioski i sięgam po portfel.

 

Jeśli olivka gra wg ciebie tak samo jak linn to tylko twoje szczęście. Nie musisz tracić kasy na high endowe sprzęty. Zaoszczędzisz na lepszy samochód czy dobre wakacje.

W końcu chodzi tylko o muzykę, żebyś miał z niej jak największą przyjemność i czym mniej trzeba wydać na to kasy tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to kwestia gustu. Wiadomo nie od dziś że sekcja z dyskami HDD poza drobnymi hałasami generuje duże zniekształcenia dlatego oddzielenie tego od DS Playera ma sens.

Poza tym kwestia serwisowa. Dyski HDD i cała elektronika wokół nich to najbardziej awaryjne elementy i zawsze moźe coś strzelić a wtedy lepiej mieć oddzielnie sekcje dysków i DS.

Kolejna rzecz to pojemność. 4TB na zwykłe pliki z CD wystarczy,ale juź na duża kolekcje Hi-res plus flac z CD to mało tym bardziej że musi być jeszcze back up.

Wtedy dobrze jest mieć znacznie wiecej np 6TB + 6TB i to wystarczy na wiele lat.

Przy takim układzie Linn DS nie czyni bałaganu w sprzęcie audio bo nadal zostaje tam tylko sam DS a większy układ dysków można mieć w innej części pokoju lub w ogóle w innym pokoju.

Kolejna rzecz to brzmienie. Linn jako znana od lat firma audiofilska ma bardzo dobre przetworniki i te wyższe modele biją na łeb brzmieniowo Olivke 6HD.

A ergonomia obsługi Linna to już w ogóle the best.

Linn jest zupełnie innej klasy niź Olivka ale niestety znacznie droższy i tu Olivka ma przewagę cenową, ale tylko cenową.

Sly a robiles bezposrednie porownanie z Olive vs Linn?? wiesz wyniki takiego testu mogly by byc zaskakujace

ale jak znam zycie nie robiles opierasz sie tylko na "fachowej"literaturze gdzie ja sie juz przekonalem niejednokrotnie ze to co tam wypisuja to stek bzdur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia co widziałem czy słyszałem - agresję wylewaj sobie gdzieś indziej jak i typowe tobie proste jak drut szpanerstwo poprzez epatowanie pieniędzmi....ja nikomu niczego nie zawiszczę i nie zazdroszczę, niech sobie kupuje co chce, ale nie zabronisz mi komentarzy, poza tym nie masz pojęcia ile zarabiam, więc nie podniecaj się tak luksusowym rynkiem i dostępem do niego, bo nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie....poza tym nawet nie zdajesz sobie sprawy jak nie raz w swoich wypowiedziach po prostu popłynąłeś i wychodziło szydło z worka.....jakie ? - a tego ci już nie zdradzę, sam się domyśl... - jak ktoś ma kompleksy to już prędzej ty....ale mnie nic do tego więc onanizuj się dalej :-)

 

W przeciwieństwie do ciebie mnie jakoś nie przeszkadza że ktoś ma jakiś lepszy sprzęt albo planuje go sobie kupić.

Poza tym kto tu epatuje pieniędzmi? Jakie ma znaczenie ile zarabiasz? Kogo to obchodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Jeśli olivka gra wg ciebie tak samo jak linn to tylko twoje szczęście. Nie musisz tracić kasy na high endowe sprzęty. Zaoszczędzisz na lepszy samochód czy dobre wakacje.

W końcu chodzi tylko o muzykę, żebyś miał z niej jak największą przyjemność i czym mniej trzeba wydać na to kasy tym lepiej.

 

Nie tego nie napisałem gra inaczej natomiast nie zrozumiałem informacji,że za cenę Linna można kupić parę Olive to nie ma nic do rzeczy za cenę promu kosmicznego można kupić kilka Ferrari.Mnie granie Linna na poziomie majika i Acurate nie zachwyca,brak w nim barwy,body i dolnej średnicy,Klimax ma chorą cenę a Olive cóż dla mnie best buy bo jak pisałem dobry dzwięk to tylko z TT reszta to substytuty i jako taki Olive bardzo mnie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

A co On ma wspólnego z Olive?rozwiń swoją błyskotliwą myśl.

 

Sądziłem, że jako osoba najbardziej kompetentna w temacie, sam nam to wyjaśnisz.

Czyż nie tak Panie Łał Bałałr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tego nie napisałem gra inaczej natomiast nie zrozumiałem informacji,że za cenę Linna można kupić parę Olive to nie ma nic do rzeczy za cenę promu kosmicznego można kupić kilka Ferrari.Mnie granie Linna na poziomie majika i Acurate nie zachwyca,brak w nim barwy,body i dolnej średnicy,Klimax ma chorą cenę a Olive cóż dla mnie best buy bo jak pisałem dobry dzwięk to tylko z TT reszta to substytuty i jako taki Olive bardzo mnie cieszy.

 

I słusznie bo Olive to dobry sprzęt i relacja ceny do jakości na pewno lepsza niż u Linna gdzie ceny są chore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do ciebie mnie jakoś nie przeszkadza że ktoś ma jakiś lepszy sprzęt albo planuje go sobie kupić.

Mnie też absolutnie nie przeszkadza, niech sobie kupuje za miliony baksów.... dopóki nie rzuca babolami twojego pokroju nie komentuję....

 

Poza tym kto tu epatuje pieniędzmi? Jakie ma znaczenie ile zarabiasz? Kogo to obchodzi?

No chyba ciebie skoro stwierdziłeś między wierszami, że nie mam dostępu do rynku luksusowego....

 

Zostawmy to już sly i tak nima nadziei :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Odsłuch o którym wyżej odbył się u mnie kilka tygodni temu. Można o tym poczytać w wątku o krakowskich odsłuchach.

Nie jestem entuzjastą SB, czemu dałem wyraz nieraz na tym forum.

Niemniej muszę przyznać, iż tego dnia różnice pomiędzy SBT działającym jako transport a Wadią były niewielkie, można rzec - pomijalne. SBT w roli transportu sprawił się w tym zestawieniu rzeczywiście bardzo dobrze.

Prawdę powiedziawszy sam nie wiem co mam sądzić o SB po tym odsłuchu.

Być może nie jest to takie złe urządzenie jak mi się wcześniej wydawało?

 

Różnice były tak niewielkie, że większy wpływ, może mieć kabel cyfrowy...

 

Panowie, prośba o zaprzestanie tych "wymian uprzejmości". Fajny temat, szkoda go rozwalić przepychankami.

 

LOL, a taka nagonka była na gutka - że głuchy, że ma system do dupy, że go poje..., że porównał SB do dcs-a, którego potem pogonił, a tu takie zmiany :D

 

Być może to wynikało (poza oczywistymi sprawami) z tego, że SB ze zwykłym zasilaczem, gra tak sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gutek przecież rekomendował wymianę zasilacza, poza tym gra na starym SB, który nie czyta gęstych plików, bo jego zdaniem gra lepiej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romeksz

(Konto usunięte)

bo olivka ma dysk w sobie a tym samym ma związane z tym znane wady.

O2M nie ma dysku.

 

myślałem,że chodzi o dzwięk a nie ilość złotówek.

dźwięk to na zakładce Hi-Fi (której jak na razie nie ma), a kasa to jednak na Hi-End się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.