Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

bravo!!! za te porownania!!!- tego potrzebowalem ,moj yaqin mc-10l, i tylko lampy

ruskie sterujace - co bys polecil na pierwsze przygody z lampami mocy?. pozdrawiam. Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś zbiorcze spostrzeżenia odnośnie EL34, gratuluję. Ja do swojego MS34D nabyłem EH 6CA7 i jestem przeszczęśliwy, w porównaniu do chińczyków to jakby ktoś włączył loudness, niesamowity wykop, łagodna średnica, bas schodzi do samego piekła, góra otwarta, detaliczna i nie przerysowana. Oryginały, czyli chińskie grają nieco nosową, matową średnicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no rewelacja Severance! Juz mialem kupic el34 tung-sola a tu prosze. Wlasnie takiego porowniania bylo potrzeba bo opisywanie brzmienia pojedynczych lamp na roznych systemach nie ma do konca wspolnego punktu odniesienia.

 

mam jedynie kilka pytan odnosnie tego porowniania.

-Czy wszystkie lampy byly wygrzane?

-Jaki bias byl ustawiony na jakich lampach?

- czy byly te lampy testowane w jednej i tej samej konfiguracji? jezeli tak to w jakiej?

- na czym polegala modyfikacja ms-34d?

 

no to wszystko a tak poza tym to nie mam zadnych uwag i czekam na porownanie w podobnej formie lamp sterujacych!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!

Dodam tylko, że w swoim MS-20l używam Tung-Soli i jestem z nich zadowolony, naprawdę nie są złe. W porównaniu do chińskich (EL34B Shuguang). Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzuB ja mysle ze w porownaniu do chinskich el34 to te tung-sole to taki hi-end wrecz. Tez mam ms-20l i tez mam chinskie w nim i jest slabiutko, ale z tego co widze to moze byc duuuuzo lepiej. To mnie cieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzuB ja mysle ze w porownaniu do chinskich el34 to te tung-sole to taki hi-end wrecz. Tez mam ms-20l i tez mam chinskie w nim i jest slabiutko, ale z tego co widze to moze byc duuuuzo lepiej. To mnie cieszy.

 

Zdecydowanie może być dużo lepiej. Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejsze jest źródło. Mam CD Jolida JD100a, gdzie na wyjściu mam 12ax7. Próbowałem wielu: np. Tung-Sol (wyrównane całe pasmo, dobre są), Golden Dragon ze złoconymi nogami (super separacja i stereofonia, ale gra górą, bas niezły, ale średnicy nie zauważyłem :)), no i wygrały ostatecznie Shuguang Psvane Reference, czyli z tego samego źródła, co polecane na 1. miejscu 6CA7. To jest to! Wcześniej podłączałem różne CD, np. Yamahę S2000, albo Musical Fidelity, i za każdym razem było inaczej. Najlepiej było z Jolidą. Zabawa z 12ax7 na wyjściu w tej Jolidzie pokazała mi, że słyszę głównie to, z czego daję sygnał. Zresztą ta Jolida, co jej inne lampy dam, to jest za każdym razem inne źródło - też ciekawostka.

Natomiast bawię się też w małe lampki we wzmacniaczu. Rosyjskie EW są lepsze od cywilnych, teraz gram na Siemensach 6ak5 i jest bardziej miękko, kupiłem Philipsy 6ak5w i zobaczymy, jak to zagra. Ale przy tych małych czuję raczej niuanse. Natomiast niewątpliwie zabawa ze źródłem zmieniła moje postrzeganie Yaqina. Spróbuję polecane 6CA7 z 1. miejsca. Zastanawiam się, czy ktoś z was zna lampy Full Music, myślę o nich w kontekście 12ax7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za ten ranking

nareszcie temat lamp EL34 i pokrewnych ujęty został całościowo w jednym miejscu, jedynie czego mi brakuje w tym porównaniu to lamp EL34 RFT, ale te jak wiadomo są już nieprodukowane więc ciężko dostać dobraną kwadrę do testu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są te lampy Shuguang 50 Years Black Treasure 6CA7-Z. Nawet wyglądają rasowo. Znalazłem nawet:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dario77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 726zł ,przesyłka do Polski Free

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 726zł ,przesyłka do Polski Free

 

A co sądzicie o : GROOVE TUBES GTS 34LS ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no rewelacja Severance! Juz mialem kupic el34 tung-sola a tu prosze. Wlasnie takiego porowniania bylo potrzeba bo opisywanie brzmienia pojedynczych lamp na roznych systemach nie ma do konca wspolnego punktu odniesienia.

 

mam jedynie kilka pytan odnosnie tego porowniania.

-Czy wszystkie lampy byly wygrzane?

-Jaki bias byl ustawiony na jakich lampach?

- czy byly te lampy testowane w jednej i tej samej konfiguracji? jezeli tak to w jakiej?

- na czym polegala modyfikacja ms-34d?

 

no to wszystko a tak poza tym to nie mam zadnych uwag i czekam na porownanie w podobnej formie lamp sterujacych!!!

 

- Pożyczone lampy już miałem wygrzane a fabrycznie nowe wygrzałem osobiście.

- Dla lamp EL34 i 6CA7 bias na 0,38V, dla KT77 Genalex 0,47V i dla KT77 JJ aż 0,56V (to tak średnio, robiłem małe korekty na "+" i na "-".)

- Vincent CD-S6 (E88CC Gold Lion na wyjściu), IC Audionova Phantom, Chord Carnival Silverscreens, Monitor Audio GS20, AKG K701 wetknięte do gniazdka MS-34D.

- Modyfikacja polegała w zasadzie na zastąpieniu kluczowych elementów innymi lepszszymi i drobnych poprawkach (luty, przewody, podstawki). Postaram się to kiedyś opisać.

 

 

Zbyniu360 - ja Ci polecam chińskie lampki mocy z pierwszego punktu :) A jak nie chcesz wydawać tyle, to zdecydowanie Electro-Harmonicsy 6CA7. :)

 

Co do porównań lamp EL34 RFT to niestety coraz trudniej jest upolować w normalnej cenie te lampy o przyzwoitych parametrach. Ja próbowałem dwa razy i dałem sobie spokój z tymi lampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatne zestawienie, sam używam sekstetu EH 6CA7 i są to wyjątkowo udane konstrukcje. Jedna mała uwaga: 6CA7 chociaż może być zamiennie stosowana z EL34 to nie jest pentodą, tylko tetrodą strumieniową. To są kompletnie dwie różne konstrukcje szczęśliwie dla nas całkowicie się zastępujące - plug and play.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kubeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu, ranking lamp sterujących wykonam jeszcze w tym tygodniu. Pamiętaj jednak o jednej rzeczy - z tego co wiem, to Ty masz Yaqina MC-10L i on ma inne lampy sterujące niż MS-34D. Nie można ich stosować zamiennie, musisz to wziąć pod uwagę. Ranking będzie dotyczył lamp sterujących do Yaqina MS-34D, oraz MS-20L (który ma ten sam tym lamp lecz podwojoną ich liczbę) PAMIĘTAJ O TYM!!!!!!!!!!! ;)

 

 

Bardzo przydatne zestawienie, sam używam sekstetu EH 6CA7 i są to wyjątkowo udane konstrukcje. Jedna mała uwaga: 6CA7 chociaż może być zamiennie stosowana z EL34 to nie jest pentodą, tylko tetrodą strumieniową. To są kompletnie dwie różne konstrukcje szczęśliwie dla nas całkowicie się zastępujące - plug and play.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tym czy konkretna lampa 6CA7 jest pentodą czy tetrodą strumieniową jest pewien problem i wynikające z tego nieścisłości. Tak jak piszesz - to rożne konstrukcje - chociaż nie kompletnie różne.

 

Cytat z Wikipedii:

"Tetroda strumieniowa z punktu widzenia liczby elektrod jest pentodą o specyficznej konstrukcji siatki trzeciej (w postaci płytek skupiających strumień elektronów) oraz specyficznym usytuowaniu względem siebie pozostałych siatek. Dlatego niektóre z produkowanych w Europie tetrod strumieniowych były przez niektórych producentów nazywane pentodami."

 

Po prostu 6CA7 z bieżącej produkcji to nic innego jak zmodyfikowana nieco pentoda, którą na potrzeby tej modyfikacji zwykło się nazywać tetrodą strumieniową. Ale to teraz, bo wcześniej była ona produkowana w wersji z czterema i pięcioma elektrodami - (jeden typ był popularny w U.S.A. a drugi w Europie). W związku z tym bywały konstrukcje takie jak EL34 oraz tylko podobne do EL34. I właśnie stąd czasami były nieścisłości w określeniu typu tej lampy.

 

Podobna zresztą sytuacja dotyczy lamp KT77. Jedne maja układ siatek jak w pentodzie a drugie taki jaki występuje w typowej tetrodzie strumieniowej. Bywa, że producenci też różnie je nazywają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tego typu informacji, ze uszło mojej uwadze istnienie tego wątku założyłem jakiś czas temu klonowaty wątek. Zamówiłem lampy kt77 GL, ale z uwagi, że czekam na realizację zamówienia od listopada przedwczoraj zdecydowałem się na KT 77 JJ, ktore mam dostać do najbliższego wtorku. Po opisie na wstępie mam mieszane uczucia czy dobrze, że wybrałem JJ, czy lepiej było jeszcze czekać na GL? Zobaczymy więc jak to u mnie wypadnie. Natomiast wczoraj otrzymałem lampę E88/9622 GL. Od wczorajszego wieczora zajęła miejsce na wyjściu osławionej CCA Siemensa i powiem krótko:-))) spać się położyłem dopiero o 3 nad ranem. Jestem pod wielkim wrazeniem tego co ta lampa dała na wyjściu odtwarzacza własnie Vincenta S6, w którym opampy 2604 zastąpiłem opa627. Cca siemens poległy, są bardzo dobre, ale 9622 GL jeszcze lepiej wpasowały się w Vicku.

W moim wątku dostałem od jednego z kolegów taką to oto informację: "

Nie słuchałem KT77 JJ osobiście. Mój zaufany dostawca lamp twierdził, że są nie gorsze brzmieniowo od GL, ale miewają kłopoty z niezawodnością. Może jednak za 40% ceny GL warto zaryzykować?"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dzagias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czy konkretna lampa 6CA7 jest pentodą czy tetrodą strumieniową jest pewien problem i wynikające z tego nieścisłości. Tak jak piszesz - to rożne konstrukcje - chociaż nie kompletnie różne.

 

Cytat z Wikipedii:

"Tetroda strumieniowa z punktu widzenia liczby elektrod jest pentodą o specyficznej konstrukcji siatki trzeciej (w postaci płytek skupiających strumień elektronów) oraz specyficznym usytuowaniu względem siebie pozostałych siatek. Dlatego niektóre z produkowanych w Europie tetrod strumieniowych były przez niektórych producentów nazywane pentodami."

 

Po prostu 6CA7 z bieżącej produkcji to nic innego jak zmodyfikowana nieco pentoda, którą na potrzeby tej modyfikacji zwykło się nazywać tetrodą strumieniową. Ale to teraz, bo wcześniej była ona produkowana w wersji z czterema i pięcioma elektrodami - (jeden typ był popularny w U.S.A. a drugi w Europie). W związku z tym bywały konstrukcje takie jak EL34 oraz tylko podobne do EL34. I właśnie stąd czasami były nieścisłości w określeniu typu tej lampy.

 

Podobna zresztą sytuacja dotyczy lamp KT77. Jedne maja układ siatek jak w pentodzie a drugie taki jaki występuje w typowej tetrodzie strumieniowej. Bywa, że producenci też różnie je nazywają.

 

Znam ten cytat z Wikipedii. Faktycznie było zamieszanie, ale obecne konstrukcje to tetrody strumieniowe i EH 6CA7 tym właśnie jest, co potwierdza zresztą sam producent. Miałem też okazję rozmawiać o tym niedawno z Eugeniuszem Czyżewskim, który dał mi krótki wykład z prezentacją różnic w budowie obu lamp :). Nie widzę powodu, by nie wierzyć tak doświadczonemu konstruktorowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten cytat z Wikipedii. Faktycznie było zamieszanie, ale obecne konstrukcje to tetrody strumieniowe i EH 6CA7 tym właśnie jest, co potwierdza zresztą sam producent. Miałem też okazję rozmawiać o tym niedawno z Eugeniuszem Czyżewskim, który dał mi krótki wykład z prezentacją różnic w budowie obu lamp :). Nie widzę powodu, by nie wierzyć tak doświadczonemu konstruktorowi.

 

No prawda, producent potwierdza że obecnie produkuje te lampy jako tetrody strumieniowe (czyli tak naprawdę zmodyfikowane pentody) lecz trzeba mieć na uwadze że w sprzedaży są jeszcze stare lampy na pentodzie i ja taką właśnie testowałem. Jak by zabrzmiała 6CA7 w wersji na tetrodzie strumieniowej? Teoretycznie powinno być lepiej ze względu na mniejsze zniekształcenia, ale w praktyce na tym sprzęcie może być hmm...identycznie.

 

Co do Pana dr Czyżewskiego to nie znam go osobiście ale chętnie bym posłuchał jego wykładu na temat lamp, bo na pewno wie co mówi i ma sporą wiedzę.

 

Szukałem tego typu informacji, ze uszło mojej uwadze istnienie tego wątku założyłem jakiś czas temu klonowaty wątek. Zamówiłem lampy kt77 GL, ale z uwagi, że czekam na realizację zamówienia od listopada przedwczoraj zdecydowałem się na KT 77 JJ, ktore mam dostać do najbliższego wtorku. Po opisie na wstępie mam mieszane uczucia czy dobrze, że wybrałem JJ, czy lepiej było jeszcze czekać na GL? Zobaczymy więc jak to u mnie wypadnie. Natomiast wczoraj otrzymałem lampę E88/9622 GL. Od wczorajszego wieczora zajęła miejsce na wyjściu osławionej CCA Siemensa i powiem krótko:-))) spać się położyłem dopiero o 3 nad ranem. Jestem pod wielkim wrazeniem tego co ta lampa dała na wyjściu odtwarzacza własnie Vincenta S6, w którym opampy 2604 zastąpiłem opa627. Cca siemens poległy, są bardzo dobre, ale 9622 GL jeszcze lepiej wpasowały się w Vicku.

W moim wątku dostałem od jednego z kolegów taką to oto informację: "

Nie słuchałem KT77 JJ osobiście. Mój zaufany dostawca lamp twierdził, że są nie gorsze brzmieniowo od GL, ale miewają kłopoty z niezawodnością. Może jednak za 40% ceny GL warto zaryzykować?"...

 

Powiem tak, słuchając KT77 JJ można mieć wrażenie że jest OK. Jest to pewna alternatywa dla nieco ospałych EL34, jednak gdy po kilku dniach użytkowania tych lamp twój słuch się przyzwyczai i dokonasz podmiany na KT77 Gold Lion stwierdzisz że JJ-je grały gorzej pod każdym względem. Nie bez powodu kosztują one ponad 400zł mniej niż Liony, gdyby nie były gorsze brzmieniowo od GL to byłby na nie popyt a jednak zalegają w magazynach. Nie wiem może Tobie podpasują i będziesz z nich zadowolony, ja swój kwartet pamiętam od tej strony, że miałem problemy z poprawnym ustawieniem biasu i jak już go ustawiłem i lampy po rozgrzania zaczęły w końcu trzymać parametry to się okazało, że jako tako graja na dosyć sporym ustawianiu - 0,09V więcej niż GL. Czy to normalne dla tych lamp? Nie wiem. Być może Ty odpowiesz na to pytanie jak już je dostaniesz. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawda, producent potwierdza że obecnie produkuje te lampy jako tetrody strumieniowe (czyli tak naprawdę zmodyfikowane pentody) lecz trzeba mieć na uwadze że w sprzedaży są jeszcze stare lampy na pentodzie i ja taką właśnie testowałem. Jak by zabrzmiała 6CA7 w wersji na tetrodzie strumieniowej? Teoretycznie powinno być lepiej ze względu na mniejsze zniekształcenia, ale w praktyce na tym sprzęcie może być hmm...identycznie.

 

Ale Severance, te lampy EH co pokazałeś na zdjęciu i ładnie zresztą opisałeś, to tetrody strumieniowe, no chyba że miałeś jakieś inne, a wrzuciłeś to zdjęcie jako ersatz. Tak, czy inaczej 6CA7 biją każde współczesne wydanie EL34 łącznie z chwalonymi Svetlanami =C=. Może jakieś NOSY z najwyższej półki zrobią coś więcej, a i to wielka niewiadoma. Warto spróbować 6CA7, zwłaszcza że stosunek jakość/cena jest wyborny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są tylko poglądowe. Ja wiem że te 6CA7 EH ze zdjęcia to typowe tetrody, to się zgadza. Jednak ja miałem egzemplarze ze starszej produkcji, różniące się nieco budową siatek i wyglądem ekranu. Nie robiłem zdjęć bo wszystko było rozłożone w czasie i specjalnie o tym nie myślałem. Nie wiedziałem że opublikuje kiedyś taki ranking. Jednak mam jeszcze dostęp do tych lamp i postaram się wykonać zdjęcie dla porównania. Jestem na 99% pewien że to były pentody, potwierdził to kiedyś pracownik RCM-u. Chyba nawet jeszcze mają zapasy tych lamp o ile cennik jest aktualny:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są tylko poglądowe. Ja wiem że te 6CA7 EH ze zdjęcia to typowe tetrody, to się zgadza. Jednak ja miałem egzemplarze ze starszej produkcji, różniące się nieco budową siatek i wyglądem ekranu. Nie robiłem zdjęć bo wszystko było rozłożone w czasie i specjalnie o tym nie myślałem. Nie wiedziałem że opublikuje kiedyś taki ranking. Jednak mam jeszcze dostęp do tych lamp i postaram się wykonać zdjęcie dla porównania. Jestem na 99% pewien że to były pentody, potwierdził to kiedyś pracownik RCM-u. Chyba nawet jeszcze mają zapasy tych lamp o ile cennik jest aktualny:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Edit:

 

Jeszcze coś znalazłem: "Pentody mocy mają parametry bardzo zbliżone do tetrod strumieniowych - do tego stopnia, że są traktowane jako ścisłe zamienniki. Tak jest na przykład z europejską lampą EL34 (pentoda) i jej amerykańskim odpowiednikiem 6CA7 (zwykle tetroda strumieniowa) - niekiedy zaś można spotkać lampy z oboma nadrukami na bańce."

 

Czyli młyn totalny. :) Zamów 6CA7, może dostaniesz tetrodę strumieniową, a może pentodę, może będzie miała pięć elektrod a może cztery, może będzie to wersja amerykańska a może europejska. Jutro z ciekawości zadzwonię do pana Romana z lampyelektronowe.pl może się czegoś na ten temat dowiem. Z tego co pamiętam na jego stronie 6CA7 gdy była jeszcze na stanie to również występowała z oznaczeniem jako pentoda.

 

Co oznacza końcówka PL?

 

Platinum - czyli gwarancja dla optymalnych warunków pracy lamp dla różnych napięć anodowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Severance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

 

Jeszcze coś znalazłem: "Pentody mocy mają parametry bardzo zbliżone do tetrod strumieniowych - do tego stopnia, że są traktowane jako ścisłe zamienniki. Tak jest na przykład z europejską lampą EL34 (pentoda) i jej amerykańskim odpowiednikiem 6CA7 (zwykle tetroda strumieniowa) - niekiedy zaś można spotkać lampy z oboma nadrukami na bańce."

 

Czyli młyn totalny. :) Zamów 6CA7, może dostaniesz tetrodę strumieniową, a może pentodę, może będzie miała pięć elektrod a może cztery, może będzie to wersja amerykańska a może europejska. Jutro z ciekawości zadzwonię do pana Romana z lampyelektronowe.pl może się czegoś na ten temat dowiem. Z tego co pamiętam na jego stronie 6CA7 gdy była jeszcze na stanie to również występowała z oznaczeniem jako pentoda.

 

 

 

Platinum - czyli gwarancja dla optymalnych warunków pracy lamp dla różnych napięć anodowych.

 

Nie musisz sprawdzać, to jest tetroda strumieniowa. Tu masz pewną wskazówkę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pisałem też wcześniej, że w naszym przypadku (czyli w zastosowaniach audio) 6CA7 jest ścisłym zamiennikiem EL34.

W związku z zamieszaniem, o którym wspomniałeś niektórzy dystrybutorzy faktycznie opisują współczesne EH 6CA7 jako pentodę, ale to błąd. Ponieważ będę niedługo gościć u siebie Pana Czyżewskiego na małym wieczorku odsłuchowym to nie omieszkam poruszyć ponownie tematu, bo sprawa jest faktycznie interesująca. Chętnie przedstawię mu naszą dyskusję i poproszę, aby się do niej ustosunkował. Myślę, że to rozwieje wszelkie wątpliwości - jeśli ktoś jeszcze je ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kubeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem te number one :) Ciekawe, jak długo będę czekał. Teraz czekam na recenzję małych lampek 6ak5, ef95, 6j1 czy jak je jeszcze zwą. Te chińskie są marne. Rosyjskie EW uważam za optymalny wybór. Siemens 6ak5w są bardzo dobre (ale czy lepsze od EW - trudno mi się zdecydować). Philipsy 6ak5w SQ bardzo słabo wypadły - ale były z niewiadomego źródła i cholera wie, czy NOS, czy nowe, czy używane, czy też jakiś fake (ale czy podrabiają takie małe lampeczki?)... Niby świetna rozdzielczość i stereo na medal, ale jakby zza kotary, sama góra, bas schowany, acz wyraźny... Dziwne brzmienie... Not for me.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SzuB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sprawdzać, to jest tetroda strumieniowa. Tu masz pewną wskazówkę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pisałem też wcześniej, że w naszym przypadku (czyli w zastosowaniach audio) 6CA7 jest ścisłym zamiennikiem EL34.

W związku z zamieszaniem, o którym wspomniałeś niektórzy dystrybutorzy faktycznie opisują współczesne EH 6CA7 jako pentodę, ale to błąd. Ponieważ będę niedługo gościć u siebie Pana Czyżewskiego na małym wieczorku odsłuchowym to nie omieszkam poruszyć ponownie tematu, bo sprawa jest faktycznie interesująca. Chętnie przedstawię mu naszą dyskusję i poproszę, aby się do niej ustosunkował. Myślę, że to rozwieje wszelkie wątpliwości - jeśli ktoś jeszcze je ma.

 

Co do tego linka na triodzie, to czytałem ten wątek już wiele lat temu gdy się tam udzielałem i znam Jasia. Chyba dostał bana, bo wcześniej można było bez problemu wejść w jego profil i widniał w spisie użytkowników. Fajnie się czytało jego posty. To taki majsterkowicz - wizjoner o ciekawej osobowości. Nie zgadzam się z nim w kwestii że 6CA7 to w każdym przypadku tetroda strumieniowa, lecz co do różnicy w parametrach na małych prądach i napięciach miedzy EL34 a 6CA7 - ma moim zdaniem racje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem te number one :) Ciekawe, jak długo będę czekał. Teraz czekam na recenzję małych lampek 6ak5, ef95, 6j1 czy jak je jeszcze zwą. Te chińskie są marne. Rosyjskie EW uważam za optymalny wybór. Siemens 6ak5w są bardzo dobre (ale czy lepsze od EW - trudno mi się zdecydować). Philipsy 6ak5w SQ bardzo słabo wypadły - ale były z niewiadomego źródła i cholera wie, czy NOS, czy nowe, czy używane, czy też jakiś fake (ale czy podrabiają takie małe lampeczki?)... Niby świetna rozdzielczość i stereo na medal, ale jakby zza kotary, sama góra, bas schowany, acz wyraźny... Dziwne brzmienie... Not for me.

 

Gratuluje! Zamówiłeś wersje zwykłą czy premium? Ja zamawiałem zwykłą i po przelaniu pieniędzy czekałem 11 dni. Ciekawe jak zabrzmią w Twoim MS-20L, bo pomijając lampy to sam układ rożni się trochę brzmieniem od MS-34D. No jak Ci te lampy nie podpasują to musisz pomyśleć raczej o wymianie wzmacniacza, ewentualnie ostatnia deska ratunku to KT77. Co do lamp sterujących to może przysiądę do tego jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do tego linka na triodzie, to czytałem ten wątek już wiele lat temu gdy się tam udzielałem i znam Jasia. Chyba dostał bana, bo wcześniej można było bez problemu wejść w jego profil i widniał w spisie użytkowników. Fajnie się czytało jego posty. To taki majsterkowicz - wizjoner o ciekawej osobowości. Nie zgadzam się z nim w kwestii że 6CA7 to w każdym przypadku tetroda strumieniowa, lecz co do różnicy w parametrach na małych prądach i napięciach miedzy EL34 a 6CA7 - ma moim zdaniem racje.

 

Severance, ten Jasiu akurat bana nie dostał, bo to tamtejszy guru, co by nie mówić o jego podejściu do audio (moim zdaniem gość jest nieobyty z tematem wysokiej klasy sprzętu) to jednak facet ma dużą wiedzę teoretyczną wynikającą z faktu, że jest doktorem na Politechnice Gdańskiej, Wydział Fizyki Technicznej na Katedrze Fizyki Ciała Stałego. Ale to tak na marginesie. Z niecierpliwością czekam na rozwój twego wątku i kolejne porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuszą te Shuguangi. Właśnie jestem na etapie wymiany lamp bo stare padły i gdyby nie chwilowe problemy z gotowką to pewnie bym się skusił. Niemniej jednak kolejnego miesiąca bez wzmaka chyba bym nie przeżył więc zamówiłem Tung-Sole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuszą te Shuguangi. Właśnie jestem na etapie wymiany lamp bo stare padły i gdyby nie chwilowe problemy z gotowką to pewnie bym się skusił. Niemniej jednak kolejnego miesiąca bez wzmaka chyba bym nie przeżył więc zamówiłem Tung-Sole.

W przyszłym tygodniu mają być w znanym sklepie 6CA7 , nie watro było poczekać. To nie miesiąc tylko kilka dni :)

 

Oczywiście 6CA7EH

 

 

Platinum - czyli gwarancja dla optymalnych warunków pracy lamp dla różnych napięć anodowych.

Czyli te są "lepsze"? od zwykłych ? jeżeli tak można nazwać 6CA7 EH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu mają być w znanym sklepie 6CA7 , nie watro było poczekać. To nie miesiąc tylko kilka dni :)

 

Oczywiście 6CA7EH

 

Skąd masz takie informacje? Jeśli tak by było to zaczekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.