Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem monobloki lampowe Phasta z lampami EL34 RFT i znam ich brzmienie dosyć dobrze.

Odniosłem się konkretnie do tego zdania. Tak to zabrzmiało, że "dziś" nie słuchałeś i nie porównałeś lamp EL34 RFT do KT77. Szczególnie to porównanie właśnie mnie ciekawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem EL34 RFT na monoblokach Phasta. Porównywałem je również do innych lamp w MS-34D. Takie pytanko, czy Ty porównywałeś EL34 RFT do KT77 Gold Lion na jednym wzmacniaczu? Jeżeli tak to napisz parę zdań, bo każda opinia jest cenna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem EL34 RFT na monoblokach Phasta. Porównywałem je również do innych lamp w MS-34D. Takie pytanko, czy Ty porównywałeś EL34 RFT do KT77 Gold Lion na jednym wzmacniaczu? Jeżeli tak to napisz parę zdań, bo każda opinia jest cenna.

Mam dziesięć kwadr EL34 różnych producentów lamp starych produkcji i współczesnych. Chciałem sobie wyrobić zdanie własne na temat brzmienia lamp EL34. Uważam, że najlepiej kupić i posłuchać.

Około roku temu na forum zapanowała moda na KT77 i zainteresowałem się tą lampą na tyle, że prawie jej nie kupiłem. Powstrzymałem się jednak czytając wypowiedzi kolegów, którzy posiadają już KT77 i inne EL34. Nie koniecznie brzmieniowo dobrze ocenili KT77 w konfrontacji z EL34 RFT. Można przeczytać w temacie Yaqin MC-10L, że lampa EL34 ma lepsze brzmienie, krótko mówiąc. Wypowiedź Kolegi Dzagias tylko potwierdziła wcześniejsze opinie znane mi z forum. Dalej nie bardzo widzę sen kupowania lampy, która ma opisywane brzmienie. Dlatego napisałem dziś wyraźnie, że ta konfrontacja szczególnie mnie interesuje. Tak jak napisałem wcześniej mam kilka lamp EL34 i swoje doświadczenia, porównania i coraz bardziej się zniechęcam do zakupu KT77. Dlatego poczekam na wypowiedzi w tej konfrontacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wypożyczyć te lampy ze sklepu za kaucją i samemu porównać? Ja do tego zawsze namawiam, bo wszelkie porównania lamp takie jak moje i wypowiedzi poszczególnych osób maja przecież raczej charakter tylko poglądowy. Ja lubię czytać wypowiedzi innych osób na temat lamp ale staram się nie powielać zasłyszanych opinii tylko samemu sprawdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Severance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wypożyczyć te lampy ze sklepu za kaucją i samemu porównać? Ja do tego zawsze namawiam, bo wszelkie porównania lamp takie jak moje i wypowiedzi poszczególnych osób maja przecież raczej charakter tylko poglądowy. Ja lubię czytać wypowiedzi innych osób na temat lamp ale staram się nie powielać zasłyszanych opinii tylko samemu sprawdzam.

Co do własnych opinii, też tak uważam i w trzecim zdaniu swojej wypowiedzi to napisałem. Nie zdecyduję się na pożyczanie. Wypowiedzi wcześniejsze, kolegów z forum oparte były na odsłuchach wzmacniacza, które razem posiadamy MC-10L , tak więc w dużym stopniu miarodajne. Czekam na wypowiedzi innych kolegów i porównanie lamp KT77 i EL34 RFT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dokonam całościowej oceny cierpliwie wygrzewam lampki. To czego się czepiam w porównaniu do doskonale znanego mi brzmienia jakie umownie nazwę referencyjnym, czyli nos RFT el34 to brak muzykalności przez KT77, bardzo brzydka barwa, duże odstępstwo od neutralności z równowagą przesuniętą w górę pasma. Być może po przeczytanych wpisach oczekiwałem zbyt wiele i nie doceniałem klasy RFT? Nie wiem, wszystko bowiem może z upływem grania się zmienić. Co prawda, produkt klasowy od początku pokazuje swą klasę, ale w świecie audio chyba już nic człowieka nie jest w stanie zaskoczyć, więc na ostateczną ocenę jeszcze przyjdzie czas. Jeśli chodzi o RFT, to parę lat temu trafiłem kilka okazji nabywając za grosze kilkaset lamp, które następnie wysłałem specjaliście do pomiarów i ich oceny jakościowej. Lampy poparował w kwadry. Cały wydatek nie przekroczył kilkuset złotych. Decydując się na zakup "osławionych" w ostatnim czasie kt77 za nie małe pieniądze (wydałem na oktad ponad 1500zł) miałem oczekiwania spore. Obawiam się, by nie stać się podobnie jak młodzi ludzie złudnie zmylonym, co myslą, że tuningując starego golfa będą jeździć ferrari. Słuchałem przeróżnych wzmacniaczy i bez znaczenia jaki rodzaj lampy był użyty, rozróżniałem je na te dobre i złe. Jak do tej pory kt77 udaje tranzystor. Podobne spostrzeżenia miałem niegdyś obcując z dzwiekiem kt88, kiedy to podobna konstrukcja oparta na el34 zagrała o wiele ciekawiej. Do tej pory by dodać barwy zastosowałem nawet pełny set okablowania VDH z najwyższej półki węglowej, niestety ta bezduszność jaką miłośnicy lampy nazywają tranzystora nadal daje o sobie znać. Dzwięk mało wciągający, krzykliwy, mało nasycony, a muzyki słucha się bez przyjemności. To tyle na dziś, ale zaznaczam, że wierzę, ze wszystko może się zmienić, czekam tych "magicznych" pierwszych 50 godzin. By przybliżyć, co mam na mysli proszę sobie wyobrazić korektor, z wyciętym środkiem a podbitymi skrajami pasma. Być może sa osoby preferujące taki sposób prezentacji dzwięku, moim wzorcem jest zupełnie inna szkoła brzmienia i dlatego od 18 lat jestem wierny technice lapowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dzagias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje pierwsze wrażenia - pierwsze, bo lampy nr 1 z tego wątku są niewygrzane. Wiem, że dźwięk może się jeszcze bardzo zmienić, ponieważ gdy wpiąłem 12ax7 PSVANE do swojego odtwarzacza, to na początku brzmiało to zupełnie inaczej niż po 50 godzinach pracy. Radykalnie inaczej, powiedziałbym. Ale do rzeczy. Pierwsze spostrzeżenie jest takie, że 6CA7 (w porównaniu do Tung-Sol EL34B, których dotychczas używałem) to zupełnie, ale to zupełnie inna klasa brzmienia; nie wiem, czy w ogóle porównywalna!!! Za przykład dam płytę Simple Acoustic Trio "Komeda". Otóż na Tung-Solach bas jest tak podawany, że słychać rezonans pudła kontrabasu, zaś na 6CA7 tego w ogóle nie słychać, za to dźwięk podany jest w sposób bardzo konkretny, okrągły, miękki, bez "kluchy", znakomicie wyseparowany, ale bez tego uroczego "brzdęku", bez chropowatości. Trudno mi ocenić, czy to wada, czy zaleta, może muszę się przyzwyczaić do nowego brzmienia, albo zaczekać na wygrzanie, ale do tej pory delektowałem się tymi rezonansami, których mi teraz brakuje. Może zresztą te rezonanse to była techniczna słabość Tung-Sola, kto wie... Scena jest znakomicie poukładana, na pewno lepiej niż wcześniej, jednak czy średnica jest aż tak detaliczna - tu mogę dyskutować. Świetna góra, perkusja, talerze zyskały zdecydowanie. Głębia jest jednak lepsza, ale przynajmniej na razie nie "czaruje". "Czar" dotychczasowego dźwięku polegał na tym, że było więcej chropowatości w niektórych nagraniach. Ale - znowu plus dla 6CA7 - mój sztandarowy "testowy" utwór Diany Krall "Temptation" (Toma Waitsa w oryginale) zabrzmiał lepiej, szczególnie wokal. Wszystko na tych czarnych lampach jest bardziej kontrolowane, czuć wykop, a zamiast "czaru" pojawia się coś, co nazwałbym rasowym brzmieniem, pełniejszym, bardziej nasyconym, chwilami głębszym, coś jak McIntosh, albo Naim, których zestawy kiedyś słyszałem i odbierałem jako "gładkie". Natomiast na pewno super pozytywna zmiana zachodzi w rocku, albo w szybszym graniu. No, tu kontrola, wykop, poukładanie instrumentów, pełnia w całym paśmie jest czymś szczytowo dobrym. Reasumując, po kilku godzinach grania czuję, że nie zrobiłem przysiadu z wrażenia (chociaż nie, przy "Venus in furs" w wersji Miłości i Lestera Bowiego zrobiłem - w tym utworze Tung-Sole były marne, na czarnych Chińczykach - poezja), ale też czuję, że te lampy mają jeszcze wszystko przed sobą. Oczywiście wszystko to jest bardzo subiektywne, bo każdy lubi inny repertuar, inny sposób podawania dźwięku, są jeszcze przyzwyczajenia brzmieniowe do starego systemu. W sumie cieszę się jak dziecko z tych lamp, bo wszystko jest inaczej (podkreślam raz jeszcze - to obrót o 360 stopni względem dotychczasowego dźwięku podawanego przez MS-20l), a to oznacza, że zmiana lamp działa. Na pewno nie jest to dźwięk tranzystorowy, ale nie jest to też dźwięk el34. Czekam niecierpliwie na recenzję Severance małych lampek, ja teraz słucham na Siemensach 6AK5W. Zastanawiam się, czy nie popróbować do tych czarnych zabawić się z wymianą 12ax7 w źródle, bo mam np. takie Golden Dragony ze złotymi nogami, które na Tung-Solach grały górą, ale za to scena była radykalnie szeroka, stereofonia jeszcze lepsza, a separacja genialna - ale brzmienie odbierałem i tak jako mierne. Jak się wygrzeją te czarne - opiszę zachodzące zmiany.

 

BTW, sam się śmieję z tego, co piszę, zwłaszcza po lekturze wielu wypowiedzi audio-naukowców, negujących możliwości percepcyjne odczucia zmiany brzmienia, ale ja jestem raczej niechętny zarówno dyskursowi naukowemu, jak i religijnemu. Liczy się dla mnie to, co słyszę, to, co działa, bo te wszystkie naukowe bajdurzenia nie biorą pod uwagę, że żadna aparatura nie zmierzy czułości ucha i serca każdego słuchającego z osobna. To nie kwestia wiary, ale doświadczenia, albo lepiej - nauka to proza, a audio to poezja. A jak zmieniłem sobie kiedyś kable Reson na Eichmann (oba solid core), to - choć nie wierzyłem - usłyszałem różnicę podawania dźwięku. Tyle dodatkowych refleksji natury, jak to mówią, ogólnej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SzuB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzuB super ta recenzja jest, świetnie do opisałeś. Dzięki! Powiem Ci tylko tyle że te lampy zagrają pełnią swoich możliwości niestety dopiero po ok. 60-70 godzinach grania, więc jak na moje to jeszcze wszystko przed Tobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Dzagias, SzuB dwie bardzo interesujące wypowiedzi, czyta się je z prawdziwą przyjemnością. Po prostu widać i czuć, że macie uszy i serce na swoim miejscu i doświadczenie. Brakuje takich obszernych i przekrojowych wypowiedzi na forum. Dziękuję za lekturę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie wiem na ile działa przepis o zakupie czegoś na odległość, w tym przypadku lamp i czy jeśli nie spełnią oczekiwań mozna je w stanie nienaruszonym i sprawnym odesłać przed upływem 10 dni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadzwoń do Pana Romana i opisz sytuacje że Ci nie przypasowały. To ugodowy człowiek i myślę że nie będzie sprawia l problemu. W przypadku lamp nie wiem czy działa ta rękojmia 10-dni, bo one są chyba traktowane jako towar eksploatacyjny, ale mimo to zadzwoń, i to daj znać co załatwiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę byś sprawiedliwy i nie ulegać fałszywej ocenie. Skoro są opinie, że lampy muszą się wygrzać, muszę dać im szansę, A na ostateczną ocenę przyjdzie czas. Nie są ostre, a dzwięczne czego chciałem, Najsłabszym jest średnica, brak nasycenia i namacalności oraz powera na basie. Dzwięk jest dość szybki ale za sprawą odchudzenia brzmienia i przesunięcia równowagi w górę. Znów posłużę się porównaniem. Gałka wysokich na + na godzinę 16, a basu na -10. Próbuję system ustawić (zestroić) poprzez kable, i inne gadzety ale narazie mierne efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z kolei góra była za mocna, momentami ostra. Bas szybki, kontrolowany i schodził dosyć nisko. Brzmienie pełne detali, spora przestrzeń. Jednak sporo chłodniejsze od EL34, to właśnie powoduje że masz odczucia o brzmieniu tranzystorowym. Po prostu możesz nie przekonać się do takiego brzmienia ale wierz mi że jest ono bliższe prawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś bliższe prawdy. Takiego określenia używa "mój lampowy góru" A.W.. Być może, ale każdy ma swój ideał i referencje. Ważne by obcowanie z muzyką nas cieszyło i umiem uszanować co się komu podoba a co nie. Póki co rogrzewam i szukam odpowiedniej kofiguracji dla tych lamp w moich spójniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałem dodać jedną rzecz. Mam już gotowy test małych lampek i podobna sytuacje miałem z jednymi, to znaczy po zamontowaniu grały bardzo jasno, za jasno nawet jak dla mnie. Jednak po pewnym czasie dźwięk się poukładał i uspokoił. Zmiany na plus zaszły do tego stopnia że się zastanawiam czy sklasyfikować je na drugiej czy na trzeciej pozycji. A wszystkich pozycji jest aż 12. Gdybym test zakończył po 4 godzinach to bym je postawił gdzieś na 9-10 tym miejscu. Taka to może być różnica nawet w przypadku sterujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Severance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałem dodać jedną rzecz. Mam już gotowy test małych lampek i podobna sytuacje miałem z jednymi, to znaczy po zamontowaniu grały bardzo jasno, za jasno nawet jak dla mnie. Jednak po pewnym czasie dźwięk się poukładał i uspokoił. Zmiany na plus zaszły do tego stopnia że się zastanawiam czy sklasyfikować je na drugiej czy na trzeciej pozycji. A wszystkich pozycji jest aż 12. Gdybym test zakończył po 4 godzinach to bym je postawił gdzieś na 9-10 tym miejscu. Taka to może być różnica nawet w przypadku sterujących.

 

Dzięki za wcześniejsze oceny :) No i dawaj poczytać o tych małych, bo to też da znakomitą perspektywę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dlatego nie mówię "nie" i nie wydaję ostatecznego werdyktu swojej oceny. Własnie teraz troszkę udało mi się znalesć punkty odpowiednie pracy systemu za sprawą strojenia zwrotnicy, sieciówki itd. Tylko z drugiej strony, by uzyskać ten efekt, nie musiałem wydawać na kt77, gdyż są inne sposoby na to by trochę udzwięcznik górę i to bez kosztu walki z krzykliwością, którą uznaję za największy jak dotychczas minus. Mam nadzieję, ze z godzinami odsłuchu minie to i dzwiek się wygładzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dzagias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Dzagias, SzuB, cechy lamp jakie podajecie jako wady to cechy mało wygrzanych lamp ale też nie jest z tym tak do końca. Pewien charakter brzmienia pozostanie po tych 50-100 godzinach. Wszyscy na pewno jesteśmy ciekawi jak to finalnie wypadnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już jest znacznie lepiej, rytmiczność się pojawiła i konkretny kontur, którego było wcześniej brak. Z tła zaczęły się wydobywać wyraźniejsze dzwięki i obseruję lekkie wygładzenie. Oczywiście do mojego ideału gładkości jeszcze daleko, ale i raptem 3 wieczór z rzędu dopiero słucham, czyli jakieś jak narazie gra to 20 parę godzin. Jak już wygrzeją się, to dokonam bezpośredniego porównania do nosów el34 RFT i wówczas będę pewny różnic jakie dają w dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Dzagias, SzuB, cechy lamp jakie podajecie jako wady to cechy mało wygrzanych lamp ale też nie jest z tym tak do końca. Pewien charakter brzmienia pozostanie po tych 50-100 godzinach. Wszyscy na pewno jesteśmy ciekawi jak to finalnie wypadnie :)

 

Jeśli charakter zostanie po wygrzaniu, a pojawi się więcej powietrza i dokładności w dalszych planach, to nie wrócę do innych lamp... Wiele wskazuje na to, że robi się lepiej. Z końcową oceną jeszcze poczekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałem dodać jedną rzecz. Mam już gotowy test małych lampek i podobna sytuacje miałem z jednymi, to znaczy po zamontowaniu grały bardzo jasno, za jasno nawet jak dla mnie. Jednak po pewnym czasie dźwięk się poukładał i uspokoił. Zmiany na plus zaszły do tego stopnia że się zastanawiam czy sklasyfikować je na drugiej czy na trzeciej pozycji. A wszystkich pozycji jest aż 12. Gdybym test zakończył po 4 godzinach to bym je postawił gdzieś na 9-10 tym miejscu. Taka to może być różnica nawet w przypadku sterujących.

witam,kiedy opublikujesz test malych lampek,nie moge sie doczekac ja i ms-6v6,pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już jest znacznie lepiej, rytmiczność się pojawiła i konkretny kontur, którego było wcześniej brak. Z tła zaczęły się wydobywać wyraźniejsze dzwięki i obseruję lekkie wygładzenie. Oczywiście do mojego ideału gładkości jeszcze daleko, ale i raptem 3 wieczór z rzędu dopiero słucham, czyli jakieś jak narazie gra to 20 parę godzin. Jak już wygrzeją się, to dokonam bezpośredniego porównania do nosów el34 RFT i wówczas będę pewny różnic jakie dają w dzwięku.

 

 

no i jak z tymi lampami u Ciebie w końcu wypadło? pozytywnie...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moge juz napisac cos na temat tych lamp z pierwszego miejsca w rankingu. slucham dopiero od ok. godz 11.00, lampy oczywiscie jeszcze nie dotarte.

Napisze moze tak. Kiedys kupile sobie odtwarzacz DVD i do niego taki film "Baraka". Wydawalo mi sie ze jest w miare ok ten obraz. Jakis czas potem nabylem odtwarzacz Blu-ray i ten sam film w wersji full HD. I to byla roznica nie do pisania w jakosci obrazu pod kazdym wzgledem na plus. Taka tez jest roznica miedzy chinskimi el34 a chinskimi 6CA7 sklasyfikowanymi tutaj na pierwszym miejscu.

Scena i przestrzen - znaczna poprawa, odseparowanie poszczegolnych instrumentow. Bardzo namacalna srednica, Bas i jego kontrola to zupelnie inny wymiar. Precyzja, rytmika, kontrola. Detalicznosc dzwieku, szczegolnie wyzszej srednicy i gory pasma powalil mnie szczerze mowiac. No jest ogromny progres. Na plycie Angusa i Julii Stone gitara akustyczna brzmi po prostu niesamowicie. Przesuwajace sie palce po gryfie gitary podczas grania sa nie tylko dobrze slyszalne ale i odczuwalne. Ogolnie cale pasmo jest dosyc zrownowazone.

Lampki jednak graja jeszcze troszke zbyt krzykliwie jak dla mnie ale wiem ze to sie z czasem uspokoi wiec mnie to wogole nie martwi. To tyle ode mnie. Jak cos jeszcze zauwaze ciekawego to napisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robson_39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wypadałoby abym i ja zamówił bo mamy te same wzmacniacze:) Przyznam, że trochę cena mnie powstrzymuje, przez co biorę pod uwagę Electroharmonixy.

Czy celnicy się nie doczepili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem zadnych dodatkowych kosztow, u mnie wpisal ze to jest towar na wymiane reklamacyjna czy cos takiego, nie znam sie na tym ale tu chyba chodzilo wlasnie o clo. Electroharmonix 6CA7 mysle ze tez wypadaja niezle, moj kolega zamowil je do MS-34D wlasnie i jest zadowolony, wczesniej mial Tung-sole EL34B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem zadnych dodatkowych kosztow, u mnie wpisal ze to jest towar na wymiane reklamacyjna czy cos takiego, nie znam sie na tym ale tu chyba chodzilo wlasnie o clo. Electroharmonix 6CA7 mysle ze tez wypadaja niezle, moj kolega zamowil je do MS-34D wlasnie i jest zadowolony, wczesniej mial Tung-sole EL34B.

 

No to widzę w takim razie, że już nie chcesz się pozbyć swojego wzmacniacza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie nie. Slucham praktycznie od wczoraj i ciezko sie oderwac ale apetyt rosnie w miare jedzenia dlatego ponawiam prosbe o ranking lamp sterujacych bo wiem ze moze byc lepiej ja teraz jade na ruskich ew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.