Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.09.2020 o 16:48, Pseudodrummer napisał:

Tak,masz rację
Chodziło mi o to,że interesuje mnie opcja 6CA7 EH.
Za późno może wpisałem post.
Nie mam sprzętu pomiarowego i nie będę kupować starych lamp bez pomiarów,nie stać mnie na to.
Myślę o tej opcji,i tyle:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Które potrafią paść po 7-8 miesiacach ?

Nie to nie jest żart. To niestety autopsja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, M-K napisał:

Które potrafią paść po 7-8 miesiacach ?

Nie to nie jest żart. To niestety autopsja

... moja autopsja na podstawie 300B z tej fabryki wskazuje, że to są porządne lampy, grające latami, do tego jest też gwarancja sklepowa.

Inna moja autopsja w obcowaniu z nieśmiertelnymi Teslami na brązowych cokołach wskazywała na ich dużą i przedwczesną śmiertelność przy wysterowaniu lampy w okolicach 85-90 % Pa.

Za to EL 34 RFT okazywały się nieśmiertelne w analogicznym punkcie pracy?.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SynSama napisał:

No bo to jest właśnie takie stąpanie po polu minowym z tymi "NOS-ami". Kosztowne stąpanie....

Kosztowne stąpanie to jest wywalenie 800 stów na nowe lampy a po 3-6 miesięcy jedną szlag trafia. To jest kosztowne stąpanie. Nie uważasz? Oczywiście bl bla z gwarancją, dużo osób kupuje za granicą i robi się problem. I co ze spasowana kwadrą. To samo. Takiej to jakości są nowe lampy. W starych NOSach nie do pomyslenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, gustwao napisał:

Chyba pomyliłeś z tymi co teraz wiszą na olx. Jak gość nie podaje nazwy konkretnych lamp, pochodzenia czy pomiarów to wiadomo że trefny towar.

Jeżeli ktoś ma dobry towar, do tego miernik i zna się na lampach, to nie ma żadnego powodu żeby sprzedawał je, poniżej ceny rynkowej. Jeżeli zdarzają się takie "okazje" to wystawiają je ludzie którzy nie znają się na lampach, nie wiedzą co sprzedają, nie znają stanu lamp, znalazł w piwnicy to sprzedaje w ogłoszeniu pisze NOS, nie mając pojęcia co to znaczy. 

Tego typu okazje, zawsze są ryzykowne, jest takie powiedzenie "za tanie pieniądze, psy mięso jedzą" które znaczy tyle co, nie kupuj najtańszych produktów, z których i tak nie będziesz miał pożytku. 

Lampy NOS są w cenie i nie mogą kosztować tyle, co lampy ze współczesnej produkcji to oczywiste. W dodatku też, tańsze nie będą, tylko coraz droższe. Normalne ceny rynkowe, dobrana kwadra, prawdziwe NOS EL34 RFT to 800-1500zł  nieco taniej można kupić lampy niedobrane, lub pojedyncze szt. Super okazji za poł ceny, lampy w nieznanym stanie, nie mierzone, nie sprawdzane, na pewno nie polecam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, M-K napisał:

Które potrafią paść po 7-8 miesiacach ?

Nie to nie jest żart. To niestety autopsja

Hmm,
To co mam zrobić,jakie lampy mam kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Pseudodrummer napisał:

Hmm,
To co mam zrobić,jakie lampy mam kupić?

Jeżeli wzmacniacz który masz, planujesz mieć na dłużej, to możesz pomyśleć o lampach NOS Tesla lub RFT. Jeżeli priorytetem jest trwałość to raczej RFT jeśli chciałbyś nieco cieplejsze brzmienie to Tesla. Jeżeli będziesz chciał wzmacniacz sprzedać, za jakiś czas, wymienić na inny a cena lamp, nie jest bez znaczenia, to kup w najlepszym sklepie z lampami, lampy ze współczesnej produkcji. Niestety nie potrafię ci doradzić jakie, ale raczej też nie najtańsze. Nie wszystkie padają po kilku miesiącach, raczej unikaj Chińskich.  

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Roman_66094 napisał:

 

Lampy NOS są w cenie i nie mogą kosztować tyle, co lampy ze współczesnej produkcji to oczywiste. W dodatku też, tańsze nie będą, tylko coraz droższe. Normalne ceny rynkowe, dobrana kwadra, prawdziwe NOS EL34 RFT to 800-1500zł  nieco taniej można kupić lampy niedobrane, lub pojedyncze szt. Super okazji za poł ceny, lampy w nieznanym stanie, nie mierzone, nie sprawdzane, na pewno nie polecam. 

Z cenami to dowaliłeś do pieca. W porównaniu z nowymi i ich jakością to są tylko troszkę zawyzone. Na szczęście są jeszcze inne źródła gdzie można dostać prawdziwe NOSy lub lekkie używki. Zdążają się czasami w Polsce. Ale wiele ich jest u naszych sąsiadów jak Czechy, Słowacja, Rumunia, Rosja i ukarana tam zapasy są jeszcze bardzo duże. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, gustwao napisał:

Z cenami to dowaliłeś do pieca.

Takie są realia rynkowe, po 800zł/kwartet to są sprzedawane lampy ze współczesnej produkcji 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jak widać chętnych nie brakuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gustwao napisał:

Z cenami to dowaliłeś do pieca. W porównaniu z nowymi i ich jakością to są tylko troszkę zawyzone. Na szczęście są jeszcze inne źródła gdzie można dostać prawdziwe NOSy lub lekkie używki. Zdążają się czasami w Polsce. Ale wiele ich jest u naszych sąsiadów jak Czechy, Słowacja, Rumunia, Rosja i ukarana tam zapasy są jeszcze bardzo duże. 

A masz jakieś kontakty, strony do sąsiadów. 

szukam el34 6szt.

 Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roman_66094 napisał:

Takie są realia rynkowe, po 800zł/kwartet to są sprzedawane lampy ze współczesnej produkcji 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jak widać chętnych nie brakuje. 

Ebay to inna bajka. Tam ceny dla wariatów, albo kto bogatemu zabroni ?

Jeśli ktoś lubi stare kawałki i wolniejsze składy typu jazz itp. To wolałbym Kupić zamiast Tesli, rosyjskie 6P3P lub 6p3s-e bardzo dobre z ciepłym lampowym brzmieniem. We wzmacniaczach z dobrze zrobionym torem, grają świetnie. 

Można je dawać jako zmienniki el34 (przydałoby się poprawić lekko punkty pracy najwyżej się zużyją szbciej), ceny są na razie bajkowe za dobraną kwadrę za 6P3P max 100zl a 6P3S-E max 180zl.

Są jeszcze 6l6 za wielką woda (USA) jednak trzeba sprawdzić punkty pracy, niektóre pasują inne mniej. 

2 minuty temu, Spiderski napisał:

A masz jakieś kontakty, strony do sąsiadów. 

szukam el34 6szt.

 Dzięki

Konkretnie teraz nie mam Google prawdę Ci powie. Troszeczkę trzeba się wysilić i poszukać. Ja również szukam i sprawdzam, z dobrym skutkiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gustwao napisał:

Jeśli ktoś lubi stare kawałki i wolniejsze składy typu jazz itp. To wolałbym Kupić zamiast Tesli, rosyjskie 6P3P lub 6p3s-e bardzo dobre z ciepłym lampowym brzmieniem. We wzmacniaczach z dobrze zrobionym torem, grają świetnie. 

Można je dawać jako zmienniki el34

No, ale to już trzeba we wzmaku grzebać. Większość ludzi się na tym nie zna....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, SynSama napisał:

No, ale to już trzeba we wzmaku grzebać. Większość ludzi się na tym nie zna....

Byle Elektronik zrobi lub dobry amator za połowę ceny nowych, co ja mówię za jedną czwartą tej ceny ?. Wtedy pakujemy 6l6 lub 6p3s i po temacie. Nieraz wystarczy tylko bias zmienić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gustwao napisał:

Byle Elektronik zrobi lub dobry amator za połowę ceny nowych, co ja mówię za jedną czwartą tej ceny ?. Wtedy pakujemy 6l6 lub 6p3s i po temacie. Nieraz wystarczy tylko bias zmienić 

Przystosowanie wzmacniacza pod inne lampy to oczywiście, jest jakieś rozwiązanie. Ceny NOSów EL34 są jakie są i nic tu nie da zaklinanie rzeczywistości, tańsze nie będą. 

Skoro twierdzisz że na ebay jest drogo, to zobacz po ile w zeszłym roku były sprzedawane RFT EL34 i to nie mierzone bez dobierania  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   dobierane widziałem w ofercie sprzedały się za 1200zł kwadra. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Roman_66094 napisał:

Przystosowanie wzmacniacza pod inne lampy to oczywiście, jest jakieś rozwiązanie. Ceny NOSów EL34 są jakie są i nic tu nie da zaklinanie rzeczywistości, tańsze nie będą. 

Skoro twierdzisz że na ebay jest drogo, to zobacz po ile w zeszłym roku były sprzedawane RFT EL34 i to nie mierzone bez dobierania  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   dobierane widziałem w ofercie sprzedały się za 1200zł kwadra. 

 

Patrz móje wpisy wyżej. Po drugie to stare chwyty marketingowe, aby podbijać sztucznie ceny. Stara sztuczka wstawia się towar dowolny za mocno za wyzioną cenę, weźmy ten przypadek za 1200 zł, wisi że 2 miesiące potem z innego konta lub kont wstawia się za 650 zł do 800 zł i napaleniec warjuje. Stare sztuczki. Za długo siedzę w audio żeby się na takie plewy łapać.

W kolumnach jest podobnie zwlacza tych z wysokiej lub bardzo wysokiej półki. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lisor napisał:

moja autopsja

autopsja chyba nie moze być "czyjaś" ?

14 godzin temu, Lisor napisał:

do tego jest też gwarancja sklepowa.

owszem - 6 miesięcy gwarancji

mi padły po chyba 8 - musiałbym spojrzeć dokładniej na datę zakupu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, M-K napisał:

autopsja chyba nie moze być "czyjaś"

Jak nie, patolodzy ciągle robią czyjeś autopsje, swojej chyba się nie da ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, przemak napisał:

Jak nie, patolodzy ciągle robią czyjeś autopsje, swojej chyba się nie da ?

autopsja dotyczy własnego doświadczenia, czyli "naocznie" lustrują ciało ekhm.."pacjenta" ;)v czy raczej dednięta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, gustwao napisał:

Patrz móje wpisy wyżej. Po drugie to stare chwyty marketingowe, aby podbijać sztucznie ceny. Stara sztuczka wstawia się towar dowolny za mocno za wyzioną cenę, weźmy ten przypadek za 1200 zł, wisi że 2 miesiące potem z innego konta lub kont wstawia się za 650 zł do 800 zł i napaleniec warjuje. Stare sztuczki. Za długo siedzę w audio żeby się na takie plewy łapać.

W kolumnach jest podobnie zwlacza tych z wysokiej lub bardzo wysokiej półki. 

Pozdrawiam 

Gustwao sledze z ciekawosci ten temat bo mialem kiedys kilka par EL34 i widze ze ciagle doszukujesz sie chwytow marketingowych i twierdzisz ze, wszyscy sa nieuczciwymi handlarzami, niestety prawda jest jaka jest, za dobre lampy trzeba dobrze zaplacic, kupujac od sprawdzonego "handlarza" ktory ma kilka tysiecy pozytywow na jebaju mamy spore prawdopodobienstwo iz lampa pozyje, ja kiedys kupilem pierwsza kwadre od kogos i po pol roku mi padla, napisalem do czlowieka i wyslal mi kolejna, pogralem jeszcze troche i kupilem od niego jeszcze dwie kwadry dla siebie na zapas i jedna dla kolegi. Takze da sie, aczkolwiek placilem za nie kolo 1k, nie mniej jednak jak sprzedawalem wzmacniacz koledze to kpl poszedl ze wzmakiem i gra do tej pory z tego co wiem.

Obecnie mam w szufladzie 6 kpl 300b,  kilkanascie kpl ecc82 i 83, dotego lapmy prostownicze, nigdy nie mialem zadnych problemow  z ktorakolwiek ale zawsze kieruje sie zasada zeby kupowac z glowa od sprawdzonych sprzedawcow a nie szukac okazji, bo tych w dzisiejszych czasach juz nie ma, kazdy ma internet, potrafi korzystac z goola i sprawdzic za ile moze cos sprzedac.

Jesli potrafisz znalezc dobra sprawdzona kwaddre za mniej niz 800zl to prosze Cie bardzo, ja chetnie odkupie ja od Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, każdy by chciał kupić za psie pieniądze, dobry towar. Popatrzcie ile kosztują El 34 ze współczesnej produkcji PSVANE  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy rzeczywiście NOSy RFT czy Tesla, wypadają drogo w porównaniu z PSVANE EL34?

Czy  PSVANE są w stanie konkurować jakością i brzmieniem z Teslą czy RFT? Nie sądzę.

Ktoś kto ma Lampy NOS, też chce żyć, też chce coś z nich mieć, skoro przetrzymał je wiele lat. W czasach kiedy lampy były powszechnie stosowane też były drogie, także nie ma się co obrażać na cenę NOSów, tym bardziej że z każdym rokiem jest ich coraz mniej. 

Jeśli komuś trafi się okazja i kupi taniej, dobre lampy, to jego szczęście. Ale okazje takie zdarzają się bardzo rzadko, może raz na rok a jak się pojawią, znikają bardzo szybko w ciągu kilku minut. Jeśli towar wisi miesiącami, jest wielokrotnie wystawiany, to już wiadomo że okazja to nie jest i coś jest nie tak. 

Trzeba też wiedzieć, że EL34 to lampa wykorzystywana przez muzyków, we wzmacniaczach gitarowych gdzie lampy NOS radzą sobie znacznie lepiej niż współczesna produkcji. Tesla EL34 były fabrycznie montowane we wzmacniaczach gitarowych Marshalla. Chcąc zachować oryginalne brzmienie, właśnie takich lamp szukają muzycy i są w stanie za nie zapłacić więcej, niż przeciętny użytkownik sprzętu audio.       

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Roman_66094 napisał:

No cóż, każdy by chciał kupić za psie pieniądze, dobry towar. Popatrzcie ile kosztują El 34 ze współczesnej produkcji PSVANE  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy rzeczywiście NOSy RFT czy Tesla, wypadają drogo w porównaniu z PSVANE EL34?

Czy  PSVANE są w stanie konkurować jakością i brzmieniem z Teslą czy RFT? Nie sądzę.

Ktoś kto ma Lampy NOS, też chce żyć, też chce coś z nich mieć, skoro przetrzymał je wiele lat. W czasach kiedy lampy były powszechnie stosowane też były drogie, także nie ma się co obrażać na cenę NOSów, tym bardziej że z każdym rokiem jest ich coraz mniej. 

Jeśli komuś trafi się okazja i kupi taniej, dobre lampy, to jego szczęście. Ale okazje takie zdarzają się bardzo rzadko, może raz na rok a jak się pojawią, znikają bardzo szybko w ciągu kilku minut. Jeśli towar wisi miesiącami, jest wielokrotnie wystawiany, to już wiadomo że okazja to nie jest i coś jest nie tak. 

Trzeba też wiedzieć, że EL34 to lampa wykorzystywana przez muzyków, we wzmacniaczach gitarowych gdzie lampy NOS radzą sobie znacznie lepiej niż współczesna produkcji. Tesla EL34 były fabrycznie montowane we wzmacniaczach gitarowych Marshalla. Chcąc zachować oryginalne brzmienie, właśnie takich lamp szukają muzycy i są w stanie za nie zapłacić więcej, niż przeciętny użytkownik sprzętu audio.       

Jedno sprostowanie: podana lampa psvane to nie jest seria Hifi czy jakaś inna tylko replika lamp philips z 41.  Brzmieniowo mega się bronią i dlatego kosztują też niemałe pieniądze. Abstrachujac już od faktu, że lampy elektronowe mają czasami dziwne ceny na lampy tej firmy gdyż zupełnie nowe można kupić taniej od dystrybutora tej marki na polskę.

A co do nosów. Jestem zdania, że nowe lampy nigdy nie dorównają starym - z prostego względu. Nie mamy już dostępu do materiałów z których były robione. Mamy obostrzenia ekologii itp.

Osobiście na cenę nosów się nie obrażam - ale sprzedawcy też lecą w kulki. Nie ma się co dziwić. Popularność buduje cenę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, exilir napisał:

Jedno sprostowanie: podana lampa psvane to nie jest seria Hifi czy jakaś inna tylko replika lamp philips z 41.  Brzmieniowo mega się bronią i dlatego kosztują też niemałe pieniądze. Abstrachujac już od faktu, że lampy elektronowe mają czasami dziwne ceny na lampy tej firmy gdyż zupełnie nowe można kupić taniej od dystrybutora tej marki na polskę.

A co do nosów. Jestem zdania, że nowe lampy nigdy nie dorównają starym - z prostego względu. Nie mamy już dostępu do materiałów z których były robione. Mamy obostrzenia ekologii itp.

Osobiście na cenę nosów się nie obrażam - ale sprzedawcy też lecą w kulki. Nie ma się co dziwić. Popularność buduje cenę.

 

 

Jasne ze tak, ale ten rynek nie jest wyjatkowy, idziesz do sklepu sportowego po termowdzianko i placisz 100 za to samo wdzianko w sklepie motocyklowym placisz 200, popyt dyktuje cene, takie prawa rynku, ktos kto potrafi myslec potrafi sie bronic przed takimi pilapkami, 

a wracaja do tematu, jeszcze jak mialem lampiaka na el34 to przetestowalem sporo tych lampek i przesledzilem chyba wszystko co bylo pisane na polskich i anglojezycznych forach, wniosek nasowal mi sie prosty, RFT sa niesmiertelne i do tego graja pieknie, a nie jestem jedyny ktory potrafi czytac i wyciagac wnioski.

Jak kupowalem wzmacniacz to ciezko bylo wybrac cos sensownego, popatrzcie na ilosc ofert dzisiaj i ilosc uzytkownikow, oni wszyscy szukaja tych lamp, takze powodzenia w polowaniu na okazje, tzn okazje pewnie sie trafiaja ale dobre pomierzone lampy okazyjnie?? to taki jednorozec, ktos tam slyszal, ktos tam mowil, tyle ze nikt nie widzial.

Jeszcze jedno, seria WE replika to naprawde przyzwoite lampy, z dobrego sklepu to napewno bedzie pociecha, jako ciekawostke dodam ze na przyklad na serie ACME Psvane daje 2 lata gwarancji, to chyba musza byc pewni co do jakosci, mam 274B WE replika i rewelacyjna lampa, przegrala u mnie kolo 9k godzin, slyszalem tez 300b WE repliki itakze rewelacja, mam tez 300B acme ale to juz niesamowita lampa, niektorzy twierdza ze gra lepiej nic oryginal Western Electric ktora kosztuje kolo 3000usd za pare, takze wydaje mi sie ze w dzisiejszych czasach tez juz potrafia robic dobre lampy, tyle ze znowu za jakosc trzeba zaplacic, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hubertrs napisał:

Gustwao sledze z ciekawosci ten temat bo mialem kiedys kilka par EL34 i widze ze ciagle doszukujesz sie chwytow marketingowych i twierdzisz ze, wszyscy sa nieuczciwymi handlarzami, niestety prawda jest jaka jest, za dobre lampy trzeba dobrze zaplacic, kupujac od sprawdzonego "handlarza" ktory ma kilka tysiecy pozytywow na jebaju mamy spore prawdopodobienstwo iz lampa pozyje, ja kiedys kupilem pierwsza kwadre od kogos i po pol roku mi padla, napisalem do czlowieka i wyslal mi kolejna, pogralem jeszcze troche i kupilem od niego jeszcze dwie kwadry dla siebie na zapas i jedna dla kolegi. Takze da sie, aczkolwiek placilem za nie kolo 1k, nie mniej jednak jak sprzedawalem wzmacniacz koledze to kpl poszedl ze wzmakiem i gra do tej pory z tego co wiem.

Jesli potrafisz znalezc dobra sprawdzona kwaddre za mniej niz 800zl to prosze Cie bardzo, ja chetnie odkupie ja od Ciebie.

Nie doszukuje się tylko stwierdzam fakt. Podałem kilka alternatyw dla ludzi myślących. 

Co do odsprzedaży, nie handluje jak co niektórzy ale bez obaw za 800zl to nie jest taki duży problem kupić dobraną kwadrę. Zdarzają się czasami w Polsce. Jak u już wspominslem. A bez problemu można kupić u naszych sąsiadów. 

Sam tak robiłem, ale nie chcę podawać dokładnego źródła, bo ciśnie zbieraczy oraz handlarzy. 

Jeden kłopot jest taki że dostawa tylko na terenie danego kraju. W niemczech często poluje na lampy siemens inne niż el34. I mam tam rodzinę więc bez problemu z przesyłką (dużo się trafia aukcji, jednak tylko dostawa w Niemczech) . Natomiast prawdziwe okazję zdarzają się w Rosji. Niestety tylko mój kolega tam jeździ raz góra dwa razy w roku. Organizuje mi nieraz el34 komplet lub dwa. Ja poluje tylko na short base. A te są rzadkością. Inne praktycznie od ręki. Nie chcę się tutaj więcej sprzeczać. Pokazałem myślącym kierunek jak zdobywać w dobrych cenach, NOSy. A za 800zl to tam kupisz na luzie 6 sztuk RFT z jednej serii, jak znasz rosyjski i dobrze zagadasz to nieraz i dwa komplety (8szt.) mają tego dużo - kartony. 

A tak przy okazji może w stanach USA, ma ktoś rodzinę. Chętnie kupiłbym na ich lokalnym rynku prawdziwe perełki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty nie chyba nie zauwazasz faktu iz wiekszosc pytajaca w tym temacie to osoby ktore chca kupic bez mieszania w to rodziny, szperanoa moesiacami po necie, poprostu tak normalnie jak cala masa cywilizowanych ludzi, czyli podejmuje decyzje, wchodze na internet i kupuje, oczywiscie uzywajac glowy i starannie wybierajac oferte, w takiej sytuacji 1k za dobrana kwadre jest cena normalna, do tego wg mnie bardziej istotne jest dobranie tych lamp a nie to czy one sa z jednej serii

p.s. To ze polujesz tylko na short base to swiadczy o tym , ze jestes zorientowany, wg mnie to najlepiej grajaca z el34 ktora jeszcze mozna dostac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, exilir napisał:

A co do nosów. Jestem zdania, że nowe lampy nigdy nie dorównają starym - z prostego względu. Nie mamy już dostępu do materiałów z których były robione. Mamy obostrzenia ekologii itp.

I tu zaczynam się zastanawiać, czy nie budujemy swego rodzaju "legendy". Owszem - materiały inne, brzmienie być może przez to też, ale dlaczego z automatu mamy uznać, że "stare" oznacza zawsze lepsze granie. Podkreślam, że skupiam się tu na jakości brzmienia, nie mówie o trwałości, bo w tę akurat wierzę ( albo chciałbym wierzyć ), ale o poziom jakości dźwieku. Ja po prostu odczuwam, że to jest gadanie troszkę, jak na forach motoryzacyjnych w stylu " kiedyś to były auta "......Ok, były trwalsze, bo wszystko kiedyś było robione z inną filozofią w procesie produkcji, ale czy takim autem circa 1980 aby na pewno jeździło się lepiej niż współczesnym,wygodnym, nowoczesnym ? I znowu...było trwalszy, ale trwałość nie zawsze równa się od razu z jakością jazdy. To są dwie zupełnie inne bajki i takie też mam odczucie w kwestii lamp..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, SynSama napisał:

I tu zaczynam się zastanawiać, czy nie budujemy swego rodzaju "legendy". Owszem - materiały inne, brzmienie być może przez to też, ale dlaczego z automatu mamy uznać, że "stare" oznacza zawsze lepsze granie. Podkreślam, że skupiam się tu na jakości brzmienia, nie mówie o trwałości, bo w tę akurat wierzę ( albo chciałbym wierzyć ), ale o poziom jakości dźwieku. Ja po prostu odczuwam, że to jest gadanie troszkę, jak na forach motoryzacyjnych w stylu " kiedyś to były auta "......Ok, były trwalsze, bo wszystko kiedyś było robione z inną filozofią w procesie produkcji, ale czy takim autem circa 1980 aby na pewno jeździło się lepiej niż współczesnym,wygodnym, nowoczesnym ? I znowu...było trwalszy, ale trwałość nie zawsze równa się od razu z jakością jazdy. To są dwie zupełnie inne bajki i takie też mam odczucie w kwestii lamp..

To jest jak by proste w swej prostocie, lata badan i prac nad technika lampowa gdzie byly w to zaangazowane armie, mamy juz za soba, wtedy powstaly najlepsze lampy robione z dzisiaj zakazanych szkodliwych metali itd,  no a w sumie nie trzeba byc naukowcem aby zaaplikowac jedna i druga lampke w swoim wzmacniaczu i jej posluchac,wydaje mi sie iz w momecie w ktorym wsadzisz do swojego wmaka dobra kwadre z epoki i posluchasz to bardzo bolesne stanie sie ich wyjecie. Oczywiscie dzisiaj pod wplywem zapotrzebowania znowu sie pracuje nad substytutem i jak widac, z powodzeniem cos sie znajduje, aczkolwiek lampa el nie jest w centrum zainteresowan firm lampowych bo nie ma na nich takich pieniedzy jak na triodach, gdzie 1k to entry level.

Na przyklad Takatsuki to kolo 2k dolarow za pare, jest to wspolczesna lampa grajaca lepiej niz slynne Western elektric, ale cena ich obu sa podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, hubertrs napisał:

no a w sumie nie trzeba byc naukowcem aby zaaplikowac jedna i druga lampke w swoim wzmacniaczu i jej posluchac,wydaje mi sie iz w momecie w ktorym wsadzisz do swojego wmaka dobra kwadre z epoki i posluchasz to bardzo bolesne stanie sie ich wyjecie.

Kusisz...gdyby nie ta kosmiczna cena..........;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, SynSama napisał:

Kusisz...gdyby nie ta kosmiczna cena..........;-)

Wez pod rozwage fakt iz to co pisza na temat zywotnosci tych lamp to prawda, tylko poszukaj kogos kto ma pare tysiecy pozytywow, ma tych lamp sporo w swojej ofercie i nie bedziesz zawiedziony bo bedziesz mial spokoj na lata. Proponuje ci znalezc kogos kto ma kwadre i popros zeby podjechal do Ciebie , albo wez swoje i jedz do niego posluchac w jego wzmacniaczu najpierw jego rft a potem twoich, roznice sa latwe do wychwycenia nawet w nie swoim systemie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile według ciebie "warta" jest kwadra el34 RFT - tzn. ile powinna kosztować? Bo ceny jakie widze są mocno zniechęcające.

(tak zdaję sobie sprawę że "ile jest warta" to pojęcie względne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawne lampy EL34, wytrzymywały dość trudne warunki pracy, oprócz wzmacniaczy gitarowych, pracowały w radiowęzłach zakładowych, nagłaśniały kościoły, kina. często pracowały na granicy przesterowania a w gitarowcach w przesterze. Dawały radę i służyły długo, do tego były stworzone, więc nie ma się co martwić o ich trwałość. Dawniej były normy państwowe, które lampy musiały spełniać, żeby mogły być dopuszczone do produkcji i sprzedaży. A teraz jakie są normy na lampy obecnie produkowane? Nie ma żadnych, bo lampy już nie są towarem strategicznym, ważnym dla gospodarki i obronności Państwa. No chyba że te które są produkowane obecnie dla wojska, ale to już zupełnie coś innego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roman_66094
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2020 o 22:19, przemak napisał:

Jak nie, patolodzy ciągle robią czyjeś autopsje, swojej chyba się nie da ?

Tłumaczę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.