Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, SynSama napisał:

Ło matko, może jakaś lipna seria ? Kiedy kupowane ? 

To nie lipna seria tylko rzeczywistość, tak jest ze wszystkimi nowymi lampami. Norma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy ze współczesnej produkcji - JJ i rosyjskie - opuszczają fabryki w różnych stopniach selekcji i w różnej jakości. Nawet produkcja lamp odbywa się na różnych poziomach jakościowych.

Lampy dla określonych odbiorców i na ich zamówienie produkuje się w dużo lepszej jakości niż standard. Zarówno produkcja jak i selekcja lamp uwzględniają kraj i miejsce jej sprzedaży. Zupełnie inne jakościowo lampy sprzedawane są w USA. Również zupełnie inne lampy produkuje się na zamówienie dużych odbiorców, którzy życzą sobie umieszczanie logo własnej marki na lampie.

Lampy standardowe z logo producenta występują w kilku stopniach selekcji jakościowej. Na przykład dystrybutor lamp JJ w Austrii oferował kiedyś dla swoich komercyjnych odbiorców lampy JJ EL34 w cenach od 10 do 15 EUR netto w zależności od ich fabrycznej selekcji.

Zupełnie inne jakościowo będą lampy EL34 Electro-Harmonix czy JJ oryginalnie z USA w najwyższej selekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym musi być, niektórym lampy padają po kilku miesiącach a innym, jak twierdzą nawet 2-3 lata wytrzymują. Tylko bądź tu człowieku mądry i traf na te lepsze. Ja skutecznie zraziłem się do lamp mocy, ze współczesnej produkcji, wiele lat temu. Ale widać że nic się nie zmieniło co do jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gustwao napisał:

To nie lipna seria tylko rzeczywistość, tak jest ze wszystkimi nowymi lampami. Norma. 

gustwao, to co teraz napisałes to jest taka bzdura, że zaskoczyłeś nawet mnie :-)))). Ty naprawdę handlujesz tym starym szrotem z pod znaku RFT ? Pytam, bo nienawiść, jaką darzysz nowe lampy jest wręcz rozśmieszająca. Do Twojej wiadomości : nie, nie jest tak ze wszystkimi nowymi lampami, bo mam kilka róznych kompletów i takie cuda się nie dzieją. I jeśli chcesz wiedzieć, to JEDYNA lampa jaka mnie przez rok zawiodła, to sterująca NOS Tesla z lat 60-tych. To by więc było na tyle w kwestii wiecznego objeżdzania tych nowych lamp, jako najgorszego ścieku...

4 godziny temu, Roman_66094 napisał:

Tylko bądź tu człowieku mądry i traf na te lepsze.

A położysz rękę na stole pod siekierę, że jak kupisz starą lampę, to masz jak amen w pacierzu pewne 3 lata grania ? Zastanów się NAPRAWDĘ dobrze, zanim odpowiesz :-))))

5 godzin temu, bluesboss napisał:

Zupełnie inne jakościowo będą lampy EL34 Electro-Harmonix czy JJ oryginalnie z USA w najwyższej selekcji.

I to jest głos rozsądku i z tym się mogę zgodzić, ale gustwao i tak Ci zaraz napisze, że co Ty tam wiesz...nowe = gówno. Zawsze, wszędzie i na zawsze i koniec. 

21 godzin temu, M-K napisał:

październik zeszłego roku

Czyli grały rok ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SynSama napisał:

gustwao, to co teraz napisałes to jest taka bzdura, że zaskoczyłeś nawet mnie :-)))). Ty naprawdę handlujesz tym starym szrotem z pod znaku RFT ? Pytam, bo nienawiść, jaką darzysz nowe lampy jest wręcz rozśmieszająca. Do Twojej wiadomości : nie, nie jest tak ze wszystkimi nowymi lampami, bo mam kilka róznych kompletów i takie cuda się nie dzieją. I jeśli chcesz wiedzieć, to JEDYNA lampa jaka mnie przez rok zawiodła, to sterująca NOS Tesla z lat 60-tych. 

Co Ty tak ciśniesz do mnie, śmiem twierdzić że to Ty handlujesz nowym szrotem. Co do NOS ów to chciałbym mieć tak duży zapas aby nimi handlować, chyba czytasz w moich myślach ?

Podniecasz się tą starą Tesla sterującą , kupioną ze szrotu. Żeby to była jakaś porzadna. Kup coś porządnego że sterujących siemensy, telefunkeny czy GE, mullard, brimar, RCA itp. Z lat 50-60 to będziesz wiedział o czym mowa. (ze sterujących nie polecam Tesli i RFT co innego główne el34 jedne z najlepszych ) Szybko przejdzie Ci ochota na nowe. Ale lepiej jest opowiedzieć niestworzone historie o NOSach bo nie stać Cię, aby nawet poszukać coś godnego ceny i uwagi. Śmierdzi leniem albo handlarzem. Doszedłem do takich wniosków. Sam w ubiegłym tygodniu kupiłem 6 szt siemensów ecc81 z różnych źródeł oraz dwie RCA 12AT7. Przyszły pomierzone prawidłowo i zgodnie z opisem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SynSama napisał:

Czyli grały rok ?

niecały

2ga para jest sprawna nadal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gustwao napisał:

Co Ty tak ciśniesz do mnie, śmiem twierdzić że to Ty handlujesz nowym szrotem. Co do NOS ów to chciałbym mieć tak duży zapas aby nimi handlować, chyba czytasz w moich myślach ?

Podniecasz się tą starą Tesla sterującą , kupioną ze szrotu. Żeby to była jakaś porzadna. Kup coś porządnego że sterujących siemensy, telefunkeny czy GE, mullard, brimar, RCA itp. Z lat 50-60 to będziesz wiedział o czym mowa. (ze sterujących nie polecam Tesli i RFT co innego główne el34 jedne z najlepszych ) Szybko przejdzie Ci ochota na nowe. Ale lepiej jest opowiedzieć niestworzone historie o NOSach bo nie stać Cię, aby nawet poszukać coś godnego ceny i uwagi. Śmierdzi leniem albo handlarzem. Doszedłem do takich wniosków. Sam w ubiegłym tygodniu kupiłem 6 szt siemensów ecc81 z różnych źródeł oraz dwie RCA 12AT7. Przyszły pomierzone prawidłowo i zgodnie z opisem. 

W momencie, kiedy tylko pada w tym wątku hasło "EL34" zjawiasz się Ty z dyżurnym zdaniem : "polecam RFT...." itd.

Podkreślam - W KAŻDYM :-))))). Ja nie zachwalam nowej produkcji lamp w takim stopniu, jedynie w kontrze do wiecznego zachwalania starych lamp piszę, że nie wszystkie nowe i nie zawsze są ta złe, jak je przedstawiasz, bo to zwyczajnie jest nieprawda...mam napisać dużymi literami ? Moja "stara" TESLA nie była kupiona ze szrotu, tak jak piszesz, więc i tu mijasz się z prawdą.....

Czym zaś "śmierdzi" w Twoim zachwalaniu RFT uber alles, to ja już pisać nie będę z litości dla Ciebie :-)))) Do Ciebie nic nie mam, ale do bajek, które rozpowszechniasz - już tak :-) Mogę ? No raczej ! :-) 

Acha i nie handluję lampami :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SynSama napisał:

W momencie, kiedy tylko pada w tym wątku hasło "EL34" zjawiasz się Ty z dyżurnym zdaniem : "polecam RFT...." itd.

Podkreślam - W KAŻDYM :-))))). Ja nie zachwalam nowej produkcji lamp w takim stopniu, jedynie w kontrze do wiecznego zachwalania starych lamp piszę, że nie wszystkie nowe i nie zawsze są ta złe, jak je przedstawiasz, bo to zwyczajnie jest nieprawda...mam napisać dużymi literami ? Moja "stara" TESLA nie była kupiona ze szrotu, tak jak piszesz, więc i tu mijasz się z prawdą.....

Czym zaś "śmierdzi" w Twoim zachwalaniu RFT uber alles, to ja już pisać nie będę z litości dla Ciebie :-)))) Do Ciebie nic nie mam, ale do bajek, które rozpowszechniasz - już tak ? Mogę ? No raczej ! ? 

Acha i nie handluję lampami ?

To ja powiem inaczej, zawszę jak komuś próbuje coś doradzić w sprawie nosów, pojawiasz się i zaczyna się krytyka jaki to szit, zero konkretów zero merytoryki. U Ciebie nie bo nie, zostaw sobie nowe lampy dla siebie. A chłopakom myślącym inaczej niż Ty daj spokój. 

Każdy kto posłuchał choć raz dobrych NOS ów nie kupi nigdy nic z nowej produkcji. Bo po co zamieniać Rolls-Royce na nowego Fiata. Dokładnie tak to wygląda.

A Ty pijesz z zachwytu za nową produkcją (więc wchodzi z założenia tylko sklep gdzie masz jakieś granty) zero doświadczenia z lampami. Jeden zestaw kitowy zakładam że standard chiński i wywody starego górala o morzu bo widział na widokówce u szwagra na imieninach. Proszę Cię już się nie kompromituj więcej. 

Ja lamp mam więcej niż Ty widziałeś na oczy w internecie. Nie handluje nimi w przeciwieństwie do innych kolegów, nawet z tego wątku i nie atakuje ich chociaż strasznie cenią swoje lampki. Dużo powyżej średniej, wychodzę z założenia że jak ktoś jest wygodny i bogaty to kto zabroni kupowania takich zestawów. Dla mądrzejszych jest inna furtka. Wystarczy poszukać. Choć moda na wzmacniacze lampowe cenom nie sprzyja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wojna.
Ja sprawdzam sam.
fabryczne EL34B chińskie  grają już 550 godzin i jest ok
(Tak,mierze czas za każdym razem,z ciekawości)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pseudodrummer napisał:

Ale wojna.
Ja sprawdzam sam.
fabryczne EL34B chińskie  grają już 550 godzin i jest ok
(Tak,mierze czas za każdym razem,z ciekawości)

Nie wojna, tylko wymiana zdań :-). Jakby była wojna pokolorowałbym swój awatar na kolor krwi ;-)))))).....Wchodząc na wojenną ścieżkę. Wojna jednak ma to do siebie, że warto ją wszczynać w jakiejś ważnej sprawie. Ostra wymiana zdań z handlarzyną szrotem w tym się nie mieści :-))). 

Nie pisz, że chińskie grają dobrze, bo zaraz gustwao umieści post : " polecam RFT..." itd :-)))))))

17 godzin temu, gustwao napisał:

To ja powiem inaczej, zawszę jak komuś próbuje coś doradzić w sprawie nosów, pojawiasz się i zaczyna się krytyka jaki to szit, zero konkretów zero merytoryki.

Mylisz się chłopaczku. Konkrety i argumenty pisałem tu wielokrotnie, tylko Ty wolisz udawać, że ich nie ma, a ja nie zamierzam pisać tego po raz 48..........

17 godzin temu, gustwao napisał:

zero merytoryki.

Taaaa, natomiast Twoja merytoryka ograniczająca się do " bo kiedyś robili solidnej " to jest po prostu cud, miód i orzeszki :-)))). Nobel 2021 murowany :-).

17 godzin temu, gustwao napisał:

U Ciebie nie bo nie, zostaw sobie nowe lampy dla siebie.

Zostawię, a Ty żyj dalej w 1950 roku :-).

17 godzin temu, gustwao napisał:

Bo po co zamieniać Rolls-Royce na nowego Fiata. Dokładnie tak to wygląda.

Bzdura.

17 godzin temu, gustwao napisał:

A Ty pijesz z zachwytu za nową produkcją

Pokaż mi post ( choć jeden ), gdzie zamieszam te ochy i achy nad nowymi lampami. Doskonale zdaję sobie sprawę, że to nie Rolls Roycy, ale nowe lampy z gwarancją z pewnego źródła to 100 razy lepszy wybór niż przechodzone "NOSY" sprzedawane jako nówki sztuki, nieśmigane :-)

17 godzin temu, gustwao napisał:

Proszę Cię już się nie kompromituj więcej. 

Prośbę tę też kieruję do Ciebie :-).

17 godzin temu, gustwao napisał:

Ja lamp mam więcej niż Ty widziałeś na oczy w internecie.

i ....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SynSama napisał:

Mylisz się chłopaczku. Konkrety i argumenty pisałem tu wielokrotnie, tylko Ty wolisz udawać, że ich nie ma, a ja nie zamierzam pisać tego po raz 48..........

Po pierwsze chopaczkiem może być twój przyjaciel ?. Po drugie kompletnie nie znasz się na lampach a zabierasz głos nie proszony do odpowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gustwao napisał:

Po pierwsze chopaczkiem może być twój przyjaciel ?. Po drugie kompletnie nie znasz się na lampach a zabierasz głos nie proszony do odpowiedzi. 

To, że wchodzę Ci w paradę i psuję handel jakimiś padniętymi padakami lampopoodbnymi nie znaczy, że zamkniesz mi usta :-) Daruj sobie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SynSama napisał:

Zostawię, a Ty żyj dalej w 1950 roku :-).

Jeśli chodzi o lampy to każda biorę w ciemno z tamtych lat. 

A handlarzyną to chyba o sobie mówiłeś, bo pokaż mi chociaż jedna moją wystawioną jakąś ofertę, Chociaż jedna handlarzu nowych lampeczek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gustwao napisał:

 

A handlarzyną to chyba o sobie mówiłeś, bo pokaż mi chociaż jedna moją wystawioną jakąś ofertę 

A kij Cię wie pod jakimi nickami handlujesz. Nie mam ani interesu, ani czasu, ani ochoty poświęcać na to czasu kabaracierzu :-))))). Zbyt długo jednak żyję na tym świecie, aby uwierzyć, żeby ktoś, kogo 90% postów jest do siebie bliźniaczo podobnych i polega na zachwalaniu w kółko jednych, jedynych RFT robił to z nudów, albo z dobrego serduszka. Na tym kończę wymianę tych postów z Tobą, ale nie, nie obawiaj się - będę miał Cię na oku ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SynSama napisał:

A kij Cię wie pod jakimi nickami handlujesz. Nie mam ani interesu, ani czasu, ani ochoty poświęcać na to czasu kabaracierzu :-))))). Zbyt długo jednak żyję na tym świecie, aby uwierzyć, żeby ktoś, kogo 90% postów jest do siebie bliźniaczo podobnych i polega na zachwalaniu w kółko jednych, jedynych RFT robił to z nudów, albo z dobrego serduszka. Na tym kończę wymianę tych postów z Tobą, ale nie, nie obawiaj się - będę miał Cię na oku ;-).

To za mało jeszcze żyjesz gówniarzu. Na oku teraz to ja Cię będę miał we wciskaniu tandety. Ty masz ? %tych samych nowe ok ? store be. Jesteś bardzo przewidywalny. Jedynie z czym się mogę zgodzić, to dalszy komentarz z Tobą, na tematy Ci obce jakie są w tym wątku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gustwao napisał:

To za mało jeszcze żyjesz gówniarzu.

:-)))))))))))))))))))))))))))

Żyję na tym świecie pewnie ze 2 x dłużej niż Ty, więc zastanów się, czy nie piszesz głupot i czy się nie ośmieszasz. Acha, zapomniałem, Ty lubisz tak pisać :-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SynSama napisał:

:-)))))))))))))))))))))))))))

Żyję na tym świecie pewnie ze 2 x dłużej niż Ty, więc zastanów się, czy nie piszesz głupot i czy się nie ośmieszasz. Acha, zapomniałem, Ty lubisz tak pisać :-)))))

Skąd wiesz ila ja mam wiosen. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie wypisywać te wszystkie głupoty i kłócić się jak dzieci, wyzywać od "handlarzyn" . Ja sam mam sporą kolekcję lamp różnego typu, nie byłbym w stanie ich zużyć do końca życia. Tym bardzie że lampy NOS z dawnych lat za bardzo psuć się nie chcą. Zawodowo zajmuje się zupełnie czymś innym, ale elektronika w tym lampy to moja pasja od dawna. Cóż w tym złego że ktoś wystawi lampy na sprzedaż, których ma spore zasoby? Po takich wpisach, to aż strach coś wystawić na sprzedaż, żeby nie być nazwanym "handlarzyną" Handlarz to ktoś kto zawodowo zajmuje się sprzedażą. I jeśli robi to profesjonalnie i uczciwie to też trzeba mieć szacunek, do takich osób i zawodu który wykonują. Ceny dyktuje rynek i popyt, więc nie ma się co złościć, jeśli ktoś chce sporą kasę, za swoje lampy NOS. 

Co do kolegi gustwao to handlarzem raczej nie jest. Bo jeszcze nie dawno, chciał kupić odemnie lampy NOS EL34. Jednak nasze oczekiwania co do ceny znacząco się różniły. Skoro sam chce kupić a mimo to poleca NOS-y innym, to ja nie zarzucałbym złych intencji. Zazwyczaj jak ktoś chce coś kupić, to nie zachwala tego innym, żeby mu inni nie podebrali towaru. Ale przewinie, chce innych zniechęcić, pozbyć się konkurencji, zbić cenę ile się da. Takie są metody handlarzy, psioczą i narzekają na towar właśnie po to żeby kupić jak najtaniej. Myślę że gustwao pisze szczerze, pomimo to że sam chciał kupić lampy NOS EL34, nie próbuje zniechęcać innych.

Nie doszukujmy się we wszystkim podstępu i nieczystych intencji. Każdy ma swoje doświadczenia i ma prawo mieć swoje zdanie i opinie.       

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roman_66094
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nieśmiało zauważyć, że lampy oznaczone jako NOS, czyli New Old Stock - są takimi tylko do momentu ich użycia. Zatem jeśli ktoś sprzedaje lampy używane, to siłą rzeczy nie mogą być oznaczone jako NOS, wszak nie są już nowe ze starych zapasów magazynowych! Lampy tego typu kupuje się od renomowanych sprzedawców, z certyfikatem i pomiarami, a nie na podejrzanych aukcjach na ibeju lub alle.

Jeśli ktoś chce przycwaniakować i kupi jakiś szrot, to pretensje może mieć tylko do siebie. Nie mieszajmy dwóch systemów walutowych. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców.

Jak komuś podobają się lampy z nowej produkcji, to jego sprawa. 

Ale trudno żeby taki miłośnik cenzurował nosy, których nie ma.

Ja "nausznie" przekonałem się, że lampy ze starej produkcji po prostu brzmią lepiej. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rozmowa nad wyższością świąt...
Kiedyś ogólnie wszystko produkowało się trwalsze... meble, samochody, narzędzia  itp.
Dziś wręcz celowo planuję się starzenie sprzętu.  VOLVO przyznało, że ich samochody projektowane są na 8letni czas eksploatacji, później mają trafić na złom.
Firmą nie zależy na szczególnej trwałości ich produktów, bo to prowadzi do barku zbytu w niedalekiej przyszłości.
Jeden kupi nową DACIĘ inny 10cio letnie AUDI... kto co woli.

Wyzwiska są nie na miejscu. Rozumiem, że oboje jesteście w słusznym wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Chciałbym nieśmiało zauważyć, że lampy oznaczone jako NOS, czyli New Old Stock - są takimi tylko do momentu ich użycia. Zatem jeśli ktoś sprzedaje lampy używane, to siłą rzeczy nie mogą być oznaczone jako NOS, wszak nie są już nowe ze starych zapasów magazynowych! Lampy tego typu kupuje się od renomowanych sprzedawców, z certyfikatem i pomiarami, a nie na podejrzanych aukcjach na ibeju lub alle.

Jeśli ktoś chce przycwaniakować i kupi jakiś szrot, to pretensje może mieć tylko do siebie. Nie mieszajmy dwóch systemów walutowych. Pozdrawiam. 

Właśnie takich lamp New Old Stock, z dawnej produkcji nigdy nie używane, posiada sporo osób prywatnych w swoich zbiorach. Nie tylko zawodowi sprzedawcy, posiadają takie lampy. Często od osób prywatnych, można kupić znacznie taniej lampy NOS, niż ze sklepów internetowych. Różnice potrafią być kolosalne, a to dokładnie te same lampy. Lampy używane, oczywiście nie maja prawa,  nazywania ich lampami NOS. Uczciwy sprzedawca powinien to wyraźnie zaznaczyć, że lampy są używane. Ponieważ wartość lamp używanych jest zupełnie inna. Nie oznacza to oczywiście, że lampy używane z dawnej produkcji są złe. Jeśli mają prawidłowe parametry, są dokładnie sprawdzone i zmierzone to jak najbardziej nadają się do dalszej eksploatacji. Niektórzy nieuczciwi sprzedawcy, tzw. szrotów, celowo celowo piszą "nie testowane nie mierzone" może się ktoś skusi. Takich ofert lepiej unikać, zwłaszcza jeśli ktoś nie daje, nawet gwarancji rozruchowej.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roman_66094
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Roman_66094 napisał:

Nie oznacza to oczywiście, że lampy używane z dawnej produkcji są złe. Jeśli mają prawidłowe parametry, są dokładnie sprawdzone i zmierzone to jak najbardziej nadają się do dalszej eksploatacji.

Ależ oczywiście, że tak, zgadzam się z Kolegą. Ja też takie lampy niekiedy kupuję, i doskonale mi służą. Jednak kupuję u zaufanych i sprawdzonych sprzedawców, bo niestety dzisiaj łatwo się nadziać i utopić kasę... albo, co gorsza, uszkodzić sprzęt, gdy taki złomek niespodziewanie zakończy swój żywot. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Jednak kupuję u zaufanych i sprawdzonych sprzedawców, bo niestety dzisiaj łatwo się nadziać i utopić kasę... albo, co gorsza, uszkodzić sprzęt, gdy taki złomek niespodziewanie zakończy swój żywot. 

Tak zgadza się, ja również zawsze to powtarzam, kupujmy lampy od ludzi którzy się na nich znają, mają czy zmierzyć i zweryfikować stan lamp, szczególnie jeśli są to lampy używane.

Osobiście nie odważyłbym się, wstawić lampy używanej o nieznanych parametrach, do wzmacniacza. Myślę że większość ludzi, którzy mają fajne wzmacniacze, za niemałą kasę. Też nie wstawi  lampy, nie sprawdzonej nie wiadomo czy sprawnej. Uszkodzone lampy mogą mieć zwarcia i można sobie zepsuć sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto miał u siebie lampy z bieżącej produkcji i NOS'y, a nawet pewne pomierzone używki z dawnych lat, wie w czym rzecz.

Zajechałem przy typowym użytkowaniu w ok. 2 lata z małym haczykiem kwadrę 6CA7 Black Treasure, które kosztowały 800zł, dziś prawie 1300zł. 

Za radą bardziej lampowo doświadczonego kolegi nabyłem 3 pary pomierzonych i sparowanych EL34 RFT za 500zł. Dziś już raczej trudno byłoby nabyć RFT w tej cenie. Lampy grały ok. 3 lat, aż pewnego dnia jedna lampa pięknie rozbłysła, co zostało poprzedzone brumem w prawym kanale. Do uszkodzenia wzmacniacza i kolumn na szczęście nie doszło. Lampy, które mi zostały dałem do pomierzenia. Znajomy miał u siebie coś z RFT na stanie i dobrał mi w sumie kolejną kwadrę i parę na zapas. Nie kosztowało mnie to nic. 

Nie wiem, jak długo pograją te lampy, ale oby grały jak najdłużej, bo lepszych EL34 nie miałem. Z bieżacej produkcji były KT77 Genalex Gold Lion, EL34 Tungsol, 6CA7 Electro Harmonix, jakieś zwykłe EL 34 Electro Harmonix, EL34B TAD no i słynne 6CA7 Black Treasure. 

Nie mam żadnych związków z kolegami piszącymi w tym wątku. Dla mnie lampy EL34 z bieżącej produkcji, z którymi miałem do czynienia nie umywają się do EL34 RFT. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja mam el34 rft i mam taka przypadłość ze jak grają co jakiś czas jedna zaczyna świecić i śmierdzi przypalonym plastikiem. Gdy wyłącze wzmacniacz ostygną włączam go i grają znów normalnie. I tak już kilka razy za każdym razem inna. U mnie jest ich 6 co to może być ? Jakieś podpowiedzi. Dziękuje z góry za rady. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Spiderski napisał:

I tak już kilka razy za każdym razem inna. U mnie jest ich 6 co to może być ? Jakieś podpowiedzi. Dziękuje z góry za rady. 

Nie pisz tego głośno. W tym wątku nie wolno wspominać o niczym, co uderzałoby w niezachwianą legendę lamp z czasów Bolka Bieruta, czy innego Gomułki ;-). Zjadą Cię tu za to jak burą sukę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spiderski napisał:

Witajcie. Ja mam el34 rft i mam taka przypadłość ze jak grają co jakiś czas jedna zaczyna świecić i śmierdzi przypalonym plastikiem. Gdy wyłącze wzmacniacz ostygną włączam go i grają znów normalnie. I tak już kilka razy za każdym razem inna. U mnie jest ich 6 co to może być ? Jakieś podpowiedzi. Dziękuje z góry za rady. 

Jaki konkretnie jest  to wzmacniacz, masz schemat do niego?

Wygląda to na nadmierny wzrost prądu anodowego, masz możliwość pomierzyć bias?

Lampy wypracowane z dużym przebiegiem, czasem maja tendencje do zwiększania prądu anodowego po rozgrzaniu. Anoda takiej zużytej lampy, potrafi się rozgrzać do czerwoności. Wymaga to sprawdzenia lamp na mierniku i pomiarze prądu g1 (siatki sterującej) Obok  utraty emisji, spadku nachylenia, nadmierny prąd g1, to najczęstszy objaw zużycia się lampy. Pomimo to że takie lampy jak EL34 EFT są znacznie lepiej wykonane z dużo lepszych materiałów, niż współczesne to jednak nie są wieczne czy niezniszczalne.          

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roman_66094
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.