Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Ma coś około 2 lat, albo lepiej może - ten robiony przez praktykantów 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem,ile w tym prawdy,ale oszczędności widac gołym okiem,dlatego ja wybrałem Haiku.
Wtedy,gy kupowałem cena porównywalna,a róznica jak między fiatem 125p a mercedesem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, potwierdzam moja Silver luna dwa razy "spłonęła" z winy zwarcia lampy mocy, po ostatnim razie Fezz zapgrejfował wzmacniacz dodając bezpieczniki na wypadek kolejnego zwarcia lampy.

Co do opisywanych wcześniej lamp PSVANE EL34 UK to potwierdzam że to jedne na najlepiej brzmiących nowych lamp jakie słyszałem, i niestety po kilku miesiącach to właśnie ona spowodowała zwarcie ....

W tej chwili mam komplet KT77 Golden Lion, plus sterujące od Genalex, wolałbym wrócić do Psvane ale....się boję ;D *(kolumny/głośniki też można rozwalić radosnym zwieraniem lamp) 

Przede mną zmiana wzmaka na SE, trudno się mówi i płaci się dalej 😜 

jakby ktoś się pytał to w Silver Łunie przetestowałem chyba niemal całą współczesną ofertę EL34, moje typy.  top;

1. PSVANE EL34 UK,

2. JJ EL34 II *(bardzo lubię lampy od JJ, choć też jakościowo jakby spadły...i są ciemniejsze od pozostałych na rynku)

3. Golden Lion KT77 , 

reszta mi nie podeszła zbytnio. pzdr A.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dawno mnie tutaj nie było.

Przyznam że z dużym zdziwieniem przeczytałem o problemach z Fezz-ami, ale tym bardziej cieszę się że wybrałem Haiku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, M-K napisał:

Dawno mnie tutaj nie było.

Przyznam że z dużym zdziwieniem przeczytałem o problemach z Fezz-ami, ale tym bardziej cieszę się że wybrałem Haiku

Psioczy to pisze konkurencja przy pomocy ludzi. Skąd w ludziach tyle jadu, nie wiem.  Produkty obecne na wszystkich kontynentach świata, nikt nie jest idealny, ale odsetek błędów produkcyjnych jest minimalny. Nikt w świecie audio na żadnym kontynencie nie ma problemów, ale krajowi forumowicze już mają problemy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Zydelek napisał:

Psioczy to pisze konkurencja przy pomocy ludzi. Skąd w ludziach tyle jadu, nie wiem.  Produkty obecne na wszystkich kontynentach świata, nikt nie jest idealny, ale odsetek błędów produkcyjnych jest minimalny. Nikt w świecie audio na żadnym kontynencie nie ma problemów, ale krajowi forumowicze już mają problemy 😉

Stary wybacz, ale tego typu teksty mnie po prostu rozwalają. Chcesz powiedzieć, że Wito (bo to chyba on wspominał o swoim koledze) wymyślił kolegę lub jego problemy ? Wiesz, o ile ja nie darzę sympatią tego faceta (a i on mnie nie lubi), to uwierzenie w to, że wymyśla takie sprawy, jest trudne do zaakceptowania. Ludzie mają różne przygody ze sprzętem i naprawdę wrzucanie ich do worka "spisek konkurencji" jest słabym pomysłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kolegi, Antoś powiedział be, pokazał palce i poskarżył się Pani w klasie. Mówmy wszyscy za siebie. Nagłaśnianie jednostkowych zdarzeń, gdzie producent jest zawsze na stanowisku prokonsumencjim, nie uchyla się od odpowiedzialnosci z tytułu gwarancji, prowadzi serwis od drzwi do drzwi, to niech mi ktoś wskaże inną podobną firmę działajacą w ten sposób. Ja zawsze byłem zadowolony z Fezz - Toroidy i będę polecał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zydelek napisał:

kolega kolegi, Antoś powiedział be, pokazał palce i poskarżył się Pani w klasie. Mówmy wszyscy za siebie. Nagłaśnianie jednostkowych zdarzeń, gdzie producent jest zawsze na stanowisku prokonsumencjim, nie uchyla się od odpowiedzialnosci z tytułu gwarancji, prowadzi serwis od drzwi do drzwi, to niech mi ktoś wskaże inną podobną firmę działajacą w ten sposób. Ja zawsze byłem zadowolony z Fezz - Toroidy i będę polecał.

 

Idąc twoim tokiem rozumowania/widzenia świata, mogę podejrzewać cię o pracowanie na rzecz firm Fezz audio...

Czy teraz rozumiesz problem czy nadal nie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
21 godzin temu, GB napisał:

Hej, jakiej firmy kt66 możecie polecić?

Shuguang Treasure KT66-Z Black.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2023 o 08:31, M-K napisał:

Przyznam że z dużym zdziwieniem przeczytałem o problemach z Fezz-ami, ale tym bardziej cieszę się że wybrałem Haiku

 

W dniu 15.11.2023 o 11:07, M-K napisał:

Chcesz powiedzieć, że Wito (bo to chyba on wspominał o swoim koledze) wymyślił kolegę lub jego problemy ? Wiesz, o ile ja nie darzę sympatią tego faceta (a i on mnie nie lubi), to uwierzenie w to, że wymyśla takie sprawy, jest trudne do zaakceptowania. Ludzie mają różne przygody ze sprzętem i naprawdę wrzucanie ich do worka "spisek konkurencji" jest słabym pomysłem.

Umknął mi jakoś ten wpis, bo nie otagowałeś mnie bezpośrednio.Owszem, łączy nas forumowowa szorstka przyjaźń, ale nie o tym chciałem przecież teraz pisać. Tak czy siak, dzięki za uczciwe lub raczej zdrowo rozsądkowe podejście to mojej wypowiedzi i całości zagadnienia. Tak, mam kolegę z Silver Luna, a forumowe deprecjonowanie czyjejś wypowiedzi, że niby "kolega kolegi" czy słynne "nawet żona z kuchni usłyszała różnicę" zgadzam się, jest słabe. I powtórzę, kolega miał i chyba ma problemy z Luną, trochę kasy stracił gdy niespodziewanie padała mu jedna lampa z kwadry. A gdy padnie, jak u niego, jedna z nietanich KT77 Gold Lion to boli przecież.

A co do zdjęć Luny i tych badziewnych lutów-glutów, to wiadomo, nie przynosi to chwały firmie. Nie wygląda to idealnie jak maszynowo polutowane PCB innych wzmacniaczy. Firma zdecydowała się na montaż ręczny, w konwencji point to point i nigdy przecież nie będzie to wyglądać idealnie. Coś za coś. Bonusy wynikające z takiej techniki montażu i opcjonalny hejt w necie lub idealne PCB polutowane np w Chinach. Jak już jestem przy tym moim koledze, to sam zaczął trochę na własną rękę rozkminiać gdzie jest problem. Okazuje się, że ma również podwyższone napięcie żarzenia, około 7V zamiast modelowych 6,3V i wiadomo, nie jest to korzystne na dłuższą metę, jeśli chodzi o emisyjność lampy. W sieci, w gniazdku jak większość z nas ma teraz ponad 240V i to jest to zło. Nie wiem, jak tam rozwiązane jest żarzenie w Lunie, czy napięcie przemiennym z center tap czy stabilizowanym stałym, ale oczywiście da się temu zaradzić. Póki co poszedł na skróty i kupił sobie regulowany stabilizator i obniża nim do powiedzmy 238V. Z tego co pisze wzmacniacz gra wtedy inaczej, bardziej uporządkowanym dźwiękiem. Nie wiem, nie słyszałem, wiecie, kolega kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.