Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

pmcomp a zmieniałeś wejściowe Siemensy? Zostaw srebrną anode a wsadź coś czarnego RCA , Raytheona, Ge lub coś ze stajni angielskiej Mullard Brimar

Pozdr

 

Pewnie, sterujacych ECC82 mam całą szafkę :).

 

Grałem ostatnio na srebrnych Siemensach bo mi najbradziej podpasowały. Wczesniej na brytyjskich Mullardach, było troche ciemniej ale OK. Teraz podczas próby znalezienia "uszkodzenia" przesunięcia balansu wsadziłem czarne anody RCA. To znakomita lampa ale ja jakoś nie miałem okazji jej posłuchac pomimo ze zakupiłem ja jakies pół roku temu. Tak mi ten Siemens podpasował. mam jeszcze clear topy od RCA też fajna lampka ale troszkę za jasna jak dla mnie chociaz o rewelacyjnym stosunku jakości do ceny. I mam tez jakieś nieżłe GE. To tak z pamieci.

 

Teraz chyba pogram na tych czarnuchach.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Rasista z Ciebie czy co ???:) czarnuchy hehehehe. Jak masz okazję to zobacz zachodnią europę - stare philipsy miniwatty, ampereksy ( jak dobrze trafisz to to samo ), Mazda , Valvo. Może łagodniejsze by były Matsushity. A może coś z ze starych Demoludów EI lub wegierski Tungsram. Wszystko jest słodsze od Siemensa no ale wolniejsze

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, ten srebrny (a właściwie niklowany) Siemens w moim odczuciu łączy cechy słodkości i muzykalności z szybkością, dynamiką i rozdzielczością.

Taki mój złoty środek. bardzo lubie te lampy. Choć ktos napisze że taka lampa do wszystkiego to do niczego.

Nie kupuje więcej NOSów bo tych co mam nie wysłucham do końca życia. Tym bardziej że bez stówki Euro do parki nie ma co podchodzić.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wróćmy do tematu właściwego czyli do EL34/6CA7.

 

Mój wzmak to Unison Research S6 podłączony do Harbethów. Źródła rózne. jako lampy mocy gra od mniej więcej roku sextet EH 6CA7. Wczoraj zapodałem 6 x EL34 RFT NOS. Lampy jeszcze porządnie sie nie wygrzały, a ja już jestem w szoku a szczęka wpadła głęboko pod fotel.

Po prostu rewelacja !!! Poprawiły się wszystkie aspekty brzmienia.

Przede wszystkim bas. Zarówno ten z kontrabasu w orkiestrach bigbandowych jak i ten z gitary basowej (rock) jak i sztuczny elektroniczny. schodzi duzo niżej i jest lepiej kontrolowany niż w EH.

Drugi aspekt to scena, głównie jej głębokość i precyzja lokalizacji. Bardzo wyraźnie pozaznaczały się linie i pozycje instrumentów, mniej zlewają się z sobą. Dźwiek bardziej oderwał się od kolumn.

Średnica pozostała na podobnym "poziomie" jak poprzednio.

Wysokie tony stały sie bardziej selektywne. jest ich jakby mniej ale dżwięki są lepiej odseparowane i czystsze. Niby bardziej muzykalnie ale jak ma coś zadzwonic, zaszurać czy zaszeleścic to ciarki przechodza. pomimo ogólnie bardziej stonowanego przekazu.

Co dziwne i ciekawe dźwiek stał się bardziej muzykalny i bardziej przyjemny w percepcji ale doszło więcej szczegółów i smaczków na dole i na górze pasma.

Baaaaaardzo mi sie podoba.

 

Moja teoria spiskowa sie potwierdza. Pomimo dostepu do "starego" parku maszynowego i fabryk firmy nie potrafią wyprodukowac dzisiaj lamp brzmiących tak dobrze jak 40-60 lat temu. Dlaczego? Bo ludzie już albo umarli albo są na emeryturach. A Pan Wołodia wiedział, że w 14-ej minucie procesu produkcyjnego nalezy nasikać do zbiornika, pompa próżniowa ma mieć tak "uszkodzone" czy spasowane uszczelniacze że bierze trochę oleju, a to polepsza barwę trąbki. Mo,zna kupić fabryki, podobne surowce ale tajemnica sukcesu jest zawsze know-how. A tego nie ma jak tutaj kupić ani ukraść.

Być może fenomen niektórych dobrych chińskich lamp polega na tym że niektóre żółte łapki przez ostatnie kilkadziesiąt lat się czegoś nauczyły. Jak do tego doda się kapitał, technologie, dobry projekt i dobre materiały to czemiu nie?

 

Na moim przykładzie widać że Stasi robiło dobre EL34, czego nie wstydził sie ani Siemens ani Telefunken produkując w ich fabrykach pod swoje brandy.

 

Zdecydowanie polecam. Musze zakupić sobie jeszczę szósteczkę z brandem Tesla. JJ-a przypadkiem sie nie dotykajcie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp mam kwadrę wyżej wymienionych EL34 RFT, potwierdzam, że to bardzo dobre lampy nie ujęte niestety w zestawieniu z pierwszego postu, a szkoda. Jeśli dobrze pamiętam na drugim miejscu są KT77 od Genalexa, to te lampki dostają duże baty od RFT. Stara produkcja jednak trzyma poziom.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam. Musze zakupić sobie jeszczę szósteczkę z brandem Tesla. JJ-a przypadkiem sie nie dotykajcie.

ja też posiadam różne lampy również JJ EL34 i wcale nie są takie złe, większość opinii to chyba powtarzanie tego co ktoś kiedyś napisał, grałem już na nich z 1000 godzin i nic im nie dolega, no chyba że trafiłem dobry sort :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem, że one są złe. Są dla mnie, dla moich uszu i wrażeń estetycznych nie do zaakceptowania bo lampy EH 6CA7, EH EL34, Sovtek EL34, Svetlana EL34 i oczywiście RFT EL34 NOS biją je na głowę (lepiej na uszy). Zreszta jak widać z porównania z pierwszego postu nie tylko ja mam takie zdanie.

 

To ze nic im nie dolega (cokolwiek to znaczy) i że Tobie sie podobaja to wspaniale, na tym ta zabawa w audio polega. Ale moim zdaniem są od nich lampy lepsze. I przy tym zdaniu pozostanę.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem, że one są złe. Są dla mnie, dla moich uszu i wrażeń estetycznych nie do zaakceptowania bo lampy EH 6CA7, EH EL34, Sovtek EL34, Svetlana EL34 i oczywiście RFT EL34 NOS biją je na głowę (lepiej na uszy). Zreszta jak widać z porównania z pierwszego postu nie tylko ja mam takie zdanie.

 

To ze nic im nie dolega (cokolwiek to znaczy) i że Tobie sie podobaja to wspaniale, na tym ta zabawa w audio polega. Ale moim zdaniem są od nich lampy lepsze. I przy tym zdaniu pozostanę.

 

Pozdro

albo może mój sprzęt nie jest na tyle dobry żeby różnice wychwycić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo może mój sprzęt nie jest na tyle dobry żeby różnice wychwycić :)

 

Mam pytanie do kolegów ,miał ktos do czynienia z ta lampa cyt.

 

"Mesa EL-34 STR-447 jest najlepszą spośród wszystkich lamp EL-34."

Jakieś opinie ? warto w to "wchodzic?

Pozdrawiam,

TAD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teddy_2012, fajne marketingowe hasło, a napisali może w czym najlepsza jest ta Mesa Boogie?? Nie pamiętam kto to dla nich produkuje, w każdym bądź razie z tego co pisano ( sam nie miałem styczności z tą lampą ) to żadna rewelacja jest, ale jak wspomniałem, to nie moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teddy_2012, fajne marketingowe hasło, a napisali może w czym najlepsza jest ta Mesa Boogie?? Nie pamiętam kto to dla nich produkuje, w każdym bądź razie z tego co pisano ( sam nie miałem styczności z tą lampą ) to żadna rewelacja jest, ale jak wspomniałem, to nie moja opinia.

 

Dzieki za info ,hasło z sklepu z wzmakami dla gitarzystów i jest na Allegro w cenie 115zeta(para) ,malo przchodzone.

Jednakże decyzja na Tung_Sole z sklepu Lampy ,juz jestem po rozmowie z p.Romanem i zaraz po weekendzie ma je wyslac/

Pozdrawiam,

Tad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ted, odpuść te ruskie brandy, stara Tesla na brązowej bazie, RFT i 6ca7 fat boy - to są lampy do aplikacji w zależności od preferencji i systemu, daleko za nimi ruski genlex KT77

Mullarda na metal base raczej nie sięgaj - 800 $$+ za kwartet średniej sprawności :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mamel

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ,hasło z sklepu z wzmakami dla gitarzystów i jest na Allegro w cenie 115zeta(para) ,malo przchodzone.

Jednakże decyzja na Tung_Sole z sklepu Lampy ,juz jestem po rozmowie z p.Romanem i zaraz po weekendzie ma je wyslac/

Pozdrawiam,

Tad

Tung-Sole są OK. Grałem na nich rok (i nic im nie jest), brzmieniowo nie ustępują RFT, na których też grałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SzuB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje EL34 RFT wygrzewają się a mój banan robi się coraz wiekszy.

Zła wiadomość jest taka, że nie ma już lamp lepszych na które mógłbym się przesiąść w tym wzmaku. Nirvana na S6 została osiągnięta.

 

BTW, tak przy okazji bo to lampy nie z tego wątku, do mojego lampowego słuchawkowego OTL wsadziłem dzisiaj nowiuśkie NIS NIB 6080WA (6AS7) od G.E.C. (made in GB). I tutaj chyba lepszych lamp już nie ma. Radzieckie NOSy z lat 60-ych i 70-ych są niezłe, nawet bardzo dobre ale ... mają okropną zawodność (moje doświadczenia to 50% na czterech parach !!!). RCA i GE grają duuużo gorzej.

Te nowe GEC graja tak dobrze jako nówki sztuki, że ze sterujących ECC85 Valvo (Philips) wróciłem do jaśniejszych Telefunkenów. I wygląda na to, że ten duet GEC + Telefunken to będzie strzał w dziesiątkę. Na razie się grzeją.

 

Tak więc nikt nie namówi mnie na jakieś chińskie lampy. Chyba, że dostanę do przetestowania sextecik do domciu to porównam do tych RFT. 6080 i ECC85 Chinole chyba nie robią więc mam święty spokój.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tung-Sole są OK. Grałem na nich rok (i nic im nie jest), brzmieniowo nie ustępują RFT, na których też grałem.

Dzieki SzuB,

Tungsole dotarly i graja od 5godz ,jest O.k

Niewiem dlaczego nie zagraly w Yaqinie ML10 kilka lat temu na korzysc zdecydowanie KT77 Gold?

Moze to kwestia konfiguracji ,teraz to SE a nie P-P.

Dostalem do testów HF (Germany) jezeli ktos trafi to polecam - szkoda ze dostalem juz zjechane???

TAD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Wiem że to pytanie padało już w tym wątku, ale nigdzie nie widziałem odpowiedzi. Czy porównywał ktoś z was lampy EL34 RFT vs. 6CA7-Z Psvane lub 6CA7-Z Black Treasure?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsole dotarly i graja od 5godz ,jest O.k

Niewiem dlaczego nie zagraly w Yaqinie ML10 kilka lat temu na korzysc zdecydowanie KT77 Gold?

Moze to kwestia konfiguracji ,teraz to SE a nie P-P.

to nie kwestia trybu pracy tylko orientacji ekonomicznej, chińskiej komunie bliżej do ruskiej

czyli mulastemu ML10 do anemicznej KT77

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kwestia trybu pracy tylko orientacji ekonomicznej, chińskiej komunie bliżej do ruskiej

czyli mulastemu ML10 do anemicznej KT77

Tak sadzisz

Piotr?

p.s zamówilem jeszcze Tesle braz do porównania z okresu komuny,zobaczymy jak sie sprawdza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to pytanie padało już w tym wątku, ale nigdzie nie widziałem odpowiedzi. Czy porównywał ktoś z was lampy EL34 RFT vs. 6CA7-Z Psvane lub 6CA7-Z Black Treasure?

Tak, ja porównywałem. RFT ciepłe, głębokie, "lampowe", 6CA7 BT detaliczne, pełne, równe, znakomite. Dwie odległe od siebie szkoły brzmienia. Obie ciekawe, obie do sprawdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Tak, ja porównywałem. RFT ciepłe, głębokie, "lampowe", 6CA7 BT detaliczne, pełne, równe, znakomite. Dwie odległe od siebie szkoły brzmienia. Obie ciekawe, obie do sprawdzenia.

 

RFT mam obecnie, zastawiałem się czy zmiana na Shuangi to będzie krok na przód, czy raczej krok w bok - ale z tego co piszesz to raczej dwie różne filozofie brzmienia. Szkoda tylko, że shuangi są dwa razy droższe niż RFT... Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzuB powiadasz że RFT to dźwięk ciepły?? Na czym ty te EL34 RFT słuchałeś?? Ostatnio miałem u siebie gościnnie monobloki Eico HF60 i to siedzi sobie na El34 i były tam RFT ( w moim systemie zresztą też RFT siedzi ) i w życiu nie powiem że RFT to dźwięk ciepły, lampowy, znaczy że zamulony bez szczegółu, bo to ma czarny shuang ( czy jak tam się to piszę ) bosze, Yaqin skrzywił ci percepcję na EL34 chyba

 

@plastik1989, pożycz od kogoś te chińczyki i porównaj z RFT, tak będzie najlepiej, i nie słuchaj dziwnych opinii, po prostu SAM posłuchaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmero, nie opowiadaj o skrzywionej percepcji, bo zaraz napiszę, co, a właściwie kto tobie skrzywił dawną serdeczność i delikatność w obyciu. "Lampowy" nie znaczy zamulony. RFT grają pełnym, dźwięcznym, "wolniejszym", bardziej chropawym dźwiękiem. 6CA7BT - czystym, detalicznym, napowietrzonym. Ale żaden wybitny i przemądrzały znawca - a więc ani ty, ani ja, wszak obaj się do nich zaliczamy - nie zastąpi odsłuchu. Pewne jest jedno: to dwie szkoły brzmienia, a kolega sam powinien sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SzuB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

@plastik1989, pożycz od kogoś te chińczyki i porównaj z RFT, tak będzie najlepiej, i nie słuchaj dziwnych opinii, po prostu SAM posłuchaj

 

W sumie tak planuje zrobić, w ciemno ich na pewno nie kupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi powiedziec jakie to lampy widoczne na zdjeciu?? Foto zapozyczylem z sieci, na moich pod napisem El34 jest jeszcze TGL 9649 i numer seryjny 235235. Bylbym wdzieczny za pomoc w ich identyfikacji :)

 

 

ok cofam pytanie, juz wiem ze to RFT... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Czy ktos z was wie jakich lamp EL34 uzywa Shindo w swoich wzmacniaczach? Czy to wspolczesna produkcja czy NOSY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Przedstawiam, swój subiektywny ranking lamp mocy do wzmacniacza Yaqin MS-34D. Wiele osób o to pyta a ja (tak mi się wydaje) przerobiłem trochę ten temat. Jest to zbiór moich eksperymentów z wybranymi lampami obejmujący okres ok. 16 miesięcy. Ranking ma charakter poglądowy i nie należy się nim dosłownie sugerować, bo model Yaqina którym się bawiłem był przerabiany, poza tym każdy system jest inny. Jednak jest to pewnego rodzaju wskazówka dotycząca każdej lampy - pomocna przy selekcji lamp do przetestowania we własnym systemie. W rankingu zostały ujęte lampy nowe z bieżącej produkcji, wraz z podaniem ceny, krótką, subiektywną charakterystyką oraz oceną procentową.

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

1. Shuguang 50 Years Black Treasure 6CA7-Z (kwadra: 760zł) - Pentoda

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Już sam wygląd mówi nam że nie jest to pierwsza lepsza lampa. Do MS-34D nie znalazłem lepszych lamp. Mają one wszystko: detal, dynamikę, czystą nienatarczywą górę, barwną, plastyczną średnicę, nieprzesadzony naturalny i szybki bas oraz świetną przestrzeń i równowagę tonalną. Nie ma co się nad nimi zastanawiać. Trudno dostępna w kraju, trzeba sprowadzać ale warto. Jak za taki dzwięk to cena tych lamp jest okazyjna. Rasowe brzmienie.

 

Ocena: 100%

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

2. KT77 Gold Lion / Genalex (kwadra: 697zł) - Tetroda strumieniowa

 

post-15144-0-35104100-1329849331_thumb.jpg

 

Lampy bardzo dobre pod względem przestrzeni z szybkim, kontrolowanym i dosyć głębokim basem. Średnica bardzo przyjemna z bardzo dobrym detalem. Przestrzeń na wysokim poziomie. Jedynie mogę się nieco przyczepić do góry pasma, która co prawda detal miała niezły i nie było jej za dużo ale jak dla mnie czasami przy gwałtownych uderzaniach w talerz była zbyt ostra. Cena w stosunku do możliwości ostatecznie dobra ze względu na detal i przesztrzeń, chociaż ogólny charakter brzmienia jest chłodniejszy w porównaniu do 6CA7 i szczególnie EL34.

 

 

Ocena: 95%

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

3. 6CA7 Electro-Harmonix (kwadra: 330zł) - Pentoda

 

post-15144-0-82999600-1329849403_thumb.jpg

 

Bardzo ciekawa lampa o bardzo dynamicznym brzmieniu. Bas niezbyt obszerny, ale za to dobrze zaznaczony, szybki i kontrolowany. Bardzo dobry detal. Średnica mniej nasycona ale za to barwna. Góra pasma nienatarczywa, przyjemna w odbiorze o lekko ocieplonej fakturze. Nieznacznie ustępuje pod wieloma względami lampie KT77 Gold Lion / Genalex ale za to ma jak na moje ucho przyjemniejszą w odbiorze górę pasma. Bardzo dobry stosunek możliwości brzmieniowych do ceny. Jest to moim zdaniem najlepsza opcja biorąc pod uwagę względy ekonomiczne.

 

 

Ocena: 88%

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

4. EL34 Svetlana C (kwadra: 512zł) - Pentoda

 

post-15144-0-55115000-1329849502_thumb.jpg

 

Na tej lampie już czuć lekkie "zamulenie" szczególnie w średnicy w stosunku do w/w lamp. Jest jednak dosyć detaliczna i przestrzenna jak na EL34. Dobre zejście i kontrola basu, Wysokie tony rozdzielcze i lekko ocieplone lecz troche wycofane. Mimo swoich zalet te lampy są jednak trochę za drogie. Ta lampa nie wszystkim może przypaść do gustu.

 

Ocena: 82%

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

5. EL34B Tung-Sol (kwadra: 336zł) - Pentoda

 

post-15144-0-20999100-1329849562_thumb.jpg

 

Tung-Sol w zasadzie brzmi troche podobnie do lampy opisanej wyżej z tą róznicą że jest troche mniej detaliczny i lekko traci na przestrzeni dlatego jest oczko niżej. Różnice jednak nie są duże. Ogólnie jest to dobra lampa i jej brzmienie może się podobać. Cena cały czas w miarę atrakcyjna.

 

Ocena: 79%

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

6. EL34 Electro-Harmonix (kwadra: 216zł) - Pentoda

 

post-15144-0-94684600-1329849723_thumb.jpg

 

No cóż to typowa EL-34. Ustępuje troche tung-solowi, poza tym ma brudniejszą średnice i troche zbyt poluzowany bas. Jest też trochę ciemniejsza. Jeżeli jednak ktoś chce kupić sprawdzone lampy EL34 i wydać na nie jak najmniej kasy, to jest to propozycja do przemyślenia. Znalazła się na 6-tym miejscu ze względu na dobry stosunek możliwości do ceny.

 

Ocena: 73%

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

7. KT77 JJ (kwadra: 284zł) - Pentoda

 

post-15144-0-30680600-1329849778_thumb.jpg

 

Charakter tej lampy - co w sumie nie dziwi - nawiązuje do KT77 Gold Lion / Genalex, ale to tak jakby ktoś chciał podrobić to brzmienie, bo wszystko tu jest znacznie gorsze. W miare dobry jest jedynie balans tonalny całego pasma, lecz ogólnie brzmienie jest dosyć "brudne". Stosunek cena/możliwości oceniłbym jako średni. Dlatego też ta lampa zajęła dopiero 7-mą lokatę. Uwaga! Ta lampa jest pentodą - posiada typowy dla pentody układ siatek.

 

Ocena: 71%

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

8. EL34B Shuguang (kwadra: 264zł lub gratis ze wzmacniaczem Yaqin MS-34D) - Pentoda

 

post-15144-0-23817700-1329849820_thumb.jpg

 

Z tą lampą miałem kłopot, bo pod niektórymi względami nie gra ona aż tak źle jak to niekiedy można przeczytać w internecie. Najwiekszą jej zaletą jest średnica. Martwi jednak spory i słabo kontrolowany bas oraz awaryjność. 6-8 miesięcy eksoloatacji po kilka godzin dziennie to dla tych lamp czasami kres ich wytrzymałości. Lampy te są oryginalnie montowane w MS-34D jak i w kilku innych wzmacniaczach Yaqina. Radzę je szybko wymienić na coś lepszego póki nie będzie za późno.

 

Ocena: 55%

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

9. 6CA7 JJ (kwadra: 286zł) - Pentoda

 

post-15144-0-82559100-1329849875_thumb.jpg

 

Dynamiki nie można jej odmówić. Może by się sprawdziła we wzmacniaczu gitarowym ze względu na dość surowe brzmienie i właśnie wspomnianą dynamikę. Gra trochę inaczej niż typowa 6CA7 i jej brzmienie jest trudne do jednoznacznego zdefiniowania. Jak widać lampy 6CA7 mogą też brzmieć niezbyt ciekawie, ale to chyba raczej zasługa JJ w tym przypadku. Kupno do sprzętu audio moim zdaniem mija się z celem.

 

Ocena: 50%

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

10. E34L JJ (kwadra: 227zł) - Pentoda

 

post-15144-0-98278200-1329849919_thumb.jpg

 

Nie dokończyłem testu bo lampa V4 w prawym kanale podczas rozgrzewki padła. Dlatego ostatnie miejsce! Ale z drugiej strony, czy coś by się zmieniło gdyby lampa nie padła? Pewnie i tak byłaby na 10-tym, bo to typowa "gitarówka". Kwartet był używany ok. 50 godz. (niecały miesiąc), co mówi wiele o losowej trwałości tych lamp.

 

Ocena: Brak

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

W planach następujące, krótkie artykuły:

 

1. Ranking lamp sterujących na przykładzie wzmacniacza Yaqin MS-34D

2. Ranking przedwzmacniaczy gramofonowych do kwoty 600zł

3. Ranking interkonektów do kwoty: 300zł

4. Ranking kabli sieciowych do kwoty: 300zł

5. Wzmacniacze lampowe Yaqin - pytania, odpowiedzi, ciekawostki

6. Tuning wzmacniacza Yaqin MS-34D

 

W przyszłości może pokuszę się o rankingi sprzętu z wyższej półki jak by było na to zapotrzebowanie.

 

Zobaczymy na ile starczy mi czasu no i przede wszystkim chęci.

Swietny material ! - gratulacje

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" EL34 Electro-Harmonix (kwadra: 216zł) - Pentoda

 

No cóż to typowa EL-34. Ustępuje troche tung-solowi, poza tym ma brudniejszą średnice i troche zbyt poluzowany bas. Jest też trochę ciemniejsza. Jeżeli jednak ktoś chce kupić sprawdzone lampy EL34 i wydać na nie jak najmniej kasy, to jest to propozycja do przemyślenia. Znalazła się na 6-tym miejscu ze względu na dobry stosunek możliwości do ceny "

 

 

Kiedyś miałem te lampy wydawały mi się dosyć jasne ostrawe o chłodnym przekazie bas jak na Yaqina MC-10L był w nich ok kontrola wiadomo że słaba ale to raczej już MC-10L tak ma teraz najważniejsze EH jest ciemniejsza od Tung Sola ??? Ja miałem odwrotne odczucie może ktoś jeszcze się wypowiedzieć na temat EH vs Tung-Sol ?

Chcę kupić albo EH lub 6CA7 Electro-Harmonix różnica w cenie 100 pln więc nie majątek tylko czy warto dołożyć no i najważniejsze że szukam właśnie detalicznego chłodniejszego dźwięku bo obecnie gram na Tung-Solach i z moim ciepłym CDkiem jest za słodko i za ciepło dlatego przypomniałem sobie o EH które na wysokim biasie były chłodne i ostre nie wiem jak zagra 6CA7 trudno się zdecydować które wybrać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawiam na 6CA7 EH, mam teraz Tungsole. Są bardzo O.K. ale jak zawsze człowiek chce coś nowego/innego. Czasami kuszą mnie jakies GL czy PSVANE czy inne za 800 i wiecej PLN ale to przeszlo 30-40% ceny mojego wzmaka. Pewnie kiedys kupie ale teraz szukam cos w okolicach 300PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.