Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, M-K napisał:

Bo ceny jakie widze są mocno zniechęcające.

Dlatego ja dziękuję, postoję ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SynSama napisał:

Dlatego ja dziękuję, postoję ;-).

Tylko z takimi EH to tak, jak bys kupil konia pod wierzch a potem spetal mu kopyta i zaprzagl do furmanki. Na dosatek chyba wymieniales kondensatory wiec juz jestes na dobrej drodze zeby cos z tego yanka posluchac, 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hubertrs napisał:

Na dosatek chyba wymieniales kondensatory wiec juz jestes na dobrej drodze zeby cos z tego yanka posluchac, 

Niestety to nie ja :-) Ja zastanawiam się nad samą wymianą kondów, czy to coś da. Dodatkowo hamuje mnie jeszcze cały czas gwarancja ( jeszcze rok ). Z drugiej strony taki cały upgrade w cenie 2/3 tego wzmacniacza jakoś budzi we mnie wątpliwość, czy to nie przerost formy nad treścią. Nie hejtuję, nie wyśmiewam, po prostu jakoś tak nie do końca wierzę, że ze Skody da się zrobić Lexusa wymieniając jej 30% części. Być może się mylę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SynSama napisał:

Niestety to nie ja ? Ja zastanawiam się nad samą wymianą kondów, czy to coś da. Dodatkowo hamuje mnie jeszcze cały czas gwarancja ( jeszcze rok ). Z drugiej strony taki cały upgrade w cenie 2/3 tego wzmacniacza jakoś budzi we mnie wątpliwość, czy to nie przerost formy nad treścią. Nie hejtuję, nie wyśmiewam, po prostu jakoś tak nie do końca wierzę, że ze Skody da się zrobić Lexusa wymieniając jej 30% części. Być może się mylę....

Ja na razie nie zmieniam nic oprócz lamp.Po roku gwarancji sprzedam,i chyba kupię MC90.
Zamiast zmieniać,lepiej tą sumę dołożyć do lepszego wzmacniacza.

PS:Podobno modyfikacje Sinusaudio uznawane i gwarancji nie stracisz,ale słyszałem że taki wzmacniacz trudniej sprzedać (w sensie,że modyfikowany). Nie wiem,czy to prawda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęty modyfikowane faktycznie ciężej sprzedać. Potencjalni klienci obawiają sie jednak tego co było grzebane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 17:26, SynSama napisał:

Niestety to nie ja ? Ja zastanawiam się nad samą wymianą kondów, czy to coś da. Dodatkowo hamuje mnie jeszcze cały czas gwarancja ( jeszcze rok ). Z drugiej strony taki cały upgrade w cenie 2/3 tego wzmacniacza jakoś budzi we mnie wątpliwość, czy to nie przerost formy nad treścią. Nie hejtuję, nie wyśmiewam, po prostu jakoś tak nie do końca wierzę, że ze Skody da się zrobić Lexusa wymieniając jej 30% części. Być może się mylę....

Ja nie znam tego wzmacniacza. Dużo zależy od tego jak porządnie jest on wykonany. Jeżeli jest zrobiony porządnie to można z nim zostać na dłużej i wtedy można pójść w jakieś modyfikacje. 

Wygląda to tak że droższe modele też trzeba poprawiać, kupować lepsze lampy, itp. To że wydamy więcej na wzmacniacz nie zwalnia nas z dodatkowych kosztów, jeżeli szukamy czegoś więcej niż granie przeciętne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, M-K napisał:

Sprzęty modyfikowane faktycznie ciężej sprzedać. Potencjalni klienci obawiają sie jednak tego co było grzebane.

Bzdura, większej nie słyszałem. Mnóstwo osób poluje właśnie na takie rodzynki. Oczywiście Ci którzy coś rozumieją z elektroniki. Z dwóch względów. Po pierwsze dużo można zaoszczędzić. Bo wyminą elementów z badziewi seryjnych nie tylko chińskich. Na elementy bardzo dobre, kosztuje. Po drugie efekt który otrzymamy po takich zmianach jest nie do ocenienia. 

Zaraz zacznie się że nie wiadomo kto to jak zrobi i inne bajki. Praktycznie każda osoba która zna podstawy elektroniki. Poradzi sobie z 90% tych modyfikacji czyli wymiany elementów 1:1.

Dokładając kwotę do wyższego modelu. Również trzeba wymienić elementy. Ponieważ również są badziewne. Jak ktoś w to nie wierzy. Proponuję obejrzeć zdjęcia w internecie mnóstwo jest tego. 

Albo poszukać w tym dziale. Jest dużo opisów takich zmian. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, gustwao napisał:

Bzdura, większej nie słyszałem

Cóż... to twoja opinia

Ja mam swoja obserwację i znakomita większość woli sprzęty "niegrzebane"

Zupełnie inną sprawą jest sytuacja gdy ktoś wdrożył sie w tematy "poprawiania" fabryki i poluje na takie "perełki" ale nie utożsamiaj tego z większością

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, gustwao napisał:

Bzdura, większej nie słyszałem. Mnóstwo osób poluje właśnie na takie rodzynki.

Wszystko zależy gdzie i jak była robiona modyfikacja. Widziałem kiedyś w ofercie wzmacniacz modyfikowany przez znaną firm nie powiem jaką. Tragedia gorszej partaniny nie widziałem, właściciel miał poważny problem żeby go sprzedać. Zrobił zdjęcia środka, zapłacił grubą kasę za modyfikacje. Niestety niektóre firmy, robią modyfikacje tylko po to, żeby zarobić, jak najtańszym kosztem własnym. Lepiej uważać w czyje ręce oddaje się sprzęt, wielu kolegów z tego forum, zrobiłoby to znacznie lepiej.    

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, M-K napisał:

Cóż... to twoja opinia

Ja mam swoja obserwację i znakomita większość woli sprzęty "niegrzebane"

Zupełnie inną sprawą jest sytuacja gdy ktoś wdrożył sie w tematy "poprawiania" fabryki i poluje na takie "perełki" ale nie utożsamiaj tego z większością

 

Wg mnie jeżeli modyfikacja jest dobrze wykonana to sprzęt sprzeda się tak samo dobrze jak oryginalny. Mile widziany jest rachunek przeprowadzonych napraw, zmian, gdzie widać kto przy tym pracował. Inna sprawa jest taka że pieniądze włożone w modyfikacje przy odsprzedaży najczęściej przepadają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że gdy modyfikacje są zrealizowane przez "firmę" , są na to papiery, to uwiarygadnia dla kupującego cała sensownosc modyfikacji. Ale jest cała masa sprzętów które modyfikowane były "garażowo" i tu zaczyna sie problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, M-K napisał:

Jasne że gdy modyfikacje są zrealizowane przez "firmę" , są na to papiery, to uwiarygadnia dla kupującego cała sensownosc modyfikacji. Ale jest cała masa sprzętów które modyfikowane były "garażowo" i tu zaczyna sie problem ?

Zgadza się wtedy trzeba być ostrożnym. Obejrzeć wnętrze, pokazać zdjęcia wnętrza znajomym którzy się na tym znają i dokładnie sprawdzić czy wszystko działa jak należy, nie przez chwilę a przez dłuższy czas. Ryzyko wtedy jest większe i trzeba się zastanowić czy warto wchodzić. 

Tu się zgodzę że w takich przypadkach sprzedaż może być trudniejsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, M-K napisał:

Jasne że gdy modyfikacje są zrealizowane przez "firmę" , są na to papiery, to uwiarygadnia dla kupującego cała sensownosc modyfikacji. Ale jest cała masa sprzętów które modyfikowane były "garażowo" i tu zaczyna sie problem ?

Widziałem dużo modyfikacji robionych przez firmę, masakrycznie nieraz partactwa. Tak jak już ktoś wspomniał wiele osób na tym forum robi modyfikacje bardzo starannie, głównie dlatego że robi to dla siebie. 

Najlepiej przed zakupem obejrzeć zdjęcia modów i posłuchać sprzętu. 

Jednka chciałbym dodać że i niektóre firmy  zrobią to porządnie, ale trzeba za to odpowiednio zapłacić. Wtedy taki zakup już jest mniej atrakcyjny, jak policzymy koszt zakupu w tym przypadku wzmacniacza i koszt robocizny + koszt zaproponowanych nowych części (zazwyczaj tylko trochę lepszych od original ów). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gustwao napisał:

Widziałem dużo modyfikacji robionych przez firmę, masakrycznie nieraz partactwa. Tak jak już ktoś wspomniał wiele osób na tym forum robi modyfikacje bardzo starannie, głównie dlatego że robi to dla siebie. 

Najlepiej przed zakupem obejrzeć zdjęcia modów i posłuchać sprzętu. 

Podsumowując do modyfikowanych sprzętów trzeba podchodzić indywidualnie i oceniać każdy z osobna. 

Niby dla siebie każdy robi porządnie, ale bywa i tak że niektóre miejsca są lutowane wielokrotnie, bo ktoś się bawił w porównywanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fafarskid napisał:

Podsumowując do modyfikowanych sprzętów trzeba podchodzić indywidualnie i oceniać każdy z osobna. 

Niby dla siebie każdy robi porządnie, ale bywa i tak że niektóre miejsca są lutowane wielokrotnie, bo ktoś się bawił w porównywanie.

To że ktoś się bawi w porównanie, to chyba nic złego. Często widziałem modyfikacje danego elementu toru zrobionej o wiele lepiej niż originał. Ja raczej chwalę takie "odstępstwa". Ale jak widać nie każdy to doceni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są modyfikacje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fafarskid napisał:

Wg mnie jeżeli modyfikacja jest dobrze wykonana to sprzęt sprzeda się tak samo dobrze jak oryginalny. Mile widziany jest rachunek przeprowadzonych napraw, zmian, gdzie widać kto przy tym pracował. Inna sprawa jest taka że pieniądze włożone w modyfikacje przy odsprzedaży najczęściej przepadają. 

A moim zdaniem słowo "modyfikowany" odstrasza na luzie z 50% potencjalnych kupujących, jak nie więcej. Zapala się lampka " acha, zmodyfikował, wyszła kupa i teraz sprzedaje szrota ".....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zadowolisz wszystkich, jak widac chocby tu, jast taka sama ilosc tych co przyciaga jak i tych co znowcheca, a fakt jest taki ze, yanek prosto z pudelka nie gra, jesli ktos mysli ze jest inaczej to najwidoczniej  nie slyszal dobrze grajacego wzmacniacza. 
ja swojego sprzedalem za kwote sporo wyzszq niz nowy, ale nie ukrywalem ze wzmacniacz zostal modyfikowany.

Absolutne minimum to kondy i potencjometr.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, SynSama napisał:

A moim zdaniem słowo "modyfikowany" odstrasza na luzie z 50% potencjalnych kupujących, jak nie więcej. Zapala się lampka " acha, zmodyfikował, wyszła kupa i teraz sprzedaje szrota ".....

Cóż, jeśli ktoś się zamyka w taki schemat myślowy. Trzeba być ostrożnym, ale nie zawsze jest tak źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, hubertrs napisał:

fakt jest taki ze, yanek prosto z pudelka nie gra, jesli ktos mysli ze jest inaczej to najwidoczniej  nie slyszal dobrze grajacego wzmacniacza. 

Gra gra, może nie powoduje samoistnych wytrysków, ale mówienie, że nie gra to przerost formy nad treścią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też raczej nie kupuje modyfikowanych urządzeń, ale jeśli we wzmacniaczu są dodane lub wymienione kondensatory, to nie jest to jakaś straszna ingerencja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, hubertrs napisał:

Absolutne minimum to kondy i potencjometr.

I właśnie takie podejście do sprawy może być powodem rozczarowań, bo zapewne coś tam to daje, ale z pewnością nie uczyni z niego to czym nie jest i nie będzie, czyli wzmacniaczem z innej półki cenowej. Już nie budujmy znowu takiej wielkiej legendy tym modyfikacjom...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopuszczasz do siebie mysli ze gdzies tam jest naprawde waskie gardlo w rym chinczyku, te niebieskie kondy uzyte przez producenta to jakas kpina, i to jest naprawde waskie gardlo, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, hubertrs napisał:

Nie dopuszczasz do siebie mysli ze gdzies tam jest naprawde waskie gardlo w rym chinczyku, te niebieskie kondy uzyte przez producenta to jakas kpina, i to jest naprawde waskie gardlo, 

Jeśli myślisz, że nie zdaję sobie sprawy z tego, że bądź, co bądź jest to budżetowy chińczyk, to jesteś w błędzie. Ja to wszystko doskonale wiem, wiem też, że elementy tam użyte nie są z topu, ale widzisz, akceptuję to, bo wiem ile za niego zapłaciłem i nie mam bólu dupy. Gra toto i tak o wiele lepiej niż cały rząd zbliżonych w cenie tranzystorów i już samo to powoduje, że jestem z niego zadowolony. Tak więc powtórzę - gadanina, że w stanie fabrycznym on nie gra jest bzdurą do kwadratu robiącą być może "krzywdę" wszystkim tym, których akurat na taki wzmak stać i chcieliby go kupić. No ale jeśli czytają, że to cacko nie gra, że dopiero trzeba w nim zrobić upgrade za 2/3 ceny samego wzmaka, to ręce opadają, a ci ludzie tracą szansę na pierwszy w życiu kontakt z lampą. Uwierz mi, mam uszy (nienajgorsze), mam za sobą ciężarówkę odsłuchanych w życiu wzmacniaczy i będę bronił jak Częstochowy poglądu, że za tę cenę to gra, nawet bez wymiany połowy bebchów. A że można lepiej ? Pewnie, że można...zawsze można (!). Tylko, że w kategorii cena-jakość dźwięku naprawdę tego janka cięzko pobić....a jak ktoś ma do wydania 15 kafli na firmowy wzmacniacz lampowy, to jasne, niech kupuje frmowy. Wtedy tak, wtedy to będzie lepszy wybór....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na mysli tylko fakt iz janek jak na swoja cene jest przyzwoitym wzmakiem ale konieczna jest wymiana tych kondensatorow aby naprawde pokazal co potrafi, nie chce Cie naklaniac do inwestowania w niego i wkladania audiofilskich komponentow ale kwota za jakies przyzwoite mogla by byc usprawiedliwiona ze wzgledu na efekt soniczny. Czasem warto jest zaryzykowac, tym bardziej, ze nie jestem jedyna osoba ktora o tym mowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaqin MS30L wyjęty z pudełka gra zaskakująco dobrze i to nawet na oryginalnych lampach. Wielu którzy się przesiedli z np. amplitunerów do kina domowego mogą się nieźle zdziwić jakiego kiepskiego dźwięku do tej pory słuchali. Pierwsze co trzeba zrobić to ustawić BIAS lamp końcowych, fabrycznie może być skrajnie rozjechany. Wszystkie wymiany lamp czy "bebechów", jeśli są robione z głową, jedynie poprawiają jego "brzmienie". Jak zresztą każdego innego sprzętu.
Nie piszę o wymianie gniazd, przekaźników, wtyczki i późniejszych opisach jak to wzmacniacz dostał "powietrza", poprawiła się scena itp. Takie opisy wywołują u mnie uśmiech politowania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę z innej strony, chciałbym zamówić kwadrę lamp KT77 Genalex na ebay-dostawa z USA i teraz pytanie czy będzie dodatkowa opłata celna i vat ?

Przyznam że sama cena lamp jest kusząca, ale jeśli mają doliczyć dodatkowe opłaty to robi się lipa :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.