Skocz do zawartości
IGNORED

ASR Emiter 1


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Czy znajdę tu osoby mogące się ze mną podzielić wrażeniami z odsłuchu tego wzmaka?

Mam okazję nabyć takowy i nie wiem czy jest aż tak dobry jak mogę usłyszeć w piesniach pochwalnych na jego temat w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem tych kolumn.

Tak po krótce cechy tego wzmaka to:

- gra jak lampa (wykres harmonicznych bardziej najeżony niż nie jedna lampa)

czyli gładka trochę okrągła i słodka góra

mocny ciepły mięsisty bas

- bardzo wydajny piecyk (łyknie bez problemu 2 ohm-y)

Jeśli kolumny będą zgaszone dźwięk może być trochę gęsty i lekko zgaszony.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie słuchałem tych kolumn.

Tak po krótce cechy tego wzmaka to:

- gra jak lampa (wykres harmonicznych bardziej najeżony niż nie jedna lampa)

czyli gładka trochę okrągła i słodka góra

mocny ciepły mięsisty bas

- bardzo wydajny piecyk (łyknie bez problemu 2 ohm-y)

Jeśli kolumny będą zgaszone dźwięk może być trochę gęsty i lekko zgaszony.

pozdr.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś interesowałem się tym wzmacniaczem i dotarłem do strony producenta, gdzie sam konstruktor napisał, że pierwsze modele były nie bardzo dopracowane i te dzisiejsze to zupełnie inna konstrukcja. Między wierszami można było odczytać, że nabycie starszego egzemplarza to średni interes.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kiedyś interesowałem się tym wzmacniaczem i dotarłem do strony producenta, gdzie sam konstruktor napisał, że pierwsze modele były nie bardzo dopracowane i te dzisiejsze to zupełnie inna konstrukcja. Między wierszami można było odczytać, że nabycie starszego egzemplarza to średni interes.

pzdr

To może jeszcze dodam że mogę go kupić za nie całe 5tzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj ze zdjęciami z tej strony. co prawda to jest test dwójki, ale budowa prawie identyczna. Już przez pleksę widać, że ten od Ciebie to stary świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A najlepiej wpadnij do mnie z tym do kupienia i porównasz "łeb w łeb". Może różnice nie będą warte dopłaty 20 kilo.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Porównaj ze zdjęciami z tej strony. co prawda to jest test dwójki, ale budowa prawie identyczna. Już przez pleksę widać, że ten od Ciebie to stary świat.

http://www.highfidelity.pl/@main-174&lang=

 

A najlepiej wpadnij do mnie z tym do kupienia i porównasz "łeb w łeb". Może różnice nie będą warte dopłaty 20 kilo.

pozdr.

Wiem że to pierwszy model. Ale może za nie całe 5tzł warto? Zresztą ten Emitter 1 też zbierał całkiem pochlebne oceny.

Dzięki za zaprosznie. A gdzie mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wieeeeeeeeeeeeeele lat temu. Bardzo kulturalne granie - przypadło mi do gustu, aczkolwiek nie powaliło na kolana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Słuchałem wieeeeeeeeeeeeeele lat temu. Bardzo kulturalne granie - przypadło mi do gustu, aczkolwiek nie powaliło na kolana.

IlDottore

Twój sugden gra lepiej?

Ja potrzebuję wzmaka który dobrze sobie radzi z dużymi, trudnymi konstrukcjami(Kappa 8.2i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugden na pewno sobie nie poradzi z wielkimi trudnymi kolumnami. 25W na kanał? Z czym do ludzi? :)

A21a skonstruowali Brytyjczycy dla Brytyjczyków: w małym pomieszczeniu z monitorkami o wysokiej skuteczności i łatwym przebiegu impedancji będzie trudno mu znaleźć konkurencję.

Parametrów tego ASR nie znam. W czasach gdy go słuchałem to był sprzęt poza moim zasięgiem, więc się nie interesowałem. Teraz też się nie interesuję, bo buduję system wokół aktualnie posiadanego wzmacniacza.

Tylko z tego co pamiętam - to było kulturalne granie na poziomie. Nie jestem w stanie porównać do Sugdena, bo "wspomnienia zatarł czas"... :) Pamiętam natomiast jakieś problemy techniczne. Właściciel odsyłał do producenta do naprawy i był bardzo zadowolony z serwisu. Choć wspominał że w nowym sprzęcie za tyle pieniędzy takie problemy nie powinny mieć miejsca. Chodziło chyba o potencjometr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Sugden na pewno sobie nie poradzi z wielkimi trudnymi kolumnami. 25W na kanał? Z czym do ludzi? :)

A21a skonstruowali Brytyjczycy dla Brytyjczyków: w małym pomieszczeniu z monitorkami o wysokiej skuteczności i łatwym przebiegu impedancji będzie trudno mu znaleźć konkurencję.

Parametrów tego ASR nie znam. W czasach gdy go słuchałem to był sprzęt poza moim zasięgiem, więc się nie interesowałem. Teraz też się nie interesuję, bo buduję system wokół aktualnie posiadanego wzmacniacza.

Tylko z tego co pamiętam - to było kulturalne granie na poziomie. Nie jestem w stanie porównać do Sugdena, bo "wspomnienia zatarł czas"... :) Pamiętam natomiast jakieś problemy techniczne. Właściciel odsyłał do producenta do naprawy i był bardzo zadowolony z serwisu. Choć wspominał że w nowym sprzęcie za tyle pieniędzy takie problemy nie powinny mieć miejsca. Chodziło chyba o potencjometr.

Dzięki ilDottore.

Nie pamiętasz z czym słuchałeś Emittera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam. Podłogówki B&W i CD Rotel. precyzja była dominującym odczuciem. Sucho było nieco i mało emocjonalnie ale to pewno była wina kolumn i CD a nie wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Wiem że to pierwszy model. Ale może za nie całe 5tzł warto? Zresztą ten Emitter 1 też zbierał całkiem pochlebne oceny.

Dzięki za zaprosznie. A gdzie mieszkasz?

 

Mój pierwszy kontakt z Emitterem miał miejsce jakieś 10 lat temu z ogonkiem.Przesłuchałem go chyba z wszystkimi kolumnami jakie od tamtego czasu do tej pory miał w sprzedaży dystrybutor ASR.Zawsze grało dobrze a wielokrotnie doskonale.Nie wiem czy Emitter sprzed 10 lat to właśnie ta seria którą masz możliwość kupić ale 5kzł to cena warta podjęcia takiego ryzyka.Charakter tego pieca określił umka,ja dodałbym jeszcze rozdzielczość,która przy lampowym chrakterze tego wzmaka jest rewelacyjna-bezpieczny zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze dodam że mogę go kupić za nie całe 5tzł.

Pierwszy kontakt z ASR miałem 5 lat temu z modelem ASR plus z 1979/80 roku.Grał wyśmienicie,

mięsistym dżwiękiem z jędrnym basem i słodką górą.Jedynym jak dla mnie małym minusem było

delikatne spowolnienie dżwięku w konfrontacji z energetycznym tranzystorem.

Aktualne modele I i II przeszły wszystkie możliwe modyfikacje i ulepszenia więc każdy ASR

po 2000 roku jest extremaalnie dobry.Cena 5 tys.zl jest ok nawet za najstarsze modele.

Gram na ASR I z 2003 roku zasilanym dodatkowo bateriami.Moim zdaniem I aku i mocniejsza II z aku są najlepszymi integrami na naszej planecie.Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jako właściciel Emittera I mogę w pełni potwierdzić to co powyżej napisali koledzy. Dodałbym jeszcze tylko namacalność dźwięku, która robi duże wrażenie. Jeśli wersją, którą pokazywałeś gra w chociażby zbliżony sposób do obecnie oferowanych wzmacniaczy to za 5kzł niczego lepszego nie dostaniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kiedyś interesowałem się tym wzmacniaczem i dotarłem do strony producenta, gdzie sam konstruktor napisał, że pierwsze modele były nie bardzo dopracowane i te dzisiejsze to zupełnie inna konstrukcja. Między wierszami można było odczytać, że nabycie starszego egzemplarza to średni interes.

pzdr

To ciekawe bo taki niedopracowany Emitter 1 z 1985 roku, czyli sam początek, został przez Stereoplay zakwalifikowany do Spitzenklasse. Czyli sam top. To co potrafią te późniejsze już dopracowane? :-)

Ten który mnie interesuje jest po 94 roku sądząc z wyświetlacza który od tego roku był montowany. Czyli to co najmniej model wydany 12 lat od debiutu.

 

Panowie mgregor, Magnepan,jamówię bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Jutro będzie mi dane się przekonać o czym piszecie. A macie może jakieś doświadczenia ze współpracą Emittera z trudnymi pakami? Ja mam Infinity Kappa 8.2i i w klubie Infinity jest jeden kolega który definitywnie skreśla powodzenie połaczenia Emittera z klasycznymi Infinity. A w testach i opiniach pełno jest pochwał i podkreśleń wybitnej współpracy tego wzmaka z trudnymi kolumnami.

Swoją drogą właściciel ma dwie sztuki, jak ktoś byłby chętny to mogę pomóc w zakupie.

Magnepan, ale Emitter 1 był produkowany od 1982 roku. I to w ilości paru sztuk. Czyli na przełomie lat 79/80 to chyba miałeś styczność z innym modelem ASR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

A macie może jakieś doświadczenia ze współpracą Emittera z trudnymi pakami? Ja mam Infinity Kappa 8.2i i w klubie Infinity jest jeden kolega który definitywnie skreśla powodzenie połaczenia Emittera z klasycznymi Infinity. A w testach i opiniach pełno jest pochwał i podkreśleń wybitnej współpracy tego wzmaka z trudnymi kolumnami.

 

Ja słuchałem z całą masą Isophonów Europa, Berlina i jeszcze jakieś mniejsze,nawet monitory wszystkie uciagnął bez pierdnięcia.Nie wiem czy Kappy są bardziej wymagające niż ww ale cóś nie wydaję mi się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emitter 1 był produkowany od 1982 roku. I to w ilości paru sztuk. Czyli na przełomie lat 79/80 to chyba miałeś styczność z innym modelem ASR?

Witaj,zgubiłem 1,ASR 1 plus.Nie słuchałem ASR z Infinity ale powinien sobie poradzić gdyż

ma rozbudowaną i najwyżsych lotów sekcję zasilania.Napędza magneplanary które też nie są

łatwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,zgubiłem 1,ASR 1 plus.Nie słuchałem ASR z Infinity ale powinien sobie poradzić gdyż

ma rozbudowaną i najwyżsych lotów sekcję zasilania.Napędza magneplanary które też nie są

łatwe.

 

W tym sęk, że "napędzenie" czy wydajność prądowa nie jest gwarantem, że ten duet ZAGRA.

Ale nie zaszkodzi przekonać się nausznie.

Daj znać co i jak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę mogę dodać, że u mnie ASR nigdy nie lubił się ze srebrem, niezależnie od półki cenowej.

A jeśli chodzi o wydajność to ostatnio bezproblemowo przez dwa tygodnie ganiał "zebry" czyli najnowsze Isophpny Berlina RC 7. I jak zawsze lepiej zagrał z miedzią niż z drutem szlachetnym. Jeszcze przypomnę, jeśli kolumny są dość oszczędne w górne rejestry może być efekt "zgaszenia" dźwięku.

 

Zdjęcie w wątku klubu KAIM:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jako ciekawostkę mogę dodać, że u mnie ASR nigdy nie lubił się ze srebrem, niezależnie od półki cenowej.

A jeśli chodzi o wydajność to ostatnio bezproblemowo przez dwa tygodnie ganiał "zebry" czyli najnowsze Isophpny Berlina RC 7. I jak zawsze lepiej zagrał z miedzią niż z drutem szlachetnym. Jeszcze przypomnę, jeśli kolumny są dość oszczędne w górne rejestry może być efekt "zgaszenia" dźwięku.

 

Zdjęcie w wątku klubu KAIM:

http://www.audiostereo.pl/warszawski-klub-audiofila-i-melomana_79555.html/page__st__1050

Tak, to częsta opinia. Zresztą to bardzo ciekawe, bo wewnątrz Emittera któreś z połączeń jest wykonane z żywego srebra.

No to będę musiał moje Argenteusy czymś zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.