Skocz do zawartości
IGNORED

ASR Emiter 1


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

HQ150

Skąd dokładnie jesteś ??

Jeśli ze śląska to zapraszam na odsłuch , mam Emittera 1 Hd podniesionego w 2008 roku do wersji exclusive plus z akku na XlRach , gram na Tannoyu Glenair 15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

HQ150

Skąd dokładnie jesteś ??

Jeśli ze śląska to zapraszam na odsłuch , mam Emittera 1 Hd podniesionego w 2008 roku do wersji exclusive plus z akku na XlRach , gram na Tannoyu Glenair 15

Ja z Cieszyna. Dziękuję. Już jutro mam mieć Emittera u siebie.

 

Jako ciekawostkę mogę dodać, że u mnie ASR nigdy nie lubił się ze srebrem, niezależnie od półki cenowej.

A jeśli chodzi o wydajność to ostatnio bezproblemowo przez dwa tygodnie ganiał "zebry" czyli najnowsze Isophpny Berlina RC 7. I jak zawsze lepiej zagrał z miedzią niż z drutem szlachetnym. Jeszcze przypomnę, jeśli kolumny są dość oszczędne w górne rejestry może być efekt "zgaszenia" dźwięku.

 

Zdjęcie w wątku klubu KAIM:

http://www.audiostereo.pl/warszawski-klub-audiofila-i-melomana_79555.html/page__st__1050

Widziałem zdjęcia Twojego sprzętu. Marzenie.

Moje szczere gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ciekawostka! Mam IC Neotecha NEI2002 i jest to srebro zrobione w technologi OCC i powiem szczerze, nie zaobserwowałem żadnego problemu z transjentami i innymi przypadłościami o których można poczytać. Prawdę mówiąc to też nie mam do porównania żadnego topowego IC, więc może nie do końca mam rację :), oczywiście gram via "direkt" gdzie sygnał jest również prowadzony srebrnymi drutami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A u mnie ciekawostka! Mam IC Neotecha NEI2002 i jest to srebro zrobione w technologi OCC i powiem szczerze, nie zaobserwowałem żadnego problemu z transjentami i innymi przypadłościami o których można poczytać. Prawdę mówiąc to też nie mam do porównania żadnego topowego IC, więc może nie do końca mam rację :), oczywiście gram via "direkt" gdzie sygnał jest również prowadzony srebrnymi drutami.

Jakie masz kolumny?

Korzystasz tylko z jednego źródła? Jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASR przed 1996 to wydajny ale troche spowolniony dzwiek. Gra jak lampa ale troche brak tzw. PRAT. duzo zalezy do zrodla I muzyki. Do metalu czy punk rocks nie polecilbym. Zastanawialem sie kiedys nad ASR i Znajomy z Niemiec ktory mial 6 czy siedem wzmakow ASR mowil, ze najlepszy dzwiekowo jest 2 hd max z 2 czy 3 akku . Wg. niego wszystkie wersje HD sa bardzo dobre - te niebieskie. I generalnie ASR po 2000 roku od wersji I plus w gore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kolumny?

Korzystasz tylko z jednego źródła? Jakiego?

AA Uno Nano i "dzielony" CEC jako najsłabszy element systemu, który jest odpowiedzialny za pewną dozę ostrości i niedostatki w tzw. kulturze brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Już jestem posiadaczem Emittera 1. Mimo że jest do jutra wypożyczony, to opcja zwrotu nie wchodzi w rachubę. Dziękuję wszystkim którzy mnie na ten eksperyment namawiali. Musiałem po niego aż za granicę jechać ale warto było. Tym bardziej że to tylko 12km od domu:-).

Ogromna dynamika i kontrola dźwięku. Niesamowita namacalność instrumentów. Nawet nie trzeba zamykać oczu żeby poczuć gdzie kto stoi. Gości miałem w pokoju. Poziom dźwięku mogę podnosić do niebotycznego poziomu, a zupełnie nie powoduje to żadnych przesterowań czy chaosu w dźwięku. I odwrotnie. Nawet przy bardzo cichym odsłuchu dynamika pozostaje taka sama. To ten sam dźwięk tylko cichszy.

Ale najlepsza chyba jest średnica i poukładanie sceny. Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem posiadaczem Emittera 1. Mimo że jest do jutra wypożyczony, to opcja zwrotu nie wchodzi w rachubę. Dziękuję wszystkim którzy mnie na ten eksperyment namawiali. Musiałem po niego aż za granicę jechać ale warto było. Tym bardziej że to tylko 12km od domu:-).

Ogromna dynamika i kontrola dźwięku. Niesamowita namacalność instrumentów. Nawet nie trzeba zamykać oczu żeby poczuć gdzie kto stoi. Gości miałem w pokoju. Poziom dźwięku mogę podnosić do niebotycznego poziomu, a zupełnie nie powoduje to żadnych przesterowań czy chaosu w dźwięku. I odwrotnie. Nawet przy bardzo cichym odsłuchu dynamika pozostaje taka sama. To ten sam dźwięk tylko cichszy.

Ale najlepsza chyba jest średnica i poukładanie sceny. Dla mnie bomba.

 

I super! O to właśnie chodzi. O uśmiech na pysku gdy muza pięknie brzmi na naszym sprzęcie!

Gratuluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem posiadaczem Emittera 1. Mimo że jest do jutra wypożyczony, to opcja zwrotu nie wchodzi w rachubę. Dziękuję wszystkim którzy mnie na ten eksperyment namawiali. Musiałem po niego aż za granicę jechać ale warto było. Tym bardziej że to tylko 12km od domu:-).

Ogromna dynamika i kontrola dźwięku. Niesamowita namacalność instrumentów. Nawet nie trzeba zamykać oczu żeby poczuć gdzie kto stoi. Gości miałem w pokoju. Poziom dźwięku mogę podnosić do niebotycznego poziomu, a zupełnie nie powoduje to żadnych przesterowań czy chaosu w dźwięku. I odwrotnie. Nawet przy bardzo cichym odsłuchu dynamika pozostaje taka sama. To ten sam dźwięk tylko cichszy.

Ale najlepsza chyba jest średnica i poukładanie sceny. Dla mnie bomba.

 

Witaj w klubie! Miłego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To jeszcze posiadaczy tego wzmaka zapytam o sprawy techniczne.

Włącznik ma cztery pozycje. Jak to działa?

Mam aus to wtedy całkowicie jest wyłaczony? Wogóle nie pobiera prądu?

Potem ein-coś jakby stand-by- po co to? I tak nie mam pilota.

Następnie 1-gra- gra ale jakby na 70% możliwości

i 2- wtedy już gra pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze posiadaczy tego wzmaka zapytam o sprawy techniczne.

Włącznik ma cztery pozycje. Jak to działa?

Mam aus to wtedy całkowicie jest wyłaczony? Wogóle nie pobiera prądu?

Potem ein-coś jakby stand-by- po co to? I tak nie mam pilota.

Następnie 1-gra- gra ale jakby na 70% możliwości

i 2- wtedy już gra pełną parą.

 

Witaj,

W mojej wersji są 3 pozycje:

- off ale "nie do końca" tj. pewne elementy wzmacniacza są wciąż pod prądem, pracuje tylko transformator pomocniczy

- I normalna praca z działającym "trybem oszczędzania energii" - wydajność i pobór prądu spada do ok. 60-70% opcj full power. Przy czym tryb przełączenia (poziom głośności) z opcji oszczędzania energii do full power można definiować

- II full power - nie działa oszczędzanie energii i wzmak gra najlepiej

 

U mnie nie ma opcji aus, czyli totalnego wyłączenia. Mogę to osiągnąć tylko wypinając wzmacniacz z gniazdka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Witaj,

W mojej wersji są 3 pozycje:

- off ale "nie do końca" tj. pewne elementy wzmacniacza są wciąż pod prądem, pracuje tylko transformator pomocniczy

- I normalna praca z działającym "trybem oszczędzania energii" - wydajność i pobór prądu spada do ok. 60-70% opcj full power. Przy czym tryb przełączenia (poziom głośności) z opcji oszczędzania energii do full power można definiować

- II full power - nie działa oszczędzanie energii i wzmak gra najlepiej

 

U mnie nie ma opcji aus, czyli totalnego wyłączenia. Mogę to osiągnąć tylko wypinając wzmacniacz z gniazdka.

Dzięki.

Faktycznie na II-ce działa najlepiej. Ciekawe czy u mnie ten aus to jest faktycznie zero poboru. Bo obecnie mam go wpięty w liswę z wyłacznikiem. A warto by było z niej zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Faktycznie na II-ce działa najlepiej. Ciekawe czy u mnie ten aus to jest faktycznie zero poboru. Bo obecnie mam go wpięty w liswę z wyłacznikiem. A warto by było z niej zrezygnować.

 

Mała errata, żeby nie było iż nie znam się na swoim wzmacniaczu :) Oczywiście pomiędzy off i I jest "stand by" gdzie działają tylko wejścia i pętla magnetofonowa. Tak więc przełącznik ma 4 pozycje, aczkolwiek 3 istotne. Sorry za drobną nieścisłość ale pisałem w pośpiechu.

 

Dzięki.

Faktycznie na II-ce działa najlepiej. Ciekawe czy u mnie ten aus to jest faktycznie zero poboru. Bo obecnie mam go wpięty w liswę z wyłacznikiem. A warto by było z niej zrezygnować.

Wepnij go bezpośrednio do gniazdka w ścianie. ASR w instrukcji wyraźnie odradza stosowanie jakichkolwiek kondycjonerów i listew. U mnie bezpośrednio z gniazdka jest znacznie lepiej niż przez listwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Mała errata, żeby nie było iż nie znam się na swoim wzmacniaczu :) Oczywiście pomiędzy off i I jest "stand by" gdzie działają tylko wejścia i pętla magnetofonowa. Tak więc przełącznik ma 4 pozycje, aczkolwiek 3 istotne. Sorry za drobną nieścisłość ale pisałem w pośpiechu.

 

 

Wepnij go bezpośrednio do gniazdka w ścianie. ASR w instrukcji wyraźnie odradza stosowanie jakichkolwiek kondycjonerów i listew. U mnie bezpośrednio z gniazdka jest znacznie lepiej niż przez listwę.

Tak też zrobię. Ale wtedy na ,,aus'' jest pod napięciem czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Ale wtedy na ,,aus'' jest pod napięciem czy nie?

Jeśli świecą się wewnętrzne diody to tak. Prawdę mówiąc to patrząc na zdjęcia, które zamieściłeś w wątku to różnice konstrukcyjne są dość widoczne, więc na 100% nie wiem jak jest u Ciebie. U mnie nawet na off które chyba może być odpowiednikiem "twojego" aus świecą się diody zielone i czerwone. Nawet w tym stanie podając sygnał na wejście direct, które omija selektor wejść i parę innych obwodów na głośnikach pojawia się sygnał ale moje AA Nano mają ponoć 104dB skuteczności...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jeśli świecą się wewnętrzne diody to tak. Prawdę mówiąc to patrząc na zdjęcia, które zamieściłeś w wątku to różnice konstrukcyjne są dość widoczne, więc na 100% nie wiem jak jest u Ciebie. U mnie nawet na off które chyba może być odpowiednikiem "twojego" aus świecą się diody zielone i czerwone. Nawet w tym stanie podając sygnał na wejście direct, które omija selektor wejść i parę innych obwodów na głośnikach pojawia się sygnał ale moje AA Nano mają ponoć 104dB skuteczności...

U mnie na aus żadna dioda się nie świeci i jak przykładam ucho to żadne trafo nie wydaje najmniejszego mruczenia. Dopiero na ein to się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na aus żadna dioda się nie świeci i jak przykładam ucho to żadne trafo nie wydaje najmniejszego mruczenia. Dopiero na ein to się pojawia.

W takim razie tryb aus oznacza pełne wyłączenie. U mnie takiej opcji brak i tak jak pisałem zawsze coś się świeci i pracuje małe trafo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wepnij go bezpośrednio do gniazdka w ścianie. ASR w instrukcji wyraźnie odradza stosowanie jakichkolwiek kondycjonerów i listew. U mnie bezpośrednio z gniazdka jest znacznie lepiej niż przez listwę.

I to była słuszna uwaga. Podłączyłem dzisiaj do gniazdka z ominięciem listwy. Nawet nie myślałem że zmiana będzie aż tak odczuwalna. Przede wszystkim poprawiła się przestrzeń a najbardziej poprawiła się głębia. Bardzo ciekawe doświadczenie. Teraz tylko szukam IC RCA. Obecnie mam srebro, a jak wiadomo nie jest ono rekomendowane do Emittera. Myślałem o kablach Namelles Black Reference i Rafaell's Cable G-UP. Możecie któryś z nich polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ jeśli chcesz namelessa black to mam takowy do sprzedania za niewielkie pieniądze :) Jesli jeste ś zainteresowany to prosze o wiadomość na PW ...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to była słuszna uwaga. Podłączyłem dzisiaj do gniazdka z ominięciem listwy. Nawet nie myślałem że zmiana będzie aż tak odczuwalna. Przede wszystkim poprawiła się przestrzeń a najbardziej poprawiła się głębia. Bardzo ciekawe doświadczenie. Teraz tylko szukam IC RCA. Obecnie mam srebro, a jak wiadomo nie jest ono rekomendowane do Emittera. Myślałem o kablach Namelles Black Reference i Rafaell's Cable G-UP. Możecie któryś z nich polecić?

Jaki masz budżet na kable? Namless Black miałem w domu. U mnie lepsze kable od tego czegoś z paska od spodni zaczynają się przy cenie 399zł brutto i wyglądają normalnie jak kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jaki masz budżet na kable? Namless Black miałem w domu. U mnie lepsze kable od tego czegoś z paska od spodni zaczynają się przy cenie 399zł brutto i wyglądają normalnie jak kable.

O.K. To dawaj te propozycje. Właśnie do 400zł. Jeszcze brałem pod uwagę Rafaells cable G-UP.

Na temat tych Namelles pełno jest w necie pieśni pochwalnych stąd moje zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel kupiony. Wybór padł na Furutecha PCOCC. Jest bez wątpienia lepszy od Argenteusa II którego zastąpił. Jednak rację mieli Ci którzy odradzali srebro do Emittera.

 

Zadał na priva szanownemu panu parę dni temu pytanie, czy jest dostępny drugi ASR . Czy mogę liczyć na odpowiedź ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zadał na priva szanownemu panu parę dni temu pytanie, czy jest dostępny drugi ASR . Czy mogę liczyć na odpowiedź ?

Szczerze nie wiem. Kolega z forum się do niego przymierzał. Tylko że miał pękniety panel w miejscu śrub( transport). I się dogadywali co do zakupu z uszkodzeniem lub bez. Sprzedający podobno ma w tym tygodniu go wymienić. W każdym badź razie zniknął z jego oferty. Pisałem Ci że jak się wyjaśni to dam znać. Tu jest ładny:

http://www.ebay.de/itm/ASR-Emitter-2-HD-Baujahr-1998?item=190649513023&cmd=ViewItem&_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6833942054504353739

Ciekawe za ile pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem. Kolega z forum się do niego przymierzał. Tylko że miał pękniety panel w miejscu śrub( transport). I się dogadywali co do zakupu z uszkodzeniem lub bez. Sprzedający podobno ma w tym tygodniu go wymienić. W każdym badź razie zniknął z jego oferty. Pisałem Ci że jak się wyjaśni to dam znać. Tu jest ładny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe za ile pójdzie?

Ten w ofercie jest z 1998 roku.Zachęcam do zinteresowania się ASR I lub II po roku produkcyjnym 2000 a najlepiej po 2002 roku.

Efekt wysmienitego dzwięku MUROWANY.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Szczerze nie wiem. Kolega z forum się do niego przymierzał. Tylko że miał pękniety panel w miejscu śrub( transport). I się dogadywali co do zakupu z uszkodzeniem lub bez. Sprzedający podobno ma w tym tygodniu go wymienić. W każdym badź razie zniknął z jego oferty. Pisałem Ci że jak się wyjaśni to dam znać. Tu jest ładny:

http://www.ebay.de/i...942054504353739

Ciekawe za ile pójdzie?

Poszedł za 2060eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.