Skocz do zawartości
IGNORED

ASR Emiter 1


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No i skończyło się na razie na wymianie wzmaka. Emitter 1 poszedł piętro niżej, do kina domowego, żeby tam pod pre-out Onkyo 905 pracować. Zasila tam Infinity RSIIIb. Wiem że to straszna degradacja ale skoro już go mam, to niech na razie tam będzie. Jak kiedyś dokupię jakiś przyzwoity procesor to znowu Emitter pokaże swoje możliwości. Natomiast do stereo wypożyczyłem, a następnie nabyłem, integrę od Pana Darka Kuleszy. Mam co chciałem.
<br />

<br />

Widzę HQ, że masz problemy z rozstawaniem się ze sprzętem ;))))<br />

Degradacja faktycznie straszna, ale czy konieczna? A nie warto byłoby integrą napędzić dołu w Kappach, a Emitterem średnich i reszty? Mnie by strasznie kusiło spróbować.  A jak ASR Ci będzie zalegał, to daj znać - uwolnię Cię od tego zbędnego klamota ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

romekjagoda

A to zapraszam na odsłuch. Jak Ci ASR Emitter podejdzie to zrobię Ci dobrą cenę.

U mnie faktycznie ASR trochę się marnuje. Mógłbym go na jakąś końcówkę dedykowaną do kina wymienić.

Ale też tam robi dobrą robotę.

Co do bi-ampingu. Też miałem taki pomysł jak Ty. Nawet Zagrę kazałem zrobić z wyjściem pre-out żeby taki bi-amping jak piszesz wykonać. Ale jak usłyszałem jak gra sama Zagra to mi przeszło. ASR poszedł do kina gdzie wygryzł Pioneera Elite M-91. Też jest do wzięcia.

Ale pomysł z bi-ampingiem nie umarł. D.K właśnie wykonuje dla mnie dzieloną konstrukcję, ponad dwa razy silniejszą , z czterema zbalansowanymi końcówkami mocy. Mało tego poprosiłem żeby poszczególne sekcje na bas i resztę miały osobne delikatne możliwości regulacji poziomu gain w pre.

Czyli bedę miał możliwość dostrojenia poziomu końcówek mocy osobno na dół i osobno na resztę pasma.

Jak usłyszę jak gra to dam znać. Koledzy z forum już tego nowego prototypu słuchali. Ja muszę jeszcze ze dwa tygodnie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę że ASR nie ma szczęścia. Ponoć super integry ale chyba nie do każdej muzy.

To już trzecia osoba o której wiem że ma lub miała, że było OK ale już sprzedali lub sprzedają i weszli w coś bardziej przejrzystego.

Nawet sam byłem ciekaw tych ASR-ów, rozpytywałem tu i tam i z tego co się dowiedziałem to bardzo dobre wzmacniacze ale....bardziej pod jazz, klasykę, małe składy, muza dawna itd.

A może to też kwestia konfiguracji całego systemu pod takiego ASR. Gdyby dostał przejrzyste kolumny o dużej skuteczności, jaśniejsze kable, może też takie szybkie transparentne źródło to mogłoby być super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

sly30

Moim zdaniem raczej to drugie. To znaczy ASR nie jest do każdych pak. Co do muzy to tu raczej niedostatków nie ma bez względu na rodzaj muzyki. U mnie przy każdej był świetny. Gdyby nie ten bas. Ale ja ma Kappy 8.2i i tu tkwi sedno problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2012 o 19:37, Gosc napisał:

sly30

Moim zdaniem raczej to drugie. To znaczy ASR nie jest do każdych pak. Co do muzy to tu raczej niedostatków nie ma bez względu na rodzaj muzyki. U mnie przy każdej był świetny. Gdyby nie ten bas. Ale ja ma Kappy 8.2i i tu tkwi sedno problemu.

 

W lutym br. Ktoś napisał na stronie 50 w "naszym" klubie:

"Powtarzam kiepski jest ASR Emiter w zestawieniu z Infinity "nie gra""

 

Czyli to jest PRAWDA?

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

Sly>>>

Hm. Taka "armata" (ASR) do kolumn do dużej skuteczności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze okazji słuchać ASR więc tylko tak sobie gdybam.

Z jakiegoś powodu kilka osób nie było z niego w pełni zadowolonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze okazji słuchać ASR więc tylko tak sobie gdybam.

Z jakiegoś powodu kilka osób nie było z niego w pełni zadowolonych.

 

Kurcze ASR to: 2x400 W przy 2 omach, dwa trafa po 500 kVA i 400.000 mikrofaradów w zasilaniu (!!!). A z drugiej strony ze sporymi Infinity GRA amplituner (sic!!!) Nakamichi TA 4 - trafko 435 VA i 2 kondzie po 8200 mf. Nie no....

O co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kurcze ASR to: 2x400 W przy 2 omach, dwa trafa po 500 kVA i 400.000 mikrofaradów w zasilaniu (!!!). A z drugiej strony ze sporymi Infinity GRA amplituner (sic!!!) Nakamichi TA 4 - trafko 435 VA i 2 kondzie po 8200 mf. Nie no....

O co tu chodzi?

Te wymiary i parametry ASR które podajesz słychać. Gra z niesamowitą lekkością i swobodą. Trudne Kappy 8.2i nie robią na nim zadnego wrażenia. Można kręcić gałką jak się chce i nie ma mowy o żadnym bałaganie w dźwięku czy przesterowaniach na dole czy górze. Do tego magiczna, szczegółowa średnica. szwagier jak słuchał u mnie Emittera ( a u siebie ma słabszy system) to nie mógł się przyzwyczajić do bogactwa dźwięku. Mówił wręcz, ze jak dla niego słyszy tu za dużo.

Pisałem już że znajomy z forum jak usłyszał u mnie duet ASR Emitter z Kappami to mówił że ma dreszcze.

Tylko że charakter tego połączenia jest taki, że jak dla mnie brakuje mięsa na dole. Bas jest super kontrolowany, wyraźny, ale mało dosadny.

No a teraz mam Zagrę o wymiarach pudełka na pokrętła od Emittera i gra jak szatan, nie tracąc nic z magii i szczegółowości Emittera.

I o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym br. Ktoś napisał na stronie 50 w "naszym" klubie:

"Powtarzam kiepski jest ASR Emiter w zestawieniu z Infinity "nie gra""

 

Czyli to jest PRAWDA?

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

Sly>>>

Hm. Taka "armata" (ASR) do kolumn do dużej skuteczności?

 

Jak najbardziej! Jak pogrywam z Emitterem I podłączonym do Avantgardów i jest super. Kiedy je kupowałem to myśl o podpięciu ich do tranzystora napawała mnie śmiechem ale z kilkunastu wzmaków, których miałem okazję posłuchać z AVG, tranzystorowy Emitter zagrał najlepiej... Wiem, że to połączenie jest całkiem często spotykane, oczywiście biorąc pod uwagę "masowość" obu marek.Pozdrawiam,Grzesiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę że ASR nie ma szczęścia. Ponoć super integry ale chyba nie do każdej muzy.

To już trzecia osoba o której wiem że ma lub miała, że było OK ale już sprzedali lub sprzedają i weszli w coś bardziej przejrzystego.

Nawet sam byłem ciekaw tych ASR-ów, rozpytywałem tu i tam i z tego co się dowiedziałem to bardzo dobre wzmacniacze ale....bardziej pod jazz, klasykę, małe składy, muza dawna itd.

A może to też kwestia konfiguracji całego systemu pod takiego ASR. Gdyby dostał przejrzyste kolumny o dużej skuteczności, jaśniejsze kable, może też takie szybkie transparentne źródło to mogłoby być super.

 

Jeśli takie preferencje muzyczne, to wzmak dla mnie. Ale ponieważ nie podszedł HQ to do tych samych paczek nie będę próbował go na siłę podpinać. Czyl jeden kandydat mniej. Kurcze, musze sprzedać kolumny Castle by mieć na lepszego wzmaka do Kapp...

 

romekjagoda

A to zapraszam na odsłuch. Jak Ci ASR Emitter podejdzie to zrobię Ci dobrą cenę.

 

Dziękuję za zaproszenie, ale skoro przetestowałeś, i coś było nie halo, tzn. że trza szukać dalej. Zresztą obecnie po wakacjach nie śmierdzę groszem i sięnie zapowiada by to się szybko zmieniło... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

>HQ150

Z jakim zródłem ten Emitter ma u Ciebie mało basu?

Miał, bo już go zastąpiła w stereo Zagra. Ale grał z CD Onkyo Integra DX-7911.

Obecnie to samo źródło gra z Zagrą i jest basu dużo, dużo, więcej. Więc chyba nie ono było winne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 

 

 

Sly>>>

Hm. Taka "armata" (ASR) do kolumn do dużej skuteczności?

 

U mnie gra z Tannoyami Glenair 15 i zamiata ... a lampy te które testowałem słabo dawały rade :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam, (kolegów i koleżanki)

 

Chciałbym nieco odświeżyć temat.

Przymierzam się do zakupu Emittera. Miałem okazję słuchać w 2002 roku urządzenia ( niestety nie pamiętam jaki model). Wówczas Emitter wywarł na mnie niezapomniane wrażenie. Słuchając wiedziałem, że jest to dokładnie to czego szukam.

 

W związku z tym, że w najbliższym czasie chciałbym urzeczywistnić swoje plany i chciałbym prosić o pomoc oraz kilka informacji.

 

Jak ustalić rok produkcji Emittera? (poza infromacją od producenta) :)

Na ile konstrukcje po 2000roku „brzmią inaczej”?

 

Czy ktoś może zaproponować jakąś alternatywę dla Emittera wśród nowych urządzeń w cenach 5kzł lub nieco więcej.

 

W dniu 21.02.2012 o 21:35, umka napisał:

Porównaj ze zdjęciami z tej strony. co prawda to jest test dwójki, ale budowa prawie identyczna. Już przez pleksę widać, że ten od Ciebie to stary świat.

Z którego roku posiadasz urządzenie?

 

W dniu 21.02.2012 o 21:39, Gosc napisał:

Wiem że to pierwszy model. Ale może za nie całe 5tzł warto? Zresztą ten Emitter 1 też zbierał całkiem pochlebne oceny.

Dzięki za zaprosznie. A gdzie mieszkasz?

Czy myślałeś o pozbyciu się swojego Emittwera? :)

 

Być może któryś z forumowiczów posiada egzemlarz którego chciałby się „pozbyć”?

 

Z góry dziekuję za pomoc i odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać w 2002 roku urządzenia ( niestety nie pamiętam jaki model). Wówczas Emitter wywarł na mnie niezapomniane wrażenie

Maks , coś mi tutaj nie pasuje....... bo Emitter robi 2 urządzenia wzmacniające od 30 lat,więc albo byłeś pod wpływem czegoś

albo zalewasz że nie pamiętasz jaki to model. Był i jest model I i II

 

Czy ktoś może zaproponować jakąś alternatywę dla Emittera wśród nowych urządzeń w cenach 5kzł lub nieco więcej.

 

.............................................................................................................................................................................................................................

długo nic.

 

Jak ustalić rok produkcji Emittera? (poza infromacją od producenta) :)

 

Jesli producent nie wie najlepiej to chyba na własne OKO.[ he,he]

A może komuś gdzieś zniknął Emitter ? Na to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podzielcie się swoimi doswiadczeniami w sprawie kolumn do ASR. Generalnie w sieci mało wiadomosci na tem temat. Sąsiedzi z "prawie polskiej wyspy" :) polecają Dynki 52 i Vienny, ale to chyba nie ta sama liga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podzielcie się swoimi doswiadczeniami w sprawie kolumn do ASR. Generalnie w sieci mało wiadomosci na tem temat. Sąsiedzi z "prawie polskiej wyspy" :) polecają Dynki 52 i Vienny, ale to chyba nie ta sama liga?

 

Ze swojego doświadczenia to polecam tuby Avantgarde. Z Nano, które mam jest naprawdę fajnie. Wzmak wybrałem po przesłuchaniu kilku znamienitych konkurentów w szczególności lampowych, bo miały grać z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam iż,u mnie największy przeskok w jakości zrobiły wraz z Roksan Ojan3x, kolumny które grały stosunkowo ciemno eksplodowały wręcz dźwiękiem, Rewelacyjna kontrola miała miejsce również z Audio Physic Caldera.Również swietne brzmienie przy JBL TI 5000 se. Nie zgrały się natomiast ze Spendorami Sp1, Nie próbowałem ,ale podejrzewam że dobrym pomysłem było by spróbować je z Tannoy serii Gold.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie ASR pogrywa z Tannoy Little Red Monitor zamiernnie z Goodmans Magnum K. Cóż to wzmak który nie epatuje efekciarskim graniem, jest naturalny przejrzysty i zaj%^&ście mocny. Fenomenalnie oddaje klimat nagrań. Nie zgodzę się z zdaniem że nadaje się tylko do smętów. Często słucham rocka i moc gitar powala energią tajmingiem i ekspresją. Jeżeli chodzi o bas jest go tyle ile daje nagranie i kolumny. Moje 12calowe kolumny potrafią przyładować ale zaznaczam to nie sub bas altusowy;) Model który był niedawno na allegro to konstrukcja z początku lat 90. Potencjometr jest połączony długim "prętem" do gałki głośności. Mój ASR emitter I plus już nie posiada takowego pręcika i jest drabinka rezystorowa a rocznik jego 1997.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to wzmak który nie epatuje efekciarskim graniem, jest naturalny

Taki jest ASR w całej okazałości i bez specjalnego nadymania się .Natomiast plastyczność reprodukowanego dżwięku unosi

słuchacza w inne wyższe rejony stany zachwytu. Sceptyków i niedowiarków zachęcam do spróbowania.

ASR Emitter I High Definition mit Akku 2004 wzwyż [2x 160 W/8]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś z Panów próbował/słuchał zestawienia z Jamo Concert 11 lub Sonus Faber Grand Piano Domus. Czy któreś z tych kolumn zagrają poprawnie z ASR? Ewentualnie jakie używki do 8 000 zł mogłyby stanowić dobry duet z ASR? Dzięki za podzielenie się doświadczeniem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatny link dla szukających ASR na półce SH

 

pozdrawiam użytkowników tego pieca, sam popędzam nim Quadral Montan mk1 ...i cala reszta jest już nieważna...oprócz muzyki :)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatny link dla szukających ASR na półce SH

 

pozdrawiam użytkowników tego pieca, sam popędzam nim Quadral Montan mk1 ...i cala reszta jest już nieważna...oprócz muzyki :)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Iro III tym linkiem do strony producenta ,dużo pomogłeś tym którzy chcą wiedziec o s/h Emitterach jak najwięcej.Pozdrawiam

jako fan i użytkownik ASR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś z Panów próbował/słuchał zestawienia z Jamo Concert 11 lub Sonus Faber Grand Piano Domus. Czy któreś z tych kolumn zagrają poprawnie z ASR? Ewentualnie jakie używki do 8 000 zł mogłyby stanowić dobry duet z ASR? Dzięki za podzielenie się doświadczeniem.

 

Pamiętaj że ASR jest żywy i impulsywny w brzmieniu szybkość i precyzja to jego walory. Jamo Concert 11 są kolumnami grającymi jasno,myślę że konieczne było by dobranie odpowiedniego okablowania. Zauważyłem jedno- mówię tu o pierwszych wersjach ASR, którego dziś można kupić za koło 6000zł, Ten wzmacniacz nie boi się trudnych do wysterowania kolumn. Kiedyś spróbuje podpiąć je pod, Dynaudio compound 4,uważanych za kolumny bardzo wymagające w napędzeniu.Na wielu forach eur. opisuje się że ASR świetnie radzi sobię z Infinty Kappa,a przecież wiadomo iż te kolumny ,nie jst łatwo odpowiednio poprowadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napędzam ASR I vintagowe panele elektrostatyczne Quad Esl 57 które jak na rodzaj kolumny nie powinny mieć za dużo basu.U mnie jest go tyle że momentami jestem zdziwiony że jego jest tak dużo.Reprodukcja wokali i muzyki jazzowej jest absolutnie na najwyższym poziomie.

Boby Mc.Ferrin z ostatniej płyty ' Vocabulary ' brzmi magicznie i 'tak obok' że mam wrażenie jakby stał przede mną i śpiewał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2013 o 10:45, Gosc napisał:

Świetnie, ale niestety taki mariaż, jak dla mnie, ma mało basu.

 

HQ ---> zupełnie nie rozumiem, jak w przypadku ASR można na cokolwiek narzekać, a już na brak basu!? (przy założeniu, że kolumnom i komnacie odsłuchowej go z natury nie brakuje)

A może jest tak, że Twój ma poprzestawiane switche, które on ma jako regulacja impedancji wejściowej którą "widzi" źródło?

Wiesz o tym, że takie "cuś" ten wzmacniacz posiada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.