Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

Pro-Ject Klub
IGNORED

Pro-Ject Klub


zimnybrowar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2019 o 20:03, burz napisał:

Sądzę, że każdy właściciel 5.1 chętnie wymieniłby go na RPM 9.2 - ale niestety, kasa wyraźnie większa ;)

Też długo czekałem na odpowiedni moment. Ale trafił się niespodziewany zastrzyk gotówki, no i długo się nie zastanawiałem. Znalazłem RPM 9.2 na znanym portalu w Niemczech za 1200 euro.

Po odsłuchu okazało się że dołączony do nowego gramofonu interkonekt jest gorszej jakości niż mój DIY na kablu Schulz DK4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 19.03.2014 o 22:25, Dominic2509 napisał:

Z nowym paskiem oraz wygrzaną wkładką.

post-43720-0-10881600-1395267908_thumb.jpg

post-43720-0-74876400-1395267914_thumb.jpg

Jestem użytkownikiem takiego gramofonu czy trzeba dokupić matę na talerz czy można odtwarzać płyty na samym talerzu bez maty?czy zastosowanie maty np korek poprawia coś w dzwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów. Dzisiaj dojechały do mnie w końcu zasilacze do gramofonu i pre gramofonowego, polskiego Producenta, znanego choć mającego kłopoty z terminami realizacji . Gra to kilka godzin, ale Poprawa jakości dźwięku w stosunku do firmowych kabelków i zasilaczy o 180 st. Jeśli się zastanawiacie nad dodaniem zewnetrznego zasilacza, to się nie zastanawiajcie. Jeśli tego nie rozwazaliscie to radzę tez się nie zastanawiać i kupić.

pozdrawiam 

tomek
 

W dniu 27.12.2019 o 10:34, Pablo15099 napisał:

Witam. Czy jest ktoś na forum, kto gra na RPM 10 Carbon? Wydaje się, że jest to jeden z niewielu tej klasy i budowy gramofonów w miarę jeszcze ludzkiej cenie, ale chciałbym poznać opinie jego użytkowników.

Witaj . Ja gram na tym gramofonie z wkładka hana i pre lampowym tez Pro-ject. Pisałem powyżej o dodaniu dziś zasilaczy. Wiele bez nich traciłem, dziś to usylaszalem. Teraz gramofon gra super. Ale będąc szczerym myśle ze w tym przedziale cenowym na pewno można znaleźć propozycje równorzędne , a pewnie i lepsze. Wszystko zależy o preferencji

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2020 o 21:18, tomaszf napisał:

będąc szczerym myśle ze w tym przedziale cenowym na pewno można znaleźć propozycje równorzędne , a pewnie i lepsze. Wszystko zależy o preferencji

Problem właśnie w tym, że w tej cenie nie mogę znaleźć propozycji choćby zbudowanych równorzędnie. Ostatnio słuchałem go w moim systemie (wzmacniacz, kolumny podstawkowe i okablowanie zatargałem do sklepu) plus Phono ProJect i Ortofon Blue MM, i zagrał obłednie. W pewnym momencie nawet jeden z klientów wraz z właścicielem salonu przysiedli się do odsłuchu zaskoczeni jakością dźwięku z tego zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszf Jaki wpływ ma zasilacz do gramofonu na dźwięk, skoro w moim Pro-Ject 2-Xperience SB DC jak zresztą w większości innych gramofonach zasilanie (230V) jest całkowicie odseparowane od wkładki za pomocą zewnątrzgo zasilacza. Czy piszesz o stabilizacji obrotów? Czy może o tym, że kabel zasilający gramofon (stary) sieje na inne urządzenia lub kable głośnikowe? Odnośnie zasilania Pre to się zgodzę, ale odnośnie gramofonu to chyba lekka przesada ;) Podasz mi na maila link do zasilacza do Pre? Czy wykorzystujesz do zasilania obu ten sam zasilacz z dwoma kablami czy dwa osobne?

Pozdrawiam serdecznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystuje dwa osobne zasilacze. który z nich ma wpływ na zmiane dzwieku, to ci nie powiem bo nie wiem. w całosci zabrzmiało to o niebo lepiej niz na firmowych kabelkach z chin.

zasilacze sa od Tomanka. zrobił je osobno pod gramofon i pod pre. podałem typ gramofonu i pre i tyle .

pozdrawiam

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Do swojego Pro-Jecta dostałem interconnect, który z jednej strony przy wtykach ma takie żółte, plastikowe oznaczenie, z drugiej strony tego nie ma.

Czy to oznacza, że kabel trzeba tą stroną oznaczoną na żółto wpiąć do gramofonu czy do wzmaka? 

Ic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Panowie i koledzy i którzy posiadają rpm 5.1

Mam pytanie o antiskating , jakiego ciężarka używacie, u mnie z wkładką ortofon 2m bronze fabrycznie jest 3.5 gramowy

jednak sprawdzając antiskating na płycie między ścieżkami , mniej więcej na środku takiej mało nagranej stronie płyty, w momencie opuszczania ramienia i zetknięcia się z nią ściąga ramię do środka ,co by świadczyło o zbyt małej sile antiskatingu 

może macie już sprawdzone ustawienie tego parametru, a może tak ma być jak jest w przypadku załączonego ciężarka 3.5g ?

a poza tym przy opuszczaniu ramienia na początku płyty ramię opada pionowo, na środku płyty lub po koniec ramię jest lekko znoszone do środka , czy to prawidłowe zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Czy ma ktoś doświadczenie z tym,  jakie wkładki MC można zawiesić na RPM 5.1 , głównie chodzi mi o serię Ortofon Quinted. 

Obecnie mam 2m bronze, jako pre  BlackCube SEII , czy zawieszenie np. Quinted bronze lub black to będzie przerost formy nad treścią?

A może lepiej dalej iść w kierunku MM i skusić się na Black lub Black LVB 250?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś prosił o gramofon w świetnej cenie? Nie ma sprawy!

Pro-Ject X1 z wkładką Pick It S2 jest dostępny w jeszcze lepszej cenie. To gramofon ze znacznie wyższej półki cenowej. Cechuje go napęd paskowy, innowacyjne zawieszenie napędu oraz wkładka, która została zrobiona specjalnie dla austriackiej firmy przez Ortofon. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty pod linkiem.

pro_ject_x1.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.